Pirelli Scorpion Winter 235/50 R18 101V XL, MO, FR, 3PMSF

Rok produkcji 2022 - 2023 Darmowa wysyłka Dostawa 5-7 dni

Marka:
Pirelli
Model:
Scorpion Winter
Kod produktu:
2492800
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
4x4
Klasa:
premium
C C 72dB
7 lat
Nośność:
101 = max 825 kg
Prędkość:
V = max 240 km/h
Tak (XL)
Tak (FR)
Tak (MO)
Oznaczenia:
XL, MO, FR
748 zł / szt.
Ilość sztuk:
Jak kupić te opony na raty?

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Dostarczymy w 5-7 dni

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Pirelli Scorpion Winter 235/50 R18 101V XL FR MO - Dane techniczne

Zimowa przyczepność

Pirelli Scorpion™ Winter to model, który zastąpił zimową oponę Pirelli Scorpion Ice & Snow. Scorpion™ Winter jest dostosowana do nowoczesnych pojazdów typu SUV oraz CUV, w szczególności tych najwyższej klasy. Opona została opracowana w ścisłej kooperacji z firmami Porsche i Volkswagen, tak aby współpracowała z najnowszymi układami kontroli trakcji i ABS. Konstrukcja opony ma na celu zapewnienie bezpiecznego hamowania na drodze o dużym spadku oraz na zakrętach w warunkach zimowych pozwalając na zachowanie pełnej kontroli nad pojazdem. Wzór bieżnika Scorpion Winter, w przeciwieństwie do konstrukcji asymetrycznego poprzednika, jest symetryczny i kierunkowy, co pozwoliło zachować równowagę pomiędzy wysoką sterowalnością na mokrych nawierzchniach a doskonałą przyczepnością na lodzie. Zaprojektowany od podstaw wzór bieżnika zwiększa przyczepność na śniegu dzięki czemu nie tylko poprawia się jakość hamowania nawet w bardzo niskich temperaturach, ale także zmniejsza się zużycie paliwa

W centralnej strefie bieżnika znajdują się oddzielne bloki o modułowej geometrii, a także lamele, ułożone według specjalnego schematu. Takie rozwiązanie pozwoliło na równomierne rozkładanie śniegu w blaszkach na powierzchni opony, co pozytywnie wpłnęło na optymalizację i równowagę siły hamowania. Poprawiło również prowadzenie na zaśnieżonej drodze i skróciło drogę hamowania. Ponadto zastosowanie dwóch rowków drenażowych polepszyło przyczepność opony do drogi

Scorpion Winter w wyniku prac badawczych otrzymał ulepszoną kompozycję mieszanki gumowej o wysokiej zawartości krzemu, która wzbogacona została o nowe polimery. Stworzyło to warunki do znacznej poprawy przyczepności na mokrej nawierzchni i śniegu, co przyspieszyło reakcję samochodu na skręty kierownicy.

