Kleber Krisalp HP3 205/55 R16 91H

Rok produkcji 2022 Darmowa wysyłka Dostawa 1-2 dni

Marka:
Kleber
Model:
Krisalp HP3
Kod produktu:
818198
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
osobowe
Klasa:
średnia
E B 69dB
5 lat
Nośność:
91 = max 615 kg
Prędkość:
H = max 210 km/h

Rabat 15% Stara cena: 385 zł

327 zł / szt.
Ilość sztuk:
Jak kupić te opony na raty?

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Dostarczymy w 1-2 dni

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Kleber Krisalp HP3 205/55 R16 91H - Dane techniczne

Kleber jest to znana w Europie marka opon samochodowych wywodząca się z Francji. Firma obecnie należy do koncernu Michelin. W ofercie przedsiębiorstwa znajdziemy m.in. opony letnie, zimowe oraz całoroczne. Produkty francuskiego producenta zakwalifikowane są do klasy średniej - najlepszy stosunek ceny do jakości. Co zatem wyjątkowego skrywa w sobie model Krisalp HP3 i dlaczego warto rozważyć jego zakup? Przede wszystkim doskonałe osiągi (przyczepność) zwłaszcza na mokrej nawierzchni, cichą pracę oraz jakość wykonania. Kleber Krisalp HP3 205/55 R16 są to opony zimowe polecane szczególnie dla kierowców reprezentujących dynamiczny styl prowadzenia pojazdu. Jest to produkt dla osób oczekujących najlepszych parametrów zarówno w trasie jak i mieście. Dobre osiągi opon Kleber pozwalają na komfortowe podróżowanie podczas zimy, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Dla modelu 205/55 R16 szerokość opony wynosi 205 mm. Wysokość profilu w tym przypadku to 55% szerokości. Wariant opony Kleber Krisalp HP3 przeznaczony jest dla felg w rozmiarze 16 cali co oznacza, że jego średnica wynosi 406.4 mm.
Opony Kleber, model Krisalp HP3 w rozmiarze 205/55 R16 przypisywane są do produktów klasy średniej. Parametry umożliwiają komfortowe i bezpieczne podróżowanie nawet podczas bardzo dynamicznej jazdy. Mieszanka gumowa zachowuje optymalną elastyczność w niskich temperaturach, co pozwala na zachowanie przyczepności w trudnych warunkach zimowych. Ogumienie to spełni oczekiwania kierowców, którzy cenią sobie wysoki poziom bezpieczeństwa jazdy ale i osiągi, na których można polegać w każdej sytuacji. Warto zaznaczyć, że model charakteryzuje się także dużą odpornością na zjawiska takie jak aquaplaning oraz gwarantuje stabilne prowadzenie w zakrętach. Kierunkowy kształt bieżnika oferuje doskonałe właściwości jezdne oraz zachowanie trakcji w każdej sytuacji. Należy wspomnieć, iż Kleber Krisalp HP3 zapewnia wysoki komfort akustyczny. Model w wariancie 205/55 R16 91H generuje zaledwie 69 dB! Wybierając producenta Kleber otrzymujemy ogumienie, które powstaje w oparciu o lata doświadczeń, przy ścisłej współpracy z koncernem Michelin. Zyskujemy także pewność, że po zamontowaniu opon na felgi 16 naszego samochodu, trafiają do nas produkty marki cieszącej się uznaniem w całej Europie. Kleber 205/55 R16 to opony idealne dla kierowców, uznających za priorytet bezpieczeństwo, najwyższe parametry i doskonałą jakość przy umiarkowanym koszcie zakupu.
Opony Kleber 205/55 R16 oferują osiągi na bardzo przyzwoitym poziomie. Etykieta Unii Europejskiej dla modelu Krisalp HP3 w rozmiarze 205/55 R16 informuje, iż opory toczenia zostały ocenione na klasę E (zużycie paliwa). Za przyczepność na mokrej nawierzchni opona otrzymała notę B. Poziom generowanego hałasu zewnętrznego przy 80 km/h przez model Krisalp HP3 wynosi 69 dB. Dopuszczalne obciążenie dla jednej opony wynosi 615 kg i oznaczone jest indeksem 91. Indeks prędkości dla opony Kleber to litera H. Oznacza to, iż można podróżować z prędkością do 210 km/h. Opona Kleber Krisalp HP3 spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące ogumienia zimowego. Produkt posiada oznaczenie z symbolem płatka śniegu (Three Peak Mountain SnowFlake) i pozwala poruszać na terenie wszystkich krajów UE.

Galeria zdjęć

Kliknij w wybrane zdjęcie aby je powiększyć.

