Fulda Kristall Montero 3 205/55 R16 91T 3PMSF, M+S

Rok produkcji 2020 - 2021 Darmowa wysyłka Dostawa 1-2 dni

Marka:
Fulda
Model:
Kristall Montero 3
Kod produktu:
580959
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
osobowe
Klasa:
średnia
C C 72dB
5 lat
Nośność:
91 = max 615 kg
Prędkość:
T = max 190 km/h
Inne:
3PMSF, M+S
Oznaczenia:
3PMSF, M+S

Rabat 35% Stara cena: 471 zł

304 zł / szt.
Ilość sztuk:
Jak kupić te opony na raty?

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Dostarczymy w 1-2 dni

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Fulda Kristall Montero 3 205/55 R16 91T - Dane techniczne

Fulda Kristall Montero 3 205/55 R16 to opona zimowa zaliczająca się do ogumienia klasy średniej. Oznacza to, iż oferuje wyróżniającą się jakość, jednocześnie zachowując umiarkowaną cenę. Dla opisywanego rozmiaru 205/55 R16 szerokość opony wynosi 205 mm. Jeżeli mówimy o profilu to jego wysokość jest równa w tym wypadku 55 szerokości. Zaprezentowana opona przeznaczona jest dla właścicieli aut z zamontowanymi felgami w rozmiarze 16 cali (40.64 mm).
Opona Fulda Kristall Montero 3 w rozmiarze 205/55 R16 jest to ogumienie zaliczane do klasy średniej, co oznacza, że zadowoli ona swoimi osiągami oraz jakością nawet najbardziej wymagających kierowców. Opona Fulda 205/55 R16 to doskonały wybór dla wymagających kierowców, chcących podróżować komfortowo i bezpiecznie nawet w ekstremalnie złych warunkach. Kupując produkty firmy Fulda możemy być pewni, iż po ich zamontowaniu na felgi 16 naszego auta, trafia opona niemieckiego producenta z ponad 100 letnim doświadczeniem w branży. Współpraca firmy Fulda z koncernem Goodyear zapewnia wysoki standard i jakość wykonania opon. Kierunkowy bieżnik w kształcie litery "V" zastosowany przy modelu Kristall Montero 3, konstrukcja oraz doświadczenie zdobyte przez lata, gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa, komfort podróżowania nawet w czasie dynamicznej jazdy. Zoptymalizowana budowa bieżnika opony Fulda, gwarantuje skrócenie drogi hamowania oraz dobre przyspieszenie nawet na oblodzonej nawierzchni.
Opona Fulda Kristall Montero 3 205/55 R16 wyróżnia się doskonałymi parametrami i osiągami. Poziom generowanego hałasu w czasie testu wykonywanego przy 80 km/h przez oponę Kristall Montero 3 wynosi 72 dB. Dopuszczalne obciążenie dla jednej opony wynosi 615 kg. Indeks w tym przypadku to 91. Indeks prędkości dla opony Fulda pozwala podróżować z prędkością do 190 czyli został oznaczony literą T. Etykieta UE dla modelu Fulda Kristall Montero 3 w rozmiarze 205/55 R16 informuje nas o ekonomiczności ogumienia na poziomie oceny C (Opory toczenia). Przyczepność opony na mokrej drodze została ocenia na notę C.
Opony Fulda Kristall Montero 3 205/55 R16 91 T to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 205 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Fulda wysokość profilu wynosi 55, co oznacza, że wysokość boku stanowi 55 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Fulda 205/55 R16 średnica pasujacej felgi wynosi 16 cali. Indeks prędkości dla opony Fulda Kristall Montero 3 w rozmiarze 205/55 R16 został wyrażony literą T, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 190 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 91 na oponie Fulda maksymalne obciążenie na oponę wynosi 615 kg.

