Pirelli Cinturato Winter 205/55 R16 91H FR, 3PMSF

Rok produkcji 2022 - 2023 Darmowa wysyłka Dostawa 1-2 dni

Marka:
Pirelli
Model:
Cinturato Winter
Kod produktu:
2693600
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
osobowe
Klasa:
premium
E B 66dB
7 lat
Nośność:
91 = max 615 kg
Prędkość:
H = max 210 km/h
Tak (FR)
Oznaczenia:
FR
389 zł / szt.
Ilość sztuk:
Jak kupić te opony na raty?

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Dostarczymy w 1-2 dni

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Pirelli Cinturato Winter 205/55 R16 91H FR - Dane techniczne

Pirelli to włoska marka opon samochodowych, której założycielem jest Giovani Battista Pirelli. Przedsiębiorstwo posiada bogatą historię i istnieje od 1872 roku. Firma kojarzona jest przede wszystkim z produkcją opon klasy premium. Oferują one najlepsze osiągi oraz doskonałą trwałość i jakość wykonania. Pirelli Cinturato Winter 205/55 R16 są to opony zimowe polecane szczególnie dla kierowców ceniących sobie komfortowe podróżowanie podczas zimy. Starannie dobrane komponenty i nowoczesne technologie gwarantują, iż model Cinturato Winter spełni oczekiwania każdego kierowcy. Opony Pirelli charakteryzują się niezwykle cichą pracą. W przypadku wielu rozmiarów hałas zewnętrzny nie przekracza 66 db. Dla modelu205/55 R16 szerokość opony wynosi 205 mm. Wysokość profilu w tym przypadku to 55% szerokości. Wariant opony Cinturato Winter przeznaczony jest dla felg w rozmiarze 16 cali co oznacza, że jego średnica wynosi 40.64 cm.
Opony Pirelli, model Cinturato Winter w rozmiarze 205/55 R16 to produkt zakwalifikowane do klasy premium. Ogumienie to spełni oczekiwania kierowców, wymagających bardzo dobrych osiągów, doskonałej jakości i cichej pracy. Specjalna mieszanka gumowa zapewnia odpowiednią elastyczność w szerokim zakresie temperatur. Model Cinturato Winter charakteryzuje się dobrą przyczepnością na lodzie i śniegu. Specjalnie zaprojektowane nacięcia wgryzają się w oblodzoną nawierzchnię, dzięki czemu prowadzenie jest pewne i komfortowe. Kształt rowków bieżnika efektywnie odprowadza wodę spod opony. Wybierając Pirelli otrzymujemy ogumienie najwyższej klasy, mogące konkurować pod każdym względem z innymi producentami marek premium. Zyskujemy także pewność, że po zamontowaniu opon na felgi 16 naszego samochodu, trafiają do nas produkty firmy, która uchodzi za jednego z najlepszych producentów opon na świecie. Pirelli 205/55 R16 to bardzo dobry wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie ciche i komfortowe podróżowanie nie rezygnując jednak z wyśmienitych parametrów, jakie oferuje klasa premium.
Opony Pirelli 205/55 R16 mają bardzo dobre parametry co potwierdza Etykieta UE. Dla modelu Cinturato Winter w rozmiarze 205/55 R16 opory toczenia zostały ocenione na notę E (zużycie paliwa). Przyczepność na mokrej drodze, została oceniona na klasę B. Poziom generowanego hałasu zewnętrznego przez oponę Cinturato Winter wynosi 66 dB. Dopuszczalne obciążenie dla jednej opony wynosi 615 kg i oznaczone jest indeksem 91. Indeks prędkości dla opony Pirelli został oznaczy literą H, pozwala to poruszać się z prędkością do 210 km/h. Opona Pirelli Cinturato Winter spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące ogumienia zimowego. Posiada ona symbol Three Peak Mountain SnowFlake (3PMSF)
Opony Pirelli Cinturato Winter 205/55 R16 91 H to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 205 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Pirelli wysokość profilu wynosi 55, co oznacza, że wysokość boku stanowi 55 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Pirelli 205/55 R16 średnica pasujacej felgi wynosi 16 cali. Indeks prędkości dla opony Pirelli Cinturato Winter w rozmiarze 205/55 R16 został wyrażony literą H, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 210 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 91 na oponie Pirelli maksymalne obciążenie na oponę wynosi 615 kg.

