Michelin Alpin 5 215/55 R17 94H G1, SELFSEAL, 3PMSF, M+S

Produkt chwilowo niedostępny

Marka:
Michelin
Model:
Alpin 5
Kod produktu:
699531
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
osobowe
Klasa:
premium
E B 71dB
5 lat
Nośność:
94 = max 670 kg
Prędkość:
H = max 210 km/h
Inne:
G1, Selfseal
Oznaczenia:
G1, Selfseal, SELFSEAL, 3PMSF

Produkt niedostępny

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Produkt niedostępny

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Michelin Alpin 5 215/55 R17 94H G1, SELFSEAL - Dane techniczne

Michelin Alpin 5 215/55 R17 jest to opona zimowa zaliczająca się do produktów premium. Klasa Premium oferuje fantastyczne osiągi, właściwości jezdne oraz najwyższą jakość wykonania. Dla zaprezentowanego rozmiaru 215/55 R17 szerokość tego modelu opony wynosi 215 mm. Wysokość profilu jest równa w tym wypadku 55% szerokości. W prezentowanym przypadku, opona Alpin 5 przeznaczona jest dla felg w rozmiarze 17 cali, czyli ich średnica jest równa 43.18 cm.
Model opony Michelin Alpin 5 w rozmiarze 215/55 R17 zaliczany jest do produktów klasy premium, oznacza to, iż przeznaczona jest ona dla grupy najbardziej wymagających kierowców. Opona Michelin 215/55 R17 to doskonały wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie nie tylko wysoki komfort ale także bezpieczne podróżowanie nawet w niezwykle trudnych warunkach zimowych. Nowoczesna konstrukcja bieżnika, pozwala znacząco skrócić drogę hamowania, jednocześnie zapewniając optymalne przyspieszenie nawet na oblodzonej nawierzchni. Kierunkowy bieżnik zbliżony kształtem do litery "V", mieszanka gumowa, krzemionka oraz olej słonecznikowy zastosowane w procesie produkcyjnym, gwarantują wysoki komfort podróżowania nawet w czasie dynamicznej jazdy. Opona dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii zachowuje odpowiednią elastyczność. Wybierając ogumienie firmy Michelin możemy być pewni, że po ich zamontowaniu na felgi 17 naszego samochodu, trafia opona najwyższej jakości!
Opona Michelin 215/55 R17 charakteryzuje się doskonałymi osiągami. Etykieta UE dla modelu Alpin 5 w rozmiarze 215/55 R17 informuje nas o oporach toczenia ogumienia na poziomie oceny E (Ekonomiczność). Przyczepność opony na mokrej nawierzchni została ocenia na notę B. Poziom generowanego hałasu przez oponę Alpin 5 wynosi 71 dB. Maksymalne obciążenie dla jednej opony wynosi 670 kg. Indeks w tym przypadku to 94. Indeks prędkości dla opony Michelin został oznaczy literą H, pozwala to podróżować z prędkością do 210 km/h.

Galeria zdjęć

Kliknij w wybrane zdjęcie aby je powiększyć.

Opony Michelin Alpin 5 215/55 R17 94 H to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 215 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Michelin wysokość profilu wynosi 55, co oznacza, że wysokość boku stanowi 55 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Michelin 215/55 R17 średnica pasujacej felgi wynosi 17 cali. Indeks prędkości dla opony Michelin Alpin 5 w rozmiarze 215/55 R17 został wyrażony literą H, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 210 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 94 na oponie Michelin maksymalne obciążenie na oponę wynosi 670 kg.

Test opon Michelin Alpin 5 215/55 R17 94H G1, SELFSEAL

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Michelin Alpin 5. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Alpin 5 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2018 ADAC 5 miejsce
2018 Auto Bild 11 miejsce
2017 Auto Bild 2 miejsce
2017 Auto Express 7 miejsce
2017 ADAC 5 miejsce
2017 ADAC 12 miejsce
2017 Auto Bild 3 miejsce
2016 Auto Express Szczególnie polecane
2016 Autoklub CR 2 miejsce
2016 GTU Szczególnie polecane
2016 Auto Express 4 miejsce
2016 Auto Bild 2 miejsce
2015 ADAC Polecane
2015 GTU Szczególnie polecane
2014 Auto Motor Szczególnie polecane
2014 ADAC Polecane

Opinie

Opinie o oponie: Michelin Alpin 5 215/55 R17 94H G1, SELFSEAL są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Firma Michelin gwarantuje, że zarówno opony Michelin jaki i produkty marek zależnych: Kleber, BFGoodrich, Taurus, Tigar, Kormoran oraz Riken są wolne od wad produkcyjnych i materiałowych. Udzielona gwarancja na opony Michelin Alpin 5 obowiązuje przez okres 5 lat od daty zakupu. W przypadku uznania reklamacji opona zostanie niezwłocznie wymieniona na nową, lub dokonany zostanie zwrot kosztów zakupu adekwatnie do stopnia zużycia bieżnika i pozostałego okresu eksploatacji produktu.

