Nokian eLine 2 195/65 R15 95H XL

Produkt chwilowo niedostępny

Marka:
Nokian
Model:
eLine 2
Kod produktu:
T429861
Rozmiar:
Sezon:
letnie
Typ:
osobowe
Klasa:
premium
A A 68dB
5 lat
Nośność:
95 = max 690 kg
Prędkość:
H = max 210 km/h
Tak (XL)
Oznaczenia:
XL

Produkt niedostępny

Kup opony zimowe lub całoroczne na raty 10 x 0%

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Produkt niedostępny

Formy płatności

 • Pobranie kurierskie
 • Przelew tradycyjny
 • Karta kredytowa
 • Płatność PayU
 • Raty

Nokian eLine 2 195/65 R15 95H XL - Dane techniczne

Krótka droga hamowania i niskie zużycie paliwa

Nokian eLine 2 195/65 R15 95 H to letnia opona o bieżniku asymetrycznym przeznaczona do samochodów osobowych klasy średniej. To co ją wyróżnia na tle konkurencji to łatwe i stabilne sterowanie oraz optymalny komfort przy niskim oporze toczenia. Opony Nokian eLine 2 to model, który z powodzeniem zastąpił opony Nokian eLine. Blisko cztery lata trwały intensywne prace rozwojowe i testy nowych opon przed wprowadzniem ich na rynek. Dzięki ogromnemu wysiłkowi inżynierów firmy Nokian powstały opony, które oferują najlepszą wydajność w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Podczas produckji opon Nokian eLine 2 wykorzystano najbardziej zaawansowane technologie dostępne w branży oponiarskiej. Opony eLine 2 w rozmiarze 195/65 R15 charakteryzują się zoptymalizowaną konstrukcją i zastosowaniem przyjaznych dla środowiska materiałów.

Główną innowacją zastosowaną w oponach Nokian eLine 2 jest nowy wskaźnik bezpieczeństwa jazdy - DSI. Oprócz tradycyjnego sposobu mierzenia zużycia bieżnika polegającego na odczytaniu rzędu liczb na bieżniku, Nokian wprowadził również drugi sposób. Polega on na zastosowaniu czerwonych pasków zatopionych w bieżniku, które pojawią się na powierzchni opony tylko wtedy, gdy głębokość bieżnika osiągnie cztery milimetry. Pojawienie się szerokiego czerwonego paska jest sygnałem do natychmiastowej wymiany opon.

Zaawansowana struktura bieżnika opony Nokian eLine 2 195/65 R15 95 H

Opona Nokian eLine 2 sprawdza się w każdych warunkach pogodowych z jakimi możemy się spotkac latem. Opracowano ją w oparciu o trwałe bezpieczeństwo i ekologiczną jazdę, które zapewnia struktura, rzeźba bieżnika i zastosowana mieszanka gumy. Wyjątkowa charakterystyka opony eLine 2 o średnincy 15 cali bierze się z zastosowanej funkcjonalnej mieszanki gumowej, której masy cząsteczkowe wiążą się z cząsteczkami krzemionki krystalicznej, tworząc solidne i elastyczne połączenie. Mieszanka gumy jest wzorcowa w szerokim zakresie temperatur i poprawia przyczepność na mokrej drodze oraz redukuje opór toczenia, znacząco zmniejszając zużycie paliwa i niebezpieczne emisje.

Skuteczna ochrona przed aquaplaningiem

Prawdziwa charakterystyka i poziom bezpieczeństwa opony letniej na mokrej nawierzchni mierzone są w centymetrach i sekundach. Precyzyjne sterowanie i doskonała przyczepność opony Nokian eLine 2 195/65 R15 zapewnia kierowcom dodatkową pewność podczas zmiany pasa czy nagłych uników wykonywanych w celu ominięcia przeszkody.Technologia Nokian Tyres Coanda przyspiesza usuwanie wody z podłużnych rowków i skutecznie chroni przed aquaplaningiem. Zakrzywiona forma bloków bieżnika o kształcie rampy na zewnętrznej krawędzi opony przyspiesza odprowadzanie strumienia wody z podłużnego rowka do poprzecznego. Efekt Coandy to zjawisko, w którym strumień ma tendencję do przylegania do najbliższej powierzchni. Rowki Trumpeta umieszczone na krawędzi opony pomagają magazynować wodę i przyspieszają jej usuwanie z rowków poprzecznych, zapewniając ty, samym podwójną skuteczność przeciw aquaplaningowi. Producent zapewnia, że nawet ​​w stanie zużycia opony eLine 2 zachowują przyczepność na mokrej nawierzchni.

