Pirelli Cinturato Winter

Kiedy mówimy "opony" wśród pierwszych skojarzeń pojawiają się najwięksi producenci tacy jak właśnie Pirelli, Goodyear, Continental czy Michelin. Nic w tym nadzwyczajnego, bowiem włoska marka kojarzona była praktycznie od zawsze ze sportem. Giovanni Battista Pirelli założył przedsiębiorstwo w 1872 roku. Firma zyskała sławę dzięki wygranej jednego z zespołów w wyścigu Pekin-Paryż w 1907 roku. Zwycięscy używali właśnie opon Pirelli. Dziś włoska marka to jedno z największych przedsiębiorstw dostarczających ogumienie do samochodów i motocykli. Firma posiada liczne zakłady produkcyjne w m.in. Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji, Turcji i oczywiście w samych Włoszech.

Pirelli Cinturato Winter - komfort i osiągi w jednym

Włoski producent opon samochodowych zadbał aby model Cinturato Winter sprawdził się nie tylko w zwykłych osobówkach ale także samochodach typu SUV. Ogumienie zostało wyposażone w kierunkową rzeźbę bieżnika, która doskonale sprawdza się podczas jazdy w trudnych warunkach zimowych. Nacięcia umieszczone na bieżniku zapewniają doskonałą przyczepność, co zapewnia komfort i spokój podczas długich podróży poza miastem. Opony Pirelli doskonale radzą sobie z pokonywaniem zakrętów, manewrowaniem i hamowaniem. Samochód prowadzi się pewnie a droga hamowania jest stosunkowo krótka.Skład mieszanki gumowej, został dobrany zgodnie z oczekiwaniami i wymaganiami jakie stawia klasa premium. Model zachowuje odpowiednią elastyczność, która przekłada się na przyczepność w szerokim zakresie temperatur. Opony zimowe włoskiego producenta Pirelli to doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie komfortowe podróżowanie w sezonie zimowym. Produkt posiada także wskaźnik zużycia bieżnika w postaci wytłoczonego napisu "NOW SNOW".

Cinturato Winter to jedna z najciszej pracujących opon zimowych dostępnych na rynku. W zależności od oferowanego wariantu, poziom generowanego hałasu zewnętrznego wynosić może zaledwie 66 dB.Model spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące opon zimowych. Posiada on symbol Three Peak Mountain SnowFlake (3PMSF).

Znaleźliśmy 2 opon (w cenie od 431 do 515 zł)

Sortuj wg
Pirelli Cinturato Winter 195/60 R16 89H *, FR
  • Sezon - opony zimowe
  • Nośność - 89 (do 580 kg)
  • Prędkość - H (do 210 km/h)

515 zł

Zobacz szczegóły

Darmowa dostawa
Realizacja 7 dni

Pirelli Cinturato Winter 205/55 R16 91H FR, 3PMSF
  • Klasa premium
  • Sezon - opony zimowe
  • Nośność - 91 (do 615 kg)
  • Prędkość - H (do 210 km/h)

431 zł

Zobacz szczegóły

Darmowa dostawa
Realizacja 7 dni