Sava Eskimo HP2 225/45 R17 91H FP, 3PMSF, M+S

Rok produkcji 2021 Darmowa wysyłka Dostawa 1-2 dni

Marka:
Sava
Model:
Eskimo HP2
Kod produktu:
531964
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
osobowe
Klasa:
ekonomiczna
C C 71dB
5 lat
Nośność:
91 = max 615 kg
Prędkość:
H = max 210 km/h
Tak (FP)
Oznaczenia:
FP, 3PMSF, M+S
367 zł / szt.
Ilość sztuk:
Jak kupić te opony na raty?
Raty 0%

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Dostarczymy w 1-2 dni

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Sava Eskimo HP2 225/45 R17 91H FP - Dane techniczne

Sava to marka opon wywodząca się ze Słowenii. Za początek jej działalności uznaje się rok 1920. Obecnie należy ona do koncernu Goodyear. Sava znana jest przede wszystkim z produkcji opon budżetowych do samochodów osobowych co gwarantuje dobry stosunek ceny do jakości. Sava Eskimo HP2 225/45 R17 są to opony zimowe klasy ekonomicznej o podwyższonych osiągach. Długoletnie doświadczenie, nadzór koncernu Goodyear nad procesami produkcyjnymi, zapewniają dobrą jakość wykonania, przystępność cenowa oraz zadowalające parametry. Osiągi opon Sava Eskimo HP2 pozwalają na bezpieczne i komfortowe podróżowanie podczas zimy. Dla prezentowanego modelu 225/45 R17 szerokość opony wynosi 225 mm. Wysokość profilu to 45% szerokości. Prezentowany wariant opony Eskimo HP2 przeznaczony jest dla felg w rozmiarze 17 cali co oznacza, iż jego średnica wynosi 43.18 cm.
Opony Sava, model Eskimo HP2 w rozmiarze 225/45 R17 zaliczane są do produktów klasy ekonomicznej. Ogumienie to spełni oczekiwania kierowców wymagających dobrych parametrów, odpowiedniej jakości przy umiarkowanej cenie. Kierunkowy bieżnik w kształcie litery "W" dobrze radzi sobie z jazdą po śniegu i lodzie. Konstrukcja efektywnie odprowadza śnieg, błoto i wodę spod opony. Wybierając markę Sava otrzymujemy produkt, o którego jakość dba ceniony na całym świecie koncern Goodyear. Mamy również pewność, że po zamontowaniu opon Sava na felgi 17 naszego samochodu, trafiają do nas produkty firmy posiadającej prawie 100 letnie doświadczenie w branży. Sava 225/45 R17 to bardzo dobry wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie dobre parametry, umiarkowane ceny oraz bezpieczeństwo przy dynamicznej jeździe w warunkach zimowych.
Opona Sava 225/45 R17 oferuje dobre osiągi. Etykieta Unii Europejskiej dla modelu Eskimo HP2 w rozmiarze 225/45 R17 informuje, iż opory toczenia zostały ocenione na klasę C (ekonomiczność, zużycie paliwa). Za przyczepność na mokrej drodze, opona otrzymała ocenę C. Poziom generowanego hałasu zewnętrznego przez oponę Eskimo HP2 wynosi 71 dB. Test jest wykonywany przy włączonym silniku i prędkości 80 km/h. Dopuszczalne obciążenie dla jednej opony wynosi 615 kg i oznaczone jest indeksem 91. Indeks prędkości dla opony Sava został oznaczy literą H, pozwala to poruszać się z prędkością do 210 km/h. Opona Sava Eskimo HP2 spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące ogumienia zimowego. Posiada symbol Three Peak Mountain Snow Flake (3PMSF)
Opony Sava Eskimo HP2 225/45 R17 91 H to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 225 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Sava wysokość profilu wynosi 45, co oznacza, że wysokość boku stanowi 45 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Sava 225/45 R17 średnica pasujacej felgi wynosi 17 cali. Indeks prędkości dla opony Sava Eskimo HP2 w rozmiarze 225/45 R17 został wyrażony literą H, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 210 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 91 na oponie Sava maksymalne obciążenie na oponę wynosi 615 kg.

Test opon Sava Eskimo HP2 225/45 R17 91H FP

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Sava Eskimo HP2. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Eskimo HP2 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2021 ADAC 10 miejsce
2019 Auto Bild 17 miejsce
2017 Auto Bild 17 miejsce
2017 ADAC 6 miejsce

Opinie

Opinie o oponie: Sava Eskimo HP2 225/45 R17 91H FP są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Firma Goodyear gwarantuje, że opony marek Goodyear, Dunlop, Dębica, Fulda oraz Sava wyprodukowano z najwyższą precyzją przy zastosowaniu najnowszych technologii. Gwarancją objęte są wady fizyczne towaru powstałe z przyczyn tkwiących w towarze, a stanowiące wady wykonawstwa, wady materiałowe lub wady konstrukcyjne. Udzielona gwarancja na opony Sava Eskimo HP2 obowiązuje przez okres 5 lat od daty produkcji, oznaczonej na boku opony.

