Pirelli SottoZero 3 225/40 R19 93H XL, Run Flat, 3PMSF

Rok produkcji 2023 - 2024 Darmowa wysyłka Dostawa 24h

Marka:
Pirelli
Model:
SottoZero 3
Kod produktu:
2530600
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
osobowe
Klasa:
premium
E B 72dB
7 lat
Nośność:
93 = max 650 kg
Prędkość:
H = max 210 km/h
Tak (XL)
Tak (Run Flat)
Oznaczenia:
XL, Run Flat
1018 zł / szt.
Ilość sztuk:
Jak kupić te opony na raty?

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Dostarczymy w 24h

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Pirelli SottoZero 3 225/40 R19 93H RUN FLAT XL - Dane techniczne

Sprawdzona w każdych warunkach

Pirelli Winter Sottozero 3 to zimowe opony, które uwzględniają potrzeby miłośników szybkiej jazdy. Przeznaczone są do samochodów osobowych o dużej pojemności silnika. Najważniejsze cechy tego modelu to skuteczne hamowanie na zimowych nawierzchniach i długi okres eksploatacji. Trzecia generacja opony Winter Sottozero znacznie przewyższa swojego poprzednika, zarówno pod względem niezawodności jak i poziomu bezpieczeństwa na śliskich zimowych drogach.

Konstrukcja i skład mieszanki gumowej bieżnika Winter Sottozero 3 zostały opracowane wspólnie przez inżynierów Pirelli i przedstawicieli głównych producentów samochodów takich jak BMW, Audi i Alfaromeo, co zapewnia nie tylko wysoką jakość oferowanych rozwiązań, ale także zdolność Sottozero 3 do zwiększenia właściwości sportowych auta. Zoptymalizowany wzór bieżnika opony Pirelli Winter Sottozero 3 charakteryzuje się zwiększoną powierzchnią styku opony z nawierzchnią, co przyczynia się do poprawy przyczepności w każdych warunkach na jakie możemy natknąć się w miesiącach zimowych.

Kierunkowy wzór bieżnika zapewnia szybkie czyszczenie opaski kontaktowej i dobrą stabilność podczas jazdy po mokrej nawierzchni i błocie pośniegowym. Zoptymalizowany wzór pomaga zmniejszyć hałas generowany przez opony Winter Sottozero III podczas toczenia oraz poprawia komfort jazdy.