Test opon Fulda Kristall Montero 3 205/55 R16 91T

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Fulda Kristall Montero 3. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Kristall Montero 3 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2015 ADAC Polecane
2015 Auto Bild Polecane
2015 ADAC Szczególnie polecane
2014 ADAC Polecane
2013 ACE Polecane

Opinie

Opinie o oponie: Fulda Kristall Montero 3 205/55 R16 91T są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Firma Goodyear gwarantuje, że opony marek Goodyear, Dunlop, Dębica, Fulda oraz Sava wyprodukowano z najwyższą precyzją przy zastosowaniu najnowszych technologii. Gwarancją objęte są wady fizyczne towaru powstałe z przyczyn tkwiących w towarze, a stanowiące wady wykonawstwa, wady materiałowe lub wady konstrukcyjne. Udzielona gwarancja na opony Fulda Kristall Montero 3 obowiązuje przez okres 5 lat od daty produkcji, oznaczonej na boku opony.

Kiedy stosować opony zimowe 205/55 R16 firmy Fulda?

Opony zimowe należy zakładać wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi mniej niż 7°C. Choć w Polsce nie ma nakazu wymiany opon na zimowe, to większość kierowców słusznie dokonuje wymiany dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mieszanka użyta do produkcji opony Kristall Montero 3 205/55 R16 jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Oprócz tego, opony zimowe charakteryzują się większą liczbą nacięć bieżnika (lameli), a także tym, że lamele są głębsze. Wszystko to sprzyja utrzymaniu większej przyczepności i skuteczności hamowania na drodze ośnieżonej, oblodzonej lub wilgotnej przy niskich temperaturach. Opony zimowe nie nadają się do używania latem – według badań ADAC droga hamowania latem na oponach zimowych jest aż o 16 m dłuższa niż w przypadku opon letnich! Najlepszym momentem na wymianę opon na zimowe są dni, w których średnia dobowa temperatura nie przekracza już 7°C, bez względu na to, czy wystąpiły już pierwsze opady śniegu lub przymrozki. Dzięki temu uda się zabezpieczyć przed nagłym atakiem zimy.

Bieżnik kierunkowy Kristall Montero 3 w rozmiarze 205/55R16

Opona Fulda Kristall Montero 3 205/55 R16 91T posiada kierunkową konstrukcję bieżnika. Opony kierunkowe wyposażone są w charakterystyczny wzór bieżnika w kształcie litery V. Wzór tak zwanej jodełki budują skośne rowki, które prowadzą od barków opony do jej środka zarówno po prawej jak i lewej stronie. Cechy konstrukcji wzoru pozwalają na stworzenie nie tylko prostego i efektownego systemu kanałów odwadniających, ale także licznych krawędzi przylegania. Wyraźny kierunek rowków ma na celu poprawę skuteczności odprowadzania wody, śniegu i błota w miejscu styku opony z nawierzchnią drogi. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa trakcji podczas jazdy zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Podczas montażu opon Fulda Kristall Montero 3 o bieżniku kierunkowym należy przestrzegać zasady: górna część jodełki podczas obracania powinna dotykać jezdni w pierwszej kolejności. Dla uproszczenia montażu większość producentów umieszcza na boku opony strzałkę wskazującą kierunek obrotu oraz napis ROTATION. W przypadku rotacji czyli przekładania opon pomiędzy osiami przeprowadzanej w celu zrównoważenia zużycia bieżnika pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami istnieją pewne ograniczenia związane z oponami kierunkowymi. Rotacja możliwa jest tylko w obrębie jednej strony z uwagi na specyficzne ułożenie bieżnika względem kierunku toczenia. Jeżeli opony z bieżnikiem kierunkowym zostaną zamontowane nieprawidłowo, może to znacznie wpłynąć na prowadzenie pojazdu i z całą pewnością zwiększy odczuwany poziom hałasu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę także na stan zawieszenia i układu kierowniczego - ma to ogromne znaczenie dla dobrego kontaktu z drogą przy stosowaniu dowolnego typu opon, ale w przypadku opon z kierunkowym wzorem bieżnika jest to szczególnie ważne.

Etykieta unijna modelu Kristall Montero 3

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Fulda Kristall Montero 3 205/55 R16 91T spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena C, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena C oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 72 decybeli.

C
C
72dB

Opory toczenia "C" w Fulda Kristall Montero 3

Dlaczego warto wybierać opony o wysokiej klasie energetycznej? Podczas zakupu opon warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną oznaczoną na etykiecie produktu literami od A (najwyższa) do G (najniższa). Od 2012 roku producenci mają obowiązek oznaczać ją tak, aby konsument wiedział, jakiego zużycia paliwa spodziewać się przy wyborze konkretnego modelu.

