Nexen Winguard Snow'G WH2 205/55 R16 91H

Rok produkcji 2021 - 2022 Darmowa wysyłka Dostawa 1-2 dni

Marka:
Nexen
Model:
Winguard Snow'G WH2
Kod produktu:
15035
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
osobowe
Klasa:
ekonomiczna
E C 70dB
5 lat
Nośność:
91 = max 615 kg
Prędkość:
H = max 210 km/h

Rabat 9% Stara cena: 302 zł

318 zł / szt.
Ilość sztuk:
Jak kupić te opony na raty?

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Dostarczymy w 1-2 dni

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Nexen Winguard Snow'G WH2 205/55 R16 91H - Dane techniczne

Nexen to koreańska marka opon klasy budżetowej. Firma powstała w niewielkim mieście Yangsan w 1942 roku gdzie do dziś znajduje się jej siedziba. Przedsiębiorstwo produkuje opony klasy ekonomicznej co gwarantuje dobry stosunek ceny do jakości. Nexen Winguard Snow'G WH2 205/55 R16 są to opony zimowe klasy ekonomicznej oferujące zrównoważone osiągi. Produkt polecany jest szczególnie do spokojnej jazdy w normalnych warunkach zimowych. Kierunkowa rzeźba bieżnika przypominająca literę "V" oraz mieszanka gumowa odporna na niskie temperatury pozwala na bezpieczne i komfortowe podróżowanie w sezonie zimowym. Dla prezentowanego modelu 205/55 R16 szerokość opony wynosi 205 mm. Wysokość profilu to 55% szerokości. Powyższy wariant opony Winguard Snow'G WH2 przeznaczony jest dla felg w rozmiarze 16 cali co oznacza, iż jego średnica wynosi 406.4 mm.
Opony Nexen, model Winguard Snow'G WH2 w rozmiarze 205/55 R16 zaliczane są do produktów klasy ekonomicznej. Ogumienie to spełni wymagania kierowców, oczekujących dobrej jakości przy umiarkowanej cenie. Kierunkowa rzeźba bieżnika efektywnie odprowadza śnieg, błoto i wodę spod kół. Model wykazuje wysoką odporność na aquaplaning. Wybierając producenta Nexen otrzymujemy dobrej jakości wyrób oferujący przyzwoite osiągi bez konieczności ponoszenia większych kosztów zakupu. Mamy również pewność, że po założeniu opon na felgi 16 naszego samochodu, trafiają do nas produkty, które montowane są fabrycznie do samochodów marki Kia, SsangYong czy Hyundai. Nexen 205/55 R16 to bardzo dobry wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie zrównoważone parametry przy niskich kosztach zakupu.
Opona Nexen 205/55 R16 oferuje stosunkowo dobre parametry. Etykieta Unii Europejskiej dla modelu Winguard Snow'G WH2 w rozmiarze 205/55 R16 informuje, iż opory toczenia zostały ocenione na klasę E (ekonomiczność, zużycie paliwa). Za przyczepność na mokrej nawierzchni, opona otrzymała ocenę C. Poziom generowanego hałasu zewnętrznego przez oponę Winguard Snow'G WH2 wynosi 70 dB. Dopuszczalne obciążenie dla jednej opony wynosi 615 kg i oznaczone jest indeksem 91. Indeks prędkości dla opony Nexen został oznaczy literą H, pozwala to poruszać się z prędkością do 210 km/h. Opona Nexen Winguard Snow'G WH2 spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące ogumienia zimowego. Produkt posiada symbol Three Peak Mountain SnowFlake (3PMSF)

Galeria zdjęć

Kliknij w wybrane zdjęcie aby je powiększyć.

Opony Nexen Winguard Snow'G WH2 205/55 R16 91 H to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 205 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Nexen wysokość profilu wynosi 55, co oznacza, że wysokość boku stanowi 55 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Nexen 205/55 R16 średnica pasujacej felgi wynosi 16 cali. Indeks prędkości dla opony Nexen Winguard Snow'G WH2 w rozmiarze 205/55 R16 został wyrażony literą H, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 210 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 91 na oponie Nexen maksymalne obciążenie na oponę wynosi 615 kg.