Bloki o podwójnej konstrukcji w kształcie strzałki gwarantują maksymalną przyczepność na śniegu. Zwiększona gęstość lameli wpływa natomiast na poprawę manewrowości pojazdu na suchym asfalcie, a także zwiększa skuteczność hamowania. Dwa szerokie rowki odpływowe usprawniają odprowadzanie wody i błota śniegowego z powierzchni styku. Nowoczesna budowa Winter Sottozero 3 wpływa na skuteczniość walki z aquaplaningiem. Wzbogacona o polimery funkcjonalne mieszanka gumowa, wpływa na znaczną poprawę mechanicznych własciwości opony.Pirelli jest to znana na całym świecie marka opon samochodowych wywodząca się z Włoch. Firma powstała w 1872 roku i obecnie kojarzona z dostarczaniem doskonałego ogumienia do samochodów sportowych. W ofercie producenta znajdziemy m.in. opony letnie, zimowe oraz całoroczne dla samochodów osobowych, 4x4, dostawczych oraz motocykli. Co wyjątkowego skrywa w sobie model SottoZero 3? Przede wszystkim doskonałe osiągi zwłaszcza na mokrej nawierzchni, cichą pracę oraz jakość wykonania charakterystyczną dla klasy premium. Pirelli SottoZero 3 225/40 R19 są to opony zimowe polecane szczególnie dla kierowców reprezentujących dynamiczny styl prowadzenia pojazdu. Jest to produkt dla osób oczekujących najlepszych parametrów zarówno w trasie jak i mieście. Dobre osiągi opon Pirelli pozwalają na komfortowe podróżowanie podczas zimy, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Dla modelu 225/40 R19 szerokość opony wynosi 225 mm. Wysokość profilu w tym przypadku to 40% szerokości. Wariant opony Pirelli SottoZero 3 przeznaczony jest dla felg w rozmiarze 19 cali co oznacza, że jego średnica wynosi 482.6 mm.
Opony Pirelli, model SottoZero 3 w rozmiarze 225/40 R19 przypisywane są do produktów najwyższej klasy. Zapewniają one parametry umożliwiające komfortowe i bezpieczne podróżowanie nawet podczas bardzo dynamicznej jazdy. Mieszanka gumowa zastosowana do konstrukcji modelu zachowuje optymalną elastyczność w szerokim zakresie temperatur, co pozwala zachować przyczepność w trudnych warunkach zimowych. Ogumienie to spełni oczekiwania większości kierowców, którzy cenią sobie wysoki poziom komfortu jazdy i osiągi na których można polegać w każdej sytuacji. Kierunkowa rzeźba bieżnika pozwaliła uzyskać dobrą przyczepność na lodzie i śniegu. Warto zaznaczyć, że model charakteryzuje się także dużą odpornością na zjawiska takie jak aquaplaning oraz gwarantuje stabilne prowadzenie w zakrętach lub podczas nieoczekiwanych manewrów. Kierunkowy kształt bieżnika wyposażony został w liczne lamele, które zapewniają doskonałe właściwości jezdne oraz zachowanie trakcji w każdej sytuacji. Niezależnie od tego czy poruszamy się po mokrej czy suchej nawierzchni, wybierając producenta Pirelli otrzymujemy ogumienie, które powstało w oparciu o doświadczenie gromadzone od 1872 roku. Zyskujemy także pewność, że po zamontowaniu opon na felgi 19 naszego samochodu, trafiają do nas produkty marki znanej i cenionej na całym świecie. Pirelli 225/40 R19 to opony idealne dla kierowców, uznających za priorytet bezpieczeństwo, najwyższe parametry oraz jakość.
Opony Pirelli 225/40 R19 oferują doskonałe osiagi charakterystyczne dla klasy premium. Etykieta Unii Europejskiej dla modelu SottoZero 3 w rozmiarze 225/40 R19 informuje, iż opory toczenia zostały ocenione na klasę E (zużycie paliwa). Za przyczepność na mokrej nawierzchni opona otrzymała notę B. Poziom generowanego hałasu zewnętrznego przy 80 km/h przez model SottoZero 3 wynosi 72 dB. Dopuszczalne obciążenie dla jednej opony wynosi 650 kg i oznaczone jest indeksem 93. Indeks prędkości dla opony Pirelli to litera H. Oznacza to, iż można podróżować z prędkością do 210 km/h. Opona Pirelli SottoZero 3 spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące ogumienia zimowego. Produkt posiada oznaczenie z symbolem płatka śniegu (Three Peak Mountain SnowFlake) i pozwala poruszać na terenie wszystkich krajów Wspólnoty.
Opony Pirelli SottoZero 3 225/40 R19 93 H to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 225 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Pirelli wysokość profilu wynosi 40, co oznacza, że wysokość boku stanowi 40 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Pirelli 225/40 R19 średnica pasujacej felgi wynosi 19 cali. Indeks prędkości dla opony Pirelli SottoZero 3 w rozmiarze 225/40 R19 został wyrażony literą H, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 210 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 93 na oponie Pirelli maksymalne obciążenie na oponę wynosi 650 kg.

Test opon Pirelli SottoZero 3 225/40 R19 93H RUN FLAT XL

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Pirelli SottoZero 3. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model SottoZero 3 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2021 ADAC 14 miejsce
2019 Auto Bild 18 miejsce
2019 Auto Express 8 miejsce
2019 Auto Motor 9 miejsce
2018 Sportscars 7 miejsce
2017 GTÜ 4 miejsce
2017 Auto Bild 4 miejsce
2017 Auto Bild 18 miejsce
2017 Auto Motor 6 miejsce
2017 Auto Express 6 miejsce
2017 Sportscars 5 miejsce
2016 ADAC 2 miejsce
2016 Autoklub CR Polecane
2016 Sportscars Szczególnie polecane
2016 Auto Motor 4 miejsce
2016 Auto Express 5 miejsce

Opinie

Opinie o oponie: Pirelli SottoZero 3 225/40 R19 93H RUN FLAT XL są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Koncern Pirelli daje gwranację, że wszystkie opony Pirelli montowane w samochodach osobowych, dostawczych i SUV-ach zostały wyprodukowane z najwyższą starannością i dostarczane są bez wad produkcyjnych lub materiałowych, które powodowałyby, iż produkty te nie nadają się do użytku. Niemniej jeżeli podejrzewasz, że z oponami dzieje się coś złego Pirelli zapewnienia profesjonalne wsparcie w rozwiązaniu problemów z oponami. W przypadku opon SottoZero 3 gwarancja udzielana jest na okres 7 lat od daty zakupu opon. Z gwarancji Pirelli wyłączone są oczywiście opony, które używane były w wyścigach samochodowych, osiągnęły minimalną dopuszczalną prawem głębokość bieżnika czy stały się niezdatne do użytku na skutek uszkodzeń mechanicznych powstałych w trakcie eksploatacji takich jak przebicia, rozdarcia, otarcia lub uderzenia.

