Nokian Weatherproof 175/65 R15 84T 3PMSF, M+S

Rok produkcji 2021 - 2022 Darmowa wysyłka Dostawa 24h

Marka:
Nokian
Model:
Weatherproof
Kod produktu:
T429480
Rozmiar:
Sezon:
całoroczne
Typ:
osobowe
Klasa:
premium
C B 68dB
5 lat
Nośność:
84 = max 500 kg
Prędkość:
T = max 190 km/h

Rabat 23% Stara cena: 395 zł

302 zł / szt.
Ilość sztuk:
Jak kupić te opony na raty?

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Dostarczymy w 24h

Formy płatności

 • Pobranie kurierskie
 • Przelew tradycyjny
 • Karta kredytowa
 • Płatność PayU
 • Raty

Nokian Weatherproof 175/65 R15 84T - Dane techniczne

Nokian Weatherproof 175/65 R15 bezpieczne zimą, precyzyjne latem

Nokian Weatherproof to odporny na warunki atmosferyczne, całoroczny model opony, który zapewnia komfort jazdy i bezpieczeństwo przez cały rok. Jeżeli potrzebujesz niezawodnych opon w okresie zimowym ale jednocześnie marzysz o wydajnym poruszaniu się latem, wybór tego modelu to strzał w dzięsiątkę. Opony Nokian zaprojektowano z wyjątkową starannością dzięki czemu są o wiele bezpieczniejsze i bardziej uniwerslane w stosunku do typowych opon całorocznych. Dodatkowo symbol płatka śniegu, który znajduje się z boku opony oficjalnie potwierdza, że ​​opona nadaje się do użytku zimowego.

Opona Nokian Weatherproof 175/65 R15 to produkt dopracowany, który pozbawiony jest wszystkich zbędnych elementów, a każdy milimetr bieżnika pełni z góry ustaloną funkcję. Specjalna geometria klocków w środkowej części bieżnika zapewnia ponadprzeciętną przyczepność nie tylko na zaśnieżonych ale i mokrych drogach. Potwierdzono również, że bloki bieżnika w kształcie litery V zapewnieją niezawodny kontakt ze śniegiem.

Klocki klinowe bieżnika, które kształtem przypominają ostrza siekiery są gwarancją pewnego trzymania się ośnieżonej drogi. Jak podaje producent firma Nokian głównym zadaniem elementów klinowych między klockami środka i barku opony jest wzmocnienie poczucia precyzyjnego prowadzenia. Z kolei głębokie kanały, które znajdują się pomiędzy centralnymi klockami bieżnika zwiększają przyczepność w ekstremalnych warunkach zimowych. Wspomniany element skutecznie wypycha wodę i błoto pośniegowe z powierzchni styku opony Weatherproof z drogą chroniąc bardzo skutecznie przed slushplaningiem i aquaplaningiem.

Nokian Weatherproof

Przyczepność i trwałość w każdej temperaturze

Szereg przeprowadzonych testów potwierdza, że opony Nokian Weatherproof 175/65 R15 T 84 wyróżniają się lekkim i precyzyjnym toczeniem, także na rozpalonym przez słońce asfalcie. Sztywne klocki barku opony zapewniają stabilność prowadzenia bez względu na prędkość i gwarantują, że nowa opona Nokian Weatherproof doskonale hamuje również na mokrych drogach. Dzięki zastosowanym materiałom opony Nokian Weatherproof 175/65 R15 są odporne na intensywne zużycie nawet w czasie letnich upałów. W zimie natomiast zapewniają najlepszą możliwą przyczepność. Mieszanka nowej generacji na bazie krzemionki zapewnia dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni i niski opór toczenia, co zmniejsza zużycie paliwa.

Przełomowe innowacje zastosowane w oponach Nokian Weatherproof

 • Zoptymalizowana cześć środkowa. Stromą geometrię powierzchni części środkowej poddano przebudowie, zapewniając doskonałą przyczepność na mokrych i zaśnieżonych drogach.
 • Kanały między centralnymi klockami. Głębokie i otwarte kanały między centralnymi klockami zwiększają przyczepność w ekstremalnych warunkach zimowych.
 • Nowoczesna mieszanka gumy. Mieszanka zastosowana w oponach Nokian Weatherproof 175/65 R15 jest przystosowana do zmiennych warunków dzięki czemu doskonale sprawdza się w szerokim zakresie temperatur i jest odporna na intensywne zużycie nawet w czasie letnich upałów.
 • Zrównoważona i stabilna jazda. Bark opony Nokian wyposażono w specjalne usztywnienie, które poprawia precyzję i stabilność, zwłaszcza na suchej nawierzchni.
 • Polerowane rowki. Polerowane rowki ułatwiają odprowadzanie śniegu i błota pośniegowego przez co zapewniają bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni.
Opony Nokian w rozmiarze 175/65 R15
Opony Nokian Weatherproof 175/65 R15 84 T to opony całoroczne. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 175 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Nokian wysokość profilu wynosi 65, co oznacza, że wysokość boku stanowi 65 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Nokian 175/65 R15 średnica pasujacej felgi wynosi 15 cali. Indeks prędkości dla opony Nokian Weatherproof w rozmiarze 175/65 R15 został wyrażony literą T, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 190 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 84 na oponie Nokian maksymalne obciążenie na oponę wynosi 500 kg.

