Nokian Powerproof 225/40 R18 92Y XL, FR, ZR

Rok produkcji 2022 Darmowa wysyłka Dostawa 3-4 dni

Marka:
Nokian
Model:
Powerproof
Kod produktu:
T430856
Rozmiar:
Sezon:
letnie
Typ:
osobowe
Klasa:
premium
C A 69dB
5 lat
Nośność:
92 = max 630 kg
Prędkość:
Y = max 300 km/h
Tak (XL)
Tak (FR)
Inne:
ZR
Oznaczenia:
XL, FR, ZR

Rabat 29% Stara cena: 518 zł

367 zł / szt.
Ilość sztuk:
Jak kupić te opony na raty?
Kup opony zimowe lub całoroczne na raty 10 x 0%

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Dostarczymy w 3-4 dni

Formy płatności

 • Pobranie kurierskie
 • Przelew tradycyjny
 • Karta kredytowa
 • Płatność PayU
 • Raty

Nokian Powerproof 225/40 R18 92Y XL FR - Dane techniczne

Nokian Powerproof - Bezpieczeństwo i radość z jazdy

Opony letnie Nokian Powerproof 225/40 R18 92 Y znakomicie radzą sobie w każdych warunkach drogowych. Łatwo przystosowują się do nagłych zmian pogody, więc będą równie przydatne na gorącym asfalcie, co podczas chłodnego ulewnego deszczu. To co wyróżnia nowość marki Nokian to wyjątkowa stabilność i precyzyjne sterowanie zwłaszcza przy dynamicznych zmianach pasa ruchu i nagłym hamowaniu. Kluczową cechą opon Nokian Powerproof, które należą do klasy Ultra High Performance, jest ich wszechstronność i ponadprzeciętne osiągi, których potwierdzeniem jest znak jakości przyznany przez niezależny instytut badawczy TÜV SÜD. Opony Nokian Powerproof 225/40 R18 dzięki mocnej konstrukcji i wytrzymałosci przeznaczone są do szybkiej jazdy. Wyjątkowa koncepcja podwójnej strefy bezpieczeństwa gwarantuje pewny kontakt opon Nokian Powerproof z nawierzchnią. Kierowca podczas jazdy czuje, że opona jest przyczepna, dostosowuje się do nierówności nawierzchni i błyskawicznie reaguje na ruchy kierownicą zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. Jest to kluczowa kwestia dla zapewnienia bezpieczeństwa zwłąszcza przy nagłych zmianach pogody.

Nokian Powerproof 225/40 R18 należą do nowej generacji letnich opon firmy Nokian Tyres zaprojektowanych z myślą o rynku środkowoeuropejskim. Pojawienie się opon Nokian Powerproof poprzedziły blisko cztery lata prac rozwojowych, testów laboratoryjnych oraz testów wykonanych w warunkach drogowych nie tylko w Finlandii, ale i w Czechach, Portugalii, Hiszpanii i Niemczech. Dzięki temu opony Nokian Powerproof przeznaczone dla felg w rozmiarze 18 cali gwarantują łatwość prowadzenia i najwyższy komfort jazdy, jak przystało na opony dedykowane do samochodów osobowych wyższej klasy (kategoria UHP). Oferta firmy Nokian obejmuje 51 produktów w rozmiarach od 17 do 20 cali, z indeksem prędkości W (270 km/h) i Y (300 km/h). Nowe opony Nokian Powerproof pozwalają bezpiecznie, wygodnie i cicho poruszać się po różnej nawierzchni, co czyni z nich doskonałe rozwiązanie przystosowane również do polskich warunków.

Podwójna strefa bezpieczeństwa

Wzmocniona strefa na zewnętrznym barku opony Nokian Powerproof 225/40 R18 zapewnia precyzję sterowania. Mocne bloki ze zwężającymi się rowkami bez problemu radzą sobie z dużymi siłami poprzecznymi, a ścięte krawędzie bloków gwarantują precyzyjne reakcje na ruchy kierownicy przy szybkiej jeździe po suchym asfalcie.

