Hankook Winter i*cept RS2 W452 195/65 R15 91T

Produkt chwilowo niedostępny

Marka:
Hankook
Model:
Winter i*cept RS2 W452
Kod produktu:
1017627
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
osobowe
Klasa:
premium
E C 72dB
10 lat
Nośność:
91 = max 615 kg
Prędkość:
T = max 190 km/h
Oznaczenia:
3PMSF, M+S

Produkt niedostępny

Kup opony zimowe lub całoroczne na raty 10 x 0%

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Produkt niedostępny

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Hankook Winter i*cept RS2 W452 195/65 R15 91T - Dane techniczne

Marka Hankook wywodzi się z Korei Południowej i jest 7 co do wielkości sprzedaży producentem opon samochodowych klasy średniej na świecie. Firma powstała w pierwszej połowie lat 40 XX wieku w Seulu. W ofercie producenta znajdziemy m.in. opony dla samochodów osobowych, rajdowych, dostawczych czy ciężarowych. Co sprawia, że model Model Winter i*cept RS2 W452 jest tak wyjątkowy? Przede wszystkim jego bardzo dobre osiągi, przy niewielkim koszcie zakupu. Hankook Winter i*cept RS2 W452 195/65 R15 są to opony zimowe polecane szczególnie dla kierowców oczekujących zrównoważonych parametrów zarówno w trasie jak i mieście. Dobre osiągi opon Hankook pozwalają na komfortowe podróżowanie podczas zimy, niezależnie od panujących warunków drogowych. Dla modelu 195/65 R15 szerokość opony wynosi 195 mm. Wysokość profilu w tym przypadku to 65% szerokości. Wariant opony Hankook Winter i*cept RS2 W452 przeznaczony jest dla felg w rozmiarze 15 cali co oznacza, że jego średnica wynosi 381 mm.
Opony Hankook, model Winter i*cept RS2 W452 w rozmiarze 195/65 R15 przypisywane są do produktów o umiarkowanej cenie, zapewniając jednak bardzo dobre osiągi. Ogumienie to spełni oczekiwania większości kierowców, którzy cenią sobie wysoki poziom komfortu podróżowania i parametry na których można polegać w każdej sytuacji. Kierunkowa rzeźba bieżnik w kształcie litery „V” sprawia, iż opony zachowują dobrą przyczepność na lodzie i śniegu. Warto zaznaczyć, że model wykazuje także dużą odporność na aquaplaning oraz gwarantuje stabilne prowadzenie w zakrętach czy podczas nieoczekiwanej zmiany pasa ruchu. Kierunkowy kształt bieżnika wyposażony został w skośne klocki, szerokie kanały i liczne nacięcia, które zapewniają doskonałe właściwości jezdne w każdej sytuacji. Niezależnie od tego czy poruszamy się mokrej czy suchej nawierzchni, wybierając producenta Hankook otrzymujemy ogumienie, które powstało w oparciu o doświadczenie gromadzone od ponad pół wieku. Zyskujemy także pewność, że po zamontowaniu opon na felgi 15 naszego samochodu, trafiają do nas produkty marki znanej i cenionej w ponad 170 krajach. Co więcej, jest ona na 7 miejscu pod względem sprzedaży ogumienia na świecie. Hankook 195/65 R15 to opony idealne dla kierowców, uznających za priorytet bezpieczeństwo przy niewygórowanej cenie.
Opony Hankook 195/65 R15 oferują zrównoważone osiągi w korzystnej cenie. Etykieta Unii Europejskiej dla modelu Winter i*cept RS2 W452 w rozmiarze 195/65 R15 informuje, iż opory toczenia zostały ocenione na klasę E (zużycie paliwa). Przyczepność na mokrej nawierzchni została oceniona na klasę C. Poziom generowanego hałasu zewnętrznego przy 80 km/h przez oponę Hankook Winter i*cept RS2 W452 wynosi 72 dB. Dopuszczalne obciążenie dla jednej opony wynosi 615 kg i oznaczone jest indeksem 91. Indeks prędkości dla opony Hankook to litera T. Oznacza to, iż można podróżować z prędkością do 190 km/h. Opona Hankook Winter i*cept RS2 W452 spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące ogumienia zimowego. Produkt został oznaczony symbolem płatka śniegu (Three Peak Mountain SnowFlake)
Opony Hankook Winter i*cept RS2 W452 195/65 R15 91 T to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 195 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Hankook wysokość profilu wynosi 65, co oznacza, że wysokość boku stanowi 65 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Hankook 195/65 R15 średnica pasujacej felgi wynosi 15 cali. Indeks prędkości dla opony Hankook Winter i*cept RS2 W452 w rozmiarze 195/65 R15 został wyrażony literą T, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 190 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 91 na oponie Hankook maksymalne obciążenie na oponę wynosi 615 kg.