Testy przeprowadzone przez prestiżową jednostkę certyfikującą TÜV SÜD pokazują, że Scorpion Winter jest najlepszy w swojej klasie jesli chodzi o osiągi na śniegu. Szczególnie imponująco wypadły testy na jazdę i hamowanie na śniegu, w których auto zwolniło z 50 km/h do 10 km/h na dystansie zaledwie 25,5 m. W teście przyczepności na zaśnieżonych nawierzchniach opona zimowa Pirelli pozwoliła pojazdowi testowemu na przyspieszenie z 10 km/h do 40km/h w 2,32 sekundy.Pirelli to włoska marka opon samochodowych, której historia rozpoczęła się ponad 140 lat temu. Firma słynie z doskonałej jakości opon klasy premium. Pirelli Scorpion Winter 235/50 R18 są to opony zimowe polecane szczególnie do samochodów z napędem na cztery koła. Opony doskonale radzą sobie w trudnych warunkach sezonu zimowego, także podczas jazdy w terenie. Prezentowany model jest także doskonałą propozycją dla posiadaczy samochodów SUV w klasie wyższej. Dla modelu235/50 R18 szerokość opony wynosi 235 mm. Wysokość profilu w tym przypadku to 50% szerokości. Model opony Scorpion Winter przeznaczony jest dla felg w rozmiarze 18 cali, tym samym jego średnica wynosi 457.2 mm.
Opony Pirelli, model Scorpion Winter w rozmiarze 235/50 R18 to produkt zakwalifikowany do klasy premium. Ogumienie to spełni oczekiwania kierowców, wymagających bardzo wysokich osiągów, szczególnie podczas jazdy w terenie, gdzie wykorzystuje się potencjał napędu 4x4. Specjalna mieszanka gumowa zapewnia odpowiednią elastyczność w niskich temperaturach, natomiast kształt bieżnika znacząco obniża opory toczenia. Model Scorpion Winter wyróżnia się dobrą przyczepnością na śniegu. Nacięcia rozmieszczone na powierzchni bieżnika wgryzają się w nawierzchnię, dzięki czemu kierowca ma pełną kontrolę nad samochodem. Konstrukcja efektywnie odprowadza wodę spod opony zmniejszając szansę na wystąpienie zjawiska aquaplaningu. Wybierając Pirelli otrzymujemy ogumienie najwyższej klasy, które doskonale sprawdzi się w pojazdach z napędem 4x4. Zyskujemy także pewność, że po zamontowaniu opon na felgi 18 naszego samochodu, trafiają do nas produkty firmy będącej liderem w klasie premium. Włoski producent uznawany jest za jednego z najlepszych dostawców opon samochodowych na świecie. Pirelli 235/50 R18 to bardzo dobry wybór dla wszystkich, którzy oczekują przyzwoitych parametrów niezbędnych do poruszania się w terenie, nie rezygnując jednak z komfortu jakiego wymaga klasa premium.
Opony Pirelli 235/50 R18 mają bardzo dobre parametry co potwierdza Etykieta UE. Dla modelu Scorpion Winter w rozmiarze 235/50 R18 opory toczenia zostały ocenione na notę C (ekonomiczność). Przyczepność na mokrej nawierzchni, została oceniona na klasę C. Poziom generowanego hałasu zewnętrznego przez oponę Scorpion Winter wynosi 72 dB. Dopuszczalne obciążenie dla jednej opony wynosi 825 kg i oznaczone jest indeksem 101. Indeks prędkości dla opony Pirelli został oznaczy literą V, pozwala to poruszać się z prędkością do 240 km/h. Opona Pirelli Scorpion Winter spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące ogumienia zimowego. Posiada ona symbol Three Peak Mountain SnowFlake (3PMSF)
Opony Pirelli Scorpion Winter 235/50 R18 101 V to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 235 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Pirelli wysokość profilu wynosi 50, co oznacza, że wysokość boku stanowi 50 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Pirelli 235/50 R18 średnica pasujacej felgi wynosi 18 cali. Indeks prędkości dla opony Pirelli Scorpion Winter w rozmiarze 235/50 R18 został wyrażony literą V, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 240 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 101 na oponie Pirelli maksymalne obciążenie na oponę wynosi 825 kg.

Test opon Pirelli Scorpion Winter 235/50 R18 101V XL FR MO

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Pirelli Scorpion Winter. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Scorpion Winter w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2018 OFF-ROAD 2 miejsce
2018 Auto Zeitung 5 miejsce
2018 Auto Bild 2 miejsce
2017 ADAC 8 miejsce
2016 Auto Bild 4 miejsce
2014 Auto Bild Szczególnie polecane
2014 OFF-ROAD 3 miejsce
2013 Auto Bild Szczególnie polecane
2012 ACE Polecane
2012 Auto Motor 2 miejsce

