Michelin Alpin 5 225/55 R16 95V ZP, 3PMSF, M+S

Produkt chwilowo niedostępny

Marka:
Michelin
Model:
Alpin 5
Kod produktu:
881384
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
osobowe
Klasa:
premium
E B 68dB
5 lat
Nośność:
95 = max 690 kg
Prędkość:
V = max 240 km/h
Tak (ZP)
Oznaczenia:
ZP

Produkt niedostępny

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Produkt niedostępny

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Michelin Alpin 5 225/55 R16 95V RUN FLAT - Dane techniczne

Michelin Alpin 5 225/55 R16 jest to opona zimowa zaliczająca się do produktów premium. Klasa Premium oferuje fantastyczne osiągi, właściwości jezdne oraz najwyższą jakość wykonania. Dla zaprezentowanego rozmiaru 225/55 R16 szerokość tego modelu opony wynosi 225 mm. Wysokość profilu jest równa w tym wypadku 55% szerokości. W prezentowanym przypadku, opona Alpin 5 przeznaczona jest dla felg w rozmiarze 16 cali, czyli ich średnica jest równa 40.64 cm.
Model opony Michelin Alpin 5 w rozmiarze 225/55 R16 zaliczany jest do produktów klasy premium, oznacza to, iż przeznaczona jest ona dla grupy najbardziej wymagających kierowców. Opona Michelin 225/55 R16 to doskonały wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie nie tylko wysoki komfort ale także bezpieczne podróżowanie nawet w niezwykle trudnych warunkach zimowych. Nowoczesna konstrukcja bieżnika, pozwala znacząco skrócić drogę hamowania, jednocześnie zapewniając optymalne przyspieszenie nawet na oblodzonej nawierzchni. Kierunkowy bieżnik zbliżony kształtem do litery "V", mieszanka gumowa, krzemionka oraz olej słonecznikowy zastosowane w procesie produkcyjnym, gwarantują wysoki komfort podróżowania nawet w czasie dynamicznej jazdy. Opona dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii zachowuje odpowiednią elastyczność. Wybierając ogumienie firmy Michelin możemy być pewni, że po ich zamontowaniu na felgi 16 naszego samochodu, trafia opona najwyższej jakości!
Opona Michelin 225/55 R16 charakteryzuje się doskonałymi osiągami. Etykieta UE dla modelu Alpin 5 w rozmiarze 225/55 R16 informuje nas o oporach toczenia ogumienia na poziomie oceny E (Ekonomiczność). Przyczepność opony na mokrej nawierzchni została ocenia na notę B. Poziom generowanego hałasu przez oponę Alpin 5 wynosi 68 dB. Maksymalne obciążenie dla jednej opony wynosi 690 kg. Indeks w tym przypadku to 95. Indeks prędkości dla opony Michelin został oznaczy literą V, pozwala to podróżować z prędkością do 240 km/h.

Galeria zdjęć

Kliknij w wybrane zdjęcie aby je powiększyć.

Opony Michelin Alpin 5 225/55 R16 95 V to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 225 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Michelin wysokość profilu wynosi 55, co oznacza, że wysokość boku stanowi 55 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Michelin 225/55 R16 średnica pasujacej felgi wynosi 16 cali. Indeks prędkości dla opony Michelin Alpin 5 w rozmiarze 225/55 R16 został wyrażony literą V, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 240 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 95 na oponie Michelin maksymalne obciążenie na oponę wynosi 690 kg.

Test opon Michelin Alpin 5 225/55 R16 95V RUN FLAT

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Michelin Alpin 5. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Alpin 5 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2018 ADAC 5 miejsce
2018 Auto Bild 11 miejsce
2017 Auto Bild 2 miejsce
2017 Auto Express 7 miejsce
2017 ADAC 5 miejsce
2017 ADAC 12 miejsce
2017 Auto Bild 3 miejsce
2016 Auto Express Szczególnie polecane
2016 Autoklub CR 2 miejsce
2016 GTU Szczególnie polecane
2016 Auto Express 4 miejsce
2016 Auto Bild 2 miejsce
2015 ADAC Polecane
2015 GTU Szczególnie polecane
2014 Auto Motor Szczególnie polecane
2014 ADAC Polecane

Opinie

Opinie o oponie: Michelin Alpin 5 225/55 R16 95V RUN FLAT są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Firma Michelin gwarantuje, że zarówno opony Michelin jaki i produkty marek zależnych: Kleber, BFGoodrich, Taurus, Tigar, Kormoran oraz Riken są wolne od wad produkcyjnych i materiałowych. Udzielona gwarancja na opony Michelin Alpin 5 obowiązuje przez okres 5 lat od daty zakupu. W przypadku uznania reklamacji opona zostanie niezwłocznie wymieniona na nową, lub dokonany zostanie zwrot kosztów zakupu adekwatnie do stopnia zużycia bieżnika i pozostałego okresu eksploatacji produktu.

