Goodyear UltraGrip 9 175/65 R14 82T 3PMSF, M+S

Produkt chwilowo niedostępny

Marka:
Goodyear
Model:
UltraGrip 9
Kod produktu:
530921
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
osobowe
Klasa:
premium
E C 67dB
5 lat
Nośność:
82 = max 475 kg
Prędkość:
T = max 190 km/h

Produkt niedostępny

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Produkt niedostępny

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Goodyear UltraGrip 9 175/65 R14 82T - Dane techniczne

Goodyear UltraGrip 9 175/65 R14 są to opony zimowe klasy premium. Przyzwoite osiągi oraz korzystna cena to tylko niektóre z licznych atutów, które posiada UltraGrip 9. Opona polecana jest szczególnie posiadaczom aut kompaktowych do tradycyjnej, codziennej jazdy. Wysoka jakość ogumienia pozwala na komfortowe i bezpieczne podróżowania w typowych warunkach zimowych. Dla rozmiaru 175/65 R14 szerokość opony wynosi 175 mm. Jeżeli mówimy o wysokości profilu to jest ona równa 65% szerokości. W konkretnym modelu, opona UltraGrip 9 przeznaczona jest dla felg w rozmiarze 14 cali (Średnica jest równa 35.56 cm).
Model opony Goodyear UltraGrip 9 w rozmiarze 175/65 R14 zaliczany jest do produktów klasy premium. Produkt ten spełni wymagania kierowców oczekujących przyzwoitych parametrów oraz jakości. Opona Goodyear 175/65 R14 to doskonały wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie bezpieczne podróżowanie zimą. Konstrukcja bieżnika opony Goodyear UltraGrip 9, mieszanka gumowa wzbogacona o specjalnie dobrane żywice oraz oleje roślinne zapewniają bezpieczeństwo nawet w czasie dynamicznej jazdy oraz odpowiednią elastyczność opony w niskich temperaturach. Wybierając Goodyear stawiamy na jakość i dobre parametry. Co więcej, mamy także pewność, że po zamontowaniu opon na felgi 14 naszego samochodu, trafia ogumienie producenta światowej klasy. Ponad 100 letnia historia firmy oraz wieloletnie doświadczenie są gwarantem zadowolenia z zakupu produktów firmy Goodyear.
Opona Goodyear 175/65 R14 charakteryzuje się dobrymi osiągami. Etykieta UE dla modelu UltraGrip 9 w rozmiarze 175/65 R14 informuje, iż opory toczenia mieszczą się w klasie E (Ekonomiczność). Za przyczepność na mokrej drodze opona otrzymała ocenę C. Poziom emitowanego hałasu przez oponę UltraGrip 9 wynosi 67 dB. Indeks prędkości dla opony Goodyear został oznaczy literą T, pozwala to poruszać się z prędkością do 190 km/h. Dopuszczalne obciążenie dla jednej opony oznaczone jest indeksem 82 i wynosi 475 kg.
Opony Goodyear UltraGrip 9 175/65 R14 82 T to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 175 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Goodyear wysokość profilu wynosi 65, co oznacza, że wysokość boku stanowi 65 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Goodyear 175/65 R14 średnica pasujacej felgi wynosi 14 cali. Indeks prędkości dla opony Goodyear UltraGrip 9 w rozmiarze 175/65 R14 został wyrażony literą T, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 190 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 82 na oponie Goodyear maksymalne obciążenie na oponę wynosi 475 kg.

Test opon Goodyear UltraGrip 9 175/65 R14 82T

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Goodyear UltraGrip 9. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model UltraGrip 9 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2019 ADAC 9 miejsce
2018 Auto Motor 2 miejsce
2018 ADAC 2 miejsce
2018 Auto Bild 6 miejsce
2018 ACE 3 miejsce
2018 ADAC 5 miejsce
2017 ADAC 5 miejsce
2016 ADAC 1 miejsce
2016 Autoklub CR Szczególnie polecane
2016 GTU Szczególnie polecane
2016 Auto Bild 3 miejsce
2015 Auto Bild 2 miejsce
2015 ADAC 3 miejsce
2015 ADAC 1 miejsce
2015 ADAC 3 miejsce
2014 Auto Motor 2 miejsce
2014 Auto Zeitung 2 miejsce
2014 ACE 3 miejsce
2012 Auto Zeitung 2 miejsce

