Fulda Kristall Control HP2 205/55 R16 91H 3PMSF, M+S

Rok produkcji 2022 Darmowa wysyłka Dostawa 24h

Marka:
Fulda
Model:
Kristall Control HP2
Kod produktu:
531960
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
osobowe
Klasa:
średnia
C B 71dB
5 lat
Nośność:
91 = max 615 kg
Prędkość:
H = max 210 km/h

Rabat 36% Stara cena: 536 zł

341 zł / szt.
Ilość sztuk:
Jak kupić te opony na raty?

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Dostarczymy w 24h

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Fulda Kristall Control HP2 205/55 R16 91H - Dane techniczne

Fulda jest to niemiecka marka, która powstała 1900 roku w mieście o tej samej nazwie. Obecnie należy do koncernu Goodyear. Fulda znana jest przede wszystkim z produktów klasy średniej do samochodów osobowych Fulda Kristall Control HP2 205/55 R16 są to opony zimowe średniej. Wysokiej jakości wykonanie, umiarkowana cena oraz dobre parametry to najważniejsze zalety, jakie posiada prezentowany model. Opony Fulda Kristall Control HP2 pozwalają na bezpieczne i komfortowe podróżowanie w trudnych warunkach sezonu zimowego. Zapewniają doskonałą przyczepność także podczas dynamicznej jazdy. Dla prezentowanego modelu 205/55 R16 szerokość opony wynosi 205 mm. Wysokość profilu w tym przypadku to 55% szerokości. Opona Kristall Control HP2 przeznaczona jest dla felg w rozmiarze 16 cali co oznacza, iż ich średnica wynosi 40.64 cm.
Model opony Fulda Kristall Control HP2 w rozmiarze 205/55 R16 zaliczany jest do produktów klasy średniej. Ogumienie to spełni oczekiwania kierowców wymagających dobrych osiągów, umiarkowanej ceny oraz przyzwoitej niemieckiej jakości. Kierunkowy bieżnik oraz szerokie rowki dobrze spisują się na śniegu. Zastosowanie technologii Aqua Flow pozwala na efektywne odprowadzanie wody i błota pośniegowego spod kół. Mieszanka gumowa została wzbogacona o krzemionkę co dodatkowo poprawiło elastyczność i umożliwiło zwiększenie przyczepności modelu do nawierzchni. Wybierając producenta Fulda otrzymujemy produkt, którego jakość wynika z ponad 100 letniego doświadczenia w branży oponiarskiej. Mamy również pewność, że po zamontowaniu opon Fulda na felgi 16 naszego samochodu, trafia ogumienie producenta będącego częścią jednego z największych i najbardziej cenionych wśród kierowców koncernów jakim jest Goodyear. Fulda 205/55 R16 to bardzo korzystny wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie doskonałe parametry, wysoką jakość oraz umiarkowaną cenę.
Opona Fulda 205/55 R16 oferuje bardzo dobre osiągi. Etykieta Unii Europejskiej dla modelu Kristall Control HP2 w rozmiarze 205/55 R16 informuje, iż opory toczenia zostały ocenione na klasę C (Ekonomiczność). Za przyczepność na mokrej drodze, opona otrzymała ocenę B. Poziom generowanego hałasu zewnętrznego przez oponę Kristall Control HP2 wynosi 71 dB. Test wykonywany jest przy prędkości 80 km/h i wyłączonym silniku. Jeżeli chodzi o dopuszczalne obciążenie dla jednej opony to wynosi ono 615 kg i oznaczone jest indeksem 91. Indeks prędkości dla opony Fulda został oznaczy literą H, pozwala to jeździć się z prędkością do 210 km/h. Opona Fulda Kristall Control HP2 spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące ogumienia zimowego. Produkt oznaczony jest symbolem Three Peak Mountain SnowFlake (3PMSF)

Galeria zdjęć

Kliknij w wybrane zdjęcie aby je powiększyć.

Opony Fulda Kristall Control HP2 205/55 R16 91 H to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 205 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Fulda wysokość profilu wynosi 55, co oznacza, że wysokość boku stanowi 55 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Fulda 205/55 R16 średnica pasujacej felgi wynosi 16 cali. Indeks prędkości dla opony Fulda Kristall Control HP2 w rozmiarze 205/55 R16 został wyrażony literą H, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 210 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 91 na oponie Fulda maksymalne obciążenie na oponę wynosi 615 kg.

