Hankook Winter i*cept RS2 W452 135/80 R13 70T

Rok produkcji 2022 Darmowa wysyłka Dostawa 1-2 dni

Marka:
Hankook
Model:
Winter i*cept RS2 W452
Kod produktu:
1021055
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
osobowe
Klasa:
premium
F C 71dB
10 lat
Nośność:
70 = max 335 kg
Prędkość:
T = max 190 km/h
Inne:
3PMSF, M+S
Oznaczenia:
3PMSF, M+S

Rabat 7% Stara cena: 262 zł

242 zł / szt.
Ilość sztuk:
Jak kupić te opony na raty?

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Dostarczymy w 1-2 dni

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Hankook Winter i*cept RS2 W452 135/80 R13 70T - Dane techniczne

Marka Hankook wywodzi się z Korei Południowej i jest 7 co do wielkości sprzedaży producentem opon samochodowych klasy średniej na świecie. Firma powstała w pierwszej połowie lat 40 XX wieku w Seulu. W ofercie producenta znajdziemy m.in. opony dla samochodów osobowych, rajdowych, dostawczych czy ciężarowych. Co sprawia, że model Model Winter i*cept RS2 W452 jest tak wyjątkowy? Przede wszystkim jego bardzo dobre osiągi, przy niewielkim koszcie zakupu. Hankook Winter i*cept RS2 W452 135/80 R13 są to opony zimowe polecane szczególnie dla kierowców oczekujących zrównoważonych parametrów zarówno w trasie jak i mieście. Dobre osiągi opon Hankook pozwalają na komfortowe podróżowanie podczas zimy, niezależnie od panujących warunków drogowych. Dla modelu 135/80 R13 szerokość opony wynosi 135 mm. Wysokość profilu w tym przypadku to 80% szerokości. Wariant opony Hankook Winter i*cept RS2 W452 przeznaczony jest dla felg w rozmiarze 13 cali co oznacza, że jego średnica wynosi 330.2 mm.
Opony Hankook, model Winter i*cept RS2 W452 w rozmiarze 135/80 R13 przypisywane są do produktów o umiarkowanej cenie, zapewniając jednak bardzo dobre osiągi. Ogumienie to spełni oczekiwania większości kierowców, którzy cenią sobie wysoki poziom komfortu podróżowania i parametry na których można polegać w każdej sytuacji. Kierunkowa rzeźba bieżnik w kształcie litery „V” sprawia, iż opony zachowują dobrą przyczepność na lodzie i śniegu. Warto zaznaczyć, że model wykazuje także dużą odporność na aquaplaning oraz gwarantuje stabilne prowadzenie w zakrętach czy podczas nieoczekiwanej zmiany pasa ruchu. Kierunkowy kształt bieżnika wyposażony został w skośne klocki, szerokie kanały i liczne nacięcia, które zapewniają doskonałe właściwości jezdne w każdej sytuacji. Niezależnie od tego czy poruszamy się mokrej czy suchej nawierzchni, wybierając producenta Hankook otrzymujemy ogumienie, które powstało w oparciu o doświadczenie gromadzone od ponad pół wieku. Zyskujemy także pewność, że po zamontowaniu opon na felgi 13 naszego samochodu, trafiają do nas produkty marki znanej i cenionej w ponad 170 krajach. Co więcej, jest ona na 7 miejscu pod względem sprzedaży ogumienia na świecie. Hankook 135/80 R13 to opony idealne dla kierowców, uznających za priorytet bezpieczeństwo przy niewygórowanej cenie.
Opony Hankook 135/80 R13 oferują zrównoważone osiągi w korzystnej cenie. Etykieta Unii Europejskiej dla modelu Winter i*cept RS2 W452 w rozmiarze 135/80 R13 informuje, iż opory toczenia zostały ocenione na klasę F (zużycie paliwa). Przyczepność na mokrej nawierzchni została oceniona na klasę C. Poziom generowanego hałasu zewnętrznego przy 80 km/h przez oponę Hankook Winter i*cept RS2 W452 wynosi 71 dB. Dopuszczalne obciążenie dla jednej opony wynosi 335 kg i oznaczone jest indeksem 70. Indeks prędkości dla opony Hankook to litera T. Oznacza to, iż można podróżować z prędkością do 190 km/h. Opona Hankook Winter i*cept RS2 W452 spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące ogumienia zimowego. Produkt został oznaczony symbolem płatka śniegu (Three Peak Mountain SnowFlake)
Opony Hankook Winter i*cept RS2 W452 135/80 R13 70 T to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 135 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Hankook wysokość profilu wynosi 80, co oznacza, że wysokość boku stanowi 80 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Hankook 135/80 R13 średnica pasujacej felgi wynosi 13 cali. Indeks prędkości dla opony Hankook Winter i*cept RS2 W452 w rozmiarze 135/80 R13 został wyrażony literą T, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 190 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 70 na oponie Hankook maksymalne obciążenie na oponę wynosi 335 kg.