Test opon Hankook Winter i*cept RS2 W452 195/65 R15 91T

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Hankook Winter i*cept RS2 W452. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Winter i*cept RS2 W452 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2019 Auto Bild 9 miejsce
2019 ADAC 5 miejsce
2019 Auto Express 9 miejsce
2018 Auto Motor 4 miejsce
2018 Auto Bild 5 miejsce
2017 Auto Express 2 miejsce
2017 ADAC 14 miejsce
2017 ADAC 6 miejsce
2016 ADAC Polecane
2016 Auto Express Polecane
2016 Autoklub CR Polecane
2016 GTU Polecane
2016 Auto Bild 8 miejsce

Opinie

Opinie o oponie: Hankook Winter i*cept RS2 W452 195/65 R15 91T są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Grupa Hankook gwarantuje, że wszystkie nowe opony wyprodukowane pod markami Hankook i Laufenn są wolne wad materiałowych i wykonawczych. Jeżeli mimo to uważasz, że z oponami dzieje się coś niepokojącego możesz w każdej chwili reklamować zakupiony produkt. Producent opon Hankook Winter i*cept RS2 W452 oferuje klientom dożywotnią gwarancję. Oznacza to, że gwarancja obowiązuje od momentu zakupu opon do czasu gdy pozostała głębokość rowków bieżnika osiągnie minimalną dopuszczalną głębokość tj. 1,6mm.

Kiedy stosować opony zimowe 195/65 R15 firmy Hankook?

Opony zimowe należy zakładać wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi mniej niż 7°C. Choć w Polsce nie ma nakazu wymiany opon na zimowe, to większość kierowców słusznie dokonuje wymiany dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mieszanka użyta do produkcji opony Winter i*cept RS2 W452 195/65 R15 jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Oprócz tego, opony zimowe charakteryzują się większą liczbą nacięć bieżnika (lameli), a także tym, że lamele są głębsze. Wszystko to sprzyja utrzymaniu większej przyczepności i skuteczności hamowania na drodze ośnieżonej, oblodzonej lub wilgotnej przy niskich temperaturach. Opony zimowe nie nadają się do używania latem – według badań ADAC droga hamowania latem na oponach zimowych jest aż o 16 m dłuższa niż w przypadku opon letnich! Najlepszym momentem na wymianę opon na zimowe są dni, w których średnia dobowa temperatura nie przekracza już 7°C, bez względu na to, czy wystąpiły już pierwsze opady śniegu lub przymrozki. Dzięki temu uda się zabezpieczyć przed nagłym atakiem zimy.

Bieżnik kierunkowy Winter i*cept RS2 W452 w rozmiarze 195/65R15

Opona Hankook Winter i*cept RS2 W452 195/65 R15 91T posiada kierunkową konstrukcję bieżnika. Opony kierunkowe wyposażone są w charakterystyczny wzór bieżnika w kształcie litery V. Wzór tak zwanej jodełki budują skośne rowki, które prowadzą od barków opony do jej środka zarówno po prawej jak i lewej stronie. Cechy konstrukcji wzoru pozwalają na stworzenie nie tylko prostego i efektownego systemu kanałów odwadniających, ale także licznych krawędzi przylegania. Wyraźny kierunek rowków ma na celu poprawę skuteczności odprowadzania wody, śniegu i błota w miejscu styku opony z nawierzchnią drogi. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa trakcji podczas jazdy zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Podczas montażu opon Hankook Winter i*cept RS2 W452 o bieżniku kierunkowym należy przestrzegać zasady: górna część jodełki podczas obracania powinna dotykać jezdni w pierwszej kolejności. Dla uproszczenia montażu większość producentów umieszcza na boku opony strzałkę wskazującą kierunek obrotu oraz napis ROTATION. W przypadku rotacji czyli przekładania opon pomiędzy osiami przeprowadzanej w celu zrównoważenia zużycia bieżnika pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami istnieją pewne ograniczenia związane z oponami kierunkowymi. Rotacja możliwa jest tylko w obrębie jednej strony z uwagi na specyficzne ułożenie bieżnika względem kierunku toczenia. Jeżeli opony z bieżnikiem kierunkowym zostaną zamontowane nieprawidłowo, może to znacznie wpłynąć na prowadzenie pojazdu i z całą pewnością zwiększy odczuwany poziom hałasu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę także na stan zawieszenia i układu kierowniczego - ma to ogromne znaczenie dla dobrego kontaktu z drogą przy stosowaniu dowolnego typu opon, ale w przypadku opon z kierunkowym wzorem bieżnika jest to szczególnie ważne.