Kiedy stosować opony zimowe 215/55 R17 firmy Michelin?

Opony zimowe należy zakładać wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi mniej niż 7°C. Choć w Polsce nie ma nakazu wymiany opon na zimowe, to większość kierowców słusznie dokonuje wymiany dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mieszanka użyta do produkcji opony Alpin 5 215/55 R17 jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Oprócz tego, opony zimowe charakteryzują się większą liczbą nacięć bieżnika (lameli), a także tym, że lamele są głębsze. Wszystko to sprzyja utrzymaniu większej przyczepności i skuteczności hamowania na drodze ośnieżonej, oblodzonej lub wilgotnej przy niskich temperaturach. Opony zimowe nie nadają się do używania latem – według badań ADAC droga hamowania latem na oponach zimowych jest aż o 16 m dłuższa niż w przypadku opon letnich! Najlepszym momentem na wymianę opon na zimowe są dni, w których średnia dobowa temperatura nie przekracza już 7°C, bez względu na to, czy wystąpiły już pierwsze opady śniegu lub przymrozki. Dzięki temu uda się zabezpieczyć przed nagłym atakiem zimy.

Technologia SELFSEAL w oponach Michelin Alpin 5

Opona Michelin Alpin 5 215/55 R17 94H G1, SELFSEAL wyposażona jest w technologię SELFSEAL polegającą na natychmiastowym uszczelnieniu miejsca w którym bieżnik uległ przebiciu. Zasada samo naprawy jest prosta - po wewnętrznej stronie opony umieszczona jest warstwa lepkiej masy. Jeśli jakiś ostry przedmiot przebije oponę, substancja owija się wokół niego. Jeżeli przedmiot zostanie wyciągnięty, ciśnienie wewnętrzne w oponie wpycha masę do otworu, uszczelniając ją i zapobiegając utracie ciśnienia. Mimo, iż opony wyposażone w technologie samo naprawiające są cięższe nawet o 2 kg to nie wpływa to na jakość jazdy oraz skuteczności hamowania na mokrej nawierzchni.

Bieżnik kierunkowy Alpin 5 w rozmiarze 215/55R17

Opona Michelin Alpin 5 215/55 R17 94H G1, SELFSEAL posiada kierunkową konstrukcję bieżnika. Opony kierunkowe wyposażone są w charakterystyczny wzór bieżnika w kształcie litery V. Wzór tak zwanej jodełki budują skośne rowki, które prowadzą od barków opony do jej środka zarówno po prawej jak i lewej stronie. Cechy konstrukcji wzoru pozwalają na stworzenie nie tylko prostego i efektownego systemu kanałów odwadniających, ale także licznych krawędzi przylegania. Wyraźny kierunek rowków ma na celu poprawę skuteczności odprowadzania wody, śniegu i błota w miejscu styku opony z nawierzchnią drogi. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa trakcji podczas jazdy zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Podczas montażu opon Michelin Alpin 5 o bieżniku kierunkowym należy przestrzegać zasady: górna część jodełki podczas obracania powinna dotykać jezdni w pierwszej kolejności. Dla uproszczenia montażu większość producentów umieszcza na boku opony strzałkę wskazującą kierunek obrotu oraz napis ROTATION. W przypadku rotacji czyli przekładania opon pomiędzy osiami przeprowadzanej w celu zrównoważenia zużycia bieżnika pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami istnieją pewne ograniczenia związane z oponami kierunkowymi. Rotacja możliwa jest tylko w obrębie jednej strony z uwagi na specyficzne ułożenie bieżnika względem kierunku toczenia. Jeżeli opony z bieżnikiem kierunkowym zostaną zamontowane nieprawidłowo, może to znacznie wpłynąć na prowadzenie pojazdu i z całą pewnością zwiększy odczuwany poziom hałasu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę także na stan zawieszenia i układu kierowniczego - ma to ogromne znaczenie dla dobrego kontaktu z drogą przy stosowaniu dowolnego typu opon, ale w przypadku opon z kierunkowym wzorem bieżnika jest to szczególnie ważne.

