Nokian WR D4

Nokian Tyres jest fińskim producentem opon. Swoje początki firma miała już w roku 1898 gdzie powstały pierwsze Fińskie zakłady Gumowe - Finnish Rubber Works. Rok 1934 jest przełomowy nie tylko dla przedsiębiorstwa ale ogólnoświatowej motoryzacji, bowiem powstaje pierwsza opona zimowa przeznaczona dla samochodów ciężarowych. Misja jaka towarzyszy przedsiębiorstwu to "Najbezpieczniejsze opony na najtrudniejsze warunki". Zdaniem wielu kierowców w Europie, przedsiębiorstwo doskonale wpisuje się w powyższe założenia. Opona Nokian WR D4 potwierdza, iż fiński producent w pełni realizuje postawione sobie założenia.

Fenomen Nokian WR D4

Model WR D4 jest to następca popularnej WR D3 - opony szczególnie cenionej przez skandynawskich kierowców. Opona przeznaczona jest stricte do jazdy miejskiej i znajduje zastosowanie w autach kompaktowych oraz mniejszych sedanach. Co zatem wyróżnia oponę Nokian WR D4? Przedsiębiorstwo ponad wszystko stawia bezpieczeństwo w zimowych warunkach, które są nieodłącznym elementem skandynawskiego klimatu. Nota "A" dotycząca w drogi hamowania na mokrej nawierzchni jest więc czymś co nie powinno dziwić. Należy przy tym wspomnieć, iż model WR D4 to pierwsza opona w swojej kategorii, która otrzymała najwyższą ocenę we wspomnianym teście.

Konstrukcja WR D4

Opona wykorzystuje często spotykany bieżnik kierunkowy, który został dodatkowo udoskonalony właśnie pod potrzeby kierowców poruszających się w Skandynawii czy Środkowej Europie. Opona zimowa Nokian WR D4 posiada odpowiedniej długości lamele, obecne na centralnym żebrze. Rozwiązanie to pozwala na pewne prowadzenie auta nawet w trudnych warunkach. Każdy element bieżnika został dokładnie zaprojektowany co w znaczącym stopniu poprawiło przyczepność na zakrętach.Fiński producent podobnie jak firma Michelin zastosował szereg innowacji podczas tworzenia opony WR D4. Mieszanka gumowa została wzbogacona o krzemionkę oraz olej rzepakowy - Nokian Twin Trac Silica. Dzięki powyższemu zabiegowi opona zachowuje odpowiednią elastyczność co przekłada się na przyczepność i trwałość opony. Odpowiednia konstrukcja pozwoliła też znacząco zredukować opory toczenia, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa.O oponie zimowej Nokian WR D4 można śmiało powiedzieć, iż została dopracowana w każdym calu. Dzięki zastosowaniu technologii Silent Sidewall opona pracuje cicho przez co zapewnia jeszcze większy komfort podróżowania. Czym jest Silent Sidewall? To specjalnie zaprojektowany pas z odpowiedniej mieszanki gumowej, umieszczony między ścianą boczną a bieżnikiem opony.

Znaleźliśmy 2 opon (w cenie od 418 do 487 zł)

Sortuj wg
Nokian WR D4 195/55 R15 89H XL, 3PMSF, M+S
  • Klasa premium
  • Sezon - opony zimowe
  • Nośność - 89 (do 580 kg)
  • Prędkość - H (do 210 km/h)

487 zł

Zobacz szczegóły

Darmowa dostawa
Realizacja 7 dni

Nokian WR D4 195/60 R16 89H 3PMSF, M+S
  • Klasa premium
  • Sezon - opony zimowe
  • Nośność - 89 (do 580 kg)
  • Prędkość - H (do 210 km/h)

418 zł

Zobacz szczegóły

Darmowa dostawa
Realizacja 2 dni