Sava Eskimo S3+ 185/65 R15 88T 3PMSF, M+S

Rok produkcji 2023 Darmowa wysyłka Dostawa 3-4 dni

Marka:
Sava
Model:
Eskimo S3+
Kod produktu:
526115
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
osobowe
Klasa:
ekonomiczna
E C 68dB
5 lat
Nośność:
88 = max 560 kg
Prędkość:
T = max 190 km/h
Oznaczenia:
3PMFS, M+S
291 zł / szt.
Ilość sztuk:
Jak kupić te opony na raty?

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Dostarczymy w 3-4 dni

Formy płatności

 • Pobranie kurierskie
 • Przelew tradycyjny
 • Karta kredytowa
 • Płatność PayU
 • Raty

Sava Eskimo S3+ 185/65 R15 88T - Dane techniczne

Sava Eskimo s3+ bardzo dobra przyczepność na zimowych drogach

Dobre zachowanie opony w warunkach zimowych nie musi kosztować fortuny. Sava eskimo s3+ zachowuje przyczepność na mokrych i zaśnieżonych drogach. W ten sposób eliminuje jedno z największych zmartwień towarzyszących kierowcom w czasie spadków temperatury. Opona oznaczona symbolem płatka śniegu potwierdzającym przynależność do klasy opon zimowych. Opony Sava Eskimo s3+ charakteryzuje: • Dobra przyczepność na zimowych drogach

  Korzystaj z lepszej kontroli nad pojazdem na zmrożonych i zaśnieżonych nawierzchniach. Zaawansowana zimowa mieszanka krzemionkowa sprawia, że opona Eskimo s3+ pozostaje miękka i elastyczna w niskich temperaturach. Znacznie poprawia to przyczepność i prowadzenie samochodu. Symbol płatka śniegu oznacza, że opona spełnia rygorystyczne normy pozwalające na zaliczenie jej do grupy opon zimowych.

 • Pewne hamowanie na mokrej nawierzchni

  W oponie eskimo s3+ zastosowano specjalną żywicę, która zwiększa przyczepność i skraca odległość hamowania na mokrych drogach. Konstrukcja krawędzi klocków bieżnika dodatkowo poprawia własności trakcyjne.

 • Odporność na aquaplaning

  Kierunkowy bieżnik z szerokimi rowkami skutecznie usuwa wodę i błoto pośniegowe spod czoła opony, zmniejszając ryzyko aquaplaningu.

 • Długie przebiegi

  Opona Sava eskimo s3+ ma podwyższoną żywotność, co przekłada się na zwiększoną oszczędność. Konstrukcja opony zapewnia równomierne zużywanie bieżnika na całej powierzchni. Specjalna mieszanka bieżnika pozwala wydłużyć okres użytkowania opony.Słoweńska Sava to marka, której powstanie określa się na 1921 rok. Od roku 1997 jest ona częścią amerykańskiego koncernu Goodyear. Sava znana jest przede wszystkim z produkcji opon budżetowych do samochodów osobowych. Zapewnia to dobry stosunek ceny do jakości oraz zrównoważone osiągi. Sava Eskimo S3+ 185/65 R15 są to opony zimowe klasy ekonomicznej o podwyższonych osiągach. Polecane są one szczególnie do samochodów o większej mocy. Wieloletnie doświadczenie oraz przynależność do koncernu Goodyear zapewniają dobrą jakość wykonania, przystępność cenowa oraz zrównoważone parametry ogumienia. Sportowy charakter opon Sava Eskimo S3+ pozwala na bezpieczne i komfortowe podróżowanie w sezonie zimowym, nawet w czasie dynamicznej jazdy. Dla wariantu 185/65 R15 szerokość opony wynosi 185 mm. Wysokość profilu w tym przypadku to 65% szerokości. Prezentowany wariant opony Eskimo S3+ przeznaczony jest dla felg w rozmiarze 15 cali co oznacza, iż jego średnica wynosi 38.1 cm.
Opony Sava, model Eskimo S3+ w rozmiarze 185/65 R15 zaliczane są do produktów klasy ekonomicznej. Ogumienie to spełni oczekiwania kierowców wymagających sportowych parametrów, dobrej jakości przy korzystnej cenie. Kierunkowy bieżnik oraz specjalna mieszanka gumowa sprawiają, iż opona dobrze radzi sobie z jazdą po śniegu i lodzie. Konstrukcja efektywnie odprowadza śnieg, błoto i wodę spod opony. Wybierając producenta Sava otrzymujemy wyrób, o którego jakość dba znany na całym świecie koncern Goodyear. Mamy również pewność, że po zamontowaniu opon na felgi 15 naszego samochodu, trafiają do nas produkty marki posiadającej prawie 100 letnie doświadczenie w branży. Sava 185/65 R15 to bardzo dobry wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie sportowe parametry oraz bezpieczeństwo przy dynamicznej jeździe w warunkach zimowych.
Opona Sava 185/65 R15 oferuje dobre parametry. Etykieta Unii Europejskiej dla modelu Eskimo S3+ w rozmiarze 185/65 R15 informuje, iż opory toczenia zostały ocenione na klasę E (ekonomiczność, zużycie paliwa). Za przyczepność na mokrej drodze, opona otrzymała ocenę C. Poziom generowanego hałasu zewnętrznego przez oponę Eskimo S3+ wynosi 68 dB. Test jest wykonywany przy włączonym silniku i prędkości 80 km/h. Dopuszczalne obciążenie dla jednej opony wynosi 560 kg i oznaczone jest indeksem 88. Indeks prędkości dla opony Sava został oznaczy literą T, pozwala to poruszać się z prędkością do 190 km/h. Opona Sava Eskimo S3+ spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące ogumienia zimowego. Posiada symbol Three Peak Mountain Snow Flake (3PMSF)
Opony Sava Eskimo S3+ 185/65 R15 88 T to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 185 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Sava wysokość profilu wynosi 65, co oznacza, że wysokość boku stanowi 65 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Sava 185/65 R15 średnica pasujacej felgi wynosi 15 cali. Indeks prędkości dla opony Sava Eskimo S3+ w rozmiarze 185/65 R15 został wyrażony literą T, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 190 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 88 na oponie Sava maksymalne obciążenie na oponę wynosi 560 kg.