Etykieta unijna modelu Alpin 5

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Michelin Alpin 5 215/55 R17 94H G1, SELFSEAL spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena E, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena B oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 71 decybeli.

E
B
71dB

Opory toczenia "E" w Michelin Alpin 5

Ocena energetyczna opon - jak wpływa na oszczędności finansowe? Częsta eksploatacja auta generuje duże koszty, czemu zapobiec może nie tylko nowoczesna technologia prezentowana między innymi w produkcji ogumienia, ale również przepisy unijne, które skłaniają do zastanowienia się nad własnym działaniem na szkodę środowisku.

Jakie opony wybrać, by nie przepłacać?

Od 2012 roku na terenie Unii Europejskiej obowiązują przepisy mówiące o tym, że opony powinny posiadać etykietę z oznaczeniem m.in. oceny efektywności energetycznej. To parametry podobne do tych na pralkach czy lodówkach – od A do G, przy czym A oznacza najwyższą klasę. Producenci poddają swoje wyroby testom i mają obowiązek rzetelnego ich oznaczenia, dzięki czemu konsument wie, jaki produkt wybrał. Klasa A to opona o najniższym oporze toczenia. Sprawia ona, że auto poruszając się pokonuje mniej sił fizycznych działających na nie, i przez to zużywa mniej paliwa. W zależności od konkretnej sytuacji i warunków jazdy, opory toczenia odpowiadają za przeszło 20% zużycia paliwa przez samochód. Zgodnie z informacją na etykiecie, opona Michelin Alpin 5 215/55 R17 94H posiada klasę E w kategorii opór toczenia.Wybierając opony z oceną E, samochód zużyje o ok. 0,1 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy F.

Opony zimowe Michelin oceniona na "B" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Która opona ma najlepszą przyczepność? W 2012 roku Unia Europejska wprowadziła nakaz etykietowania opon, w którym między innymi producent ma obowiązek określić efektywność hamowania na mokrej nawierzchni, gdzie A oznacza najkrótszą drogę hamowania, a G – najdłuższą.

Efektywność hamowania a bezpieczeństwo.

Jeżdżąc przez cały rok można natknąć się na rozmaite warunki pogodowe, w tym ulewne deszcze, które w kilka minut zupełnie zmieniają przyczepność opon do nawierzchni. Dobra mieszanka, z której wykonano opony i właściwie wyprofilowany bieżnik powodują, że opona cechuje się dobrą przyczepnością nawet na mokrym podłożu – woda nie powoduje, że traci ona kontakt z podłożem, przez co siły fizyki działają w zgodzie z zamierzeniami kierowcy. Choć bezpieczeństwo pasażerów i uczestników ruchu drogowego zależy głównie od prędkości, z jaką prowadzony jest pojazd, to wybór wysokiej klasy opony pozwala wierzyć, że w przypadku konieczności gwałtownego hamowania nawet przy dużej prędkości droga hamowania będzie stosunkowo krótka i uda się uniknąć zdarzenia drogowego. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Michelin posiada klasę B w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą B zapewniają o 3,6 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy C.

Hałas "71 decybeli" w oponach Alpin 5 215/55 R17

Jakie opony hałasują najmocniej? Chcesz kupić nowe opony do swojego auta i jednym z istotnych kryteriów jest dla Ciebie niski poziom hałasu? Cenisz sobie komfort – to dobrze, bo dzięki temu dbasz również o słuch innych uczestników ruchu drogowego!

Jaki model opon wybrać?

Na etykiecie unijnej obowiązkowej dla opon od 2012 roku znajduje się między innymi informacja o hałasie zewnętrznym, jaki wytwarza opona odrywająca się od nawierzchni przy prędkości 80 km/h. Jedna ciemna fala na grafice to poziom 67-68 dB, dwie – około 71-72 dB, a trzy fale to 74-75 dB. Przy trzech falach opony generują hałas porównywalny do czterech jadących samochodów, choć wciąż jest to poziom dopuszczalny przez normy. Jeśli kierujesz się parametrem głośności przy zakupie opon, to najlepszym wyborem będą oczywiście te z mniejszą liczbą fal zaznaczonych na ciemno – pochodzą one od renomowanych producentów mających na uwadze dobro środowiska naturalnego, ale również komfort kierowcy i pasażerów podczas jazdy w długich trasach. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu Alpin 5, wynosi 71 decybeli przy prędkości 80km/h.

Jak kupić opony Michelin Alpin 5 215/55 R17 94H G1, SELFSEAL na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 864 zł Oblicz wysokość raty
2 szt. 1728 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 2592 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 3456 zł Oblicz wysokość raty