Opinie

Opinie o oponie: Goodyear UltraGrip 9 175/65 R14 82T są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Firma Goodyear gwarantuje, że opony marek Goodyear, Dunlop, Dębica, Fulda oraz Sava wyprodukowano z najwyższą precyzją przy zastosowaniu najnowszych technologii. Gwarancją objęte są wady fizyczne towaru powstałe z przyczyn tkwiących w towarze, a stanowiące wady wykonawstwa, wady materiałowe lub wady konstrukcyjne. Udzielona gwarancja na opony Goodyear UltraGrip 9 obowiązuje przez okres 5 lat od daty produkcji, oznaczonej na boku opony.

Kiedy stosować opony zimowe 175/65 R14 firmy Goodyear?

Opony zimowe należy zakładać wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi mniej niż 7°C. Choć w Polsce nie ma nakazu wymiany opon na zimowe, to większość kierowców słusznie dokonuje wymiany dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mieszanka użyta do produkcji opony UltraGrip 9 175/65 R14 jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Oprócz tego, opony zimowe charakteryzują się większą liczbą nacięć bieżnika (lameli), a także tym, że lamele są głębsze. Wszystko to sprzyja utrzymaniu większej przyczepności i skuteczności hamowania na drodze ośnieżonej, oblodzonej lub wilgotnej przy niskich temperaturach. Opony zimowe nie nadają się do używania latem – według badań ADAC droga hamowania latem na oponach zimowych jest aż o 16 m dłuższa niż w przypadku opon letnich! Najlepszym momentem na wymianę opon na zimowe są dni, w których średnia dobowa temperatura nie przekracza już 7°C, bez względu na to, czy wystąpiły już pierwsze opady śniegu lub przymrozki. Dzięki temu uda się zabezpieczyć przed nagłym atakiem zimy.

Bieżnik kierunkowy UltraGrip 9 w rozmiarze 175/65R14

Opona Goodyear UltraGrip 9 175/65 R14 82T posiada kierunkową konstrukcję bieżnika. Opony kierunkowe wyposażone są w charakterystyczny wzór bieżnika w kształcie litery V. Wzór tak zwanej jodełki budują skośne rowki, które prowadzą od barków opony do jej środka zarówno po prawej jak i lewej stronie. Cechy konstrukcji wzoru pozwalają na stworzenie nie tylko prostego i efektownego systemu kanałów odwadniających, ale także licznych krawędzi przylegania. Wyraźny kierunek rowków ma na celu poprawę skuteczności odprowadzania wody, śniegu i błota w miejscu styku opony z nawierzchnią drogi. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa trakcji podczas jazdy zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Podczas montażu opon Goodyear UltraGrip 9 o bieżniku kierunkowym należy przestrzegać zasady: górna część jodełki podczas obracania powinna dotykać jezdni w pierwszej kolejności. Dla uproszczenia montażu większość producentów umieszcza na boku opony strzałkę wskazującą kierunek obrotu oraz napis ROTATION. W przypadku rotacji czyli przekładania opon pomiędzy osiami przeprowadzanej w celu zrównoważenia zużycia bieżnika pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami istnieją pewne ograniczenia związane z oponami kierunkowymi. Rotacja możliwa jest tylko w obrębie jednej strony z uwagi na specyficzne ułożenie bieżnika względem kierunku toczenia. Jeżeli opony z bieżnikiem kierunkowym zostaną zamontowane nieprawidłowo, może to znacznie wpłynąć na prowadzenie pojazdu i z całą pewnością zwiększy odczuwany poziom hałasu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę także na stan zawieszenia i układu kierowniczego - ma to ogromne znaczenie dla dobrego kontaktu z drogą przy stosowaniu dowolnego typu opon, ale w przypadku opon z kierunkowym wzorem bieżnika jest to szczególnie ważne.

Etykieta unijna modelu UltraGrip 9

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Goodyear UltraGrip 9 175/65 R14 82T spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena E, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena C oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 67 decybeli.

E
C
67dB

Opory toczenia "E" w Goodyear UltraGrip 9

Ocena energetyczna opon - jak wpływa na oszczędności finansowe? Częsta eksploatacja auta generuje duże koszty, czemu zapobiec może nie tylko nowoczesna technologia prezentowana między innymi w produkcji ogumienia, ale również przepisy unijne, które skłaniają do zastanowienia się nad własnym działaniem na szkodę środowisku.