Test opon Nexen Winguard Snow'G WH2 205/55 R16 91H

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Nexen Winguard Snow'G WH2. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Winguard Snow'G WH2 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2018 Auto Motor 8 miejsce
2018 ADAC 6 miejsce
2018 ACE 7 miejsce
2016 ADAC Polecane
2016 GTU Polecane

Opinie

Opinie o oponie: Nexen Winguard Snow'G WH2 205/55 R16 91H są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Prezentowany model opon zimowych 205/55 R16 o indeksach 91H objęty jest 2 letnią gwarancją od daty produkcji. W okresie do 24 miesięcy od daty zakupu, jeżeli reklamacja zostanie uznana, Klientowi przysługuje nowa opona Nexen Winguard Snow'G WH2 205/55 R16 o indeksach prędkości H oraz nośności 91 lub częściowy zwrot kosztów uzależniony od pozostałej części bieżnika.

Kiedy stosować opony zimowe 205/55 R16 firmy Nexen?

Opony zimowe należy zakładać wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi mniej niż 7°C. Choć w Polsce nie ma nakazu wymiany opon na zimowe, to większość kierowców słusznie dokonuje wymiany dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mieszanka użyta do produkcji opony Winguard Snow'G WH2 205/55 R16 jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Oprócz tego, opony zimowe charakteryzują się większą liczbą nacięć bieżnika (lameli), a także tym, że lamele są głębsze. Wszystko to sprzyja utrzymaniu większej przyczepności i skuteczności hamowania na drodze ośnieżonej, oblodzonej lub wilgotnej przy niskich temperaturach. Opony zimowe nie nadają się do używania latem – według badań ADAC droga hamowania latem na oponach zimowych jest aż o 16 m dłuższa niż w przypadku opon letnich! Najlepszym momentem na wymianę opon na zimowe są dni, w których średnia dobowa temperatura nie przekracza już 7°C, bez względu na to, czy wystąpiły już pierwsze opady śniegu lub przymrozki. Dzięki temu uda się zabezpieczyć przed nagłym atakiem zimy.

Bieżnik kierunkowy Winguard Snow'G WH2 w rozmiarze 205/55R16

Opona Nexen Winguard Snow'G WH2 205/55 R16 91H posiada kierunkową konstrukcję bieżnika. Opony kierunkowe wyposażone są w charakterystyczny wzór bieżnika w kształcie litery V. Wzór tak zwanej jodełki budują skośne rowki, które prowadzą od barków opony do jej środka zarówno po prawej jak i lewej stronie. Cechy konstrukcji wzoru pozwalają na stworzenie nie tylko prostego i efektownego systemu kanałów odwadniających, ale także licznych krawędzi przylegania. Wyraźny kierunek rowków ma na celu poprawę skuteczności odprowadzania wody, śniegu i błota w miejscu styku opony z nawierzchnią drogi. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa trakcji podczas jazdy zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Podczas montażu opon Nexen Winguard Snow'G WH2 o bieżniku kierunkowym należy przestrzegać zasady: górna część jodełki podczas obracania powinna dotykać jezdni w pierwszej kolejności. Dla uproszczenia montażu większość producentów umieszcza na boku opony strzałkę wskazującą kierunek obrotu oraz napis ROTATION. W przypadku rotacji czyli przekładania opon pomiędzy osiami przeprowadzanej w celu zrównoważenia zużycia bieżnika pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami istnieją pewne ograniczenia związane z oponami kierunkowymi. Rotacja możliwa jest tylko w obrębie jednej strony z uwagi na specyficzne ułożenie bieżnika względem kierunku toczenia. Jeżeli opony z bieżnikiem kierunkowym zostaną zamontowane nieprawidłowo, może to znacznie wpłynąć na prowadzenie pojazdu i z całą pewnością zwiększy odczuwany poziom hałasu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę także na stan zawieszenia i układu kierowniczego - ma to ogromne znaczenie dla dobrego kontaktu z drogą przy stosowaniu dowolnego typu opon, ale w przypadku opon z kierunkowym wzorem bieżnika jest to szczególnie ważne.

Etykieta unijna modelu Winguard Snow'G WH2

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Nexen Winguard Snow'G WH2 205/55 R16 91H spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena E, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena C oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 70 decybeli.