Opony Kleber Krisalp HP3 205/55 R16 91 H to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 205 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Kleber wysokość profilu wynosi 55, co oznacza, że wysokość boku stanowi 55 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Kleber 205/55 R16 średnica pasujacej felgi wynosi 16 cali. Indeks prędkości dla opony Kleber Krisalp HP3 w rozmiarze 205/55 R16 został wyrażony literą H, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 210 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 91 na oponie Kleber maksymalne obciążenie na oponę wynosi 615 kg.

Test opon Kleber Krisalp HP3 205/55 R16 91H

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Kleber Krisalp HP3. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Krisalp HP3 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2021 ADAC 4 miejsce
2019 Auto Bild 15 miejsce
2019 ADAC 2 miejsce
2018 Sportscars 3 miejsce
2018 ADAC 4 miejsce
2018 Auto Bild 3 miejsce
2017 Auto Bild 9 miejsce
2017 ADAC 3 miejsce

Opinie

Opinie o oponie: Kleber Krisalp HP3 205/55 R16 91H są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Firma Michelin gwarantuje, że zarówno opony Michelin jaki i produkty marek Kleber, BFGoodrich, Taurus, Tigar, Kormoran oraz Riken są wolne od wad produkcyjnych i materiałowych. Udzielona gwarancja na opony Kleber Krisalp HP3 obowiązuje przez okres 5 lat od daty zakupu. W przypadku uznania reklamacji opona zostanie niezwłocznie wymieniona na nową, lub dokonany zostanie zwrot kosztów zakupu adekwatnie do stopnia zużycia bieżnika i pozostałego okresu eksploatacji produktu.

Kiedy stosować opony zimowe 205/55 R16 firmy Kleber?

Opony zimowe należy zakładać wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi mniej niż 7°C. Choć w Polsce nie ma nakazu wymiany opon na zimowe, to większość kierowców słusznie dokonuje wymiany dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mieszanka użyta do produkcji opony Krisalp HP3 205/55 R16 jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Oprócz tego, opony zimowe charakteryzują się większą liczbą nacięć bieżnika (lameli), a także tym, że lamele są głębsze. Wszystko to sprzyja utrzymaniu większej przyczepności i skuteczności hamowania na drodze ośnieżonej, oblodzonej lub wilgotnej przy niskich temperaturach. Opony zimowe nie nadają się do używania latem – według badań ADAC droga hamowania latem na oponach zimowych jest aż o 16 m dłuższa niż w przypadku opon letnich! Najlepszym momentem na wymianę opon na zimowe są dni, w których średnia dobowa temperatura nie przekracza już 7°C, bez względu na to, czy wystąpiły już pierwsze opady śniegu lub przymrozki. Dzięki temu uda się zabezpieczyć przed nagłym atakiem zimy.

Bieżnik kierunkowy Krisalp HP3 w rozmiarze 205/55R16

Opona Kleber Krisalp HP3 205/55 R16 91H posiada kierunkową konstrukcję bieżnika. Opony kierunkowe wyposażone są w charakterystyczny wzór bieżnika w kształcie litery V. Wzór tak zwanej jodełki budują skośne rowki, które prowadzą od barków opony do jej środka zarówno po prawej jak i lewej stronie. Cechy konstrukcji wzoru pozwalają na stworzenie nie tylko prostego i efektownego systemu kanałów odwadniających, ale także licznych krawędzi przylegania. Wyraźny kierunek rowków ma na celu poprawę skuteczności odprowadzania wody, śniegu i błota w miejscu styku opony z nawierzchnią drogi. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa trakcji podczas jazdy zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Podczas montażu opon Kleber Krisalp HP3 o bieżniku kierunkowym należy przestrzegać zasady: górna część jodełki podczas obracania powinna dotykać jezdni w pierwszej kolejności. Dla uproszczenia montażu większość producentów umieszcza na boku opony strzałkę wskazującą kierunek obrotu oraz napis ROTATION. W przypadku rotacji czyli przekładania opon pomiędzy osiami przeprowadzanej w celu zrównoważenia zużycia bieżnika pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami istnieją pewne ograniczenia związane z oponami kierunkowymi. Rotacja możliwa jest tylko w obrębie jednej strony z uwagi na specyficzne ułożenie bieżnika względem kierunku toczenia. Jeżeli opony z bieżnikiem kierunkowym zostaną zamontowane nieprawidłowo, może to znacznie wpłynąć na prowadzenie pojazdu i z całą pewnością zwiększy odczuwany poziom hałasu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę także na stan zawieszenia i układu kierowniczego - ma to ogromne znaczenie dla dobrego kontaktu z drogą przy stosowaniu dowolnego typu opon, ale w przypadku opon z kierunkowym wzorem bieżnika jest to szczególnie ważne.