Opinie

Opinie o oponie: Pirelli Scorpion Winter 235/50 R18 101V XL FR MO są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Koncern Pirelli daje gwranację, że wszystkie opony Pirelli montowane w samochodach osobowych, dostawczych i SUV-ach zostały wyprodukowane z najwyższą starannością i dostarczane są bez wad produkcyjnych lub materiałowych, które powodowałyby, iż produkty te nie nadają się do użytku. Niemniej jeżeli podejrzewasz, że z oponami dzieje się coś złego Pirelli zapewnienia profesjonalne wsparcie w rozwiązaniu problemów z oponami. W przypadku opon Scorpion Winter gwarancja udzielana jest na okres 7 lat od daty zakupu opon. Z gwarancji Pirelli wyłączone są oczywiście opony, które używane były w wyścigach samochodowych, osiągnęły minimalną dopuszczalną prawem głębokość bieżnika czy stały się niezdatne do użytku na skutek uszkodzeń mechanicznych powstałych w trakcie eksploatacji takich jak przebicia, rozdarcia, otarcia lub uderzenia.

Kiedy stosować opony zimowe 235/50 R18 firmy Pirelli?

Opony zimowe należy zakładać wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi mniej niż 7°C. Choć w Polsce nie ma nakazu wymiany opon na zimowe, to większość kierowców słusznie dokonuje wymiany dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mieszanka użyta do produkcji opony Scorpion Winter 235/50 R18 jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Oprócz tego, opony zimowe charakteryzują się większą liczbą nacięć bieżnika (lameli), a także tym, że lamele są głębsze. Wszystko to sprzyja utrzymaniu większej przyczepności i skuteczności hamowania na drodze ośnieżonej, oblodzonej lub wilgotnej przy niskich temperaturach. Opony zimowe nie nadają się do używania latem – według badań ADAC droga hamowania latem na oponach zimowych jest aż o 16 m dłuższa niż w przypadku opon letnich! Najlepszym momentem na wymianę opon na zimowe są dni, w których średnia dobowa temperatura nie przekracza już 7°C, bez względu na to, czy wystąpiły już pierwsze opady śniegu lub przymrozki. Dzięki temu uda się zabezpieczyć przed nagłym atakiem zimy.

Wzmocnienie XL (Extra Load)

Opona zimowe Pirelli Scorpion Winter 235/50 R18 posiada oznaczenie XL. Indeks nośności ustalany jest indywidualnie dla każdego rozmiaru opony. Wartość tego parametru jest ściśle określona przez producenta opon. Opony wzmocnione to opony przystosowane do obciążenia i ciśnienia wyższego niż przewidziane dla standardowej wersji danego rozmiaru. Opony z oznaczeniem XL posiadają wzmocniony karkas i ścianę boczną, a nie rzadko również specjalną mieszankę gumową dzięki czemu opona staje się sztywniejsza i mocniejsza.

Rant ochronny felgi

Nowoczesne opony samochodowe są niezwykle odporne na zużycie jednak tradycyjna konstrukcja jest nadal narażona na szereg potencjalnych uszkodzeń mechanicznych. Szczególnie niebezpieczne dla naszych kół są wystające włazy, krawężniki czy liczne dziury w jezdni. Jest to szczególnie ważne w przypadku kierowców, których pojazdy wyposażone są w felgi aluminiowe. Niższy profil opony oznacza, że felga jest bardziej podatna na uszkodzenia. Aby chronić felgi i opony przed uszkodzeniem, producenci wprowadzili opony z rantem ochronnym. Rant ochronny najczęściej występuje w postaci wgłębienia w okolicach stopki. Ponadto opony są wzmocnione masywniejszą ścianą boczną w dolnej części opony, która bardziej przylega do krawędzi opony. Każde z tych rozwiązań zabezpiecza wewnętrzną strukturę boku opony i zakrywa krawędź felgi. Rant nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa, ale znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia koła. Najczęściej opony z ochroną felgi posiadają specjalne oznaczenia, które różnią się w zależności od producenta. Goodyear stosuje oznaczenie RFP lub FP, Continental to FR, a Dunlop to MFS.

