Kormoran Snowpro B2 155/70 R13 75Q 3PMSF, M+S

Produkt chwilowo niedostępny

Marka:
Kormoran
Model:
Snowpro B2
Kod produktu:
227306
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
osobowe
Klasa:
ekonomiczna
F E 69dB
5 lat
Nośność:
75 = max 385 kg
Prędkość:
Q = max 160 km/h

Produkt niedostępny

Kup opony zimowe lub całoroczne na raty 10 x 0%

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Produkt niedostępny

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Kormoran Snowpro B2 155/70 R13 75Q - Dane techniczne

Kormoran to polska marka opon samochodowych klasy ekonomicznej. Firma obecnie jest częścią koncernu Michelin. W ofercie producenta znajdziemy m.in. opony letnie, zimowe oraz całoroczne dla samochodów osobowych. Dlaczego warto rozważyć zakup modelu Snowpro B2? Przede wszystkim należy wspomnieć o jego zrównoważonych osiągach, dobrej jakości i niewielkim koszcie zakupu. Kormoran Snowpro B2 155/70 R13 są to opony zimowe polecane szczególnie dla kierowców aut klasy średniej, oczekujących zrównoważonych parametrów zarówno w trasie jak i mieście. Dobre osiągi opon Kormoran pozwalają na komfortowe podróżowanie podczas zimy, niezależnie od panujących warunków drogowych. Dla modelu 155/70 R13 szerokość opony wynosi 155 mm. Wysokość profilu w tym przypadku to 70% szerokości. Wariant opony Kormoran Snowpro B2 przeznaczony jest dla felg w rozmiarze 13 cali co oznacza, że jego średnica wynosi 330.2 mm.
Opony Kormoran, model Snowpro B2 w rozmiarze 155/70 R13 przypisywane są do produktów klasy ekonomicznej o umiarkowanej cenie. Zapewniają one jednak parametry umożliwiające komfortowe i bezpieczne podróżowanie. Ogumienie to spełni oczekiwania większości kierowców, którzy cenią sobie wysoki poziom komfortu jazdy i osiągi na których można polegać bez względu na panujące warunki. Kierunkowa rzeźba bieżnika pozwala zachować dobrą przyczepność na lodzie i śniegu. Warto zaznaczyć, że model wykazuje także dużą odporność na niekontrolowany poślizg oraz gwarantuje stabilne prowadzenie w zakrętach czy podczas nieoczekiwanej zmiany pasa ruchu. Kierunkowy kształt bieżnika wyposażony został w szerokie klocki, centralny kanał i liczne lamele, które zapewniają doskonałe właściwości jezdne w każdej sytuacji. Niezależnie od tego czy poruszamy się mokrej czy suchej nawierzchni, wybierając producenta Kormoran otrzymujemy ogumienie, które powstało w oparciu o doświadczenie i wsparcie koncernu Michelin. Zyskujemy także pewność, że po zamontowaniu opon na felgi 13 naszego samochodu, trafiają do nas produkty marki znanej i cenionej wśród polskich kierowców. Kormoran 155/70 R13 to opony idealne dla kierowców, uznających za priorytet bezpieczeństwo przy niewielkiej cenie.
Opony Kormoran 155/70 R13 oferują zrównoważone osiągi. Etykieta Unii Europejskiej dla modelu Snowpro B2 w rozmiarze 155/70 R13 informuje, iż opory toczenia zostały ocenione na klasę F (zużycie paliwa). Za przyczepność na mokrej nawierzchni opona otrzymała notę E. Poziom generowanego hałasu zewnętrznego przy 80 km/h przez model Snowpro B2 wynosi 69 dB. Dopuszczalne obciążenie dla jednej opony wynosi 385 kg i oznaczone jest indeksem 75. Indeks prędkości dla opony Kormoran to litera Q. Oznacza to, iż można podróżować z prędkością do 160 km/h. Opona Kormoran Snowpro B2 spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące ogumienia zimowego. Produkt posiada oznaczenie z symbolem płatka śniegu (Three Peak Mountain SnowFlake) i pozwala poruszać na terenie wszystkich krajów członkowskich.

Galeria zdjęć

Kliknij w wybrane zdjęcie aby je powiększyć.

Opony Kormoran Snowpro B2 155/70 R13 75 Q to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 155 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Kormoran wysokość profilu wynosi 70, co oznacza, że wysokość boku stanowi 70 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Kormoran 155/70 R13 średnica pasujacej felgi wynosi 13 cali. Indeks prędkości dla opony Kormoran Snowpro B2 w rozmiarze 155/70 R13 został wyrażony literą Q, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 160 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 75 na oponie Kormoran maksymalne obciążenie na oponę wynosi 385 kg.