Strefa bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni zwiększa bezpieczeństwo jazdy w deszczu optymalizując przyczepność z zachowaniem stabilnej odpowiedzi na ruchy kierownicą. Trapezowe rowki odprowadzające wodę zastosowane w oponach Nokian 225/40 R18 oddzielają żebro środkowe od żebra położonego najbliższej wewnętrznego barku. Nieregularne kształty dna rowków skutecznie eliminują ryzyko aquaplaningu, przyspieszając odprowadzanie wody z przestrzeni pomiędzy oponą a jezdnią.

Nowa mieszanka gumowa w oponach Nokian Powerproof 225/40 R18

Najistotniejszym elementem nowoczesnych opon letnich firmy Nokian są trzy szerokie i mocne żebra główne. W oponach Nokian Powerproof bark został zaprojektowany jako pełna struktura, zapewniająca niezbędną precyzję sterowania przy jeździe z dużą prędkością. Nowa, mocna i wytrzymała konstrukcja, opracowana z myślą o szybkiej jeździe, gwarantuje stabilność od wczesnej wiosny do najgorętszych letnich dni, kiedy asfalt jest rozgrzany niemal do czerwoności.

Wzór bieżnika w oponach Nokian Powerproof , opracowany został z myślą o wymagających warunkach i szybkiej jeździe. Wyjątkowa mieszanka Dynamic Grip oparta jest na funkcjonalnych łańcuchach cząsteczek i polimerów, które tworzą gęstą, elastyczną strukturę przypominającą siateczkę, zapewniającą lepszą przyczepność i większą wytrzymałość w porównaniu z oponami starszych generacji. Wielowarstwowa budowa bieżnika oznacza również mniejsze opory toczenia opon Nokian Powerproof, a co za tym idzie mniejsze zużycie paliwa.

Dzięki innowacyjnej strukturze opony i nowemu bieżnikowi, które zmieniają powierzchnię kontaktu opony z jezdnią, poprawiają przyczepność i zwiększają wytrzymałosć, jazda jest pewniejsza i bardziej dynamiczna. Różnica jest odczuwalna gołym okiem zarówno na płaskiej, jak i krętej górskiej drodze o nienajlepszej nawierzchni.

Najważniejsze innowacje zastosowane w oponach Nokian Powerproof

 • Podwójna strefa bezpieczeństwa

  Wzmocniona strefa na barku zewnętrznym poprawia sterowność, a strefa bezpiecznej jazdy po mokrej nawierzchni na barku wewnętrznym poprawia przyczepność i zmniejsza ryzyko aquaplaningu.

 • Wzmocniona strefa

  Wytrzymała konstrukcja, dopracowany wzór bieżnika, mocne bloki bieżnika oraz design cichych rowków ze ściętymi krawędziami zapewniają precyzję i kontrolę na suchym asfalcie.

 • Mieszanka Dynamic Grip

  Funkcjonalne łańcuchy cząsteczek i polimerów tworzą gęstą, elastyczną strukturę przypominającą siateczkę, zapewniającą przyczepność przy jeździe z dużą prędkością.

 • Design cichych rowków.

  Półkoliste wcięcia na ścianach podłużnych żeber, przypominające strukturą powierzchnię piłeczki golfowej, zwiększają komfort jazdy. Dzięki nim zmniejsza się hałas, opory toczenia opon i zwiększa się odporność na zużycie.

 • Mieszanka gumowa Clinch

  Mieszanka gumowa jest elastyczna w kontakcie z felgą, co zwiększa wytrzymałość stopki opony.

Opony Nokian Powerproof 225/40 R18 92 Y to opony letnie. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 225 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Nokian wysokość profilu wynosi 40, co oznacza, że wysokość boku stanowi 40 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Nokian 225/40 R18 średnica pasujacej felgi wynosi 18 cali. Indeks prędkości dla opony Nokian Powerproof w rozmiarze 225/40 R18 został wyrażony literą Y, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 300 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 92 na oponie Nokian maksymalne obciążenie na oponę wynosi 630 kg.