Kiedy stosować opony zimowe 225/45 R17 firmy Sava?

Opony zimowe należy zakładać wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi mniej niż 7°C. Choć w Polsce nie ma nakazu wymiany opon na zimowe, to większość kierowców słusznie dokonuje wymiany dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mieszanka użyta do produkcji opony Eskimo HP2 225/45 R17 jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Oprócz tego, opony zimowe charakteryzują się większą liczbą nacięć bieżnika (lameli), a także tym, że lamele są głębsze. Wszystko to sprzyja utrzymaniu większej przyczepności i skuteczności hamowania na drodze ośnieżonej, oblodzonej lub wilgotnej przy niskich temperaturach. Opony zimowe nie nadają się do używania latem – według badań ADAC droga hamowania latem na oponach zimowych jest aż o 16 m dłuższa niż w przypadku opon letnich! Najlepszym momentem na wymianę opon na zimowe są dni, w których średnia dobowa temperatura nie przekracza już 7°C, bez względu na to, czy wystąpiły już pierwsze opady śniegu lub przymrozki. Dzięki temu uda się zabezpieczyć przed nagłym atakiem zimy.

Rant ochronny felgi

Nowoczesne opony samochodowe są niezwykle odporne na zużycie jednak tradycyjna konstrukcja jest nadal narażona na szereg potencjalnych uszkodzeń mechanicznych. Szczególnie niebezpieczne dla naszych kół są wystające włazy, krawężniki czy liczne dziury w jezdni. Jest to szczególnie ważne w przypadku kierowców, których pojazdy wyposażone są w felgi aluminiowe. Niższy profil opony oznacza, że felga jest bardziej podatna na uszkodzenia. Aby chronić felgi i opony przed uszkodzeniem, producenci wprowadzili opony z rantem ochronnym. Rant ochronny najczęściej występuje w postaci wgłębienia w okolicach stopki. Ponadto opony są wzmocnione masywniejszą ścianą boczną w dolnej części opony, która bardziej przylega do krawędzi opony. Każde z tych rozwiązań zabezpiecza wewnętrzną strukturę boku opony i zakrywa krawędź felgi. Rant nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa, ale znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia koła. Najczęściej opony z ochroną felgi posiadają specjalne oznaczenia, które różnią się w zależności od producenta. Goodyear stosuje oznaczenie RFP lub FP, Continental to FR, a Dunlop to MFS.

Bieżnik kierunkowy Eskimo HP2 w rozmiarze 225/45R17

Opona Sava Eskimo HP2 225/45 R17 91H FP posiada kierunkową konstrukcję bieżnika. Opony kierunkowe wyposażone są w charakterystyczny wzór bieżnika w kształcie litery V. Wzór tak zwanej jodełki budują skośne rowki, które prowadzą od barków opony do jej środka zarówno po prawej jak i lewej stronie. Cechy konstrukcji wzoru pozwalają na stworzenie nie tylko prostego i efektownego systemu kanałów odwadniających, ale także licznych krawędzi przylegania. Wyraźny kierunek rowków ma na celu poprawę skuteczności odprowadzania wody, śniegu i błota w miejscu styku opony z nawierzchnią drogi. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa trakcji podczas jazdy zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Podczas montażu opon Sava Eskimo HP2 o bieżniku kierunkowym należy przestrzegać zasady: górna część jodełki podczas obracania powinna dotykać jezdni w pierwszej kolejności. Dla uproszczenia montażu większość producentów umieszcza na boku opony strzałkę wskazującą kierunek obrotu oraz napis ROTATION. W przypadku rotacji czyli przekładania opon pomiędzy osiami przeprowadzanej w celu zrównoważenia zużycia bieżnika pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami istnieją pewne ograniczenia związane z oponami kierunkowymi. Rotacja możliwa jest tylko w obrębie jednej strony z uwagi na specyficzne ułożenie bieżnika względem kierunku toczenia. Jeżeli opony z bieżnikiem kierunkowym zostaną zamontowane nieprawidłowo, może to znacznie wpłynąć na prowadzenie pojazdu i z całą pewnością zwiększy odczuwany poziom hałasu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę także na stan zawieszenia i układu kierowniczego - ma to ogromne znaczenie dla dobrego kontaktu z drogą przy stosowaniu dowolnego typu opon, ale w przypadku opon z kierunkowym wzorem bieżnika jest to szczególnie ważne.