Homologacja opon Pirelli Scorpion Winter

Opony Pirelli Scorpion Winter 235/50 R18 101V XL FR MO posiadają homologację MO, która jest wynikiem doboru i rekomendacji producenta samochodu odnośnie opon samochodowych o określonym potencjale i optymalnych parametrach dla danego modelu samochodu. Oznacza to, że opony homologowane są w pełni dostosowane do cech technicznych pojazdu i zapewniają najlepsze możliwe osiągi podczas jazdy. Opony homologowane uwzględniają specyfikę ustawień zawieszenia samochodu, a zatem pomagają poprawić przebieg w przeciwieństwie do opon wykonanych dla standardowych ustawień. W przypadku opon homologowanych kupujący może być pewien, że wyższa cena opon premium to nie siła marki, piękny bieżnik czy prestiż, ale przede wszystkim technologia i bezpieczeństwo. Podczas wyboru opon do samochodu należy w pierwszej kolejności zwracać uwagę na informacje producenta o zalecanym rozmiarze i typie opon oraz indeksie prędkości i nośności. Prócz homologacji obowiązkowej, wyróżniamy również opony z homologacją techniczną oraz dowolną które możemy zakładać również do innych aut pod warunkiem spełniania wymogów producenta.

Bieżnik kierunkowy Scorpion Winter w rozmiarze 235/50R18

Opona Pirelli Scorpion Winter 235/50 R18 101V XL FR MO posiada kierunkową konstrukcję bieżnika. Opony kierunkowe wyposażone są w charakterystyczny wzór bieżnika w kształcie litery V. Wzór tak zwanej jodełki budują skośne rowki, które prowadzą od barków opony do jej środka zarówno po prawej jak i lewej stronie. Cechy konstrukcji wzoru pozwalają na stworzenie nie tylko prostego i efektownego systemu kanałów odwadniających, ale także licznych krawędzi przylegania. Wyraźny kierunek rowków ma na celu poprawę skuteczności odprowadzania wody, śniegu i błota w miejscu styku opony z nawierzchnią drogi. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa trakcji podczas jazdy zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Podczas montażu opon Pirelli Scorpion Winter o bieżniku kierunkowym należy przestrzegać zasady: górna część jodełki podczas obracania powinna dotykać jezdni w pierwszej kolejności. Dla uproszczenia montażu większość producentów umieszcza na boku opony strzałkę wskazującą kierunek obrotu oraz napis ROTATION. W przypadku rotacji czyli przekładania opon pomiędzy osiami przeprowadzanej w celu zrównoważenia zużycia bieżnika pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami istnieją pewne ograniczenia związane z oponami kierunkowymi. Rotacja możliwa jest tylko w obrębie jednej strony z uwagi na specyficzne ułożenie bieżnika względem kierunku toczenia. Jeżeli opony z bieżnikiem kierunkowym zostaną zamontowane nieprawidłowo, może to znacznie wpłynąć na prowadzenie pojazdu i z całą pewnością zwiększy odczuwany poziom hałasu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę także na stan zawieszenia i układu kierowniczego - ma to ogromne znaczenie dla dobrego kontaktu z drogą przy stosowaniu dowolnego typu opon, ale w przypadku opon z kierunkowym wzorem bieżnika jest to szczególnie ważne.

Etykieta unijna modelu Scorpion Winter

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Pirelli Scorpion Winter 235/50 R18 101V XL FR MO spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena C, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena C oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 72 decybeli.

C
C
72dB

Opory toczenia "C" w Pirelli Scorpion Winter

Dlaczego warto wybierać opony o wysokiej klasie energetycznej? Podczas zakupu opon warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną oznaczoną na etykiecie produktu literami od A (najwyższa) do G (najniższa). Od 2012 roku producenci mają obowiązek oznaczać ją tak, aby konsument wiedział, jakiego zużycia paliwa spodziewać się przy wyborze konkretnego modelu.