Test opon Nokian Powerproof 225/40 R18 92Y XL FR

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony letnie Nokian Powerproof. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Powerproof w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2021 Auto Zeitung 6 miejsce
2019 Auto Bild 7 miejsce
2019 Auto Bild 4 miejsce
2019 Gute Fahrt 4 miejsce
2019 Gute Fahrt 4 miejsce

Opinie

Opinie o oponie: Nokian Powerproof 225/40 R18 92Y XL FR są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Nokian Tyres gwarantuje, że wyprodukowane opony reprezentują najwyższą jakość i zostały drobiazgowo przetestowane w zakresie zgodności z najsurowszymi europejskimi normami. Przy produkcji opon korzystano z najnowocześniejszych technologii i certyfikowanych materiałów. W przypadku opony Nokian Powerproof gwarancja udzielana jest na okres 5 lat od daty produkcji opon. W momencie uznania reklamacji producent wymienia oponę na nową lub wypłaca rekompensatę w wysokości odpowiadającej pozostałej, użytecznej części opony.

Kiedy stosować opony letnie 225/40 R18 firmy Nokian?

Opony letnie przeznaczone są do jazdy wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi minimum 7°C. W oponach letnich mieszanka, z której wykonano ogumienie, w wyższych temperaturach osiąga pożądane cechy zapewniające jej zwiększoną przyczepność, odpowiednio niskie opory toczenia oraz poziom hałasu, czyli takie, jak zadeklarował producent. Letnie ogumienie cechuje mniejsza niż w przypadku opon zimowych liczba lameli, czyli nacięć bieżnika, a także mniejsza ich głębokość. Jazda samochodem na oponach letnich w temperaturze poniżej 7°C może powodować twardnienie mieszanki i tym samym utratę deklarowanych właściwości jezdnych. Zaleca się wstrzymać z wymianą opon na letnie wiosną, aż do czasu ustabilizowania się pogody i średnich temperatur dobowych z uwagi na to, iż temperatury nocą i za dnia mogą o tej porze roku drastycznie się różnić.

Wzmocnienie XL (Extra Load)

Opona letnie Nokian Powerproof 225/40 R18 posiada oznaczenie XL. Indeks nośności ustalany jest indywidualnie dla każdego rozmiaru opony. Wartość tego parametru jest ściśle określona przez producenta opon. Opony wzmocnione to opony przystosowane do obciążenia i ciśnienia wyższego niż przewidziane dla standardowej wersji danego rozmiaru. Opony z oznaczeniem XL posiadają wzmocniony karkas i ścianę boczną, a nie rzadko również specjalną mieszankę gumową dzięki czemu opona staje się sztywniejsza i mocniejsza.

Rant ochronny felgi

Nowoczesne opony samochodowe są niezwykle odporne na zużycie jednak tradycyjna konstrukcja jest nadal narażona na szereg potencjalnych uszkodzeń mechanicznych. Szczególnie niebezpieczne dla naszych kół są wystające włazy, krawężniki czy liczne dziury w jezdni. Jest to szczególnie ważne w przypadku kierowców, których pojazdy wyposażone są w felgi aluminiowe. Niższy profil opony oznacza, że felga jest bardziej podatna na uszkodzenia. Aby chronić felgi i opony przed uszkodzeniem, producenci wprowadzili opony z rantem ochronnym. Rant ochronny najczęściej występuje w postaci wgłębienia w okolicach stopki. Ponadto opony są wzmocnione masywniejszą ścianą boczną w dolnej części opony, która bardziej przylega do krawędzi opony. Każde z tych rozwiązań zabezpiecza wewnętrzną strukturę boku opony i zakrywa krawędź felgi. Rant nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa, ale znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia koła. Najczęściej opony z ochroną felgi posiadają specjalne oznaczenia, które różnią się w zależności od producenta. Goodyear stosuje oznaczenie RFP lub FP, Continental to FR, a Dunlop to MFS.