Technologia Silent Sidewall zastosowana w oponach Nokian eLine 2 195/65 R15 95 H poprawia komfort jazdy. Specjalnie dopasowana mieszanka gumy między ścianą boczną a bieżnikiem aktywnie filtruje dźwięki i wibracje stalowego pasa spowodowane kontaktem z nawierzchnią i zapobiega przedostawaniu się szkodliwych fal dźwiękowych przez ścianę boczną do felgi i dalej do kabiny samochodu. Zastsowanie innowacyjnej technologii pozwala znacząco zredukować poziom hałasu wewnątrz samochodu. Wsparcie w kontroli hałasu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz oferuje także znana już z innych modeli technologia Silent Groove Design. Ponadto półokrągłe wgłębienie na wzdłużnych żebrach redukują opór powietrza, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa i zwiększa zasięg pojazdu.

Najważniejsze innowacje zastosowane w oponach Nokian eLine 2 195/65 R15

 • Technologia Nokian Tyres Coanda

  Kształt przypominający rampę przyspiesza odprowadzanie wody z przestrzeni pomiędzy oponą, a jezdnią.

 • Rowki Trumpeta

  Rowki Trumpeta to punktowe wgłębienia optymalizujące przepływ wody pomiędzy oponą i nawierzchnią, przyspieszają jej przepływ z głównych rowków do poprzecznych maksymalnie zwiększając przyczepność.

 • Silent Groove Design

  Technologia cichych rowków redukuje hałas podczas toczenia wewnątrz i na zewnątrz pojazdu. Ponadto kształt rowków redukuje opór powietrza i chłodzi powierzchnię opony, co z kolei zwiększa odporność na zużycie.

 • Wskaźnik zużycia bieżnika (DSI)

  Opatentowany wskaźnik zużycia bieżnika DSI nowej generacji na środkowym żebrze pokazuje głębokość rowków. Jeśli głębokość bieżnika w oponie eLine 2 spadnie poniżej 4 mm, pojawi się czerwony pasek dookoła opony, wskazujący na niską głębokość bieżnika.

Opony Nokian eLine 2 195/65 R15 95 H to opony letnie. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 195 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Nokian wysokość profilu wynosi 65, co oznacza, że wysokość boku stanowi 65 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Nokian 195/65 R15 średnica pasujacej felgi wynosi 15 cali. Indeks prędkości dla opony Nokian eLine 2 w rozmiarze 195/65 R15 został wyrażony literą H, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 210 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 95 na oponie Nokian maksymalne obciążenie na oponę wynosi 690 kg.

Test opon Nokian eLine 2 195/65 R15 95H XL

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony letnie Nokian eLine 2. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model eLine 2 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Opisywany model nie uczestniczył dotychczas w testach opon.

Opinie

Opinie o oponie: Nokian eLine 2 195/65 R15 95H XL są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Nokian Tyres gwarantuje, że wyprodukowane opony reprezentują najwyższą jakość i zostały drobiazgowo przetestowane w zakresie zgodności z najsurowszymi europejskimi normami. Przy produkcji opon korzystano z najnowocześniejszych technologii i certyfikowanych materiałów. W przypadku opony Nokian eLine 2 gwarancja udzielana jest na okres 5 lat od daty produkcji opon. W momencie uznania reklamacji producent wymienia oponę na nową lub wypłaca rekompensatę w wysokości odpowiadającej pozostałej, użytecznej części opony.

Kiedy stosować opony letnie 195/65 R15 firmy Nokian?

Opony letnie przeznaczone są do jazdy wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi minimum 7°C. W oponach letnich mieszanka, z której wykonano ogumienie, w wyższych temperaturach osiąga pożądane cechy zapewniające jej zwiększoną przyczepność, odpowiednio niskie opory toczenia oraz poziom hałasu, czyli takie, jak zadeklarował producent. Letnie ogumienie cechuje mniejsza niż w przypadku opon zimowych liczba lameli, czyli nacięć bieżnika, a także mniejsza ich głębokość. Jazda samochodem na oponach letnich w temperaturze poniżej 7°C może powodować twardnienie mieszanki i tym samym utratę deklarowanych właściwości jezdnych. Zaleca się wstrzymać z wymianą opon na letnie wiosną, aż do czasu ustabilizowania się pogody i średnich temperatur dobowych z uwagi na to, iż temperatury nocą i za dnia mogą o tej porze roku drastycznie się różnić.

