Opony do samochodu Skoda Fabia

Krótka historia modelu Fabia

Bez wątpienia Skoda to jedna z najpopularniejszych marek samochodów osobowych spotykanych na polskich drogach. Marka zasłynęła nie tylko ponad przeciętną jakością ale także przyzwoitą ceną swoich aut.

Fabia to jeden z flagowych modeli czeskiego producenta. Dzięki klasycznemu designowi oraz umiarkowanym kosztom eksploatacji, samochód ten stał się pojazdem szczególnie cenionym wśród kierowców. Rok 1999 to czas w którym model Felicia doczekał się następcy.

Nowy model Fabia został zaprezentowany na targach w Frankfurcie. Model produkowany był w trzech typach nadwozia tj. sedan, kombi oraz hatchback. Mimo rozbudowanej palety silników do wyboru od Fabii było ciężko oczekiwać zacięcia sportowego, tym samym najmocniejszy silnik benzynowy oferował raptem 100 KM.

Kolejne lata przyniosły następne generacje flagowego modelu Skody. III generacja została zaprezentowana w 2014 roku już jako pojazd w standardzie wyposażony w systemy takie jak ABS, ESP, 6 poduszek powietrznych, elektryczne szyby, wspomaganie kierownicy i wiele innych udogodnień.

 
Jakie opony polecamy dla samochodu Skoda Fabia?

Cóż, wybór zależny jest od czy nasz samochód ma fabryczne rozwiązania.
Fabryczne rozmiary opon to: 155/80 R13, 165/70 R14, 185/60 R14, 195/50 R15, 195/55 R15, 205/45 R16. Jako alternatywa można zamontować opony w rozmiarze 185/55 R15. 

Nasza propozycja: Dayton DW510 EVO

 

Trochę historii

Samochód został zbudowany na bazie płyty podłogowej VW A04, która wykorzystana została m.in. do zbudowania Volkswagena Polo oraz Seata Córdoba i Ibiza. Zastąpił on przestarzały model Felicia. Początkowo pojazd oferowany był wyłącznie w wersji hatchback do której w 2000 roku dołączyła wersja kombi, a rok później sedan. W 2003 roku wprowadzono na rynek sportową odmianę RS.

 

Źródło: blog wulkanista.pl, wikipedia