Hankook Winter i*cept evo2 W320 215/55 R17 98V XL, FR, 3PMSF, M+S

Produkt chwilowo niedostępny

Marka:
Hankook
Model:
Winter i*cept evo2 W320
Kod produktu:
1017051
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
osobowe
Klasa:
premium
C C 72dB
10 lat
Nośność:
98 = max 750 kg
Prędkość:
V = max 240 km/h
Tak (XL)
Tak (FR)
Oznaczenia:
XL, FR

Produkt niedostępny

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Produkt niedostępny

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Hankook Winter i*cept evo2 W320 215/55 R17 98V XL FR - Dane techniczne

Galeria zdjęć

Kliknij w wybrane zdjęcie aby je powiększyć.

Hankook to koreańska marka opon samochodowych klasy średniej. Firma powstała w 1941 w Seulu jako spółka Chosun Tire Industrial Co. LTD. Model Winter i*cept evo2 W320 oferuje bardzo dobre osiągi, przy niewielkim koszcie zakupu. Hankook Winter i*cept evo2 W320 215/55 R17 są to opony zimowe polecane szczególnie dla kierowców oczekujących zrównoważonych osiągów niezależnie czy od tego czy poruszają się głównie po mieście czy w trasie. Dobre parametry opon Hankook pozwalają na komfortowe podróżowanie podczas zimy, niezależnie od panujących warunków drogowych. Dla modelu215/55 R17 szerokość opony wynosi 215 mm. Wysokość profilu w tym przypadku to 55% szerokości. Wariant opony Hankook Winter i*cept evo2 W320 przeznaczony jest dla felg w rozmiarze 17 cali co oznacza, że jego średnica wynosi 43.18 cm.
Opony Hankook, model Winter i*cept evo2 W320 w rozmiarze 215/55 R17 przypisywane są do produktów średniej klasy. Ogumienie to spełni oczekiwania kierowców poruszających się zarówno po mieście jak i w trasie. Asymetryczna rzeźba bieżnik sprawia, iż opona zachowuje dobrą przyczepność na lodzie i śniegu. Model wykazuje ponadto dużą odporność na aquaplaning. Kształt bieżnika gwarantuje stabilne prowadzenie w zakrętach oraz podczas nieoczekiwanej zmiany pasa ruchu. Asymetryczny kształt bieżnika wyposażony w szerokie kanały efektywnie odprowadza śnieg, błoto i wodę spod kół. Wybierając producenta Hankook otrzymujemy ogumienie, które powstało w oparciu o doświadczenie gromadzone od ponad pół wieku. Zyskujemy także pewność, że po zamontowaniu opon na felgi 17 naszego samochodu, trafiają do nas produkty marki znanej i cenionej na całym świecie. Hankook 215/55 R17 to opony idealne dla wszystkich, uznających za priorytet doskonałe właściwości jezdne oraz bezpieczeństwo przy niewygórowanej cenie.
Opony Hankook 215/55 R17 oferują zrównoważone osiągi, charakterystyczne dla produktów klasy średniej. Etykieta Unii Europejskiej dla modelu Winter i*cept evo2 W320 w rozmiarze 215/55 R17 informuje, iż opory toczenia zostały ocenione na klasę C (zużycie paliwa). Przyczepność na mokrej nawierzchni, została oceniona na notę C. Poziom generowanego hałasu zewnętrznego przez oponę Hankook Winter i*cept evo2 W320 wynosi 72 dB. Dopuszczalne obciążenie dla jednej opony wynosi 750 kg i oznaczone jest indeksem 98. Indeks prędkości dla opony Hankook to litera V, co oznacza, że można poruszać się z prędkością do 240 km/h. Opona Hankook Winter i*cept evo2 W320 spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące ogumienia zimowego. Produkt został oznaczony symbolem płatka śniegu (Three Peak Mountain SnowFlake)
Opony Hankook Winter i*cept evo2 W320 215/55 R17 98 V to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 215 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Hankook wysokość profilu wynosi 55, co oznacza, że wysokość boku stanowi 55 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Hankook 215/55 R17 średnica pasujacej felgi wynosi 17 cali. Indeks prędkości dla opony Hankook Winter i*cept evo2 W320 w rozmiarze 215/55 R17 został wyrażony literą V, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 240 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 98 na oponie Hankook maksymalne obciążenie na oponę wynosi 750 kg.