Kiedy stosować opony zimowe 225/55 R16 firmy Michelin?

Opony zimowe należy zakładać wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi mniej niż 7°C. Choć w Polsce nie ma nakazu wymiany opon na zimowe, to większość kierowców słusznie dokonuje wymiany dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mieszanka użyta do produkcji opony Alpin 5 225/55 R16 jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Oprócz tego, opony zimowe charakteryzują się większą liczbą nacięć bieżnika (lameli), a także tym, że lamele są głębsze. Wszystko to sprzyja utrzymaniu większej przyczepności i skuteczności hamowania na drodze ośnieżonej, oblodzonej lub wilgotnej przy niskich temperaturach. Opony zimowe nie nadają się do używania latem – według badań ADAC droga hamowania latem na oponach zimowych jest aż o 16 m dłuższa niż w przypadku opon letnich! Najlepszym momentem na wymianę opon na zimowe są dni, w których średnia dobowa temperatura nie przekracza już 7°C, bez względu na to, czy wystąpiły już pierwsze opady śniegu lub przymrozki. Dzięki temu uda się zabezpieczyć przed nagłym atakiem zimy.

Technologia Run Flat w oponach Michelin

Zaletą stosowania tego typu technologii jest możliwość kontynuowania jazdy nawet po przebiciu opony. Wzmocniona ściana boczna utrzymuje ciężar pojazdu nawet przy braku ciśnienia powietrza. Co ważne, nie powoduje to dezaktywacji systemów stabilizacji pojazdu. Producent opony Michelin deklaruje, że po spadku ciśnienia w oponach do zera, samochód przejedzie kolejne 80 km z maksymalną prędkością 80 km/h. W praktyce okazuje się, że rzeczywiste wartości są dużo wyższe niż deklarowane. Producenci opon stosują rozmaite oznaczenia wskazujące na zastosowanie technologii Run Flat w swoich produktach. I tak Bridgestone oznacza je jako RFT,Goodyear EMT, Michelin ZP, Continental SSR, Pirelli Run Flat, a Dunlop DSST.

Bieżnik kierunkowy Alpin 5 w rozmiarze 225/55R16

Opona Michelin Alpin 5 225/55 R16 95V RUN FLAT posiada kierunkową konstrukcję bieżnika. Opony kierunkowe wyposażone są w charakterystyczny wzór bieżnika w kształcie litery V. Wzór tak zwanej jodełki budują skośne rowki, które prowadzą od barków opony do jej środka zarówno po prawej jak i lewej stronie. Cechy konstrukcji wzoru pozwalają na stworzenie nie tylko prostego i efektownego systemu kanałów odwadniających, ale także licznych krawędzi przylegania. Wyraźny kierunek rowków ma na celu poprawę skuteczności odprowadzania wody, śniegu i błota w miejscu styku opony z nawierzchnią drogi. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa trakcji podczas jazdy zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Podczas montażu opon Michelin Alpin 5 o bieżniku kierunkowym należy przestrzegać zasady: górna część jodełki podczas obracania powinna dotykać jezdni w pierwszej kolejności. Dla uproszczenia montażu większość producentów umieszcza na boku opony strzałkę wskazującą kierunek obrotu oraz napis ROTATION. W przypadku rotacji czyli przekładania opon pomiędzy osiami przeprowadzanej w celu zrównoważenia zużycia bieżnika pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami istnieją pewne ograniczenia związane z oponami kierunkowymi. Rotacja możliwa jest tylko w obrębie jednej strony z uwagi na specyficzne ułożenie bieżnika względem kierunku toczenia. Jeżeli opony z bieżnikiem kierunkowym zostaną zamontowane nieprawidłowo, może to znacznie wpłynąć na prowadzenie pojazdu i z całą pewnością zwiększy odczuwany poziom hałasu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę także na stan zawieszenia i układu kierowniczego - ma to ogromne znaczenie dla dobrego kontaktu z drogą przy stosowaniu dowolnego typu opon, ale w przypadku opon z kierunkowym wzorem bieżnika jest to szczególnie ważne.

Etykieta unijna modelu Alpin 5

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Michelin Alpin 5 225/55 R16 95V RUN FLAT spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena E, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena B oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 68 decybeli.

