Yokohama W.drive V905 195/65 R15 91T

Produkt chwilowo niedostępny

Marka:
Yokohama
Model:
W.drive V905
Kod produktu:
F9030
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
osobowe
Klasa:
premium
E C 71dB
5 lat
Nośność:
91 = max 615 kg
Prędkość:
T = max 190 km/h

Produkt niedostępny

Kup opony zimowe lub całoroczne na raty 10 x 0%

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Produkt niedostępny

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Yokohama W.drive V905 195/65 R15 91T - Dane techniczne

Yokohama to przedsiębiorstwo ze 100 letnią historią. Producent z kraju kwitnącej wiśni znany jest z produkcji doskonałych opon do samochodów wyczynowych i sportowych. Yokohama W.drive V905 195/65 R15 są to opony zimowe klasy premium. Doskonałe osiągi, japońska precycja oraz wysoka jakość wykonania to najważniejsze atuty, które posiada model W.drive V905. Opona polecana jest szczególnie kierowcom samochodów o podwyższonych osiągach, SUV czy aut terenowych 4x4 (w zależności od konkretnego modelu opony). Doskonała jakość wykonania opon Yokohama pozwala na stosunowo komfortowe i bezpieczne podróże w sezonie zimowym typowym dla krajów europejskich. Dla rozmiaru 195/65 R15 szerokość opony wynosi 195 mm. Jeżeli mówimy o wysokości profilu to jest ona równa 65% szerokości. W tym modelu, opona W.drive V905 przeznaczona jest dla felg w rozmiarze 15 cali czyli ich średnica jest równa 38.1 cm.
Model opony Yokohama W.drive V905 w rozmiarze 195/65 R15 zaliczany jest do produktów klasy premium. Ogumienie to spełni wymagania kierowców oczekujących dobrych parametrów oraz wysokiej jakości niezbędnej dla bezpiecznego poruszania się autami o większej mocy. Yokohama 195/65 R15 to doskonały wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie bezpieczne i wygodne poruszanie się zimą. Mieszanka gumowa wzbogacona została o krzemionkę oraz olej pomarańczowy co gwarantuje odpowiednią elastyczność opony w niskich temperaturach oraz bezpieczeństwo nawet w czasie sportowej jazdy. Wybierając producenta Yokohama zyskujemy doskonałą jakość, z której słynie japoński producent. Co więcej, mamy także pewność, że po zamontowaniu opon Yokohama na felgi 15 naszego samochodu, trafia ogumienie jednego z najbardziej cenionych producentów opon klasy wyższej na świecie. 100 lat doświadczenia w branży gwarantują zadowolenie z zakupu opon firmy Yokohama.
Opona Yokohama 195/65 R15 odznacza się bardzo dobrymi osiągami i parametrami. Etykieta UE dla modelu W.drive V905 w rozmiarze 195/65 R15 informuje, iż dopuszczalne obciążenie dla jednej opony oznaczone jest indeksem 91 i wynosi 615 kg. Indeks prędkości dla opony Yokohama został oznaczy literą T, pozwala to jeździć się z prędkością do 190 km/h. Opory toczenia zostały ocenione na klasę E (Ekonomiczność). Za przyczepność na mokrej drodze, opona otrzymała ocenę C. Poziom emitowanego hałasu zewnętrznego przez oponę W.drive V905 wynosi 71 dB.
Opony Yokohama W.drive V905 195/65 R15 91 T to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 195 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Yokohama wysokość profilu wynosi 65, co oznacza, że wysokość boku stanowi 65 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Yokohama 195/65 R15 średnica pasujacej felgi wynosi 15 cali. Indeks prędkości dla opony Yokohama W.drive V905 w rozmiarze 195/65 R15 został wyrażony literą T, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 190 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 91 na oponie Yokohama maksymalne obciążenie na oponę wynosi 615 kg.

Test opon Yokohama W.drive V905 195/65 R15 91T

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Yokohama W.drive V905. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model W.drive V905 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2018 Auto Zeitung 8 miejsce
2017 Auto Bild 15 miejsce
2017 ADAC 8 miejsce
2016 ADAC Polecane
2015 ADAC 2 miejsce
2014 ADAC Polecane

Opinie

Opinie o oponie: Yokohama W.drive V905 195/65 R15 91T są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Yokohama gwarantuje, że nad rozwojem produktów i procesów produkcyjnych pracują najlepsi inżynierowie, a każda opona, która opuszcza fabrykę poddana jest surowej wieloetapowej ocenie. Niemniej jeżeli w czasie użytkowania opon niepokoi cię ich wygląd lub zachowanie na drodze, możesz bez zbędnej zwłoki reklamować zakupione opony. Koncern szczyci się najniższą na rynku liczbą reklamacji w stosunku do ilości sprzedanych produktów. Okres gwarancji na opony Yokohama W.drive V905 wynosi 5 lat od daty produkcji.

Kiedy stosować opony zimowe 195/65 R15 firmy Yokohama?

