Yokohama Advan Fleva V701 205/55 R16 91W RPB

Rok produkcji 2023 Darmowa wysyłka Dostawa 24h

Marka:
Yokohama
Model:
Advan Fleva V701
Kod produktu:
R0383
Rozmiar:
Sezon:
letnie
Typ:
osobowe
Klasa:
premium
C A 67dB
5 lat
Nośność:
91 = max 615 kg
Prędkość:
W = max 270 km/h
Tak (RPB)
Oznaczenia:
RPB
293 zł / szt.
Ilość sztuk:
Jak kupić te opony na raty?

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Dostarczymy w 24h

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Yokohama Advan Fleva V701 205/55 R16 91W RPB - Dane techniczne

Opony Yokohama Advan Fleva V701 205/55 R16 91 W to opony letnie. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 205 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Yokohama wysokość profilu wynosi 55, co oznacza, że wysokość boku stanowi 55 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Yokohama 205/55 R16 średnica pasujacej felgi wynosi 16 cali. Indeks prędkości dla opony Yokohama Advan Fleva V701 w rozmiarze 205/55 R16 został wyrażony literą W, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 270 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 91 na oponie Yokohama maksymalne obciążenie na oponę wynosi 615 kg.

Test opon Yokohama Advan Fleva V701 205/55 R16 91W RPB

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony letnie Yokohama Advan Fleva V701. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Advan Fleva V701 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2019 Auto Bild 14 miejsce
2017 AutoBild 19 miejsce

Opinie

Opinie o oponie: Yokohama Advan Fleva V701 205/55 R16 91W RPB są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Yokohama gwarantuje, że nad rozwojem produktów i procesów produkcyjnych pracują najlepsi inżynierowie, a każda opona, która opuszcza fabrykę poddana jest surowej wieloetapowej ocenie. Niemniej jeżeli w czasie użytkowania opon niepokoi cię ich wygląd lub zachowanie na drodze, możesz bez zbędnej zwłoki reklamować zakupione opony. Koncern szczyci się najniższą na rynku liczbą reklamacji w stosunku do ilości sprzedanych produktów. Okres gwarancji na opony Yokohama Advan Fleva V701 wynosi 5 lat od daty produkcji.

Kiedy stosować opony letnie 205/55 R16 firmy Yokohama?

Opony letnie przeznaczone są do jazdy wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi minimum 7°C. W oponach letnich mieszanka, z której wykonano ogumienie, w wyższych temperaturach osiąga pożądane cechy zapewniające jej zwiększoną przyczepność, odpowiednio niskie opory toczenia oraz poziom hałasu, czyli takie, jak zadeklarował producent. Letnie ogumienie cechuje mniejsza niż w przypadku opon zimowych liczba lameli, czyli nacięć bieżnika, a także mniejsza ich głębokość. Jazda samochodem na oponach letnich w temperaturze poniżej 7°C może powodować twardnienie mieszanki i tym samym utratę deklarowanych właściwości jezdnych. Zaleca się wstrzymać z wymianą opon na letnie wiosną, aż do czasu ustabilizowania się pogody i średnich temperatur dobowych z uwagi na to, iż temperatury nocą i za dnia mogą o tej porze roku drastycznie się różnić.

Rant ochronny felgi

Nowoczesne opony samochodowe są niezwykle odporne na zużycie jednak tradycyjna konstrukcja jest nadal narażona na szereg potencjalnych uszkodzeń mechanicznych. Szczególnie niebezpieczne dla naszych kół są wystające włazy, krawężniki czy liczne dziury w jezdni. Jest to szczególnie ważne w przypadku kierowców, których pojazdy wyposażone są w felgi aluminiowe. Niższy profil opony oznacza, że felga jest bardziej podatna na uszkodzenia. Aby chronić felgi i opony przed uszkodzeniem, producenci wprowadzili opony z rantem ochronnym. Rant ochronny najczęściej występuje w postaci wgłębienia w okolicach stopki. Ponadto opony są wzmocnione masywniejszą ścianą boczną w dolnej części opony, która bardziej przylega do krawędzi opony. Każde z tych rozwiązań zabezpiecza wewnętrzną strukturę boku opony i zakrywa krawędź felgi. Rant nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa, ale znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia koła. Najczęściej opony z ochroną felgi posiadają specjalne oznaczenia, które różnią się w zależności od producenta. Goodyear stosuje oznaczenie RFP lub FP, Continental to FR, a Dunlop to MFS.

Bieżnik kierunkowy Advan Fleva V701 w rozmiarze 205/55R16

Opona Yokohama Advan Fleva V701 205/55 R16 91W RPB posiada kierunkową konstrukcję bieżnika. Opony kierunkowe wyposażone są w charakterystyczny wzór bieżnika w kształcie litery V. Wzór tak zwanej jodełki budują skośne rowki, które prowadzą od barków opony do jej środka zarówno po prawej jak i lewej stronie. Cechy konstrukcji wzoru pozwalają na stworzenie nie tylko prostego i efektownego systemu kanałów odwadniających, ale także licznych krawędzi przylegania. Wyraźny kierunek rowków ma na celu poprawę skuteczności odprowadzania wody, śniegu i błota w miejscu styku opony z nawierzchnią drogi. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa trakcji podczas jazdy zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Podczas montażu opon Yokohama Advan Fleva V701 o bieżniku kierunkowym należy przestrzegać zasady: górna część jodełki podczas obracania powinna dotykać jezdni w pierwszej kolejności. Dla uproszczenia montażu większość producentów umieszcza na boku opony strzałkę wskazującą kierunek obrotu oraz napis ROTATION. W przypadku rotacji czyli przekładania opon pomiędzy osiami przeprowadzanej w celu zrównoważenia zużycia bieżnika pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami istnieją pewne ograniczenia związane z oponami kierunkowymi. Rotacja możliwa jest tylko w obrębie jednej strony z uwagi na specyficzne ułożenie bieżnika względem kierunku toczenia. Jeżeli opony z bieżnikiem kierunkowym zostaną zamontowane nieprawidłowo, może to znacznie wpłynąć na prowadzenie pojazdu i z całą pewnością zwiększy odczuwany poziom hałasu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę także na stan zawieszenia i układu kierowniczego - ma to ogromne znaczenie dla dobrego kontaktu z drogą przy stosowaniu dowolnego typu opon, ale w przypadku opon z kierunkowym wzorem bieżnika jest to szczególnie ważne.