Test opon Nokian Weatherproof 175/65 R15 84T

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony całoroczne Nokian Weatherproof. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Weatherproof w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2019 GTU 4 miejsce
2018 Auto Bild 9 miejsce
2018 ADAC 4 miejsce
2018 Auto Motor 6 miejsce
2018 Autoklub CR 2 miejsce
2017 Auto Bild 3 miejsce
2017 Auto Zeitung 4 miejsce
2017 Auto Bild 6 miejsce
2016 Gute Fahrt 3 miejsce
2016 ADAC 3 miejsce
2016 ACE 1 miejsce

Opinie

Opinie o oponie: Nokian Weatherproof 175/65 R15 84T są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Nokian Tyres gwarantuje, że wyprodukowane opony reprezentują najwyższą jakość i zostały drobiazgowo przetestowane w zakresie zgodności z najsurowszymi europejskimi normami. Przy produkcji opon korzystano z najnowocześniejszych technologii i certyfikowanych materiałów. W przypadku opony Nokian Weatherproof gwarancja udzielana jest na okres 5 lat od daty produkcji opon. W momencie uznania reklamacji producent wymienia oponę na nową lub wypłaca rekompensatę w wysokości odpowiadającej pozostałej, użytecznej części opony.

Kiedy stosować opony całoroczne 175/65 R15 firmy Nokian?

Opony całoroczne to rozsądny kompromis pomiędzy miękkimi oponami zimowymi, które nie nadają się do jazdy latem, a twardymi oponami letnimi, które z kolei nie utrzymują przyczepności na oblodzonej powierzchni. Stosuje się w nich odpowiednie mieszanki, których zadaniem jest odporność zarówno na wysokie, jak i ujemne temperatury. Tym samym przyczepność opon Weatherproof 175/65 R15 zarówno przy wysokiej jak i niskiej temperaturze jest bardzo dobra. Pod względem poziomu twardości, zwykle takie opony są twardsze niż te typowo zimowe. Jeśli natomiast chodzi o bieżnik, to można w nim zaobserwować zarówno zimowe, jak i letnie lamele – tutaj producenci wykazują się bardzo różnymi sposobami ich umieszczenia i głębokością, dostosowując je do całorocznej jazdy. Zaletą opon całorocznych jest bez wątpienia brak kosztów związanych z wymianą opon dwa razy do roku. W przypadku łagodnych zim jest to niewątpliwie duży plus. Niemniej jednak trudno oczekiwać od opony całorocznej takiej przyczepności na oblodzonej nawierzchni, jaką wykazałaby opona zimowa renomowanej marki, czy podczas jazdy w upale takiej, jaka charakteryzuje porządną oponę letnią.

Bieżnik kierunkowy Weatherproof w rozmiarze 175/65R15

Opona Nokian Weatherproof 175/65 R15 84T posiada kierunkową konstrukcję bieżnika. Opony kierunkowe wyposażone są w charakterystyczny wzór bieżnika w kształcie litery V. Wzór tak zwanej jodełki budują skośne rowki, które prowadzą od barków opony do jej środka zarówno po prawej jak i lewej stronie. Cechy konstrukcji wzoru pozwalają na stworzenie nie tylko prostego i efektownego systemu kanałów odwadniających, ale także licznych krawędzi przylegania. Wyraźny kierunek rowków ma na celu poprawę skuteczności odprowadzania wody, śniegu i błota w miejscu styku opony z nawierzchnią drogi. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa trakcji podczas jazdy zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Podczas montażu opon Nokian Weatherproof o bieżniku kierunkowym należy przestrzegać zasady: górna część jodełki podczas obracania powinna dotykać jezdni w pierwszej kolejności. Dla uproszczenia montażu większość producentów umieszcza na boku opony strzałkę wskazującą kierunek obrotu oraz napis ROTATION. W przypadku rotacji czyli przekładania opon pomiędzy osiami przeprowadzanej w celu zrównoważenia zużycia bieżnika pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami istnieją pewne ograniczenia związane z oponami kierunkowymi. Rotacja możliwa jest tylko w obrębie jednej strony z uwagi na specyficzne ułożenie bieżnika względem kierunku toczenia. Jeżeli opony z bieżnikiem kierunkowym zostaną zamontowane nieprawidłowo, może to znacznie wpłynąć na prowadzenie pojazdu i z całą pewnością zwiększy odczuwany poziom hałasu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę także na stan zawieszenia i układu kierowniczego - ma to ogromne znaczenie dla dobrego kontaktu z drogą przy stosowaniu dowolnego typu opon, ale w przypadku opon z kierunkowym wzorem bieżnika jest to szczególnie ważne.