Jakie opony warto wybrać?

Klasa A oznacza współczynnik oporu toczenia mniejszy lub równy 6,5 kg/t. Im wyższy opór toczenia, tym więcej paliwa spala auto na jego pokonywanie, a tym samym – do atmosfery uwalnia się więcej dwutlenku węgla. Warto uwzględnić klasę energetyczną swoich opon, aby eksploatacja auta była możliwie jak najtańsza – do pokonania tego oporu samochód może spalić nawet 1/5 paliwa więcej! Co ważne – w innowacyjnych oponach niski opór toczenia nie jest równoznaczny z gorszą przyczepnością. Dostępne są modele opon wykonane z mieszanki zapewniającej doskonałą przyczepność i najmniejsze możliwe opory – gwarantują one komfort jazdy i tańszą eksploatację. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Pirelli Scorpion Winter w rozmiarze 235/50 R18 101V posiada klasę C w kategorii opór toczenia . Wybierając opony z oceną C, samochód zużyje o ok. 0,2 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy E.

Opony zimowe Pirelli oceniona na "C" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Jak wybrać oponę mniej podatną na aquaplaning? Aquaplaning to niekorzystne zjawisko występujące podczas jazdy pojazdami mechanicznymi na mokrej nawierzchni, skutkujące ryzykiem wpadnięcia w poślizg. Producenci nowych do wielu pojazdów zobowiązani są brać je pod uwagę i oznaczyć klasę przyczepności opony na mokrym podłożu, literami od A do G, przy czym D i G nie są wykorzystywane.

Dlaczego warto wybrać oponę klasy C?

Opona w klasie C pod względem efektywności hamowania na mokrej nawierzchni będzie charakteryzowała się krótszym czasem hamowania, niż opona o klasie E czy F. Etykieta pod tym względem jest bardzo czytelna, więc konsumentowi łatwo jest dokonać wyboru wśród wielu modeli opon, biorąc pod uwagę to kryterium. Odpowiednio skrojony bieżnik i właściwa mieszanka do produkcji ogumienia to solidny fundament, na którym można oprzeć bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach. Takie opony zwykle są droższe, ale zdecydowanie warte swojej ceny, ponieważ pozwalają czuć się pewniej podczas hamowania w trakcie ulewnego deszczu. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, prezentowana opona Pirelli posiada klasę C w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą C zapewniają o 7,2 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy E.

Hałas "72 decybeli" w oponach Scorpion Winter 235/50 R18

Jak wykorzystać przepisy w wyborze najcichszych opon? Przepisy prawa unijnego w zakresie etykietowania opon wprowadzone w 2012 roku ułatwiają procedurę wybrania najkorzystniejszego modelu w kontekście własnego komfortu jazdy i ochrony środowiska.

Jak czytać etykiety pod względem hałasu zewnętrznego?

Jeśli cenisz sobie możliwość płynnej, cichej jazdy niezakłócanej szumem opon, to skieruj się w stronę ogumienia, które na etykiecie ma oznaczenie graficzne z najmniejszą liczbą zamalowanych na czarno fal oznaczających natężenie dźwięku. Warianty z trzema ciemnymi falami również mieszczą się w normach obowiązujących obecnie przepisów, jednak nie gwarantują tak cichego przemieszczania się. Im cichsze opony wybierzesz, tym przyjemniej będzie się podróżowało, ale również natężenie hałasu w najbliższej okolicy będzie niższe, co korzystnie wpłynie przede wszystkim na komfort życia zamieszkujących ją ludzi. Opisywany parametr informuje nas o poziomie hałasu emitowanego przez oponę i wyrażony jest w decybelach. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu Scorpion Winter, wynosi 72 decybele przy prędkości 80km/h.

Jak kupić opony Pirelli Scorpion Winter 235/50 R18 101V XL FR MO na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 748 zł Oblicz wysokość raty
2 szt. 1496 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 2244 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 2992 zł Oblicz wysokość raty