Test opon Hankook Winter i*cept RS2 W452 135/80 R13 70T

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Hankook Winter i*cept RS2 W452. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Winter i*cept RS2 W452 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2019 Auto Bild 9 miejsce
2019 ADAC 5 miejsce
2019 Auto Express 9 miejsce
2018 Auto Motor 4 miejsce
2018 Auto Bild 5 miejsce
2017 Auto Express 2 miejsce
2017 ADAC 14 miejsce
2017 ADAC 6 miejsce
2016 ADAC Polecane
2016 Auto Express Polecane
2016 Autoklub CR Polecane
2016 GTU Polecane
2016 Auto Bild 8 miejsce

Opinie

Opinie o oponie: Hankook Winter i*cept RS2 W452 135/80 R13 70T są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Grupa Hankook gwarantuje, że wszystkie nowe opony wyprodukowane pod markami Hankook i Laufenn są wolne wad materiałowych i wykonawczych. Jeżeli mimo to uważasz, że z oponami dzieje się coś niepokojącego możesz w każdej chwili reklamować zakupiony produkt. Producent opon Hankook Winter i*cept RS2 W452 oferuje klientom dożywotnią gwarancję. Oznacza to, że gwarancja obowiązuje od momentu zakupu opon do czasu gdy pozostała głębokość rowków bieżnika osiągnie minimalną dopuszczalną głębokość tj. 1,6mm.

Kiedy stosować opony zimowe 135/80 R13 firmy Hankook?

Opony zimowe należy zakładać wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi mniej niż 7°C. Choć w Polsce nie ma nakazu wymiany opon na zimowe, to większość kierowców słusznie dokonuje wymiany dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mieszanka użyta do produkcji opony Winter i*cept RS2 W452 135/80 R13 jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Oprócz tego, opony zimowe charakteryzują się większą liczbą nacięć bieżnika (lameli), a także tym, że lamele są głębsze. Wszystko to sprzyja utrzymaniu większej przyczepności i skuteczności hamowania na drodze ośnieżonej, oblodzonej lub wilgotnej przy niskich temperaturach. Opony zimowe nie nadają się do używania latem – według badań ADAC droga hamowania latem na oponach zimowych jest aż o 16 m dłuższa niż w przypadku opon letnich! Najlepszym momentem na wymianę opon na zimowe są dni, w których średnia dobowa temperatura nie przekracza już 7°C, bez względu na to, czy wystąpiły już pierwsze opady śniegu lub przymrozki. Dzięki temu uda się zabezpieczyć przed nagłym atakiem zimy.

Bieżnik kierunkowy Winter i*cept RS2 W452 w rozmiarze 135/80R13

Opona Hankook Winter i*cept RS2 W452 135/80 R13 70T posiada kierunkową konstrukcję bieżnika. Opony kierunkowe wyposażone są w charakterystyczny wzór bieżnika w kształcie litery V. Wzór tak zwanej jodełki budują skośne rowki, które prowadzą od barków opony do jej środka zarówno po prawej jak i lewej stronie. Cechy konstrukcji wzoru pozwalają na stworzenie nie tylko prostego i efektownego systemu kanałów odwadniających, ale także licznych krawędzi przylegania. Wyraźny kierunek rowków ma na celu poprawę skuteczności odprowadzania wody, śniegu i błota w miejscu styku opony z nawierzchnią drogi. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa trakcji podczas jazdy zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Podczas montażu opon Hankook Winter i*cept RS2 W452 o bieżniku kierunkowym należy przestrzegać zasady: górna część jodełki podczas obracania powinna dotykać jezdni w pierwszej kolejności. Dla uproszczenia montażu większość producentów umieszcza na boku opony strzałkę wskazującą kierunek obrotu oraz napis ROTATION. W przypadku rotacji czyli przekładania opon pomiędzy osiami przeprowadzanej w celu zrównoważenia zużycia bieżnika pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami istnieją pewne ograniczenia związane z oponami kierunkowymi. Rotacja możliwa jest tylko w obrębie jednej strony z uwagi na specyficzne ułożenie bieżnika względem kierunku toczenia. Jeżeli opony z bieżnikiem kierunkowym zostaną zamontowane nieprawidłowo, może to znacznie wpłynąć na prowadzenie pojazdu i z całą pewnością zwiększy odczuwany poziom hałasu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę także na stan zawieszenia i układu kierowniczego - ma to ogromne znaczenie dla dobrego kontaktu z drogą przy stosowaniu dowolnego typu opon, ale w przypadku opon z kierunkowym wzorem bieżnika jest to szczególnie ważne.