Bieżnik asymetryczny Powerproof w rozmiarze 225/40R18

Opona Nokian Powerproof 225/40 R18 92Y XL FR wyposażona jest w bieżnik asymetryczny. Idea opon asymetrycznych polega na tym, że każda ze stron bieżnika odpowiada za określone właściwości. Łącząc dwa różne wzory opony asymetryczne są w stanie zaspokoić specyficzne wymagania jazdy zarówno na suchej i jak mokrej nawierzchni. Innymi słowy, jedna część bieżnika jest zoptymalizowana pod kątem poprawy osiągów i sterowności pojazdu, podczas gdy druga koncentruje się na przyczepności. Z tego względu opony asymetryczne oferują lepsze i bardziej wszechstronne możliwości w porównaniu z bieżnikami symetrycznymi.

Asymetryczność bieżnika jaką obserwujemy w oponach Nokian Powerproof 225/40 R18 92 Y to rozwiązanie stosowane jeszcze do niedawna wyłącznie w motor sporcie, jednak niezaprzeczalne zalety takiego podziału skłoniły wielu producentów do jego stosowania również w ogumieniu dla aut osobowych. Zewnętrzna strefa opony zapewnia dodatkową stabilność i przyczepność na prostej drodze i zakrętach. Warstwa zewnętrzna zapewnia także większą sztywność boczną. Dzięki czemu opony lepiej trzymają się drogi podczas pokonywania zakrętów. Wzór strefy zewnętrznej bieżnika wpływa również na zmniejszenie hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Kiedy pojazd przyspiesza największy nacisk wywierany jest na barki opon. Powoduje to gromadzenie się ciepła i przyspieszone zużycie bieżnika wzdłuż barków. Grubsze bloki bieżnika opon asymetrycznych w strefie barkowej zwalczają przedwczesne zużycie, zapobiegając skróceniu użyteczności opony.

W strefie wewnętrznej bloki bieżnika są mniejsze, guma bardziej miękka, a kanały i rowki bardzo szerokie. Część wewnętrzna odpowiada za usuwanie nadmiaru wody z powierzchni opony, dzięki czemu znacznie zmniejsza się ryzyko aquaplaningu. Ponadto element ten poprawia przyczepność pojazdu podczas poruszania się na wprost. Taki podział pracy pomiędzy poszczególne elementy bieżnika pozwala na optymalizację wydajności pracy opon w każdych warunkach. Dla zapewnienia prawidłowego montażu opony asymetryczne Nokian Nokian Powerproof 225/40 R18 92Y XL FR posiadają specjalne oznaczenia wybite na ścianach bocznych. Aby bieżnik asymetryczny działał efektywnie opony montujemy większymi blokami bieżnika na zewnątrz zgodnie z oznaczeniem OUTSIDE.

Etykieta unijna modelu Powerproof

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Nokian Powerproof 225/40 R18 92Y XL FR spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena C, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena A oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 69 decybeli.

C
A
69dB

Opory toczenia "C" w Nokian Powerproof

Dlaczego warto wybierać opony o wysokiej klasie energetycznej? Podczas zakupu opon warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną oznaczoną na etykiecie produktu literami od A (najwyższa) do G (najniższa). Od 2012 roku producenci mają obowiązek oznaczać ją tak, aby konsument wiedział, jakiego zużycia paliwa spodziewać się przy wyborze konkretnego modelu.

Jakie opony warto wybrać?

