Goodyear UltraGrip 9 205/55 R16 91H 3PMSF, M+S

Produkt chwilowo niedostępny

Marka:
Goodyear
Model:
UltraGrip 9
Kod produktu:
530897
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
osobowe
Klasa:
premium
C C 69dB
5 lat
Nośność:
91 = max 615 kg
Prędkość:
H = max 210 km/h

Produkt niedostępny

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Produkt niedostępny

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Goodyear UltraGrip 9 205/55 R16 91H - Dane techniczne

Goodyear UltraGrip 9 205/55 R16 są to opony zimowe klasy premium. Przyzwoite osiągi oraz korzystna cena to tylko niektóre z licznych atutów, które posiada UltraGrip 9. Opona polecana jest szczególnie posiadaczom aut kompaktowych do tradycyjnej, codziennej jazdy. Wysoka jakość ogumienia pozwala na komfortowe i bezpieczne podróżowania w typowych warunkach zimowych. Dla rozmiaru 205/55 R16 szerokość opony wynosi 205 mm. Jeżeli mówimy o wysokości profilu to jest ona równa 55% szerokości. W konkretnym modelu, opona UltraGrip 9 przeznaczona jest dla felg w rozmiarze 16 cali (Średnica jest równa 40.64 cm).
Model opony Goodyear UltraGrip 9 w rozmiarze 205/55 R16 zaliczany jest do produktów klasy premium. Produkt ten spełni wymagania kierowców oczekujących przyzwoitych parametrów oraz jakości. Opona Goodyear 205/55 R16 to doskonały wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie bezpieczne podróżowanie zimą. Konstrukcja bieżnika opony Goodyear UltraGrip 9, mieszanka gumowa wzbogacona o specjalnie dobrane żywice oraz oleje roślinne zapewniają bezpieczeństwo nawet w czasie dynamicznej jazdy oraz odpowiednią elastyczność opony w niskich temperaturach. Wybierając Goodyear stawiamy na jakość i dobre parametry. Co więcej, mamy także pewność, że po zamontowaniu opon na felgi 16 naszego samochodu, trafia ogumienie producenta światowej klasy. Ponad 100 letnia historia firmy oraz wieloletnie doświadczenie są gwarantem zadowolenia z zakupu produktów firmy Goodyear.
Opona Goodyear 205/55 R16 charakteryzuje się dobrymi osiągami. Etykieta UE dla modelu UltraGrip 9 w rozmiarze 205/55 R16 informuje, iż opory toczenia mieszczą się w klasie C (Ekonomiczność). Za przyczepność na mokrej drodze opona otrzymała ocenę C. Poziom emitowanego hałasu przez oponę UltraGrip 9 wynosi 69 dB. Indeks prędkości dla opony Goodyear został oznaczy literą H, pozwala to poruszać się z prędkością do 210 km/h. Dopuszczalne obciążenie dla jednej opony oznaczone jest indeksem 91 i wynosi 615 kg.
Opony Goodyear UltraGrip 9 205/55 R16 91 H to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 205 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Goodyear wysokość profilu wynosi 55, co oznacza, że wysokość boku stanowi 55 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Goodyear 205/55 R16 średnica pasujacej felgi wynosi 16 cali. Indeks prędkości dla opony Goodyear UltraGrip 9 w rozmiarze 205/55 R16 został wyrażony literą H, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 210 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 91 na oponie Goodyear maksymalne obciążenie na oponę wynosi 615 kg.

Test opon Goodyear UltraGrip 9 205/55 R16 91H

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Goodyear UltraGrip 9. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model UltraGrip 9 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2019 ADAC 9 miejsce
2018 Auto Motor 2 miejsce
2018 ADAC 2 miejsce
2018 Auto Bild 6 miejsce
2018 ACE 3 miejsce
2018 ADAC 5 miejsce
2017 ADAC 5 miejsce
2016 ADAC 1 miejsce
2016 Autoklub CR Szczególnie polecane
2016 GTU Szczególnie polecane
2016 Auto Bild 3 miejsce
2015 Auto Bild 2 miejsce
2015 ADAC 3 miejsce
2015 ADAC 1 miejsce
2015 ADAC 3 miejsce
2014 Auto Motor 2 miejsce
2014 Auto Zeitung 2 miejsce
2014 ACE 3 miejsce
2012 Auto Zeitung 2 miejsce