Test opon Hankook Winter i*cept evo2 W320 215/55 R17 98V XL FR

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Hankook Winter i*cept evo2 W320. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Winter i*cept evo2 W320 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2019 Auto Motor 6 miejsce
2017 Auto Bild 6 miejsce
2017 Auto Bild 20 miejsce
2017 Auto Motor 8 miejsce
2017 Sportscars 6 miejsce
2016 ADAC Szczególnie polecane
2016 Sportscars Polecane

Opinie

Opinie o oponie: Hankook Winter i*cept evo2 W320 215/55 R17 98V XL FR są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Grupa Hankook gwarantuje, że wszystkie nowe opony wyprodukowane pod markami Hankook i Laufenn są wolne wad materiałowych i wykonawczych. Jeżeli mimo to uważasz, że z oponami dzieje się coś niepokojącego możesz w każdej chwili reklamować zakupiony produkt. Producent opon Hankook Winter i*cept evo2 W320 oferuje klientom dożywotnią gwarancję. Oznacza to, że gwarancja obowiązuje od momentu zakupu opon do czasu gdy pozostała głębokość rowków bieżnika osiągnie minimalną dopuszczalną głębokość tj. 1,6mm.

Kiedy stosować opony zimowe 215/55 R17 firmy Hankook?

Opony zimowe należy zakładać wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi mniej niż 7°C. Choć w Polsce nie ma nakazu wymiany opon na zimowe, to większość kierowców słusznie dokonuje wymiany dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mieszanka użyta do produkcji opony Winter i*cept evo2 W320 215/55 R17 jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Oprócz tego, opony zimowe charakteryzują się większą liczbą nacięć bieżnika (lameli), a także tym, że lamele są głębsze. Wszystko to sprzyja utrzymaniu większej przyczepności i skuteczności hamowania na drodze ośnieżonej, oblodzonej lub wilgotnej przy niskich temperaturach. Opony zimowe nie nadają się do używania latem – według badań ADAC droga hamowania latem na oponach zimowych jest aż o 16 m dłuższa niż w przypadku opon letnich! Najlepszym momentem na wymianę opon na zimowe są dni, w których średnia dobowa temperatura nie przekracza już 7°C, bez względu na to, czy wystąpiły już pierwsze opady śniegu lub przymrozki. Dzięki temu uda się zabezpieczyć przed nagłym atakiem zimy.

Wzmocnienie XL (Extra Load)

Opona zimowe Hankook Winter i*cept evo2 W320 215/55 R17 posiada oznaczenie XL. Indeks nośności ustalany jest indywidualnie dla każdego rozmiaru opony. Wartość tego parametru jest ściśle określona przez producenta opon. Opony wzmocnione to opony przystosowane do obciążenia i ciśnienia wyższego niż przewidziane dla standardowej wersji danego rozmiaru. Opony z oznaczeniem XL posiadają wzmocniony karkas i ścianę boczną, a nie rzadko również specjalną mieszankę gumową dzięki czemu opona staje się sztywniejsza i mocniejsza.

Rant ochronny felgi

Nowoczesne opony samochodowe są niezwykle odporne na zużycie jednak tradycyjna konstrukcja jest nadal narażona na szereg potencjalnych uszkodzeń mechanicznych. Szczególnie niebezpieczne dla naszych kół są wystające włazy, krawężniki czy liczne dziury w jezdni. Jest to szczególnie ważne w przypadku kierowców, których pojazdy wyposażone są w felgi aluminiowe. Niższy profil opony oznacza, że felga jest bardziej podatna na uszkodzenia. Aby chronić felgi i opony przed uszkodzeniem, producenci wprowadzili opony z rantem ochronnym. Rant ochronny najczęściej występuje w postaci wgłębienia w okolicach stopki. Ponadto opony są wzmocnione masywniejszą ścianą boczną w dolnej części opony, która bardziej przylega do krawędzi opony. Każde z tych rozwiązań zabezpiecza wewnętrzną strukturę boku opony i zakrywa krawędź felgi. Rant nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa, ale znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia koła. Najczęściej opony z ochroną felgi posiadają specjalne oznaczenia, które różnią się w zależności od producenta. Goodyear stosuje oznaczenie RFP lub FP, Continental to FR, a Dunlop to MFS.