Etykieta unijna modelu Krisalp HP3

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Kleber Krisalp HP3 205/55 R16 91H spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena E, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena B oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 69 decybeli.

E
B
69dB

Opory toczenia "E" w Kleber Krisalp HP3

Ocena energetyczna opon - jak wpływa na oszczędności finansowe? Częsta eksploatacja auta generuje duże koszty, czemu zapobiec może nie tylko nowoczesna technologia prezentowana między innymi w produkcji ogumienia, ale również przepisy unijne, które skłaniają do zastanowienia się nad własnym działaniem na szkodę środowisku.

Jakie opony wybrać, by nie przepłacać?

Od 2012 roku na terenie Unii Europejskiej obowiązują przepisy mówiące o tym, że opony powinny posiadać etykietę z oznaczeniem m.in. oceny efektywności energetycznej. To parametry podobne do tych na pralkach czy lodówkach – od A do G, przy czym A oznacza najwyższą klasę. Producenci poddają swoje wyroby testom i mają obowiązek rzetelnego ich oznaczenia, dzięki czemu konsument wie, jaki produkt wybrał. Klasa A to opona o najniższym oporze toczenia. Sprawia ona, że auto poruszając się pokonuje mniej sił fizycznych działających na nie, i przez to zużywa mniej paliwa. W zależności od konkretnej sytuacji i warunków jazdy, opory toczenia odpowiadają za przeszło 20% zużycia paliwa przez samochód. Zgodnie z informacją na etykiecie, opona Kleber Krisalp HP3 205/55 R16 91H posiada klasę E w kategorii opór toczenia.Wybierając opony z oceną E, samochód zużyje o ok. 0,1 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy F.

Opony zimowe Kleber oceniona na "B" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Która opona ma najlepszą przyczepność? W 2012 roku Unia Europejska wprowadziła nakaz etykietowania opon, w którym między innymi producent ma obowiązek określić efektywność hamowania na mokrej nawierzchni, gdzie A oznacza najkrótszą drogę hamowania, a G – najdłuższą.

Efektywność hamowania a bezpieczeństwo.

Jeżdżąc przez cały rok można natknąć się na rozmaite warunki pogodowe, w tym ulewne deszcze, które w kilka minut zupełnie zmieniają przyczepność opon do nawierzchni. Dobra mieszanka, z której wykonano opony i właściwie wyprofilowany bieżnik powodują, że opona cechuje się dobrą przyczepnością nawet na mokrym podłożu – woda nie powoduje, że traci ona kontakt z podłożem, przez co siły fizyki działają w zgodzie z zamierzeniami kierowcy. Choć bezpieczeństwo pasażerów i uczestników ruchu drogowego zależy głównie od prędkości, z jaką prowadzony jest pojazd, to wybór wysokiej klasy opony pozwala wierzyć, że w przypadku konieczności gwałtownego hamowania nawet przy dużej prędkości droga hamowania będzie stosunkowo krótka i uda się uniknąć zdarzenia drogowego. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Kleber posiada klasę B w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą B zapewniają o 3,6 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy C.

Hałas "69 decybeli" w oponach Krisalp HP3 205/55 R16

Hałas zewnętrzny opon – dlaczego warto zwrócić na niego uwagę? Lubimy, gdy podczas jazdy samochodem nieznośną ciszę zakłóca nam tylko lecące w tle radio lub gdy możemy delektować się rozmową ze współpasażerami bez konieczności podnoszenia głosu. Dobrze dobrane opony mogą temu sprzyjać!

Decybele mają znaczenie!

Hałas zewnętrzny generowany przez opony przy prędkości standardowej 80 km/h to zjawisko przykre i uciążliwe, szczególnie przy długiej trasie. Jeszcze bardziej narzekają na nie osoby zamieszkałe przy najbardziej ruchliwych trasach – im więcej samochodów, tym wyższe natężenie nieprzyjemnego szumu opon. Na etykietach opon sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej można znaleźć oznaczenie poziomu hałasu zewnętrznego. Jedna czarna fala oznacza niski poziom, przyjazny dla środowiska i zdecydowanie warty kupienia. Dwie fale to poziom zgodny z przepisami, które mają zostać wprowadzone, a trzy – oznaczają wciąż dopuszczalną liczbę decybeli według unijnych norm, jednak generujące największy hałas. Wybierz rozsądnie! Opisywany parametr informuje nas o poziomie hałasu emitowanego przez oponę i wyrażony jest w decybelach. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu Krisalp HP3, wynosi 69 decybeli przy prędkości 80km/h.

Jak kupić opony Kleber Krisalp HP3 205/55 R16 91H na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 327 zł Oblicz wysokość raty
2 szt. 654 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 981 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 1308 zł Oblicz wysokość raty