Test opon Pirelli Cinturato Winter 205/55 R16 91H FR

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Pirelli Cinturato Winter. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Cinturato Winter w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2019 ADAC 3 miejsce
2018 Auto Motor 5 miejsce
2018 ADAC 14 miejsce
2018 Auto Bild 13 miejsce
2018 ACE 8 miejsce
2018 ADAC 10 miejsce
2016 ADAC Polecane
2016 Auto Express 3 miejsce
2016 GTU 3 miejsce
2016 Auto Bild 5 miejsce

Opinie

Opinie o oponie: Pirelli Cinturato Winter 205/55 R16 91H FR są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Koncern Pirelli daje gwranację, że wszystkie opony Pirelli montowane w samochodach osobowych, dostawczych i SUV-ach zostały wyprodukowane z najwyższą starannością i dostarczane są bez wad produkcyjnych lub materiałowych, które powodowałyby, iż produkty te nie nadają się do użytku. Niemniej jeżeli podejrzewasz, że z oponami dzieje się coś złego Pirelli zapewnienia profesjonalne wsparcie w rozwiązaniu problemów z oponami. W przypadku opon Cinturato Winter gwarancja udzielana jest na okres 7 lat od daty zakupu opon. Z gwarancji Pirelli wyłączone są oczywiście opony, które używane były w wyścigach samochodowych, osiągnęły minimalną dopuszczalną prawem głębokość bieżnika czy stały się niezdatne do użytku na skutek uszkodzeń mechanicznych powstałych w trakcie eksploatacji takich jak przebicia, rozdarcia, otarcia lub uderzenia.

Kiedy stosować opony zimowe 205/55 R16 firmy Pirelli?

Opony zimowe należy zakładać wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi mniej niż 7°C. Choć w Polsce nie ma nakazu wymiany opon na zimowe, to większość kierowców słusznie dokonuje wymiany dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mieszanka użyta do produkcji opony Cinturato Winter 205/55 R16 jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Oprócz tego, opony zimowe charakteryzują się większą liczbą nacięć bieżnika (lameli), a także tym, że lamele są głębsze. Wszystko to sprzyja utrzymaniu większej przyczepności i skuteczności hamowania na drodze ośnieżonej, oblodzonej lub wilgotnej przy niskich temperaturach. Opony zimowe nie nadają się do używania latem – według badań ADAC droga hamowania latem na oponach zimowych jest aż o 16 m dłuższa niż w przypadku opon letnich! Najlepszym momentem na wymianę opon na zimowe są dni, w których średnia dobowa temperatura nie przekracza już 7°C, bez względu na to, czy wystąpiły już pierwsze opady śniegu lub przymrozki. Dzięki temu uda się zabezpieczyć przed nagłym atakiem zimy.

Rant ochronny felgi

Nowoczesne opony samochodowe są niezwykle odporne na zużycie jednak tradycyjna konstrukcja jest nadal narażona na szereg potencjalnych uszkodzeń mechanicznych. Szczególnie niebezpieczne dla naszych kół są wystające włazy, krawężniki czy liczne dziury w jezdni. Jest to szczególnie ważne w przypadku kierowców, których pojazdy wyposażone są w felgi aluminiowe. Niższy profil opony oznacza, że felga jest bardziej podatna na uszkodzenia. Aby chronić felgi i opony przed uszkodzeniem, producenci wprowadzili opony z rantem ochronnym. Rant ochronny najczęściej występuje w postaci wgłębienia w okolicach stopki. Ponadto opony są wzmocnione masywniejszą ścianą boczną w dolnej części opony, która bardziej przylega do krawędzi opony. Każde z tych rozwiązań zabezpiecza wewnętrzną strukturę boku opony i zakrywa krawędź felgi. Rant nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa, ale znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia koła. Najczęściej opony z ochroną felgi posiadają specjalne oznaczenia, które różnią się w zależności od producenta. Goodyear stosuje oznaczenie RFP lub FP, Continental to FR, a Dunlop to MFS.

Bieżnik kierunkowy Cinturato Winter w rozmiarze 205/55R16

Opona Pirelli Cinturato Winter 205/55 R16 91H FR posiada kierunkową konstrukcję bieżnika. Opony kierunkowe wyposażone są w charakterystyczny wzór bieżnika w kształcie litery V. Wzór tak zwanej jodełki budują skośne rowki, które prowadzą od barków opony do jej środka zarówno po prawej jak i lewej stronie. Cechy konstrukcji wzoru pozwalają na stworzenie nie tylko prostego i efektownego systemu kanałów odwadniających, ale także licznych krawędzi przylegania. Wyraźny kierunek rowków ma na celu poprawę skuteczności odprowadzania wody, śniegu i błota w miejscu styku opony z nawierzchnią drogi. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa trakcji podczas jazdy zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Podczas montażu opon Pirelli Cinturato Winter o bieżniku kierunkowym należy przestrzegać zasady: górna część jodełki podczas obracania powinna dotykać jezdni w pierwszej kolejności. Dla uproszczenia montażu większość producentów umieszcza na boku opony strzałkę wskazującą kierunek obrotu oraz napis ROTATION. W przypadku rotacji czyli przekładania opon pomiędzy osiami przeprowadzanej w celu zrównoważenia zużycia bieżnika pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami istnieją pewne ograniczenia związane z oponami kierunkowymi. Rotacja możliwa jest tylko w obrębie jednej strony z uwagi na specyficzne ułożenie bieżnika względem kierunku toczenia. Jeżeli opony z bieżnikiem kierunkowym zostaną zamontowane nieprawidłowo, może to znacznie wpłynąć na prowadzenie pojazdu i z całą pewnością zwiększy odczuwany poziom hałasu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę także na stan zawieszenia i układu kierowniczego - ma to ogromne znaczenie dla dobrego kontaktu z drogą przy stosowaniu dowolnego typu opon, ale w przypadku opon z kierunkowym wzorem bieżnika jest to szczególnie ważne.