Opony zimowe należy zakładać wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi mniej niż 7°C. Choć w Polsce nie ma nakazu wymiany opon na zimowe, to większość kierowców słusznie dokonuje wymiany dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mieszanka użyta do produkcji opony W.drive V905 195/65 R15 jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Oprócz tego, opony zimowe charakteryzują się większą liczbą nacięć bieżnika (lameli), a także tym, że lamele są głębsze. Wszystko to sprzyja utrzymaniu większej przyczepności i skuteczności hamowania na drodze ośnieżonej, oblodzonej lub wilgotnej przy niskich temperaturach. Opony zimowe nie nadają się do używania latem – według badań ADAC droga hamowania latem na oponach zimowych jest aż o 16 m dłuższa niż w przypadku opon letnich! Najlepszym momentem na wymianę opon na zimowe są dni, w których średnia dobowa temperatura nie przekracza już 7°C, bez względu na to, czy wystąpiły już pierwsze opady śniegu lub przymrozki. Dzięki temu uda się zabezpieczyć przed nagłym atakiem zimy.

Etykieta unijna modelu W.drive V905

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Yokohama W.drive V905 195/65 R15 91T spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena E, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena C oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 71 decybeli.

E
C
71dB

Opory toczenia "E" w Yokohama W.drive V905

Ocena energetyczna opon - jak wpływa na oszczędności finansowe? Częsta eksploatacja auta generuje duże koszty, czemu zapobiec może nie tylko nowoczesna technologia prezentowana między innymi w produkcji ogumienia, ale również przepisy unijne, które skłaniają do zastanowienia się nad własnym działaniem na szkodę środowisku.

Jakie opony wybrać, by nie przepłacać?

Od 2012 roku na terenie Unii Europejskiej obowiązują przepisy mówiące o tym, że opony powinny posiadać etykietę z oznaczeniem m.in. oceny efektywności energetycznej. To parametry podobne do tych na pralkach czy lodówkach – od A do G, przy czym A oznacza najwyższą klasę. Producenci poddają swoje wyroby testom i mają obowiązek rzetelnego ich oznaczenia, dzięki czemu konsument wie, jaki produkt wybrał. Klasa A to opona o najniższym oporze toczenia. Sprawia ona, że auto poruszając się pokonuje mniej sił fizycznych działających na nie, i przez to zużywa mniej paliwa. W zależności od konkretnej sytuacji i warunków jazdy, opory toczenia odpowiadają za przeszło 20% zużycia paliwa przez samochód. Zgodnie z informacją na etykiecie, opona Yokohama W.drive V905 195/65 R15 91T posiada klasę E w kategorii opór toczenia.Wybierając opony z oceną E, samochód zużyje o ok. 0,1 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy F.

Opony zimowe Yokohama oceniona na "C" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Jak wybrać oponę mniej podatną na aquaplaning? Aquaplaning to niekorzystne zjawisko występujące podczas jazdy pojazdami mechanicznymi na mokrej nawierzchni, skutkujące ryzykiem wpadnięcia w poślizg. Producenci nowych do wielu pojazdów zobowiązani są brać je pod uwagę i oznaczyć klasę przyczepności opony na mokrym podłożu, literami od A do G, przy czym D i G nie są wykorzystywane.

Dlaczego warto wybrać oponę klasy C?

Opona w klasie C pod względem efektywności hamowania na mokrej nawierzchni będzie charakteryzowała się krótszym czasem hamowania, niż opona o klasie E czy F. Etykieta pod tym względem jest bardzo czytelna, więc konsumentowi łatwo jest dokonać wyboru wśród wielu modeli opon, biorąc pod uwagę to kryterium. Odpowiednio skrojony bieżnik i właściwa mieszanka do produkcji ogumienia to solidny fundament, na którym można oprzeć bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach. Takie opony zwykle są droższe, ale zdecydowanie warte swojej ceny, ponieważ pozwalają czuć się pewniej podczas hamowania w trakcie ulewnego deszczu. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, prezentowana opona Yokohama posiada klasę C w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą C zapewniają o 7,2 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy E.

Hałas "71 decybeli" w oponach W.drive V905 195/65 R15

Jakie opony hałasują najmocniej? Chcesz kupić nowe opony do swojego auta i jednym z istotnych kryteriów jest dla Ciebie niski poziom hałasu? Cenisz sobie komfort – to dobrze, bo dzięki temu dbasz również o słuch innych uczestników ruchu drogowego!

Jaki model opon wybrać?

Na etykiecie unijnej obowiązkowej dla opon od 2012 roku znajduje się między innymi informacja o hałasie zewnętrznym, jaki wytwarza opona odrywająca się od nawierzchni przy prędkości 80 km/h. Jedna ciemna fala na grafice to poziom 67-68 dB, dwie – około 71-72 dB, a trzy fale to 74-75 dB. Przy trzech falach opony generują hałas porównywalny do czterech jadących samochodów, choć wciąż jest to poziom dopuszczalny przez normy. Jeśli kierujesz się parametrem głośności przy zakupie opon, to najlepszym wyborem będą oczywiście te z mniejszą liczbą fal zaznaczonych na ciemno – pochodzą one od renomowanych producentów mających na uwadze dobro środowiska naturalnego, ale również komfort kierowcy i pasażerów podczas jazdy w długich trasach. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu W.drive V905, wynosi 71 decybeli przy prędkości 80km/h.

Jak kupić opony Yokohama W.drive V905 195/65 R15 91T na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 264 zł Raty niedostępne
2 szt. 528 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 792 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 1056 zł Oblicz wysokość raty