Jakie opony wybrać, by nie przepłacać?

Od 2012 roku na terenie Unii Europejskiej obowiązują przepisy mówiące o tym, że opony powinny posiadać etykietę z oznaczeniem m.in. oceny efektywności energetycznej. To parametry podobne do tych na pralkach czy lodówkach – od A do G, przy czym A oznacza najwyższą klasę. Producenci poddają swoje wyroby testom i mają obowiązek rzetelnego ich oznaczenia, dzięki czemu konsument wie, jaki produkt wybrał. Klasa A to opona o najniższym oporze toczenia. Sprawia ona, że auto poruszając się pokonuje mniej sił fizycznych działających na nie, i przez to zużywa mniej paliwa. W zależności od konkretnej sytuacji i warunków jazdy, opory toczenia odpowiadają za przeszło 20% zużycia paliwa przez samochód. Zgodnie z informacją na etykiecie, opona Goodyear UltraGrip 9 175/65 R14 82T posiada klasę E w kategorii opór toczenia.Wybierając opony z oceną E, samochód zużyje o ok. 0,1 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy F.

Opony zimowe Goodyear oceniona na "C" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Jak wybrać oponę mniej podatną na aquaplaning? Aquaplaning to niekorzystne zjawisko występujące podczas jazdy pojazdami mechanicznymi na mokrej nawierzchni, skutkujące ryzykiem wpadnięcia w poślizg. Producenci nowych do wielu pojazdów zobowiązani są brać je pod uwagę i oznaczyć klasę przyczepności opony na mokrym podłożu, literami od A do G, przy czym D i G nie są wykorzystywane.

Dlaczego warto wybrać oponę klasy C?

Opona w klasie C pod względem efektywności hamowania na mokrej nawierzchni będzie charakteryzowała się krótszym czasem hamowania, niż opona o klasie E czy F. Etykieta pod tym względem jest bardzo czytelna, więc konsumentowi łatwo jest dokonać wyboru wśród wielu modeli opon, biorąc pod uwagę to kryterium. Odpowiednio skrojony bieżnik i właściwa mieszanka do produkcji ogumienia to solidny fundament, na którym można oprzeć bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach. Takie opony zwykle są droższe, ale zdecydowanie warte swojej ceny, ponieważ pozwalają czuć się pewniej podczas hamowania w trakcie ulewnego deszczu. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, prezentowana opona Goodyear posiada klasę C w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą C zapewniają o 7,2 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy E.

Hałas "67 decybeli" w oponach UltraGrip 9 175/65 R14

Dlaczego poziom hałasu w oznaczeniach na oponach ma takie znaczenie? Hałas generowany przez jadące samochody dotyczy w dużej mierze dźwięku, jaki wydaje bieżnik opony odrywający się od nawierzchni podczas jazdy. Więcej samochodów na ruchliwej trasie – równa się większy hałas, który jest szczególnie przykry dla otoczenia, ale i dla samych kierowców i ich pasażerów.

Jak kupić najcichszą oponę?

Odkąd wszedł w 2012 roku przepis unijny mówiący o obowiązku odpowiedniego etykietowania opon, konsument sam może wybrać model generujący najniższy poziom hałasu. Najcichsze opony oznakowane są mniejszą liczbą ciemnych łuków (fal) na grafice oraz liczbowym wskazaniu decybeli, jakie generuje dany model przy prędkości 80 km/h. Im cichszą oponę zamontuje się w swoich kołach, tym przyjemniejsza, ale również mniej szkodliwa dla środowiska będzie jazda samochodem. Trzy fale na grafice to wciąż dopuszczalny poziom, jednak najlepszym wyborem będzie produkt z jedną falą – najcichszy. Opisywany parametr informuje nas o poziomie hałasu emitowanego przez oponę i wyrażony jest w decybelach. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu UltraGrip 9, wynosi 67 decybeli przy prędkości 80km/h .

Jak kupić opony Goodyear UltraGrip 9 175/65 R14 82T na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 550 zł Oblicz wysokość raty
2 szt. 1100 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 1650 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 2200 zł Oblicz wysokość raty