Etykieta unijna modelu Weatherproof

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Nokian Weatherproof 175/65 R15 84T spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena C, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena B oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 68 decybeli.

C
B
68dB

Opory toczenia "C" w Nokian Weatherproof

Dlaczego warto wybierać opony o wysokiej klasie energetycznej? Podczas zakupu opon warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną oznaczoną na etykiecie produktu literami od A (najwyższa) do G (najniższa). Od 2012 roku producenci mają obowiązek oznaczać ją tak, aby konsument wiedział, jakiego zużycia paliwa spodziewać się przy wyborze konkretnego modelu.

Jakie opony warto wybrać?

Klasa A oznacza współczynnik oporu toczenia mniejszy lub równy 6,5 kg/t. Im wyższy opór toczenia, tym więcej paliwa spala auto na jego pokonywanie, a tym samym – do atmosfery uwalnia się więcej dwutlenku węgla. Warto uwzględnić klasę energetyczną swoich opon, aby eksploatacja auta była możliwie jak najtańsza – do pokonania tego oporu samochód może spalić nawet 1/5 paliwa więcej! Co ważne – w innowacyjnych oponach niski opór toczenia nie jest równoznaczny z gorszą przyczepnością. Dostępne są modele opon wykonane z mieszanki zapewniającej doskonałą przyczepność i najmniejsze możliwe opory – gwarantują one komfort jazdy i tańszą eksploatację. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Nokian Weatherproof w rozmiarze 175/65 R15 84T posiada klasę C w kategorii opór toczenia . Wybierając opony z oceną C, samochód zużyje o ok. 0,2 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy E.

Opony całoroczne Nokian oceniona na "B" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Która opona ma najlepszą przyczepność? W 2012 roku Unia Europejska wprowadziła nakaz etykietowania opon, w którym między innymi producent ma obowiązek określić efektywność hamowania na mokrej nawierzchni, gdzie A oznacza najkrótszą drogę hamowania, a G – najdłuższą.

Efektywność hamowania a bezpieczeństwo.

Jeżdżąc przez cały rok można natknąć się na rozmaite warunki pogodowe, w tym ulewne deszcze, które w kilka minut zupełnie zmieniają przyczepność opon do nawierzchni. Dobra mieszanka, z której wykonano opony i właściwie wyprofilowany bieżnik powodują, że opona cechuje się dobrą przyczepnością nawet na mokrym podłożu – woda nie powoduje, że traci ona kontakt z podłożem, przez co siły fizyki działają w zgodzie z zamierzeniami kierowcy. Choć bezpieczeństwo pasażerów i uczestników ruchu drogowego zależy głównie od prędkości, z jaką prowadzony jest pojazd, to wybór wysokiej klasy opony pozwala wierzyć, że w przypadku konieczności gwałtownego hamowania nawet przy dużej prędkości droga hamowania będzie stosunkowo krótka i uda się uniknąć zdarzenia drogowego. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Nokian posiada klasę B w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą B zapewniają o 3,6 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy C.

Hałas "68 decybeli" w oponach Weatherproof 175/65 R15

Etykietowanie opon – czy hałas ma znaczenie? Każda opona w pojeździe mechanicznym wytwarza pewien dźwięk podczas odrywania się ogumienia od podłoża. Przypomina on szum i w dużym natężeniu jest szczególnie nieprzyjemny w odbiorze dla pasażerów, ale i dla otoczenia.

Dlaczego decybele mają tak duże znaczenie?

Przy ruchliwych trasach każdej godziny przewijają się olbrzymie liczby samochodów. Chcąc policzyć natężenie dźwięku hałasu ulicznego, należałoby nałożyć na siebie ilość decybeli wydawaną przez każdy z nich przy prędkości około 80 km/h. W godzinach szczytu ten hałas ma ogromny, negatywny wpływ na osoby zamieszkujące okoliczne tereny i niekorzystnie wpływa na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Walcząc z nadmiernym hałasem, Unia Europejska w 2012 roku narzuciła producentom opon nakaz umieszczania informacji graficznej i liczbowej, dotyczącej poziomu decybeli generowanego przez auto przy standardowej prędkości 80 km/h. Wybór modelu z najmniejszą liczbą czarnych fal jest najkorzystniejszy dla zdrowia i otoczenia, a także pozwala na przyjemną, cichą jazdę. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu Weatherproof, wynosi 68 decybeli przy prędkości 80km/h .

Jak kupić opony Nokian Weatherproof 175/65 R15 84T na raty?

Jak kupić na raty?

 • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
 • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
 • Czekaj na kontakt od pracownika banku
 • Podpisz umowę online lub kurierem
 • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 302 zł Oblicz wysokość raty
2 szt. 604 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 906 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 1208 zł Oblicz wysokość raty