Vredestein Snowtrac 5 205/55 R16 91H 3PMSF, M+S

Produkt chwilowo niedostępny

Marka:
Vredestein
Model:
Snowtrac 5
Kod produktu:
8714692297878
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
osobowe
Klasa:
średnia
C C 69dB
3 lata
Nośność:
91 = max 615 kg
Prędkość:
H = max 210 km/h

Produkt niedostępny

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Produkt niedostępny

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Vredestein Snowtrac 5 205/55 R16 91H - Dane techniczne

Vredestein jest to holenderska marka opon samochodowych klasy premium. Firma zadebiutowała w 1908 roku i obecnie jest częścią koncernu Apollo Tyres Ltd. W ofercie producenta znajdziemy m.in. opony letnie, zimowe oraz całoroczne dla samochodów osobowych, 4x4, dostawczych i ciężarowych. Co wyjątkowego może zaoferować model Snowtrac 5? Przede wszystkim doskonałe osiągi, cichą pracę oraz jakość wykonania charakterystyczną dla klasy premium. Vredestein Snowtrac 5 205/55 R16 są to opony zimowe polecane szczególnie dla kierowców oczekujących najlepszych parametrów zarówno w trasie jak i mieście. Dobre osiągi opon Vredestein pozwalają na komfortowe podróżowanie podczas zimy, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Dla modelu 205/55 R16 szerokość opony wynosi 205 mm. Wysokość profilu w tym przypadku to 55% szerokości. Wariant opony Vredestein Snowtrac 5 przeznaczony jest dla felg w rozmiarze 16 cali co oznacza, że jego średnica wynosi 406.4 mm.
Opony Vredestein, model Snowtrac 5 w rozmiarze 205/55 R16 przypisywane są do produktów klasy wyższej. Zapewniają one parametry umożliwiające komfortowe i bezpieczne podróżowanie. Warto zaznaczyć, iż model Snowtrac 5 charakteryzuje się niezwykle cichą pracą. Ogumienie to spełni oczekiwania większości kierowców, którzy cenią sobie wysoki poziom komfortu jazdy i osiągi na których można polegać w każdej sytuacji. Kierunkowa rzeźba bieżnika w kształcie litery "V" pozwala zachować dobrą przyczepność na lodzie i śniegu. Warto zaznaczyć, że model wykazuje także dużą odporność na aquaplaning oraz gwarantuje stabilne prowadzenie w zakrętach czy podczas nieoczekiwanych manewrów. Kierunkowy kształt bieżnika wyposażony został w liczne lamele, które zapewniają doskonałe właściwości jezdne oraz zachowanie trakcji w każdej sytuacji. Niezależnie od tego czy poruszamy się mokrej czy suchej nawierzchni, wybierając producenta Vredestein otrzymujemy ogumienie, które powstało w oparciu o doświadczenie gromadzone od 1908 roku. Zyskujemy także pewność, że po zamontowaniu opon na felgi 16 naszego samochodu, trafiają do nas produkty marki znanej i cenionej na całym świecie. Vredestein 205/55 R16 to opony idealne dla kierowców, uznających za priorytet bezpieczeństwo, najwyższe parametry i doskonałą jakość.
Opony Vredestein 205/55 R16 oferują osiągi typowe dla klasy premium - najwyższe. Etykieta Unii Europejskiej dla modelu Snowtrac 5 w rozmiarze 205/55 R16 informuje, iż opory toczenia zostały ocenione na klasę C (zużycie paliwa). Za przyczepność na mokrej nawierzchni opona otrzymała notę C. Poziom generowanego hałasu zewnętrznego przy 80 km/h przez model Snowtrac 5 wynosi 69 dB. Dopuszczalne obciążenie dla jednej opony wynosi 615 kg i oznaczone jest indeksem 91. Indeks prędkości dla opony Vredestein to litera H. Oznacza to, iż można podróżować z prędkością do 210 km/h. Opona Vredestein Snowtrac 5 spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące ogumienia zimowego. Produkt posiada oznaczenie z symbolem płatka śniegu (Three Peak Mountain SnowFlake) i pozwala poruszać na terenie wszystkich krajów Wspólnoty.
Opony Vredestein Snowtrac 5 205/55 R16 91 H to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 205 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Vredestein wysokość profilu wynosi 55, co oznacza, że wysokość boku stanowi 55 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Vredestein 205/55 R16 średnica pasujacej felgi wynosi 16 cali. Indeks prędkości dla opony Vredestein Snowtrac 5 w rozmiarze 205/55 R16 został wyrażony literą H, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 210 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 91 na oponie Vredestein maksymalne obciążenie na oponę wynosi 615 kg.