Jakie opony warto wybrać?

Klasa A oznacza współczynnik oporu toczenia mniejszy lub równy 6,5 kg/t. Im wyższy opór toczenia, tym więcej paliwa spala auto na jego pokonywanie, a tym samym – do atmosfery uwalnia się więcej dwutlenku węgla. Warto uwzględnić klasę energetyczną swoich opon, aby eksploatacja auta była możliwie jak najtańsza – do pokonania tego oporu samochód może spalić nawet 1/5 paliwa więcej! Co ważne – w innowacyjnych oponach niski opór toczenia nie jest równoznaczny z gorszą przyczepnością. Dostępne są modele opon wykonane z mieszanki zapewniającej doskonałą przyczepność i najmniejsze możliwe opory – gwarantują one komfort jazdy i tańszą eksploatację. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Fulda Kristall Montero 3 w rozmiarze 205/55 R16 91T posiada klasę C w kategorii opór toczenia . Wybierając opony z oceną C, samochód zużyje o ok. 0,2 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy E.

Opony zimowe Fulda oceniona na "C" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Jak wybrać oponę mniej podatną na aquaplaning? Aquaplaning to niekorzystne zjawisko występujące podczas jazdy pojazdami mechanicznymi na mokrej nawierzchni, skutkujące ryzykiem wpadnięcia w poślizg. Producenci nowych do wielu pojazdów zobowiązani są brać je pod uwagę i oznaczyć klasę przyczepności opony na mokrym podłożu, literami od A do G, przy czym D i G nie są wykorzystywane.

Dlaczego warto wybrać oponę klasy C?

Opona w klasie C pod względem efektywności hamowania na mokrej nawierzchni będzie charakteryzowała się krótszym czasem hamowania, niż opona o klasie E czy F. Etykieta pod tym względem jest bardzo czytelna, więc konsumentowi łatwo jest dokonać wyboru wśród wielu modeli opon, biorąc pod uwagę to kryterium. Odpowiednio skrojony bieżnik i właściwa mieszanka do produkcji ogumienia to solidny fundament, na którym można oprzeć bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach. Takie opony zwykle są droższe, ale zdecydowanie warte swojej ceny, ponieważ pozwalają czuć się pewniej podczas hamowania w trakcie ulewnego deszczu. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, prezentowana opona Fulda posiada klasę C w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą C zapewniają o 7,2 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy E.

Hałas "72 decybeli" w oponach Kristall Montero 3 205/55 R16

Jak wykorzystać przepisy w wyborze najcichszych opon? Przepisy prawa unijnego w zakresie etykietowania opon wprowadzone w 2012 roku ułatwiają procedurę wybrania najkorzystniejszego modelu w kontekście własnego komfortu jazdy i ochrony środowiska.

Jak czytać etykiety pod względem hałasu zewnętrznego?

Jeśli cenisz sobie możliwość płynnej, cichej jazdy niezakłócanej szumem opon, to skieruj się w stronę ogumienia, które na etykiecie ma oznaczenie graficzne z najmniejszą liczbą zamalowanych na czarno fal oznaczających natężenie dźwięku. Warianty z trzema ciemnymi falami również mieszczą się w normach obowiązujących obecnie przepisów, jednak nie gwarantują tak cichego przemieszczania się. Im cichsze opony wybierzesz, tym przyjemniej będzie się podróżowało, ale również natężenie hałasu w najbliższej okolicy będzie niższe, co korzystnie wpłynie przede wszystkim na komfort życia zamieszkujących ją ludzi. Opisywany parametr informuje nas o poziomie hałasu emitowanego przez oponę i wyrażony jest w decybelach. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu Kristall Montero 3, wynosi 72 decybele przy prędkości 80km/h.

Jak kupić opony Fulda Kristall Montero 3 205/55 R16 91T na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 304 zł Oblicz wysokość raty
2 szt. 608 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 912 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 1216 zł Oblicz wysokość raty