Etykieta unijna modelu Eskimo HP2

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Sava Eskimo HP2 225/45 R17 91H FP spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena C, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena C oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 71 decybeli.

C
C
71dB

Opory toczenia "C" w Sava Eskimo HP2

Dlaczego warto wybierać opony o wysokiej klasie energetycznej? Podczas zakupu opon warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną oznaczoną na etykiecie produktu literami od A (najwyższa) do G (najniższa). Od 2012 roku producenci mają obowiązek oznaczać ją tak, aby konsument wiedział, jakiego zużycia paliwa spodziewać się przy wyborze konkretnego modelu.

Jakie opony warto wybrać?

Klasa A oznacza współczynnik oporu toczenia mniejszy lub równy 6,5 kg/t. Im wyższy opór toczenia, tym więcej paliwa spala auto na jego pokonywanie, a tym samym – do atmosfery uwalnia się więcej dwutlenku węgla. Warto uwzględnić klasę energetyczną swoich opon, aby eksploatacja auta była możliwie jak najtańsza – do pokonania tego oporu samochód może spalić nawet 1/5 paliwa więcej! Co ważne – w innowacyjnych oponach niski opór toczenia nie jest równoznaczny z gorszą przyczepnością. Dostępne są modele opon wykonane z mieszanki zapewniającej doskonałą przyczepność i najmniejsze możliwe opory – gwarantują one komfort jazdy i tańszą eksploatację. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Sava Eskimo HP2 w rozmiarze 225/45 R17 91H posiada klasę C w kategorii opór toczenia . Wybierając opony z oceną C, samochód zużyje o ok. 0,2 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy E.

Opony zimowe Sava oceniona na "C" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Jak wybrać oponę mniej podatną na aquaplaning? Aquaplaning to niekorzystne zjawisko występujące podczas jazdy pojazdami mechanicznymi na mokrej nawierzchni, skutkujące ryzykiem wpadnięcia w poślizg. Producenci nowych do wielu pojazdów zobowiązani są brać je pod uwagę i oznaczyć klasę przyczepności opony na mokrym podłożu, literami od A do G, przy czym D i G nie są wykorzystywane.

Dlaczego warto wybrać oponę klasy C?

Opona w klasie C pod względem efektywności hamowania na mokrej nawierzchni będzie charakteryzowała się krótszym czasem hamowania, niż opona o klasie E czy F. Etykieta pod tym względem jest bardzo czytelna, więc konsumentowi łatwo jest dokonać wyboru wśród wielu modeli opon, biorąc pod uwagę to kryterium. Odpowiednio skrojony bieżnik i właściwa mieszanka do produkcji ogumienia to solidny fundament, na którym można oprzeć bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach. Takie opony zwykle są droższe, ale zdecydowanie warte swojej ceny, ponieważ pozwalają czuć się pewniej podczas hamowania w trakcie ulewnego deszczu. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, prezentowana opona Sava posiada klasę C w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą C zapewniają o 7,2 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy E.

Hałas "71 decybeli" w oponach Eskimo HP2 225/45 R17

Jakie opony hałasują najmocniej? Chcesz kupić nowe opony do swojego auta i jednym z istotnych kryteriów jest dla Ciebie niski poziom hałasu? Cenisz sobie komfort – to dobrze, bo dzięki temu dbasz również o słuch innych uczestników ruchu drogowego!

Jaki model opon wybrać?

Na etykiecie unijnej obowiązkowej dla opon od 2012 roku znajduje się między innymi informacja o hałasie zewnętrznym, jaki wytwarza opona odrywająca się od nawierzchni przy prędkości 80 km/h. Jedna ciemna fala na grafice to poziom 67-68 dB, dwie – około 71-72 dB, a trzy fale to 74-75 dB. Przy trzech falach opony generują hałas porównywalny do czterech jadących samochodów, choć wciąż jest to poziom dopuszczalny przez normy. Jeśli kierujesz się parametrem głośności przy zakupie opon, to najlepszym wyborem będą oczywiście te z mniejszą liczbą fal zaznaczonych na ciemno – pochodzą one od renomowanych producentów mających na uwadze dobro środowiska naturalnego, ale również komfort kierowcy i pasażerów podczas jazdy w długich trasach. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu Eskimo HP2, wynosi 71 decybeli przy prędkości 80km/h.

Jak kupić opony Sava Eskimo HP2 225/45 R17 91H FP na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 367 zł Oblicz wysokość raty
2 szt. 734 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 1101 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 1468 zł Oblicz wysokość raty