Bieżnik asymetryczny Winter i*cept evo2 W320 w rozmiarze 215/55R17

Opona Hankook Winter i*cept evo2 W320 215/55 R17 98V XL FR wyposażona jest w bieżnik asymetryczny. Idea opon asymetrycznych polega na tym, że każda ze stron bieżnika odpowiada za określone właściwości. Łącząc dwa różne wzory opony asymetryczne są w stanie zaspokoić specyficzne wymagania jazdy zarówno na suchej i jak mokrej nawierzchni. Innymi słowy, jedna część bieżnika jest zoptymalizowana pod kątem poprawy osiągów i sterowności pojazdu, podczas gdy druga koncentruje się na przyczepności. Z tego względu opony asymetryczne oferują lepsze i bardziej wszechstronne możliwości w porównaniu z bieżnikami symetrycznymi.

Asymetryczność bieżnika jaką obserwujemy w oponach Hankook Winter i*cept evo2 W320 215/55 R17 98 V to rozwiązanie stosowane jeszcze do niedawna wyłącznie w motor sporcie, jednak niezaprzeczalne zalety takiego podziału skłoniły wielu producentów do jego stosowania również w ogumieniu dla aut osobowych. Zewnętrzna strefa opony zapewnia dodatkową stabilność i przyczepność na prostej drodze i zakrętach. Warstwa zewnętrzna zapewnia także większą sztywność boczną. Dzięki czemu opony lepiej trzymają się drogi podczas pokonywania zakrętów. Wzór strefy zewnętrznej bieżnika wpływa również na zmniejszenie hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Kiedy pojazd przyspiesza największy nacisk wywierany jest na barki opon. Powoduje to gromadzenie się ciepła i przyspieszone zużycie bieżnika wzdłuż barków. Grubsze bloki bieżnika opon asymetrycznych w strefie barkowej zwalczają przedwczesne zużycie, zapobiegając skróceniu użyteczności opony.

W strefie wewnętrznej bloki bieżnika są mniejsze, guma bardziej miękka, a kanały i rowki bardzo szerokie. Część wewnętrzna odpowiada za usuwanie nadmiaru wody z powierzchni opony, dzięki czemu znacznie zmniejsza się ryzyko aquaplaningu. Ponadto element ten poprawia przyczepność pojazdu podczas poruszania się na wprost. Taki podział pracy pomiędzy poszczególne elementy bieżnika pozwala na optymalizację wydajności pracy opon w każdych warunkach. Dla zapewnienia prawidłowego montażu opony asymetryczne Hankook Hankook Winter i*cept evo2 W320 215/55 R17 98V XL FR posiadają specjalne oznaczenia wybite na ścianach bocznych. Aby bieżnik asymetryczny działał efektywnie opony montujemy większymi blokami bieżnika na zewnątrz zgodnie z oznaczeniem OUTSIDE.

Etykieta unijna modelu Winter i*cept evo2 W320

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Hankook Winter i*cept evo2 W320 215/55 R17 98V XL FR spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena C, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena C oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 72 decybeli.

C
C
72dB

Opory toczenia "C" w Hankook Winter i*cept evo2 W320

Dlaczego warto wybierać opony o wysokiej klasie energetycznej? Podczas zakupu opon warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną oznaczoną na etykiecie produktu literami od A (najwyższa) do G (najniższa). Od 2012 roku producenci mają obowiązek oznaczać ją tak, aby konsument wiedział, jakiego zużycia paliwa spodziewać się przy wyborze konkretnego modelu.