Wzmocnienie XL (Extra Load)

Opona letnie Nokian eLine 2 195/65 R15 posiada oznaczenie XL. Indeks nośności ustalany jest indywidualnie dla każdego rozmiaru opony. Wartość tego parametru jest ściśle określona przez producenta opon. Opony wzmocnione to opony przystosowane do obciążenia i ciśnienia wyższego niż przewidziane dla standardowej wersji danego rozmiaru. Opony z oznaczeniem XL posiadają wzmocniony karkas i ścianę boczną, a nie rzadko również specjalną mieszankę gumową dzięki czemu opona staje się sztywniejsza i mocniejsza.

Bieżnik asymetryczny eLine 2 w rozmiarze 195/65R15

Opona Nokian eLine 2 195/65 R15 95H XL wyposażona jest w bieżnik asymetryczny. Idea opon asymetrycznych polega na tym, że każda ze stron bieżnika odpowiada za określone właściwości. Łącząc dwa różne wzory opony asymetryczne są w stanie zaspokoić specyficzne wymagania jazdy zarówno na suchej i jak mokrej nawierzchni. Innymi słowy, jedna część bieżnika jest zoptymalizowana pod kątem poprawy osiągów i sterowności pojazdu, podczas gdy druga koncentruje się na przyczepności. Z tego względu opony asymetryczne oferują lepsze i bardziej wszechstronne możliwości w porównaniu z bieżnikami symetrycznymi.

Asymetryczność bieżnika jaką obserwujemy w oponach Nokian eLine 2 195/65 R15 95 H to rozwiązanie stosowane jeszcze do niedawna wyłącznie w motor sporcie, jednak niezaprzeczalne zalety takiego podziału skłoniły wielu producentów do jego stosowania również w ogumieniu dla aut osobowych. Zewnętrzna strefa opony zapewnia dodatkową stabilność i przyczepność na prostej drodze i zakrętach. Warstwa zewnętrzna zapewnia także większą sztywność boczną. Dzięki czemu opony lepiej trzymają się drogi podczas pokonywania zakrętów. Wzór strefy zewnętrznej bieżnika wpływa również na zmniejszenie hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Kiedy pojazd przyspiesza największy nacisk wywierany jest na barki opon. Powoduje to gromadzenie się ciepła i przyspieszone zużycie bieżnika wzdłuż barków. Grubsze bloki bieżnika opon asymetrycznych w strefie barkowej zwalczają przedwczesne zużycie, zapobiegając skróceniu użyteczności opony.

W strefie wewnętrznej bloki bieżnika są mniejsze, guma bardziej miękka, a kanały i rowki bardzo szerokie. Część wewnętrzna odpowiada za usuwanie nadmiaru wody z powierzchni opony, dzięki czemu znacznie zmniejsza się ryzyko aquaplaningu. Ponadto element ten poprawia przyczepność pojazdu podczas poruszania się na wprost. Taki podział pracy pomiędzy poszczególne elementy bieżnika pozwala na optymalizację wydajności pracy opon w każdych warunkach. Dla zapewnienia prawidłowego montażu opony asymetryczne Nokian Nokian eLine 2 195/65 R15 95H XL posiadają specjalne oznaczenia wybite na ścianach bocznych. Aby bieżnik asymetryczny działał efektywnie opony montujemy większymi blokami bieżnika na zewnątrz zgodnie z oznaczeniem OUTSIDE.

Etykieta unijna modelu eLine 2

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Nokian eLine 2 195/65 R15 95H XL spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena A, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena A oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 68 decybeli.

A
A
68dB

Opory toczenia "A" w Nokian eLine 2

Jak klasa efektywności energetycznej opon pomaga w dbaniu o środowisko naturalne? Nabywcy opon do swoich aut osobowych (czy jakichkolwiek innych) raczej nie kierują się w tym względzie dobrem środowiska, a jedynie komfortem jazdy. Warto jednak wiedzieć, że obowiązujące od 2012 roku na terenie Unii Europejskiej etykiety umieszczane przez producentów na oponach mogą przyczynić się do wyborów konsumenckich korzystnych zarówno dla kierowcy, jak i stanu naszej planety. Jak to możliwe?

