Nokian eLine 2 185/65 R15 92H XL

Rok produkcji 2019 - 2020 Darmowa wysyłka Dostawa 3-4 dni

Marka:
Nokian
Model:
eLine 2
Kod produktu:
T429859
Rozmiar:
Sezon:
letnie
Typ:
osobowe
Klasa:
premium
Etykieta:
W przygotowaniu
Gwarancja:
5 lat
Nośność:
92 = max 630 kg
Prędkość:
H = max 210 km/h
Inne:
XL

Rabat 11% Stara cena: 395 zł

350 zł / szt.
Ilość sztuk:
Jak kupić te opony na raty?

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Dostarczymy w 3-4 dni

Formy płatności

 • Pobranie kurierskie
 • Przelew tradycyjny
 • Karta kredytowa
 • Płatność PayU
 • Raty

eLine 2

Krótka droga hamowania i niskie zużycie paliwa

Nokian eLine 2 185/65 R15 92 H to letnia opona o bieżniku asymetrycznym przeznaczona do samochodów osobowych klasy średniej. To co ją wyróżnia na tle konkurencji to łatwe i stabilne sterowanie oraz optymalny komfort przy niskim oporze toczenia. Opony Nokian eLine 2 to model, który z powodzeniem zastąpił opony Nokian eLine. Blisko cztery lata trwały intensywne prace rozwojowe i testy nowych opon przed wprowadzniem ich na rynek. Dzięki ogromnemu wysiłkowi inżynierów firmy Nokian powstały opony, które oferują najlepszą wydajność w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Podczas produckji opon Nokian eLine 2 wykorzystano najbardziej zaawansowane technologie dostępne w branży oponiarskiej. Opony eLine 2 w rozmiarze 185/65 R15 charakteryzują się zoptymalizowaną konstrukcją i zastosowaniem przyjaznych dla środowiska materiałów.

Główną innowacją zastosowaną w oponach Nokian eLine 2 jest nowy wskaźnik bezpieczeństwa jazdy - DSI. Oprócz tradycyjnego sposobu mierzenia zużycia bieżnika polegającego na odczytaniu rzędu liczb na bieżniku, Nokian wprowadził również drugi sposób. Polega on na zastosowaniu czerwonych pasków zatopionych w bieżniku, które pojawią się na powierzchni opony tylko wtedy, gdy głębokość bieżnika osiągnie cztery milimetry. Pojawienie się szerokiego czerwonego paska jest sygnałem do natychmiastowej wymiany opon.

Zaawansowana struktura bieżnika opony Nokian eLine 2 185/65 R15 92 H

Opona Nokian eLine 2 sprawdza się w każdych warunkach pogodowych z jakimi możemy się spotkac latem. Opracowano ją w oparciu o trwałe bezpieczeństwo i ekologiczną jazdę, które zapewnia struktura, rzeźba bieżnika i zastosowana mieszanka gumy. Wyjątkowa charakterystyka opony eLine 2 o średnincy 15 cali bierze się z zastosowanej funkcjonalnej mieszanki gumowej, której masy cząsteczkowe wiążą się z cząsteczkami krzemionki krystalicznej, tworząc solidne i elastyczne połączenie. Mieszanka gumy jest wzorcowa w szerokim zakresie temperatur i poprawia przyczepność na mokrej drodze oraz redukuje opór toczenia, znacząco zmniejszając zużycie paliwa i niebezpieczne emisje.