Klasa A oznacza współczynnik oporu toczenia mniejszy lub równy 6,5 kg/t. Im wyższy opór toczenia, tym więcej paliwa spala auto na jego pokonywanie, a tym samym – do atmosfery uwalnia się więcej dwutlenku węgla. Warto uwzględnić klasę energetyczną swoich opon, aby eksploatacja auta była możliwie jak najtańsza – do pokonania tego oporu samochód może spalić nawet 1/5 paliwa więcej! Co ważne – w innowacyjnych oponach niski opór toczenia nie jest równoznaczny z gorszą przyczepnością. Dostępne są modele opon wykonane z mieszanki zapewniającej doskonałą przyczepność i najmniejsze możliwe opory – gwarantują one komfort jazdy i tańszą eksploatację. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Nokian Powerproof w rozmiarze 225/40 R18 92Y posiada klasę C w kategorii opór toczenia . Wybierając opony z oceną C, samochód zużyje o ok. 0,2 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy E.

Opony letnie Nokian oceniona na "A" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Wybieramy najbezpieczniejszą oponę do jazdy po mokrej nawierzchni. Bezpieczeństwo w podróży zależy od wielu czynników, jednak zdolność zahamowania auta w krótkim czasie od wciśnięcia pedału hamulca z pewnością czyni ją bardziej podatną na kontrolowanie. Jak wybrać oponę o dobrej przyczepności?

Ocena efektywności hamowania na mokrej nawierzchni.

Przyczepność na mokrej nawierzchni to kluczowy element bezpiecznej jazdy i ważny czynnik przy wyborze opon. Najgorszą przyczepność opony mają w pierwszych minutach trwania intensywnych opadów – wówczas powierzchnia opony traci kontakt z nawierzchnią. W takich warunkach hamowanie jest nie tyle utrudnione, co po prostu nieskuteczne. Auto może wpaść w poślizg i o wypadek nietrudno. Na pomoc przy wyborze opon mogą przyjść przepisy unijne nakazujące producentom określanie efektywności hamowania na mokrej nawierzchni literami od A (najkrótsza droga hamowania) do G (najdłuższa droga hamowania). Przy tym oceny D ani G nie używa się. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Nokian uzyskała klasę A w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą A zapewniają o 3,6 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy B. Wybierając oponę dobrego producenta o klasie efektywności hamowania A otrzymuje się gwarancję krótkiej drogi hamowania nawet w niesprzyjających warunkach – czyli bezpieczniejszą jazdę.

Hałas "69 decybeli" w oponach Powerproof 225/40 R18

Hałas zewnętrzny opon – dlaczego warto zwrócić na niego uwagę? Lubimy, gdy podczas jazdy samochodem nieznośną ciszę zakłóca nam tylko lecące w tle radio lub gdy możemy delektować się rozmową ze współpasażerami bez konieczności podnoszenia głosu. Dobrze dobrane opony mogą temu sprzyjać!

Decybele mają znaczenie!

Hałas zewnętrzny generowany przez opony przy prędkości standardowej 80 km/h to zjawisko przykre i uciążliwe, szczególnie przy długiej trasie. Jeszcze bardziej narzekają na nie osoby zamieszkałe przy najbardziej ruchliwych trasach – im więcej samochodów, tym wyższe natężenie nieprzyjemnego szumu opon. Na etykietach opon sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej można znaleźć oznaczenie poziomu hałasu zewnętrznego. Jedna czarna fala oznacza niski poziom, przyjazny dla środowiska i zdecydowanie warty kupienia. Dwie fale to poziom zgodny z przepisami, które mają zostać wprowadzone, a trzy – oznaczają wciąż dopuszczalną liczbę decybeli według unijnych norm, jednak generujące największy hałas. Wybierz rozsądnie! Opisywany parametr informuje nas o poziomie hałasu emitowanego przez oponę i wyrażony jest w decybelach. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu Powerproof, wynosi 69 decybeli przy prędkości 80km/h.

Jak kupić opony Nokian Powerproof 225/40 R18 92Y XL FR na raty?

Jak kupić na raty?

 • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
 • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
 • Czekaj na kontakt od pracownika banku
 • Podpisz umowę online lub kurierem
 • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 367 zł Oblicz wysokość raty
2 szt. 734 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 1101 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 1468 zł Oblicz wysokość raty