Etykieta unijna modelu Advan Fleva V701

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Yokohama Advan Fleva V701 205/55 R16 91W RPB spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena C, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena A oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 67 decybeli.

C
A
67dB

Opory toczenia "C" w Yokohama Advan Fleva V701

Dlaczego warto wybierać opony o wysokiej klasie energetycznej? Podczas zakupu opon warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną oznaczoną na etykiecie produktu literami od A (najwyższa) do G (najniższa). Od 2012 roku producenci mają obowiązek oznaczać ją tak, aby konsument wiedział, jakiego zużycia paliwa spodziewać się przy wyborze konkretnego modelu.

Jakie opony warto wybrać?

Klasa A oznacza współczynnik oporu toczenia mniejszy lub równy 6,5 kg/t. Im wyższy opór toczenia, tym więcej paliwa spala auto na jego pokonywanie, a tym samym – do atmosfery uwalnia się więcej dwutlenku węgla. Warto uwzględnić klasę energetyczną swoich opon, aby eksploatacja auta była możliwie jak najtańsza – do pokonania tego oporu samochód może spalić nawet 1/5 paliwa więcej! Co ważne – w innowacyjnych oponach niski opór toczenia nie jest równoznaczny z gorszą przyczepnością. Dostępne są modele opon wykonane z mieszanki zapewniającej doskonałą przyczepność i najmniejsze możliwe opory – gwarantują one komfort jazdy i tańszą eksploatację. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Yokohama Advan Fleva V701 w rozmiarze 205/55 R16 91W posiada klasę C w kategorii opór toczenia . Wybierając opony z oceną C, samochód zużyje o ok. 0,2 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy E.

Opony letnie Yokohama oceniona na "A" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Wybieramy najbezpieczniejszą oponę do jazdy po mokrej nawierzchni. Bezpieczeństwo w podróży zależy od wielu czynników, jednak zdolność zahamowania auta w krótkim czasie od wciśnięcia pedału hamulca z pewnością czyni ją bardziej podatną na kontrolowanie. Jak wybrać oponę o dobrej przyczepności?

Ocena efektywności hamowania na mokrej nawierzchni.

Przyczepność na mokrej nawierzchni to kluczowy element bezpiecznej jazdy i ważny czynnik przy wyborze opon. Najgorszą przyczepność opony mają w pierwszych minutach trwania intensywnych opadów – wówczas powierzchnia opony traci kontakt z nawierzchnią. W takich warunkach hamowanie jest nie tyle utrudnione, co po prostu nieskuteczne. Auto może wpaść w poślizg i o wypadek nietrudno. Na pomoc przy wyborze opon mogą przyjść przepisy unijne nakazujące producentom określanie efektywności hamowania na mokrej nawierzchni literami od A (najkrótsza droga hamowania) do G (najdłuższa droga hamowania). Przy tym oceny D ani G nie używa się. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Yokohama uzyskała klasę A w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą A zapewniają o 3,6 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy B. Wybierając oponę dobrego producenta o klasie efektywności hamowania A otrzymuje się gwarancję krótkiej drogi hamowania nawet w niesprzyjających warunkach – czyli bezpieczniejszą jazdę.

Hałas "67 decybeli" w oponach Advan Fleva V701 205/55 R16

Dlaczego poziom hałasu w oznaczeniach na oponach ma takie znaczenie? Hałas generowany przez jadące samochody dotyczy w dużej mierze dźwięku, jaki wydaje bieżnik opony odrywający się od nawierzchni podczas jazdy. Więcej samochodów na ruchliwej trasie – równa się większy hałas, który jest szczególnie przykry dla otoczenia, ale i dla samych kierowców i ich pasażerów.

Jak kupić najcichszą oponę?

Odkąd wszedł w 2012 roku przepis unijny mówiący o obowiązku odpowiedniego etykietowania opon, konsument sam może wybrać model generujący najniższy poziom hałasu. Najcichsze opony oznakowane są mniejszą liczbą ciemnych łuków (fal) na grafice oraz liczbowym wskazaniu decybeli, jakie generuje dany model przy prędkości 80 km/h. Im cichszą oponę zamontuje się w swoich kołach, tym przyjemniejsza, ale również mniej szkodliwa dla środowiska będzie jazda samochodem. Trzy fale na grafice to wciąż dopuszczalny poziom, jednak najlepszym wyborem będzie produkt z jedną falą – najcichszy. Opisywany parametr informuje nas o poziomie hałasu emitowanego przez oponę i wyrażony jest w decybelach. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu Advan Fleva V701, wynosi 67 decybeli przy prędkości 80km/h .

Jak kupić opony Yokohama Advan Fleva V701 205/55 R16 91W RPB na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 293 zł Raty niedostępne
2 szt. 586 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 879 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 1172 zł Oblicz wysokość raty