Test opon Kormoran Snowpro B2 155/70 R13 75Q

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Kormoran Snowpro B2. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Snowpro B2 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2014 Autoklub CR Polecane

Opinie

Opinie o oponie: Kormoran Snowpro B2 155/70 R13 75Q są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Firma Michelin gwarantuje, że zarówno opony Michelin jaki i produkty marek Kleber, BFGoodrich, Taurus, Tigar, Kormoran oraz Riken są wolne od wad produkcyjnych i materiałowych. Udzielona gwarancja na opony Kormoran Snowpro B2 obowiązuje przez okres 5 lat od daty zakupu. W przypadku uznania reklamacji opona zostanie niezwłocznie wymieniona na nową, lub dokonany zostanie zwrot kosztów zakupu adekwatnie do stopnia zużycia bieżnika i pozostałego okresu eksploatacji produktu.

Kiedy stosować opony zimowe 155/70 R13 firmy Kormoran?

Opony zimowe należy zakładać wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi mniej niż 7°C. Choć w Polsce nie ma nakazu wymiany opon na zimowe, to większość kierowców słusznie dokonuje wymiany dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mieszanka użyta do produkcji opony Snowpro B2 155/70 R13 jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Oprócz tego, opony zimowe charakteryzują się większą liczbą nacięć bieżnika (lameli), a także tym, że lamele są głębsze. Wszystko to sprzyja utrzymaniu większej przyczepności i skuteczności hamowania na drodze ośnieżonej, oblodzonej lub wilgotnej przy niskich temperaturach. Opony zimowe nie nadają się do używania latem – według badań ADAC droga hamowania latem na oponach zimowych jest aż o 16 m dłuższa niż w przypadku opon letnich! Najlepszym momentem na wymianę opon na zimowe są dni, w których średnia dobowa temperatura nie przekracza już 7°C, bez względu na to, czy wystąpiły już pierwsze opady śniegu lub przymrozki. Dzięki temu uda się zabezpieczyć przed nagłym atakiem zimy.

Bieżnik kierunkowy Snowpro B2 w rozmiarze 155/70R13

Opona Kormoran Snowpro B2 155/70 R13 75Q posiada kierunkową konstrukcję bieżnika. Opony kierunkowe wyposażone są w charakterystyczny wzór bieżnika w kształcie litery V. Wzór tak zwanej jodełki budują skośne rowki, które prowadzą od barków opony do jej środka zarówno po prawej jak i lewej stronie. Cechy konstrukcji wzoru pozwalają na stworzenie nie tylko prostego i efektownego systemu kanałów odwadniających, ale także licznych krawędzi przylegania. Wyraźny kierunek rowków ma na celu poprawę skuteczności odprowadzania wody, śniegu i błota w miejscu styku opony z nawierzchnią drogi. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa trakcji podczas jazdy zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Podczas montażu opon Kormoran Snowpro B2 o bieżniku kierunkowym należy przestrzegać zasady: górna część jodełki podczas obracania powinna dotykać jezdni w pierwszej kolejności. Dla uproszczenia montażu większość producentów umieszcza na boku opony strzałkę wskazującą kierunek obrotu oraz napis ROTATION. W przypadku rotacji czyli przekładania opon pomiędzy osiami przeprowadzanej w celu zrównoważenia zużycia bieżnika pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami istnieją pewne ograniczenia związane z oponami kierunkowymi. Rotacja możliwa jest tylko w obrębie jednej strony z uwagi na specyficzne ułożenie bieżnika względem kierunku toczenia. Jeżeli opony z bieżnikiem kierunkowym zostaną zamontowane nieprawidłowo, może to znacznie wpłynąć na prowadzenie pojazdu i z całą pewnością zwiększy odczuwany poziom hałasu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę także na stan zawieszenia i układu kierowniczego - ma to ogromne znaczenie dla dobrego kontaktu z drogą przy stosowaniu dowolnego typu opon, ale w przypadku opon z kierunkowym wzorem bieżnika jest to szczególnie ważne.

Etykieta unijna modelu Snowpro B2

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Kormoran Snowpro B2 155/70 R13 75Q spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena F, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena E oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 69 decybeli.