Test opon Sava Eskimo S3+ 185/65 R15 88T

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Sava Eskimo S3+. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Eskimo S3+ w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2019 ADAC 14 miejsce
2018 ADAC 8 miejsce
2017 ADAC 15 miejsce
2014 ADAC Polecane
2013 Autoklub CR Szczególnie polecane
2012 ADAC Polecane

Opinie

Opinie o oponie: Sava Eskimo S3+ 185/65 R15 88T są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Firma Goodyear gwarantuje, że opony marek Goodyear, Dunlop, Dębica, Fulda oraz Sava wyprodukowano z najwyższą precyzją przy zastosowaniu najnowszych technologii. Gwarancją objęte są wady fizyczne towaru powstałe z przyczyn tkwiących w towarze, a stanowiące wady wykonawstwa, wady materiałowe lub wady konstrukcyjne. Udzielona gwarancja na opony Sava Eskimo S3+ obowiązuje przez okres 5 lat od daty produkcji, oznaczonej na boku opony.

Kiedy stosować opony zimowe 185/65 R15 firmy Sava?

Opony zimowe należy zakładać wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi mniej niż 7°C. Choć w Polsce nie ma nakazu wymiany opon na zimowe, to większość kierowców słusznie dokonuje wymiany dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mieszanka użyta do produkcji opony Eskimo S3+ 185/65 R15 jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Oprócz tego, opony zimowe charakteryzują się większą liczbą nacięć bieżnika (lameli), a także tym, że lamele są głębsze. Wszystko to sprzyja utrzymaniu większej przyczepności i skuteczności hamowania na drodze ośnieżonej, oblodzonej lub wilgotnej przy niskich temperaturach. Opony zimowe nie nadają się do używania latem – według badań ADAC droga hamowania latem na oponach zimowych jest aż o 16 m dłuższa niż w przypadku opon letnich! Najlepszym momentem na wymianę opon na zimowe są dni, w których średnia dobowa temperatura nie przekracza już 7°C, bez względu na to, czy wystąpiły już pierwsze opady śniegu lub przymrozki. Dzięki temu uda się zabezpieczyć przed nagłym atakiem zimy.

Bieżnik kierunkowy Eskimo S3+ w rozmiarze 185/65R15

Opona Sava Eskimo S3+ 185/65 R15 88T posiada kierunkową konstrukcję bieżnika. Opony kierunkowe wyposażone są w charakterystyczny wzór bieżnika w kształcie litery V. Wzór tak zwanej jodełki budują skośne rowki, które prowadzą od barków opony do jej środka zarówno po prawej jak i lewej stronie. Cechy konstrukcji wzoru pozwalają na stworzenie nie tylko prostego i efektownego systemu kanałów odwadniających, ale także licznych krawędzi przylegania. Wyraźny kierunek rowków ma na celu poprawę skuteczności odprowadzania wody, śniegu i błota w miejscu styku opony z nawierzchnią drogi. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa trakcji podczas jazdy zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Podczas montażu opon Sava Eskimo S3+ o bieżniku kierunkowym należy przestrzegać zasady: górna część jodełki podczas obracania powinna dotykać jezdni w pierwszej kolejności. Dla uproszczenia montażu większość producentów umieszcza na boku opony strzałkę wskazującą kierunek obrotu oraz napis ROTATION. W przypadku rotacji czyli przekładania opon pomiędzy osiami przeprowadzanej w celu zrównoważenia zużycia bieżnika pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami istnieją pewne ograniczenia związane z oponami kierunkowymi. Rotacja możliwa jest tylko w obrębie jednej strony z uwagi na specyficzne ułożenie bieżnika względem kierunku toczenia. Jeżeli opony z bieżnikiem kierunkowym zostaną zamontowane nieprawidłowo, może to znacznie wpłynąć na prowadzenie pojazdu i z całą pewnością zwiększy odczuwany poziom hałasu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę także na stan zawieszenia i układu kierowniczego - ma to ogromne znaczenie dla dobrego kontaktu z drogą przy stosowaniu dowolnego typu opon, ale w przypadku opon z kierunkowym wzorem bieżnika jest to szczególnie ważne.