Test opon Vredestein Snowtrac 5 205/55 R16 91H

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Vredestein Snowtrac 5. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Snowtrac 5 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2019 ADAC 8 miejsce
2018 Auto Motor 7 miejsce
2018 ADAC 8 miejsce
2018 Auto Bild 17 miejsce
2018 ADAC 9 miejsce
2017 ADAC 7 miejsce
2016 ADAC Szczególnie polecane
2016 Auto Bild 18 miejsce
2015 ADAC Polecane
2015 ADAC Szczególnie polecane
2014 Auto Zeitung Szczególnie polecane
2014 ACE Polecane
2012 Auto Zeitung Szczególnie polecane

Opinie

Opinie o oponie: Vredestein Snowtrac 5 205/55 R16 91H są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Prezentowany model opon zimowych 205/55 R16 o indeksach 91H objęty jest 3 letnią gwarancją od daty produkcji. W okresie do 2 lat od daty zakupu, Klientowi przysługuje nowa opona Vredestein Snowtrac 5 205/55 R16 o indeksach prędkości H oraz nośności 91. Po upływie 24 miesięcy a więc 2 lat do końca okresu gwarancji, Klientowi przysługuje częściowy zwrot kosztów uzależniony od pozostałej części bieżnika.

Kiedy stosować opony zimowe 205/55 R16 firmy Vredestein?

Opony zimowe należy zakładać wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi mniej niż 7°C. Choć w Polsce nie ma nakazu wymiany opon na zimowe, to większość kierowców słusznie dokonuje wymiany dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mieszanka użyta do produkcji opony Snowtrac 5 205/55 R16 jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Oprócz tego, opony zimowe charakteryzują się większą liczbą nacięć bieżnika (lameli), a także tym, że lamele są głębsze. Wszystko to sprzyja utrzymaniu większej przyczepności i skuteczności hamowania na drodze ośnieżonej, oblodzonej lub wilgotnej przy niskich temperaturach. Opony zimowe nie nadają się do używania latem – według badań ADAC droga hamowania latem na oponach zimowych jest aż o 16 m dłuższa niż w przypadku opon letnich! Najlepszym momentem na wymianę opon na zimowe są dni, w których średnia dobowa temperatura nie przekracza już 7°C, bez względu na to, czy wystąpiły już pierwsze opady śniegu lub przymrozki. Dzięki temu uda się zabezpieczyć przed nagłym atakiem zimy.

Bieżnik kierunkowy Snowtrac 5 w rozmiarze 205/55R16

Opona Vredestein Snowtrac 5 205/55 R16 91H posiada kierunkową konstrukcję bieżnika. Opony kierunkowe wyposażone są w charakterystyczny wzór bieżnika w kształcie litery V. Wzór tak zwanej jodełki budują skośne rowki, które prowadzą od barków opony do jej środka zarówno po prawej jak i lewej stronie. Cechy konstrukcji wzoru pozwalają na stworzenie nie tylko prostego i efektownego systemu kanałów odwadniających, ale także licznych krawędzi przylegania. Wyraźny kierunek rowków ma na celu poprawę skuteczności odprowadzania wody, śniegu i błota w miejscu styku opony z nawierzchnią drogi. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa trakcji podczas jazdy zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Podczas montażu opon Vredestein Snowtrac 5 o bieżniku kierunkowym należy przestrzegać zasady: górna część jodełki podczas obracania powinna dotykać jezdni w pierwszej kolejności. Dla uproszczenia montażu większość producentów umieszcza na boku opony strzałkę wskazującą kierunek obrotu oraz napis ROTATION. W przypadku rotacji czyli przekładania opon pomiędzy osiami przeprowadzanej w celu zrównoważenia zużycia bieżnika pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami istnieją pewne ograniczenia związane z oponami kierunkowymi. Rotacja możliwa jest tylko w obrębie jednej strony z uwagi na specyficzne ułożenie bieżnika względem kierunku toczenia. Jeżeli opony z bieżnikiem kierunkowym zostaną zamontowane nieprawidłowo, może to znacznie wpłynąć na prowadzenie pojazdu i z całą pewnością zwiększy odczuwany poziom hałasu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę także na stan zawieszenia i układu kierowniczego - ma to ogromne znaczenie dla dobrego kontaktu z drogą przy stosowaniu dowolnego typu opon, ale w przypadku opon z kierunkowym wzorem bieżnika jest to szczególnie ważne.

Etykieta unijna modelu Snowtrac 5

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Vredestein Snowtrac 5 205/55 R16 91H spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena C, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena C oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 69 decybeli.