Opinie

Opinie o oponie: Goodyear UltraGrip 9 205/55 R16 91H są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Firma Goodyear gwarantuje, że opony marek Goodyear, Dunlop, Dębica, Fulda oraz Sava wyprodukowano z najwyższą precyzją przy zastosowaniu najnowszych technologii. Gwarancją objęte są wady fizyczne towaru powstałe z przyczyn tkwiących w towarze, a stanowiące wady wykonawstwa, wady materiałowe lub wady konstrukcyjne. Udzielona gwarancja na opony Goodyear UltraGrip 9 obowiązuje przez okres 5 lat od daty produkcji, oznaczonej na boku opony.

Kiedy stosować opony zimowe 205/55 R16 firmy Goodyear?

Opony zimowe należy zakładać wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi mniej niż 7°C. Choć w Polsce nie ma nakazu wymiany opon na zimowe, to większość kierowców słusznie dokonuje wymiany dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mieszanka użyta do produkcji opony UltraGrip 9 205/55 R16 jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Oprócz tego, opony zimowe charakteryzują się większą liczbą nacięć bieżnika (lameli), a także tym, że lamele są głębsze. Wszystko to sprzyja utrzymaniu większej przyczepności i skuteczności hamowania na drodze ośnieżonej, oblodzonej lub wilgotnej przy niskich temperaturach. Opony zimowe nie nadają się do używania latem – według badań ADAC droga hamowania latem na oponach zimowych jest aż o 16 m dłuższa niż w przypadku opon letnich! Najlepszym momentem na wymianę opon na zimowe są dni, w których średnia dobowa temperatura nie przekracza już 7°C, bez względu na to, czy wystąpiły już pierwsze opady śniegu lub przymrozki. Dzięki temu uda się zabezpieczyć przed nagłym atakiem zimy.

Bieżnik kierunkowy UltraGrip 9 w rozmiarze 205/55R16

Opona Goodyear UltraGrip 9 205/55 R16 91H posiada kierunkową konstrukcję bieżnika. Opony kierunkowe wyposażone są w charakterystyczny wzór bieżnika w kształcie litery V. Wzór tak zwanej jodełki budują skośne rowki, które prowadzą od barków opony do jej środka zarówno po prawej jak i lewej stronie. Cechy konstrukcji wzoru pozwalają na stworzenie nie tylko prostego i efektownego systemu kanałów odwadniających, ale także licznych krawędzi przylegania. Wyraźny kierunek rowków ma na celu poprawę skuteczności odprowadzania wody, śniegu i błota w miejscu styku opony z nawierzchnią drogi. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa trakcji podczas jazdy zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Podczas montażu opon Goodyear UltraGrip 9 o bieżniku kierunkowym należy przestrzegać zasady: górna część jodełki podczas obracania powinna dotykać jezdni w pierwszej kolejności. Dla uproszczenia montażu większość producentów umieszcza na boku opony strzałkę wskazującą kierunek obrotu oraz napis ROTATION. W przypadku rotacji czyli przekładania opon pomiędzy osiami przeprowadzanej w celu zrównoważenia zużycia bieżnika pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami istnieją pewne ograniczenia związane z oponami kierunkowymi. Rotacja możliwa jest tylko w obrębie jednej strony z uwagi na specyficzne ułożenie bieżnika względem kierunku toczenia. Jeżeli opony z bieżnikiem kierunkowym zostaną zamontowane nieprawidłowo, może to znacznie wpłynąć na prowadzenie pojazdu i z całą pewnością zwiększy odczuwany poziom hałasu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę także na stan zawieszenia i układu kierowniczego - ma to ogromne znaczenie dla dobrego kontaktu z drogą przy stosowaniu dowolnego typu opon, ale w przypadku opon z kierunkowym wzorem bieżnika jest to szczególnie ważne.

Etykieta unijna modelu UltraGrip 9

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Goodyear UltraGrip 9 205/55 R16 91H spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena C, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena C oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 69 decybeli.

C
C
69dB

Opory toczenia "C" w Goodyear UltraGrip 9

Dlaczego warto wybierać opony o wysokiej klasie energetycznej? Podczas zakupu opon warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną oznaczoną na etykiecie produktu literami od A (najwyższa) do G (najniższa). Od 2012 roku producenci mają obowiązek oznaczać ją tak, aby konsument wiedział, jakiego zużycia paliwa spodziewać się przy wyborze konkretnego modelu.