Etykieta unijna modelu Winter i*cept RS2 W452

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Hankook Winter i*cept RS2 W452 195/65 R15 91T spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena E, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena C oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 72 decybeli.

E
C
72dB

Opory toczenia "E" w Hankook Winter i*cept RS2 W452

Ocena energetyczna opon - jak wpływa na oszczędności finansowe? Częsta eksploatacja auta generuje duże koszty, czemu zapobiec może nie tylko nowoczesna technologia prezentowana między innymi w produkcji ogumienia, ale również przepisy unijne, które skłaniają do zastanowienia się nad własnym działaniem na szkodę środowisku.

Jakie opony wybrać, by nie przepłacać?

Od 2012 roku na terenie Unii Europejskiej obowiązują przepisy mówiące o tym, że opony powinny posiadać etykietę z oznaczeniem m.in. oceny efektywności energetycznej. To parametry podobne do tych na pralkach czy lodówkach – od A do G, przy czym A oznacza najwyższą klasę. Producenci poddają swoje wyroby testom i mają obowiązek rzetelnego ich oznaczenia, dzięki czemu konsument wie, jaki produkt wybrał. Klasa A to opona o najniższym oporze toczenia. Sprawia ona, że auto poruszając się pokonuje mniej sił fizycznych działających na nie, i przez to zużywa mniej paliwa. W zależności od konkretnej sytuacji i warunków jazdy, opory toczenia odpowiadają za przeszło 20% zużycia paliwa przez samochód. Zgodnie z informacją na etykiecie, opona Hankook Winter i*cept RS2 W452 195/65 R15 91T posiada klasę E w kategorii opór toczenia.Wybierając opony z oceną E, samochód zużyje o ok. 0,1 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy F.

Opony zimowe Hankook oceniona na "C" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Jak wybrać oponę mniej podatną na aquaplaning? Aquaplaning to niekorzystne zjawisko występujące podczas jazdy pojazdami mechanicznymi na mokrej nawierzchni, skutkujące ryzykiem wpadnięcia w poślizg. Producenci nowych do wielu pojazdów zobowiązani są brać je pod uwagę i oznaczyć klasę przyczepności opony na mokrym podłożu, literami od A do G, przy czym D i G nie są wykorzystywane.

Dlaczego warto wybrać oponę klasy C?

Opona w klasie C pod względem efektywności hamowania na mokrej nawierzchni będzie charakteryzowała się krótszym czasem hamowania, niż opona o klasie E czy F. Etykieta pod tym względem jest bardzo czytelna, więc konsumentowi łatwo jest dokonać wyboru wśród wielu modeli opon, biorąc pod uwagę to kryterium. Odpowiednio skrojony bieżnik i właściwa mieszanka do produkcji ogumienia to solidny fundament, na którym można oprzeć bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach. Takie opony zwykle są droższe, ale zdecydowanie warte swojej ceny, ponieważ pozwalają czuć się pewniej podczas hamowania w trakcie ulewnego deszczu. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, prezentowana opona Hankook posiada klasę C w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą C zapewniają o 7,2 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy E.

Hałas "72 decybeli" w oponach Winter i*cept RS2 W452 195/65 R15

Jak wykorzystać przepisy w wyborze najcichszych opon? Przepisy prawa unijnego w zakresie etykietowania opon wprowadzone w 2012 roku ułatwiają procedurę wybrania najkorzystniejszego modelu w kontekście własnego komfortu jazdy i ochrony środowiska.

Jak czytać etykiety pod względem hałasu zewnętrznego?

Jeśli cenisz sobie możliwość płynnej, cichej jazdy niezakłócanej szumem opon, to skieruj się w stronę ogumienia, które na etykiecie ma oznaczenie graficzne z najmniejszą liczbą zamalowanych na czarno fal oznaczających natężenie dźwięku. Warianty z trzema ciemnymi falami również mieszczą się w normach obowiązujących obecnie przepisów, jednak nie gwarantują tak cichego przemieszczania się. Im cichsze opony wybierzesz, tym przyjemniej będzie się podróżowało, ale również natężenie hałasu w najbliższej okolicy będzie niższe, co korzystnie wpłynie przede wszystkim na komfort życia zamieszkujących ją ludzi. Opisywany parametr informuje nas o poziomie hałasu emitowanego przez oponę i wyrażony jest w decybelach. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu Winter i*cept RS2 W452, wynosi 72 decybele przy prędkości 80km/h.

Jak kupić opony Hankook Winter i*cept RS2 W452 195/65 R15 91T na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 253 zł Raty niedostępne
2 szt. 506 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 759 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 1012 zł Oblicz wysokość raty