Kiedy stosować opony zimowe 225/40 R19 firmy Pirelli?

Opony zimowe należy zakładać wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi mniej niż 7°C. Choć w Polsce nie ma nakazu wymiany opon na zimowe, to większość kierowców słusznie dokonuje wymiany dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mieszanka użyta do produkcji opony SottoZero 3 225/40 R19 jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Oprócz tego, opony zimowe charakteryzują się większą liczbą nacięć bieżnika (lameli), a także tym, że lamele są głębsze. Wszystko to sprzyja utrzymaniu większej przyczepności i skuteczności hamowania na drodze ośnieżonej, oblodzonej lub wilgotnej przy niskich temperaturach. Opony zimowe nie nadają się do używania latem – według badań ADAC droga hamowania latem na oponach zimowych jest aż o 16 m dłuższa niż w przypadku opon letnich! Najlepszym momentem na wymianę opon na zimowe są dni, w których średnia dobowa temperatura nie przekracza już 7°C, bez względu na to, czy wystąpiły już pierwsze opady śniegu lub przymrozki. Dzięki temu uda się zabezpieczyć przed nagłym atakiem zimy.

Wzmocnienie XL (Extra Load)

Opona zimowe Pirelli SottoZero 3 225/40 R19 posiada oznaczenie XL. Indeks nośności ustalany jest indywidualnie dla każdego rozmiaru opony. Wartość tego parametru jest ściśle określona przez producenta opon. Opony wzmocnione to opony przystosowane do obciążenia i ciśnienia wyższego niż przewidziane dla standardowej wersji danego rozmiaru. Opony z oznaczeniem XL posiadają wzmocniony karkas i ścianę boczną, a nie rzadko również specjalną mieszankę gumową dzięki czemu opona staje się sztywniejsza i mocniejsza.

Technologia Run Flat w oponach Pirelli

Zaletą stosowania tego typu technologii jest możliwość kontynuowania jazdy nawet po przebiciu opony. Wzmocniona ściana boczna utrzymuje ciężar pojazdu nawet przy braku ciśnienia powietrza. Co ważne, nie powoduje to dezaktywacji systemów stabilizacji pojazdu. Producent opony Pirelli deklaruje, że po spadku ciśnienia w oponach do zera, samochód przejedzie kolejne 80 km z maksymalną prędkością 80 km/h. W praktyce okazuje się, że rzeczywiste wartości są dużo wyższe niż deklarowane. Producenci opon stosują rozmaite oznaczenia wskazujące na zastosowanie technologii Run Flat w swoich produktach. I tak Bridgestone oznacza je jako RFT,Goodyear EMT, Michelin ZP, Continental SSR, Pirelli Run Flat, a Dunlop DSST.

Bieżnik kierunkowy SottoZero 3 w rozmiarze 225/40R19

Opona Pirelli SottoZero 3 225/40 R19 93H RUN FLAT XL posiada kierunkową konstrukcję bieżnika. Opony kierunkowe wyposażone są w charakterystyczny wzór bieżnika w kształcie litery V. Wzór tak zwanej jodełki budują skośne rowki, które prowadzą od barków opony do jej środka zarówno po prawej jak i lewej stronie. Cechy konstrukcji wzoru pozwalają na stworzenie nie tylko prostego i efektownego systemu kanałów odwadniających, ale także licznych krawędzi przylegania. Wyraźny kierunek rowków ma na celu poprawę skuteczności odprowadzania wody, śniegu i błota w miejscu styku opony z nawierzchnią drogi. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa trakcji podczas jazdy zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Podczas montażu opon Pirelli SottoZero 3 o bieżniku kierunkowym należy przestrzegać zasady: górna część jodełki podczas obracania powinna dotykać jezdni w pierwszej kolejności. Dla uproszczenia montażu większość producentów umieszcza na boku opony strzałkę wskazującą kierunek obrotu oraz napis ROTATION. W przypadku rotacji czyli przekładania opon pomiędzy osiami przeprowadzanej w celu zrównoważenia zużycia bieżnika pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami istnieją pewne ograniczenia związane z oponami kierunkowymi. Rotacja możliwa jest tylko w obrębie jednej strony z uwagi na specyficzne ułożenie bieżnika względem kierunku toczenia. Jeżeli opony z bieżnikiem kierunkowym zostaną zamontowane nieprawidłowo, może to znacznie wpłynąć na prowadzenie pojazdu i z całą pewnością zwiększy odczuwany poziom hałasu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę także na stan zawieszenia i układu kierowniczego - ma to ogromne znaczenie dla dobrego kontaktu z drogą przy stosowaniu dowolnego typu opon, ale w przypadku opon z kierunkowym wzorem bieżnika jest to szczególnie ważne.

