Michelin Alpin 5

Michelin to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Nic w tym dziwnego skoro jest to największy w Europie producent opon. Początki firmy sięgają roku 1889 roku, gdzie powstała z inicjatywy braci Andrégo i Édouarda Michelinów. Dziś Michelin to gigant posiadający 56 zakładów produkcyjnych w 17 krajach. Firma obecna jest także w Polsce (Olsztyn), gdzie zatrudnia ponad 4000 osób.Michelin to marka kojarzona przede wszystkim z doskonałą jakością czego przykładem jest model opony Alpin 5.

O Alpin 5Opona zimowa Michelin Alpin 5 została uznana za hit roku 2014. Trudno się zresztą dziwić, model wyznaczył nowy trend i standardy o czym boleśnie przekonała się konkurencja. Praktycznie w każdej gazecie motoryzacyjnej, portalu internetowym o tematyce motoryzacyjnej czy wreszcie w samych zakładach wulkanizacyjnych, model Alpin 5 był rekomendowany każdemu kto ceni sobie niezawodność i doskonałe parametry.Znienawidzony oponent...Nie każdemu spodobało się pojawienie 5 odsłony modelu Alpin. Oczywiście mowa tu o konkurencyjnych przedsiębiorstwach. Cóż, mimo ugruntowanej pozycji na rynku, Michelin nie spoczął na laurach i stworzył oponę, która stała się hitem. Tym samym europejski gigant zademonstrował swoją siłę w bardzo dotkliwy sposób.Co czyni Michelin Alpin 5 tak wyjątkową?Model Alpin 5 to kolejna odsłona znanego Alpin. Opona ta nie jest przypadkowym tworem, który powstał w wyniku zrządzenia losu i szczęścia przedsiębiorstwa. Przeciwnie. Prace nad oponą zimową Michelin Alpin 5 trwały przeszło 4 lata, natomiast jej wykonanie zostało dopracowane w każdym calu.Standardowe rozwiązanie w niestandardowym wykonaniu...Michelin Alpin 5 jak wiele opon zimowych innych producentów, został wyposażony w kierunkowym bieżnik, kształtem przypominający literę "V". Chociaż nie jest to nic odkrywczego, to inżynierowie z firmy Michelin poszli o krok dalej. Wzór bieżnika stał się bardziej ostry i głębszy. Okazało się, iż zastosowane rozwiązanie było przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę". Opony Michelin Alpin 5 niesamowicie dobrze radzą sobie w śniegu, lodzie czy na mokrej nawierzchni.Właściwości jezdne

Kształt litery "V" ułatwia odprowadzanie śniegu, błota czy wody spod opony. Konstrukcja oparta o wspomniane rozwiązanie zapobiega także wystąpieniu takiego zjawiska jak Aquaplaning. Opona zachowuje doskonałą trakcję dzięki gęsto rozmieszczonym lamelom, które niczym haki zaczepiają się w śniegu. Zapewnia to pewne prowadzenie i wysokim komfort podróżowania.Należy wspomnieć, iż kluczowym czynnikiem, który przyczynił się do jej sukcesu jest nie tylko konstrukcja ale odpowiednio dobrane komponenty do jej produkcji. Producent zdecydował się połączyć krzemionkę, mieszankę gumową i... olej słonecznikowy! W efekcie tego dość kuriozalnego rozwiązaniaopona zachowuje elastyczność w nawet bardzo niskich temperaturach (nie stając się jednak przesadnie miękka).

Znaleźliśmy 3 opon (w cenie od 776 do 818 zł)

Sortuj wg
Michelin Alpin 5 205/60 R16 92V ZP, 3PMSF, M+S
 • Klasa premium
 • Sezon - opony zimowe
 • Nośność - 92 (do 630 kg)
 • Prędkość - V (do 240 km/h)

776 zł

Zobacz szczegóły

Darmowa dostawa
Realizacja 2 dni

Michelin Alpin 5 215/65 R17 99H 3PMSF, M+S
 • Klasa premium
 • Sezon - opony zimowe
 • Nośność - 99 (do 775 kg)
 • Prędkość - H (do 210 km/h)

792 zł

Zobacz szczegóły

Darmowa dostawa
Realizacja 7 dni

Michelin Alpin 5 225/45 R17 91V ZP, 3PMSF, M+S
 • Klasa premium
 • Sezon - opony zimowe
 • Nośność - 91 (do 615 kg)
 • Prędkość - V (do 240 km/h)

818 zł

Zobacz szczegóły

Darmowa dostawa
Realizacja 7 dni