Etykieta unijna modelu Winter i*cept RS2 W452

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Hankook Winter i*cept RS2 W452 135/80 R13 70T spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena F, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena C oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 71 decybeli.

F
C
71dB

Opory toczenia "F" w Hankook Winter i*cept RS2 W452

Czy niskie opory toczenia wpływają na pogorszenie przyczepności opon? W niektórych kręgach pokutuje przekonanie, jakoby opony o wysokiej efektywności energetycznej charakteryzowały się gorszą przyczepnością. Czy tak jest w istocie?

Co ma wspólnego opór toczenia z przyczepnością?

Idealnie gładka droga i doskonale wygładzona powierzchnia opon nie muszą pokonywać oporów toczenia, z którymi mierzą się na co dzień samochody. Jednakże nawierzchnie dróg nigdy nie są tak perfekcyjne, a warunki atmosferyczne bywają zmienne, dlatego opory toczenia podczas jazdy autem występują i będą występować, a na powierzchni opon niezbędny jest bieżnik wykonany z dobrej mieszanki. Można wysnuć wniosek, iż duży opór toczenia jest równoznaczny z doskonałą przyczepnością, i vice versa – im mniejszy opór, tym gorzej opony trzymają się nawierzchni. W rzeczywistości jednak opony dobrych producentów z segmentu A-B charakteryzują się doskonałą przyczepnością z minimalnym oporem toczenia. To dlatego warto zwracać uwagę na wszystkie parametry oznaczone na etykietach unijnych opon wymagane od 2012 roku. W zależności od konkretnej sytuacji i warunków jazdy, opory toczenia odpowiadają za przeszło 20% zużycia paliwa przez samochód. Zgodnie z informacją zawartą na etykiecie, opona Hankook Winter i*cept RS2 W452 135/80 R13 70T posiada klasę F w kategorii opór toczenia.

Opony zimowe Hankook oceniona na "C" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Jak wybrać oponę mniej podatną na aquaplaning? Aquaplaning to niekorzystne zjawisko występujące podczas jazdy pojazdami mechanicznymi na mokrej nawierzchni, skutkujące ryzykiem wpadnięcia w poślizg. Producenci nowych do wielu pojazdów zobowiązani są brać je pod uwagę i oznaczyć klasę przyczepności opony na mokrym podłożu, literami od A do G, przy czym D i G nie są wykorzystywane.

Dlaczego warto wybrać oponę klasy C?

Opona w klasie C pod względem efektywności hamowania na mokrej nawierzchni będzie charakteryzowała się krótszym czasem hamowania, niż opona o klasie E czy F. Etykieta pod tym względem jest bardzo czytelna, więc konsumentowi łatwo jest dokonać wyboru wśród wielu modeli opon, biorąc pod uwagę to kryterium. Odpowiednio skrojony bieżnik i właściwa mieszanka do produkcji ogumienia to solidny fundament, na którym można oprzeć bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach. Takie opony zwykle są droższe, ale zdecydowanie warte swojej ceny, ponieważ pozwalają czuć się pewniej podczas hamowania w trakcie ulewnego deszczu. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, prezentowana opona Hankook posiada klasę C w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą C zapewniają o 7,2 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy E.

Hałas "71 decybeli" w oponach Winter i*cept RS2 W452 135/80 R13

Jakie opony hałasują najmocniej? Chcesz kupić nowe opony do swojego auta i jednym z istotnych kryteriów jest dla Ciebie niski poziom hałasu? Cenisz sobie komfort – to dobrze, bo dzięki temu dbasz również o słuch innych uczestników ruchu drogowego!

Jaki model opon wybrać?

Na etykiecie unijnej obowiązkowej dla opon od 2012 roku znajduje się między innymi informacja o hałasie zewnętrznym, jaki wytwarza opona odrywająca się od nawierzchni przy prędkości 80 km/h. Jedna ciemna fala na grafice to poziom 67-68 dB, dwie – około 71-72 dB, a trzy fale to 74-75 dB. Przy trzech falach opony generują hałas porównywalny do czterech jadących samochodów, choć wciąż jest to poziom dopuszczalny przez normy. Jeśli kierujesz się parametrem głośności przy zakupie opon, to najlepszym wyborem będą oczywiście te z mniejszą liczbą fal zaznaczonych na ciemno – pochodzą one od renomowanych producentów mających na uwadze dobro środowiska naturalnego, ale również komfort kierowcy i pasażerów podczas jazdy w długich trasach. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu Winter i*cept RS2 W452, wynosi 71 decybeli przy prędkości 80km/h.

Jak kupić opony Hankook Winter i*cept RS2 W452 135/80 R13 70T na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 242 zł Raty niedostępne
2 szt. 484 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 726 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 968 zł Oblicz wysokość raty