Co oznacza klasa efektywności energetycznej?

Na oponach znajdują się etykiety informujące o ocenie energetycznej, gdzie A oznacza najwyższą jakość, a G – najniższą. Kupując oponę w klasie A, konsument wybiera produkt o wysokiej przyczepności do podłoża i niskim oporze toczenia. To drugie jest siłą, która „spowalnia” samochód każąc mu wkładać więcej energii w poruszanie się, a co za tym idzie – spalać więcej paliwa. W zależności od konkretnej sytuacji i warunków jazdy opór toczenia odpowiada za przeszło 20% zużycia paliwa przez samochód. Zgodnie z informacją zawartą na etykiecie, opona Nokian eLine 2 w rozmiarze 195/65 R15 95H posiada klasę A w kategorii opór toczenia . Ocena A przyznawana jest oponom o najniższych oporach toczenia czyli tym najbardziej oszczędnym. Kupując opony o najniższych oporach toczenia można zaoszczędzić nawet 6 litrów paliwa na 1000 przejechanych kilometrów.

Opony letnie Nokian oceniona na "A" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Wybieramy najbezpieczniejszą oponę do jazdy po mokrej nawierzchni. Bezpieczeństwo w podróży zależy od wielu czynników, jednak zdolność zahamowania auta w krótkim czasie od wciśnięcia pedału hamulca z pewnością czyni ją bardziej podatną na kontrolowanie. Jak wybrać oponę o dobrej przyczepności?

Ocena efektywności hamowania na mokrej nawierzchni.

Przyczepność na mokrej nawierzchni to kluczowy element bezpiecznej jazdy i ważny czynnik przy wyborze opon. Najgorszą przyczepność opony mają w pierwszych minutach trwania intensywnych opadów – wówczas powierzchnia opony traci kontakt z nawierzchnią. W takich warunkach hamowanie jest nie tyle utrudnione, co po prostu nieskuteczne. Auto może wpaść w poślizg i o wypadek nietrudno. Na pomoc przy wyborze opon mogą przyjść przepisy unijne nakazujące producentom określanie efektywności hamowania na mokrej nawierzchni literami od A (najkrótsza droga hamowania) do G (najdłuższa droga hamowania). Przy tym oceny D ani G nie używa się. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Nokian uzyskała klasę A w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą A zapewniają o 3,6 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy B. Wybierając oponę dobrego producenta o klasie efektywności hamowania A otrzymuje się gwarancję krótkiej drogi hamowania nawet w niesprzyjających warunkach – czyli bezpieczniejszą jazdę.

Hałas "68 decybeli" w oponach eLine 2 195/65 R15

Etykietowanie opon – czy hałas ma znaczenie? Każda opona w pojeździe mechanicznym wytwarza pewien dźwięk podczas odrywania się ogumienia od podłoża. Przypomina on szum i w dużym natężeniu jest szczególnie nieprzyjemny w odbiorze dla pasażerów, ale i dla otoczenia.

Dlaczego decybele mają tak duże znaczenie?

Przy ruchliwych trasach każdej godziny przewijają się olbrzymie liczby samochodów. Chcąc policzyć natężenie dźwięku hałasu ulicznego, należałoby nałożyć na siebie ilość decybeli wydawaną przez każdy z nich przy prędkości około 80 km/h. W godzinach szczytu ten hałas ma ogromny, negatywny wpływ na osoby zamieszkujące okoliczne tereny i niekorzystnie wpływa na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Walcząc z nadmiernym hałasem, Unia Europejska w 2012 roku narzuciła producentom opon nakaz umieszczania informacji graficznej i liczbowej, dotyczącej poziomu decybeli generowanego przez auto przy standardowej prędkości 80 km/h. Wybór modelu z najmniejszą liczbą czarnych fal jest najkorzystniejszy dla zdrowia i otoczenia, a także pozwala na przyjemną, cichą jazdę. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu eLine 2, wynosi 68 decybeli przy prędkości 80km/h .

Jak kupić opony Nokian eLine 2 195/65 R15 95H XL na raty?

Jak kupić na raty?

 • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
 • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
 • Czekaj na kontakt od pracownika banku
 • Podpisz umowę online lub kurierem
 • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 1073 zł Oblicz wysokość raty
2 szt. 2146 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 3219 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 4292 zł Oblicz wysokość raty