Etykieta unijna modelu SottoZero 3

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Pirelli SottoZero 3 225/40 R19 93H RUN FLAT XL spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena E, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena B oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 72 decybeli.

E
B
72dB

Opory toczenia "E" w Pirelli SottoZero 3

Ocena energetyczna opon - jak wpływa na oszczędności finansowe? Częsta eksploatacja auta generuje duże koszty, czemu zapobiec może nie tylko nowoczesna technologia prezentowana między innymi w produkcji ogumienia, ale również przepisy unijne, które skłaniają do zastanowienia się nad własnym działaniem na szkodę środowisku.

Jakie opony wybrać, by nie przepłacać?

Od 2012 roku na terenie Unii Europejskiej obowiązują przepisy mówiące o tym, że opony powinny posiadać etykietę z oznaczeniem m.in. oceny efektywności energetycznej. To parametry podobne do tych na pralkach czy lodówkach – od A do G, przy czym A oznacza najwyższą klasę. Producenci poddają swoje wyroby testom i mają obowiązek rzetelnego ich oznaczenia, dzięki czemu konsument wie, jaki produkt wybrał. Klasa A to opona o najniższym oporze toczenia. Sprawia ona, że auto poruszając się pokonuje mniej sił fizycznych działających na nie, i przez to zużywa mniej paliwa. W zależności od konkretnej sytuacji i warunków jazdy, opory toczenia odpowiadają za przeszło 20% zużycia paliwa przez samochód. Zgodnie z informacją na etykiecie, opona Pirelli SottoZero 3 225/40 R19 93H posiada klasę E w kategorii opór toczenia.Wybierając opony z oceną E, samochód zużyje o ok. 0,1 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy F.

Opony zimowe Pirelli oceniona na "B" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Która opona ma najlepszą przyczepność? W 2012 roku Unia Europejska wprowadziła nakaz etykietowania opon, w którym między innymi producent ma obowiązek określić efektywność hamowania na mokrej nawierzchni, gdzie A oznacza najkrótszą drogę hamowania, a G – najdłuższą.

Efektywność hamowania a bezpieczeństwo.

Jeżdżąc przez cały rok można natknąć się na rozmaite warunki pogodowe, w tym ulewne deszcze, które w kilka minut zupełnie zmieniają przyczepność opon do nawierzchni. Dobra mieszanka, z której wykonano opony i właściwie wyprofilowany bieżnik powodują, że opona cechuje się dobrą przyczepnością nawet na mokrym podłożu – woda nie powoduje, że traci ona kontakt z podłożem, przez co siły fizyki działają w zgodzie z zamierzeniami kierowcy. Choć bezpieczeństwo pasażerów i uczestników ruchu drogowego zależy głównie od prędkości, z jaką prowadzony jest pojazd, to wybór wysokiej klasy opony pozwala wierzyć, że w przypadku konieczności gwałtownego hamowania nawet przy dużej prędkości droga hamowania będzie stosunkowo krótka i uda się uniknąć zdarzenia drogowego. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Pirelli posiada klasę B w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą B zapewniają o 3,6 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy C.

Hałas "72 decybeli" w oponach SottoZero 3 225/40 R19

Jak wykorzystać przepisy w wyborze najcichszych opon? Przepisy prawa unijnego w zakresie etykietowania opon wprowadzone w 2012 roku ułatwiają procedurę wybrania najkorzystniejszego modelu w kontekście własnego komfortu jazdy i ochrony środowiska.

Jak czytać etykiety pod względem hałasu zewnętrznego?

Jeśli cenisz sobie możliwość płynnej, cichej jazdy niezakłócanej szumem opon, to skieruj się w stronę ogumienia, które na etykiecie ma oznaczenie graficzne z najmniejszą liczbą zamalowanych na czarno fal oznaczających natężenie dźwięku. Warianty z trzema ciemnymi falami również mieszczą się w normach obowiązujących obecnie przepisów, jednak nie gwarantują tak cichego przemieszczania się. Im cichsze opony wybierzesz, tym przyjemniej będzie się podróżowało, ale również natężenie hałasu w najbliższej okolicy będzie niższe, co korzystnie wpłynie przede wszystkim na komfort życia zamieszkujących ją ludzi. Opisywany parametr informuje nas o poziomie hałasu emitowanego przez oponę i wyrażony jest w decybelach. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu SottoZero 3, wynosi 72 decybele przy prędkości 80km/h.

Jak kupić opony Pirelli SottoZero 3 225/40 R19 93H RUN FLAT XL na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 1018 zł Oblicz wysokość raty
2 szt. 2036 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 3054 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 4072 zł Oblicz wysokość raty