Etykieta unijna modelu Cinturato Winter

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Pirelli Cinturato Winter 205/55 R16 91H FR spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena E, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena B oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 66 decybeli.

E
B
66dB

Opory toczenia "E" w Pirelli Cinturato Winter

Ocena energetyczna opon - jak wpływa na oszczędności finansowe? Częsta eksploatacja auta generuje duże koszty, czemu zapobiec może nie tylko nowoczesna technologia prezentowana między innymi w produkcji ogumienia, ale również przepisy unijne, które skłaniają do zastanowienia się nad własnym działaniem na szkodę środowisku.

Jakie opony wybrać, by nie przepłacać?

Od 2012 roku na terenie Unii Europejskiej obowiązują przepisy mówiące o tym, że opony powinny posiadać etykietę z oznaczeniem m.in. oceny efektywności energetycznej. To parametry podobne do tych na pralkach czy lodówkach – od A do G, przy czym A oznacza najwyższą klasę. Producenci poddają swoje wyroby testom i mają obowiązek rzetelnego ich oznaczenia, dzięki czemu konsument wie, jaki produkt wybrał. Klasa A to opona o najniższym oporze toczenia. Sprawia ona, że auto poruszając się pokonuje mniej sił fizycznych działających na nie, i przez to zużywa mniej paliwa. W zależności od konkretnej sytuacji i warunków jazdy, opory toczenia odpowiadają za przeszło 20% zużycia paliwa przez samochód. Zgodnie z informacją na etykiecie, opona Pirelli Cinturato Winter 205/55 R16 91H posiada klasę E w kategorii opór toczenia.Wybierając opony z oceną E, samochód zużyje o ok. 0,1 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy F.

Opony zimowe Pirelli oceniona na "B" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Która opona ma najlepszą przyczepność? W 2012 roku Unia Europejska wprowadziła nakaz etykietowania opon, w którym między innymi producent ma obowiązek określić efektywność hamowania na mokrej nawierzchni, gdzie A oznacza najkrótszą drogę hamowania, a G – najdłuższą.

Efektywność hamowania a bezpieczeństwo.

Jeżdżąc przez cały rok można natknąć się na rozmaite warunki pogodowe, w tym ulewne deszcze, które w kilka minut zupełnie zmieniają przyczepność opon do nawierzchni. Dobra mieszanka, z której wykonano opony i właściwie wyprofilowany bieżnik powodują, że opona cechuje się dobrą przyczepnością nawet na mokrym podłożu – woda nie powoduje, że traci ona kontakt z podłożem, przez co siły fizyki działają w zgodzie z zamierzeniami kierowcy. Choć bezpieczeństwo pasażerów i uczestników ruchu drogowego zależy głównie od prędkości, z jaką prowadzony jest pojazd, to wybór wysokiej klasy opony pozwala wierzyć, że w przypadku konieczności gwałtownego hamowania nawet przy dużej prędkości droga hamowania będzie stosunkowo krótka i uda się uniknąć zdarzenia drogowego. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Pirelli posiada klasę B w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą B zapewniają o 3,6 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy C.

Hałas "66 decybeli" w oponach Cinturato Winter 205/55 R16

Dlaczego poziom hałasu w oznaczeniach na oponach ma takie znaczenie? Hałas generowany przez jadące samochody dotyczy w dużej mierze dźwięku, jaki wydaje bieżnik opony odrywający się od nawierzchni podczas jazdy. Więcej samochodów na ruchliwej trasie – równa się większy hałas, który jest szczególnie przykry dla otoczenia, ale i dla samych kierowców i ich pasażerów.

Jak kupić najcichszą oponę?

Odkąd wszedł w 2012 roku przepis unijny mówiący o obowiązku odpowiedniego etykietowania opon, konsument sam może wybrać model generujący najniższy poziom hałasu. Najcichsze opony oznakowane są mniejszą liczbą ciemnych łuków (fal) na grafice oraz liczbowym wskazaniu decybeli, jakie generuje dany model przy prędkości 80 km/h. Im cichszą oponę zamontuje się w swoich kołach, tym przyjemniejsza, ale również mniej szkodliwa dla środowiska będzie jazda samochodem. Trzy fale na grafice to wciąż dopuszczalny poziom, jednak najlepszym wyborem będzie produkt z jedną falą – najcichszy. Opisywany parametr informuje nas o poziomie hałasu emitowanego przez oponę i wyrażony jest w decybelach. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu Cinturato Winter, wynosi 66 decybeli przy prędkości 80km/h .

Jak kupić opony Pirelli Cinturato Winter 205/55 R16 91H FR na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 389 zł Oblicz wysokość raty
2 szt. 778 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 1167 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 1556 zł Oblicz wysokość raty