Etykieta unijna modelu Eskimo S3+

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Sava Eskimo S3+ 185/65 R15 88T spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena E, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena C oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 68 decybeli.

E
C
68dB

Opory toczenia "E" w Sava Eskimo S3+

Ocena energetyczna opon - jak wpływa na oszczędności finansowe? Częsta eksploatacja auta generuje duże koszty, czemu zapobiec może nie tylko nowoczesna technologia prezentowana między innymi w produkcji ogumienia, ale również przepisy unijne, które skłaniają do zastanowienia się nad własnym działaniem na szkodę środowisku.

Jakie opony wybrać, by nie przepłacać?

Od 2012 roku na terenie Unii Europejskiej obowiązują przepisy mówiące o tym, że opony powinny posiadać etykietę z oznaczeniem m.in. oceny efektywności energetycznej. To parametry podobne do tych na pralkach czy lodówkach – od A do G, przy czym A oznacza najwyższą klasę. Producenci poddają swoje wyroby testom i mają obowiązek rzetelnego ich oznaczenia, dzięki czemu konsument wie, jaki produkt wybrał. Klasa A to opona o najniższym oporze toczenia. Sprawia ona, że auto poruszając się pokonuje mniej sił fizycznych działających na nie, i przez to zużywa mniej paliwa. W zależności od konkretnej sytuacji i warunków jazdy, opory toczenia odpowiadają za przeszło 20% zużycia paliwa przez samochód. Zgodnie z informacją na etykiecie, opona Sava Eskimo S3+ 185/65 R15 88T posiada klasę E w kategorii opór toczenia.Wybierając opony z oceną E, samochód zużyje o ok. 0,1 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy F.

Opony zimowe Sava oceniona na "C" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Jak wybrać oponę mniej podatną na aquaplaning? Aquaplaning to niekorzystne zjawisko występujące podczas jazdy pojazdami mechanicznymi na mokrej nawierzchni, skutkujące ryzykiem wpadnięcia w poślizg. Producenci nowych do wielu pojazdów zobowiązani są brać je pod uwagę i oznaczyć klasę przyczepności opony na mokrym podłożu, literami od A do G, przy czym D i G nie są wykorzystywane.

Dlaczego warto wybrać oponę klasy C?

Opona w klasie C pod względem efektywności hamowania na mokrej nawierzchni będzie charakteryzowała się krótszym czasem hamowania, niż opona o klasie E czy F. Etykieta pod tym względem jest bardzo czytelna, więc konsumentowi łatwo jest dokonać wyboru wśród wielu modeli opon, biorąc pod uwagę to kryterium. Odpowiednio skrojony bieżnik i właściwa mieszanka do produkcji ogumienia to solidny fundament, na którym można oprzeć bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach. Takie opony zwykle są droższe, ale zdecydowanie warte swojej ceny, ponieważ pozwalają czuć się pewniej podczas hamowania w trakcie ulewnego deszczu. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, prezentowana opona Sava posiada klasę C w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą C zapewniają o 7,2 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy E.

Hałas "68 decybeli" w oponach Eskimo S3+ 185/65 R15

Etykietowanie opon – czy hałas ma znaczenie? Każda opona w pojeździe mechanicznym wytwarza pewien dźwięk podczas odrywania się ogumienia od podłoża. Przypomina on szum i w dużym natężeniu jest szczególnie nieprzyjemny w odbiorze dla pasażerów, ale i dla otoczenia.

Dlaczego decybele mają tak duże znaczenie?

Przy ruchliwych trasach każdej godziny przewijają się olbrzymie liczby samochodów. Chcąc policzyć natężenie dźwięku hałasu ulicznego, należałoby nałożyć na siebie ilość decybeli wydawaną przez każdy z nich przy prędkości około 80 km/h. W godzinach szczytu ten hałas ma ogromny, negatywny wpływ na osoby zamieszkujące okoliczne tereny i niekorzystnie wpływa na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Walcząc z nadmiernym hałasem, Unia Europejska w 2012 roku narzuciła producentom opon nakaz umieszczania informacji graficznej i liczbowej, dotyczącej poziomu decybeli generowanego przez auto przy standardowej prędkości 80 km/h. Wybór modelu z najmniejszą liczbą czarnych fal jest najkorzystniejszy dla zdrowia i otoczenia, a także pozwala na przyjemną, cichą jazdę. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu Eskimo S3+, wynosi 68 decybeli przy prędkości 80km/h .

Jak kupić opony Sava Eskimo S3+ 185/65 R15 88T na raty?

Jak kupić na raty?

 • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
 • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
 • Czekaj na kontakt od pracownika banku
 • Podpisz umowę online lub kurierem
 • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 291 zł Raty niedostępne
2 szt. 582 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 873 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 1164 zł Oblicz wysokość raty