Jakie opony warto wybrać?

Klasa A oznacza współczynnik oporu toczenia mniejszy lub równy 6,5 kg/t. Im wyższy opór toczenia, tym więcej paliwa spala auto na jego pokonywanie, a tym samym – do atmosfery uwalnia się więcej dwutlenku węgla. Warto uwzględnić klasę energetyczną swoich opon, aby eksploatacja auta była możliwie jak najtańsza – do pokonania tego oporu samochód może spalić nawet 1/5 paliwa więcej! Co ważne – w innowacyjnych oponach niski opór toczenia nie jest równoznaczny z gorszą przyczepnością. Dostępne są modele opon wykonane z mieszanki zapewniającej doskonałą przyczepność i najmniejsze możliwe opory – gwarantują one komfort jazdy i tańszą eksploatację. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Hankook Winter i*cept evo2 W320 w rozmiarze 215/55 R17 98V posiada klasę C w kategorii opór toczenia . Wybierając opony z oceną C, samochód zużyje o ok. 0,2 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy E.

Opony zimowe Hankook oceniona na "C" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Jak wybrać oponę mniej podatną na aquaplaning? Aquaplaning to niekorzystne zjawisko występujące podczas jazdy pojazdami mechanicznymi na mokrej nawierzchni, skutkujące ryzykiem wpadnięcia w poślizg. Producenci nowych do wielu pojazdów zobowiązani są brać je pod uwagę i oznaczyć klasę przyczepności opony na mokrym podłożu, literami od A do G, przy czym D i G nie są wykorzystywane.

Dlaczego warto wybrać oponę klasy C?

Opona w klasie C pod względem efektywności hamowania na mokrej nawierzchni będzie charakteryzowała się krótszym czasem hamowania, niż opona o klasie E czy F. Etykieta pod tym względem jest bardzo czytelna, więc konsumentowi łatwo jest dokonać wyboru wśród wielu modeli opon, biorąc pod uwagę to kryterium. Odpowiednio skrojony bieżnik i właściwa mieszanka do produkcji ogumienia to solidny fundament, na którym można oprzeć bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach. Takie opony zwykle są droższe, ale zdecydowanie warte swojej ceny, ponieważ pozwalają czuć się pewniej podczas hamowania w trakcie ulewnego deszczu. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, prezentowana opona Hankook posiada klasę C w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą C zapewniają o 7,2 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy E.

Hałas "72 decybeli" w oponach Winter i*cept evo2 W320 215/55 R17

Jak wykorzystać przepisy w wyborze najcichszych opon? Przepisy prawa unijnego w zakresie etykietowania opon wprowadzone w 2012 roku ułatwiają procedurę wybrania najkorzystniejszego modelu w kontekście własnego komfortu jazdy i ochrony środowiska.

Jak czytać etykiety pod względem hałasu zewnętrznego?

Jeśli cenisz sobie możliwość płynnej, cichej jazdy niezakłócanej szumem opon, to skieruj się w stronę ogumienia, które na etykiecie ma oznaczenie graficzne z najmniejszą liczbą zamalowanych na czarno fal oznaczających natężenie dźwięku. Warianty z trzema ciemnymi falami również mieszczą się w normach obowiązujących obecnie przepisów, jednak nie gwarantują tak cichego przemieszczania się. Im cichsze opony wybierzesz, tym przyjemniej będzie się podróżowało, ale również natężenie hałasu w najbliższej okolicy będzie niższe, co korzystnie wpłynie przede wszystkim na komfort życia zamieszkujących ją ludzi. Opisywany parametr informuje nas o poziomie hałasu emitowanego przez oponę i wyrażony jest w decybelach. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu Winter i*cept evo2 W320, wynosi 72 decybele przy prędkości 80km/h.

Jak kupić opony Hankook Winter i*cept evo2 W320 215/55 R17 98V XL FR na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 602 zł Oblicz wysokość raty
2 szt. 1204 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 1806 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 2408 zł Oblicz wysokość raty