C
C
69dB

Opory toczenia "C" w Vredestein Snowtrac 5

Dlaczego warto wybierać opony o wysokiej klasie energetycznej? Podczas zakupu opon warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną oznaczoną na etykiecie produktu literami od A (najwyższa) do G (najniższa). Od 2012 roku producenci mają obowiązek oznaczać ją tak, aby konsument wiedział, jakiego zużycia paliwa spodziewać się przy wyborze konkretnego modelu.

Jakie opony warto wybrać?

Klasa A oznacza współczynnik oporu toczenia mniejszy lub równy 6,5 kg/t. Im wyższy opór toczenia, tym więcej paliwa spala auto na jego pokonywanie, a tym samym – do atmosfery uwalnia się więcej dwutlenku węgla. Warto uwzględnić klasę energetyczną swoich opon, aby eksploatacja auta była możliwie jak najtańsza – do pokonania tego oporu samochód może spalić nawet 1/5 paliwa więcej! Co ważne – w innowacyjnych oponach niski opór toczenia nie jest równoznaczny z gorszą przyczepnością. Dostępne są modele opon wykonane z mieszanki zapewniającej doskonałą przyczepność i najmniejsze możliwe opory – gwarantują one komfort jazdy i tańszą eksploatację. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Vredestein Snowtrac 5 w rozmiarze 205/55 R16 91H posiada klasę C w kategorii opór toczenia . Wybierając opony z oceną C, samochód zużyje o ok. 0,2 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy E.

Opony zimowe Vredestein oceniona na "C" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Jak wybrać oponę mniej podatną na aquaplaning? Aquaplaning to niekorzystne zjawisko występujące podczas jazdy pojazdami mechanicznymi na mokrej nawierzchni, skutkujące ryzykiem wpadnięcia w poślizg. Producenci nowych do wielu pojazdów zobowiązani są brać je pod uwagę i oznaczyć klasę przyczepności opony na mokrym podłożu, literami od A do G, przy czym D i G nie są wykorzystywane.

Dlaczego warto wybrać oponę klasy C?

Opona w klasie C pod względem efektywności hamowania na mokrej nawierzchni będzie charakteryzowała się krótszym czasem hamowania, niż opona o klasie E czy F. Etykieta pod tym względem jest bardzo czytelna, więc konsumentowi łatwo jest dokonać wyboru wśród wielu modeli opon, biorąc pod uwagę to kryterium. Odpowiednio skrojony bieżnik i właściwa mieszanka do produkcji ogumienia to solidny fundament, na którym można oprzeć bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach. Takie opony zwykle są droższe, ale zdecydowanie warte swojej ceny, ponieważ pozwalają czuć się pewniej podczas hamowania w trakcie ulewnego deszczu. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, prezentowana opona Vredestein posiada klasę C w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą C zapewniają o 7,2 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy E.

Hałas "69 decybeli" w oponach Snowtrac 5 205/55 R16

Hałas zewnętrzny opon – dlaczego warto zwrócić na niego uwagę? Lubimy, gdy podczas jazdy samochodem nieznośną ciszę zakłóca nam tylko lecące w tle radio lub gdy możemy delektować się rozmową ze współpasażerami bez konieczności podnoszenia głosu. Dobrze dobrane opony mogą temu sprzyjać!

Decybele mają znaczenie!

Hałas zewnętrzny generowany przez opony przy prędkości standardowej 80 km/h to zjawisko przykre i uciążliwe, szczególnie przy długiej trasie. Jeszcze bardziej narzekają na nie osoby zamieszkałe przy najbardziej ruchliwych trasach – im więcej samochodów, tym wyższe natężenie nieprzyjemnego szumu opon. Na etykietach opon sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej można znaleźć oznaczenie poziomu hałasu zewnętrznego. Jedna czarna fala oznacza niski poziom, przyjazny dla środowiska i zdecydowanie warty kupienia. Dwie fale to poziom zgodny z przepisami, które mają zostać wprowadzone, a trzy – oznaczają wciąż dopuszczalną liczbę decybeli według unijnych norm, jednak generujące największy hałas. Wybierz rozsądnie! Opisywany parametr informuje nas o poziomie hałasu emitowanego przez oponę i wyrażony jest w decybelach. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu Snowtrac 5, wynosi 69 decybeli przy prędkości 80km/h.

Jak kupić opony Vredestein Snowtrac 5 205/55 R16 91H na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 296 zł Raty niedostępne
2 szt. 592 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 888 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 1184 zł Oblicz wysokość raty