Nokian Weatherproof 165/65 R14 79T

Rok produkcji 2020 Darmowa wysyłka Dostawa 1-2 dni

Marka:
Nokian
Model:
Weatherproof
Kod produktu:
T429456
Rozmiar:
Sezon:
całoroczne
Typ:
osobowe
Klasa:
premium
Etykieta:
C B 68dB
Gwarancja:
5 lat
Nośność:
79 = max 437 kg
Prędkość:
T = max 190 km/h
Inne:

Rabat 37% Stara cena: 325 zł

204 zł / szt.
Ilość sztuk:
Jak kupić te opony na raty?

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Dostarczymy w 1-2 dni

Formy płatności

 • Pobranie kurierskie
 • Przelew tradycyjny
 • Karta kredytowa
 • Płatność PayU
 • Raty

Weatherproof - Dane techniczne

Nokian Weatherproof 165/65 R14 bezpieczne zimą, precyzyjne latem

Nokian Weatherproof to odporny na warunki atmosferyczne, całoroczny model opony, który zapewnia komfort jazdy i bezpieczeństwo przez cały rok. Jeżeli potrzebujesz niezawodnych opon w okresie zimowym ale jednocześnie marzysz o wydajnym poruszaniu się latem, wybór tego modelu to strzał w dzięsiątkę. Opony Nokian zaprojektowano z wyjątkową starannością dzięki czemu są o wiele bezpieczniejsze i bardziej uniwerslane w stosunku do typowych opon całorocznych. Dodatkowo symbol płatka śniegu, który znajduje się z boku opony oficjalnie potwierdza, że ​​opona nadaje się do użytku zimowego.

Opona Nokian Weatherproof 165/65 R14 to produkt dopracowany, który pozbawiony jest wszystkich zbędnych elementów, a każdy milimetr bieżnika pełni z góry ustaloną funkcję. Specjalna geometria klocków w środkowej części bieżnika zapewnia ponadprzeciętną przyczepność nie tylko na zaśnieżonych ale i mokrych drogach. Potwierdzono również, że bloki bieżnika w kształcie litery V zapewnieją niezawodny kontakt ze śniegiem.

Klocki klinowe bieżnika, które kształtem przypominają ostrza siekiery są gwarancją pewnego trzymania się ośnieżonej drogi. Jak podaje producent firma Nokian głównym zadaniem elementów klinowych między klockami środka i barku opony jest wzmocnienie poczucia precyzyjnego prowadzenia. Z kolei głębokie kanały, które znajdują się pomiędzy centralnymi klockami bieżnika zwiększają przyczepność w ekstremalnych warunkach zimowych. Wspomniany element skutecznie wypycha wodę i błoto pośniegowe z powierzchni styku opony Weatherproof z drogą chroniąc bardzo skutecznie przed slushplaningiem i aquaplaningiem.

Nokian Weatherproof

Przyczepność i trwałość w każdej temperaturze

Szereg przeprowadzonych testów potwierdza, że opony Nokian Weatherproof 165/65 R14 T 79 wyróżniają się lekkim i precyzyjnym toczeniem, także na rozpalonym przez słońce asfalcie. Sztywne klocki barku opony zapewniają stabilność prowadzenia bez względu na prędkość i gwarantują, że nowa opona Nokian Weatherproof doskonale hamuje również na mokrych drogach. Dzięki zastosowanym materiałom opony Nokian Weatherproof 165/65 R14 są odporne na intensywne zużycie nawet w czasie letnich upałów. W zimie natomiast zapewniają najlepszą możliwą przyczepność. Mieszanka nowej generacji na bazie krzemionki zapewnia dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni i niski opór toczenia, co zmniejsza zużycie paliwa.

Przełomowe innowacje zastosowane w oponach Nokian Weatherproof

 • Zoptymalizowana cześć środkowa. Stromą geometrię powierzchni części środkowej poddano przebudowie, zapewniając doskonałą przyczepność na mokrych i zaśnieżonych drogach.
 • Kanały między centralnymi klockami. Głębokie i otwarte kanały między centralnymi klockami zwiększają przyczepność w ekstremalnych warunkach zimowych.
 • Nowoczesna mieszanka gumy. Mieszanka zastosowana w oponach Nokian Weatherproof 165/65 R14 jest przystosowana do zmiennych warunków dzięki czemu doskonale sprawdza się w szerokim zakresie temperatur i jest odporna na intensywne zużycie nawet w czasie letnich upałów.
 • Zrównoważona i stabilna jazda. Bark opony Nokian wyposażono w specjalne usztywnienie, które poprawia precyzję i stabilność, zwłaszcza na suchej nawierzchni.
 • Polerowane rowki. Polerowane rowki ułatwiają odprowadzanie śniegu i błota pośniegowego przez co zapewniają bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni.
Opony Nokian w rozmiarze 165/65 R14
Opony Nokian Weatherproof 165/65 R14 79 T to opony całoroczne. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 165 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Nokian wysokość profilu wynosi 65, co oznacza, że wysokość boku stanowi 65 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Nokian 165/65 R14 średnica pasujacej felgi wynosi 14 cali. Indeks prędkości dla opony Nokian Weatherproof w rozmiarze 165/65 R14 został wyrażony literą T, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 190 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 79 na oponie Nokian maksymalne obciążenie na oponę wynosi 437 kg.

Test opon Nokian Weatherproof 165/65 R14 79T

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony całoroczne Nokian Weatherproof. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Weatherproof w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2019 GTU 4 miejsce
2018 Auto Bild 9 miejsce
2018 ADAC 4 miejsce
2018 Auto Motor und Sport 6 miejsce
2018 Autoklub CR 2 miejsce
2017 Auto Bild 3 miejsce
2017 Auto Zeitung 4 miejsce
2017 Auto Bild 6 miejsce
2016 Gute Fahrt 3 miejsce
2016 ADAC 3 miejsce
2016 ACE 1 miejsce

Opinie

Opinie o oponie: Nokian Weatherproof 165/65 R14 79T są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Producent udziela 5 lat gwarancji na opony Nokian Weatherproof 165/65 R14 79T

Etykieta

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Nokian Weatherproof 165/65 R14 79T spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena C, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena B oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 68 decybeli.

C
B
68dB

Jak kupić opony Nokian Weatherproof 165/65 R14 79T na raty?

Jak kupić na raty?

 • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
 • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
 • Czekaj na kontakt od pracownika banku
 • Podpisz umowę online lub kurierem
 • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 204 zł Raty niedostępne
2 szt. 408 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 612 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 816 zł Oblicz wysokość raty