F
E
69dB

Opory toczenia "F" w Kormoran Snowpro B2

Czy niskie opory toczenia wpływają na pogorszenie przyczepności opon? W niektórych kręgach pokutuje przekonanie, jakoby opony o wysokiej efektywności energetycznej charakteryzowały się gorszą przyczepnością. Czy tak jest w istocie?

Co ma wspólnego opór toczenia z przyczepnością?

Idealnie gładka droga i doskonale wygładzona powierzchnia opon nie muszą pokonywać oporów toczenia, z którymi mierzą się na co dzień samochody. Jednakże nawierzchnie dróg nigdy nie są tak perfekcyjne, a warunki atmosferyczne bywają zmienne, dlatego opory toczenia podczas jazdy autem występują i będą występować, a na powierzchni opon niezbędny jest bieżnik wykonany z dobrej mieszanki. Można wysnuć wniosek, iż duży opór toczenia jest równoznaczny z doskonałą przyczepnością, i vice versa – im mniejszy opór, tym gorzej opony trzymają się nawierzchni. W rzeczywistości jednak opony dobrych producentów z segmentu A-B charakteryzują się doskonałą przyczepnością z minimalnym oporem toczenia. To dlatego warto zwracać uwagę na wszystkie parametry oznaczone na etykietach unijnych opon wymagane od 2012 roku. W zależności od konkretnej sytuacji i warunków jazdy, opory toczenia odpowiadają za przeszło 20% zużycia paliwa przez samochód. Zgodnie z informacją zawartą na etykiecie, opona Kormoran Snowpro B2 155/70 R13 75Q posiada klasę F w kategorii opór toczenia.

Opony zimowe Kormoran oceniona na "E" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Jak rozpoznać oponę o dobrej przyczepności? Producenci opon dbają o to, aby konsumenci, którzy nie znają się zbyt dobrze na ogumieniu, również mogli dobrać model najlepszy dla swojego auta. W jaki sposób dokonać kupna bezpiecznej opony, czyli takiej o dobrej przyczepności?

Etykietowanie opon pod względem przyczepności.

Na każdej sprzedawanej na terenie Unii Europejskiej oponie od 2012 roku musi znajdować się etykieta z oznaczeniem graficznym trzech parametrów – w tym efektowności hamowania na mokrej nawierzchni. Litery od A do G oznaczają odpowiednio najkrótszą i najdłuższą drogę hamowania przy mokrej nawierzchni. Przy tym oznaczeń D oraz G nie używa się. Różnica pomiędzy A a F wynosi aż 18 metrów – to droga hamowania, która w wielu przypadkach decyduje o życiu lub śmierci na drodze! Najlepiej wybrać oponę z dobrym oznaczeniem. Będzie charakteryzowała się doskonałą przyczepnością, czyli z dużym prawdopodobieństwem zapobiegnie zjawisku aquaplaningu nawet w niesprzyjających warunkach, czyli w deszczu. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Kormoran posiada klasę E w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą E zapewniają o 3,6 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy F.

Hałas "69 decybeli" w oponach Snowpro B2 155/70 R13

Hałas zewnętrzny opon – dlaczego warto zwrócić na niego uwagę? Lubimy, gdy podczas jazdy samochodem nieznośną ciszę zakłóca nam tylko lecące w tle radio lub gdy możemy delektować się rozmową ze współpasażerami bez konieczności podnoszenia głosu. Dobrze dobrane opony mogą temu sprzyjać!

Decybele mają znaczenie!

Hałas zewnętrzny generowany przez opony przy prędkości standardowej 80 km/h to zjawisko przykre i uciążliwe, szczególnie przy długiej trasie. Jeszcze bardziej narzekają na nie osoby zamieszkałe przy najbardziej ruchliwych trasach – im więcej samochodów, tym wyższe natężenie nieprzyjemnego szumu opon. Na etykietach opon sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej można znaleźć oznaczenie poziomu hałasu zewnętrznego. Jedna czarna fala oznacza niski poziom, przyjazny dla środowiska i zdecydowanie warty kupienia. Dwie fale to poziom zgodny z przepisami, które mają zostać wprowadzone, a trzy – oznaczają wciąż dopuszczalną liczbę decybeli według unijnych norm, jednak generujące największy hałas. Wybierz rozsądnie! Opisywany parametr informuje nas o poziomie hałasu emitowanego przez oponę i wyrażony jest w decybelach. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu Snowpro B2, wynosi 69 decybeli przy prędkości 80km/h.

Jak kupić opony Kormoran Snowpro B2 155/70 R13 75Q na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 224 zł Raty niedostępne
2 szt. 448 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 672 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 896 zł Oblicz wysokość raty