E
B
68dB

Opory toczenia "E" w Michelin Alpin 5

Ocena energetyczna opon - jak wpływa na oszczędności finansowe? Częsta eksploatacja auta generuje duże koszty, czemu zapobiec może nie tylko nowoczesna technologia prezentowana między innymi w produkcji ogumienia, ale również przepisy unijne, które skłaniają do zastanowienia się nad własnym działaniem na szkodę środowisku.

Jakie opony wybrać, by nie przepłacać?

Od 2012 roku na terenie Unii Europejskiej obowiązują przepisy mówiące o tym, że opony powinny posiadać etykietę z oznaczeniem m.in. oceny efektywności energetycznej. To parametry podobne do tych na pralkach czy lodówkach – od A do G, przy czym A oznacza najwyższą klasę. Producenci poddają swoje wyroby testom i mają obowiązek rzetelnego ich oznaczenia, dzięki czemu konsument wie, jaki produkt wybrał. Klasa A to opona o najniższym oporze toczenia. Sprawia ona, że auto poruszając się pokonuje mniej sił fizycznych działających na nie, i przez to zużywa mniej paliwa. W zależności od konkretnej sytuacji i warunków jazdy, opory toczenia odpowiadają za przeszło 20% zużycia paliwa przez samochód. Zgodnie z informacją na etykiecie, opona Michelin Alpin 5 225/55 R16 95V posiada klasę E w kategorii opór toczenia.Wybierając opony z oceną E, samochód zużyje o ok. 0,1 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy F.

Opony zimowe Michelin oceniona na "B" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Która opona ma najlepszą przyczepność? W 2012 roku Unia Europejska wprowadziła nakaz etykietowania opon, w którym między innymi producent ma obowiązek określić efektywność hamowania na mokrej nawierzchni, gdzie A oznacza najkrótszą drogę hamowania, a G – najdłuższą.

Efektywność hamowania a bezpieczeństwo.

Jeżdżąc przez cały rok można natknąć się na rozmaite warunki pogodowe, w tym ulewne deszcze, które w kilka minut zupełnie zmieniają przyczepność opon do nawierzchni. Dobra mieszanka, z której wykonano opony i właściwie wyprofilowany bieżnik powodują, że opona cechuje się dobrą przyczepnością nawet na mokrym podłożu – woda nie powoduje, że traci ona kontakt z podłożem, przez co siły fizyki działają w zgodzie z zamierzeniami kierowcy. Choć bezpieczeństwo pasażerów i uczestników ruchu drogowego zależy głównie od prędkości, z jaką prowadzony jest pojazd, to wybór wysokiej klasy opony pozwala wierzyć, że w przypadku konieczności gwałtownego hamowania nawet przy dużej prędkości droga hamowania będzie stosunkowo krótka i uda się uniknąć zdarzenia drogowego. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Michelin posiada klasę B w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą B zapewniają o 3,6 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy C.

Hałas "68 decybeli" w oponach Alpin 5 225/55 R16

Etykietowanie opon – czy hałas ma znaczenie? Każda opona w pojeździe mechanicznym wytwarza pewien dźwięk podczas odrywania się ogumienia od podłoża. Przypomina on szum i w dużym natężeniu jest szczególnie nieprzyjemny w odbiorze dla pasażerów, ale i dla otoczenia.

Dlaczego decybele mają tak duże znaczenie?

Przy ruchliwych trasach każdej godziny przewijają się olbrzymie liczby samochodów. Chcąc policzyć natężenie dźwięku hałasu ulicznego, należałoby nałożyć na siebie ilość decybeli wydawaną przez każdy z nich przy prędkości około 80 km/h. W godzinach szczytu ten hałas ma ogromny, negatywny wpływ na osoby zamieszkujące okoliczne tereny i niekorzystnie wpływa na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Walcząc z nadmiernym hałasem, Unia Europejska w 2012 roku narzuciła producentom opon nakaz umieszczania informacji graficznej i liczbowej, dotyczącej poziomu decybeli generowanego przez auto przy standardowej prędkości 80 km/h. Wybór modelu z najmniejszą liczbą czarnych fal jest najkorzystniejszy dla zdrowia i otoczenia, a także pozwala na przyjemną, cichą jazdę. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu Alpin 5, wynosi 68 decybeli przy prędkości 80km/h .

Jak kupić opony Michelin Alpin 5 225/55 R16 95V RUN FLAT na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 883 zł Oblicz wysokość raty
2 szt. 1766 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 2649 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 3532 zł Oblicz wysokość raty