Jakie opony warto wybrać?

Klasa A oznacza współczynnik oporu toczenia mniejszy lub równy 6,5 kg/t. Im wyższy opór toczenia, tym więcej paliwa spala auto na jego pokonywanie, a tym samym – do atmosfery uwalnia się więcej dwutlenku węgla. Warto uwzględnić klasę energetyczną swoich opon, aby eksploatacja auta była możliwie jak najtańsza – do pokonania tego oporu samochód może spalić nawet 1/5 paliwa więcej! Co ważne – w innowacyjnych oponach niski opór toczenia nie jest równoznaczny z gorszą przyczepnością. Dostępne są modele opon wykonane z mieszanki zapewniającej doskonałą przyczepność i najmniejsze możliwe opory – gwarantują one komfort jazdy i tańszą eksploatację. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Goodyear UltraGrip 9 w rozmiarze 205/55 R16 91H posiada klasę C w kategorii opór toczenia . Wybierając opony z oceną C, samochód zużyje o ok. 0,2 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy E.

Opony zimowe Goodyear oceniona na "C" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Jak wybrać oponę mniej podatną na aquaplaning? Aquaplaning to niekorzystne zjawisko występujące podczas jazdy pojazdami mechanicznymi na mokrej nawierzchni, skutkujące ryzykiem wpadnięcia w poślizg. Producenci nowych do wielu pojazdów zobowiązani są brać je pod uwagę i oznaczyć klasę przyczepności opony na mokrym podłożu, literami od A do G, przy czym D i G nie są wykorzystywane.

Dlaczego warto wybrać oponę klasy C?

Opona w klasie C pod względem efektywności hamowania na mokrej nawierzchni będzie charakteryzowała się krótszym czasem hamowania, niż opona o klasie E czy F. Etykieta pod tym względem jest bardzo czytelna, więc konsumentowi łatwo jest dokonać wyboru wśród wielu modeli opon, biorąc pod uwagę to kryterium. Odpowiednio skrojony bieżnik i właściwa mieszanka do produkcji ogumienia to solidny fundament, na którym można oprzeć bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach. Takie opony zwykle są droższe, ale zdecydowanie warte swojej ceny, ponieważ pozwalają czuć się pewniej podczas hamowania w trakcie ulewnego deszczu. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, prezentowana opona Goodyear posiada klasę C w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą C zapewniają o 7,2 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy E.

Hałas "69 decybeli" w oponach UltraGrip 9 205/55 R16

Hałas zewnętrzny opon – dlaczego warto zwrócić na niego uwagę? Lubimy, gdy podczas jazdy samochodem nieznośną ciszę zakłóca nam tylko lecące w tle radio lub gdy możemy delektować się rozmową ze współpasażerami bez konieczności podnoszenia głosu. Dobrze dobrane opony mogą temu sprzyjać!

Decybele mają znaczenie!

Hałas zewnętrzny generowany przez opony przy prędkości standardowej 80 km/h to zjawisko przykre i uciążliwe, szczególnie przy długiej trasie. Jeszcze bardziej narzekają na nie osoby zamieszkałe przy najbardziej ruchliwych trasach – im więcej samochodów, tym wyższe natężenie nieprzyjemnego szumu opon. Na etykietach opon sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej można znaleźć oznaczenie poziomu hałasu zewnętrznego. Jedna czarna fala oznacza niski poziom, przyjazny dla środowiska i zdecydowanie warty kupienia. Dwie fale to poziom zgodny z przepisami, które mają zostać wprowadzone, a trzy – oznaczają wciąż dopuszczalną liczbę decybeli według unijnych norm, jednak generujące największy hałas. Wybierz rozsądnie! Opisywany parametr informuje nas o poziomie hałasu emitowanego przez oponę i wyrażony jest w decybelach. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu UltraGrip 9, wynosi 69 decybeli przy prędkości 80km/h.

Jak kupić opony Goodyear UltraGrip 9 205/55 R16 91H na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 1027 zł Oblicz wysokość raty
2 szt. 2054 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 3081 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 4108 zł Oblicz wysokość raty