E
C
70dB

Opory toczenia "E" w Nexen Winguard Snow'G WH2

Ocena energetyczna opon - jak wpływa na oszczędności finansowe? Częsta eksploatacja auta generuje duże koszty, czemu zapobiec może nie tylko nowoczesna technologia prezentowana między innymi w produkcji ogumienia, ale również przepisy unijne, które skłaniają do zastanowienia się nad własnym działaniem na szkodę środowisku.

Jakie opony wybrać, by nie przepłacać?

Od 2012 roku na terenie Unii Europejskiej obowiązują przepisy mówiące o tym, że opony powinny posiadać etykietę z oznaczeniem m.in. oceny efektywności energetycznej. To parametry podobne do tych na pralkach czy lodówkach – od A do G, przy czym A oznacza najwyższą klasę. Producenci poddają swoje wyroby testom i mają obowiązek rzetelnego ich oznaczenia, dzięki czemu konsument wie, jaki produkt wybrał. Klasa A to opona o najniższym oporze toczenia. Sprawia ona, że auto poruszając się pokonuje mniej sił fizycznych działających na nie, i przez to zużywa mniej paliwa. W zależności od konkretnej sytuacji i warunków jazdy, opory toczenia odpowiadają za przeszło 20% zużycia paliwa przez samochód. Zgodnie z informacją na etykiecie, opona Nexen Winguard Snow'G WH2 205/55 R16 91H posiada klasę E w kategorii opór toczenia.Wybierając opony z oceną E, samochód zużyje o ok. 0,1 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy F.

Opony zimowe Nexen oceniona na "C" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Jak wybrać oponę mniej podatną na aquaplaning? Aquaplaning to niekorzystne zjawisko występujące podczas jazdy pojazdami mechanicznymi na mokrej nawierzchni, skutkujące ryzykiem wpadnięcia w poślizg. Producenci nowych do wielu pojazdów zobowiązani są brać je pod uwagę i oznaczyć klasę przyczepności opony na mokrym podłożu, literami od A do G, przy czym D i G nie są wykorzystywane.

Dlaczego warto wybrać oponę klasy C?

Opona w klasie C pod względem efektywności hamowania na mokrej nawierzchni będzie charakteryzowała się krótszym czasem hamowania, niż opona o klasie E czy F. Etykieta pod tym względem jest bardzo czytelna, więc konsumentowi łatwo jest dokonać wyboru wśród wielu modeli opon, biorąc pod uwagę to kryterium. Odpowiednio skrojony bieżnik i właściwa mieszanka do produkcji ogumienia to solidny fundament, na którym można oprzeć bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach. Takie opony zwykle są droższe, ale zdecydowanie warte swojej ceny, ponieważ pozwalają czuć się pewniej podczas hamowania w trakcie ulewnego deszczu. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, prezentowana opona Nexen posiada klasę C w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą C zapewniają o 7,2 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy E.

Hałas "70 decybeli" w oponach Winguard Snow'G WH2 205/55 R16

Hałas w aucie – jak go zminimalizować? Podczas jazdy hałasuje nie tylko nasz samochód, lecz również otoczenie, w którym przebywamy. Można jednak poprzez właściwie dopasowane opony zmniejszyć natężenie dźwięków wydawanych przez nasze auto, i warto do tego zmierzać.

Jak to osiągnąć?

Hałasują inne samochody, ale również ciężko pracujący silnik auta, krople deszczu obijające się o blachę i rozpryskujące pod oponami. Jednak największy szum generują same opony podczas odrywania się bieżnika od asfaltu, i z tym można się uporać wybierając odpowiedni model ogumienia. Etykiety unijne na oponach mówią wyraźnie poprzez symbol graficzny i oznaczenie liczbowe, jaki poziom hałasu generuje dana opona. Najlepszym wyborem są modele z jedną ciemniejszą falą. Zarówno zastosowana w nich mieszanka, jak i odpowiednio zaprojektowany bieżnik sprawiają, że opona odrywa się od nawierzchni wywołując zaledwie niewielki poziom hałasu. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu Winguard Snow'G WH2, wynosi 70 decybeli przy prędkości 80km/h.

Jak kupić opony Nexen Winguard Snow'G WH2 205/55 R16 91H na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 318 zł Oblicz wysokość raty
2 szt. 636 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 954 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 1272 zł Oblicz wysokość raty