Skuteczna ochrona przed aquaplaningiem

Prawdziwa charakterystyka i poziom bezpieczeństwa opony letniej na mokrej nawierzchni mierzone są w centymetrach i sekundach. Precyzyjne sterowanie i doskonała przyczepność opony Nokian eLine 2 185/65 R15 zapewnia kierowcom dodatkową pewność podczas zmiany pasa czy nagłych uników wykonywanych w celu ominięcia przeszkody.Technologia Nokian Tyres Coanda przyspiesza usuwanie wody z podłużnych rowków i skutecznie chroni przed aquaplaningiem. Zakrzywiona forma bloków bieżnika o kształcie rampy na zewnętrznej krawędzi opony przyspiesza odprowadzanie strumienia wody z podłużnego rowka do poprzecznego. Efekt Coandy to zjawisko, w którym strumień ma tendencję do przylegania do najbliższej powierzchni. Rowki Trumpeta umieszczone na krawędzi opony pomagają magazynować wodę i przyspieszają jej usuwanie z rowków poprzecznych, zapewniając ty, samym podwójną skuteczność przeciw aquaplaningowi. Producent zapewnia, że nawet ​​w stanie zużycia opony eLine 2 zachowują przyczepność na mokrej nawierzchni.

Technologia Silent Sidewall zastosowana w oponach Nokian eLine 2 185/65 R15 92 H poprawia komfort jazdy. Specjalnie dopasowana mieszanka gumy między ścianą boczną a bieżnikiem aktywnie filtruje dźwięki i wibracje stalowego pasa spowodowane kontaktem z nawierzchnią i zapobiega przedostawaniu się szkodliwych fal dźwiękowych przez ścianę boczną do felgi i dalej do kabiny samochodu. Zastsowanie innowacyjnej technologii pozwala znacząco zredukować poziom hałasu wewnątrz samochodu. Wsparcie w kontroli hałasu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz oferuje także znana już z innych modeli technologia Silent Groove Design. Ponadto półokrągłe wgłębienie na wzdłużnych żebrach redukują opór powietrza, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa i zwiększa zasięg pojazdu.

Najważniejsze innowacje zastosowane w oponach Nokian eLine 2 185/65 R15

 • Technologia Nokian Tyres Coanda

  Kształt przypominający rampę przyspiesza odprowadzanie wody z przestrzeni pomiędzy oponą, a jezdnią.

 • Rowki Trumpeta

  Rowki Trumpeta to punktowe wgłębienia optymalizujące przepływ wody pomiędzy oponą i nawierzchnią, przyspieszają jej przepływ z głównych rowków do poprzecznych maksymalnie zwiększając przyczepność.

 • Silent Groove Design

  Technologia cichych rowków redukuje hałas podczas toczenia wewnątrz i na zewnątrz pojazdu. Ponadto kształt rowków redukuje opór powietrza i chłodzi powierzchnię opony, co z kolei zwiększa odporność na zużycie.

 • Wskaźnik zużycia bieżnika (DSI)

  Opatentowany wskaźnik zużycia bieżnika DSI nowej generacji na środkowym żebrze pokazuje głębokość rowków. Jeśli głębokość bieżnika w oponie eLine 2 spadnie poniżej 4 mm, pojawi się czerwony pasek dookoła opony, wskazujący na niską głębokość bieżnika.

Opony Nokian eLine 2 185/65 R15 92 H to opony letnie. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 185 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Nokian wysokość profilu wynosi 65, co oznacza, że wysokość boku stanowi 65 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Nokian 185/65 R15 średnica pasujacej felgi wynosi 15 cali. Indeks prędkości dla opony Nokian eLine 2 w rozmiarze 185/65 R15 został wyrażony literą H, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 210 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 92 na oponie Nokian maksymalne obciążenie na oponę wynosi 630 kg.

Testy opon

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony letnie Nokian eLine 2. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model eLine 2 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Opisywany model nie uczestniczył dotychczas w testach opon.

Opinie

Opinie o oponie: Nokian eLine 2 185/65 R15 92H XL są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Producent udziela 5 lat gwarancji na opony Nokian eLine 2 185/65 R15 92H XL

Jak kupić opony Nokian eLine 2 185/65 R15 92H XL na raty?

Jak kupić na raty?

 • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
 • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
 • Czekaj na kontakt od pracownika banku
 • Podpisz umowę online lub kurierem
 • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 350 zł Oblicz wysokość raty
2 szt. 700 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 1050 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 1400 zł Oblicz wysokość raty