Test opon Fulda Kristall Control HP2 205/55 R16 91H

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Fulda Kristall Control HP2. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Kristall Control HP2 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2021 ADAC 11 miejsce
2019 Auto Bild 12 miejsce
2018 ADAC 7 miejsce
2018 Auto Bild 4 miejsce
2017 Auto Bild 7 miejsce
2017 Auto Motor 5 miejsce
2017 Sportscars 8 miejsce
2017 ADAC 9 miejsce

Opinie

Opinie o oponie: Fulda Kristall Control HP2 205/55 R16 91H są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Firma Goodyear gwarantuje, że opony marek Goodyear, Dunlop, Dębica, Fulda oraz Sava wyprodukowano z najwyższą precyzją przy zastosowaniu najnowszych technologii. Gwarancją objęte są wady fizyczne towaru powstałe z przyczyn tkwiących w towarze, a stanowiące wady wykonawstwa, wady materiałowe lub wady konstrukcyjne. Udzielona gwarancja na opony Fulda Kristall Control HP2 obowiązuje przez okres 5 lat od daty produkcji, oznaczonej na boku opony.

Kiedy stosować opony zimowe 205/55 R16 firmy Fulda?

Opony zimowe należy zakładać wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi mniej niż 7°C. Choć w Polsce nie ma nakazu wymiany opon na zimowe, to większość kierowców słusznie dokonuje wymiany dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mieszanka użyta do produkcji opony Kristall Control HP2 205/55 R16 jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Oprócz tego, opony zimowe charakteryzują się większą liczbą nacięć bieżnika (lameli), a także tym, że lamele są głębsze. Wszystko to sprzyja utrzymaniu większej przyczepności i skuteczności hamowania na drodze ośnieżonej, oblodzonej lub wilgotnej przy niskich temperaturach. Opony zimowe nie nadają się do używania latem – według badań ADAC droga hamowania latem na oponach zimowych jest aż o 16 m dłuższa niż w przypadku opon letnich! Najlepszym momentem na wymianę opon na zimowe są dni, w których średnia dobowa temperatura nie przekracza już 7°C, bez względu na to, czy wystąpiły już pierwsze opady śniegu lub przymrozki. Dzięki temu uda się zabezpieczyć przed nagłym atakiem zimy.

Bieżnik kierunkowy Kristall Control HP2 w rozmiarze 205/55R16

Opona Fulda Kristall Control HP2 205/55 R16 91H posiada kierunkową konstrukcję bieżnika. Opony kierunkowe wyposażone są w charakterystyczny wzór bieżnika w kształcie litery V. Wzór tak zwanej jodełki budują skośne rowki, które prowadzą od barków opony do jej środka zarówno po prawej jak i lewej stronie. Cechy konstrukcji wzoru pozwalają na stworzenie nie tylko prostego i efektownego systemu kanałów odwadniających, ale także licznych krawędzi przylegania. Wyraźny kierunek rowków ma na celu poprawę skuteczności odprowadzania wody, śniegu i błota w miejscu styku opony z nawierzchnią drogi. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa trakcji podczas jazdy zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Podczas montażu opon Fulda Kristall Control HP2 o bieżniku kierunkowym należy przestrzegać zasady: górna część jodełki podczas obracania powinna dotykać jezdni w pierwszej kolejności. Dla uproszczenia montażu większość producentów umieszcza na boku opony strzałkę wskazującą kierunek obrotu oraz napis ROTATION. W przypadku rotacji czyli przekładania opon pomiędzy osiami przeprowadzanej w celu zrównoważenia zużycia bieżnika pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami istnieją pewne ograniczenia związane z oponami kierunkowymi. Rotacja możliwa jest tylko w obrębie jednej strony z uwagi na specyficzne ułożenie bieżnika względem kierunku toczenia. Jeżeli opony z bieżnikiem kierunkowym zostaną zamontowane nieprawidłowo, może to znacznie wpłynąć na prowadzenie pojazdu i z całą pewnością zwiększy odczuwany poziom hałasu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę także na stan zawieszenia i układu kierowniczego - ma to ogromne znaczenie dla dobrego kontaktu z drogą przy stosowaniu dowolnego typu opon, ale w przypadku opon z kierunkowym wzorem bieżnika jest to szczególnie ważne.

Etykieta unijna modelu Kristall Control HP2

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Fulda Kristall Control HP2 205/55 R16 91H spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena C, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena B oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 71 decybeli.

C
B
71dB

Opory toczenia "C" w Fulda Kristall Control HP2

Dlaczego warto wybierać opony o wysokiej klasie energetycznej? Podczas zakupu opon warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną oznaczoną na etykiecie produktu literami od A (najwyższa) do G (najniższa). Od 2012 roku producenci mają obowiązek oznaczać ją tak, aby konsument wiedział, jakiego zużycia paliwa spodziewać się przy wyborze konkretnego modelu.

Jakie opony warto wybrać?

Klasa A oznacza współczynnik oporu toczenia mniejszy lub równy 6,5 kg/t. Im wyższy opór toczenia, tym więcej paliwa spala auto na jego pokonywanie, a tym samym – do atmosfery uwalnia się więcej dwutlenku węgla. Warto uwzględnić klasę energetyczną swoich opon, aby eksploatacja auta była możliwie jak najtańsza – do pokonania tego oporu samochód może spalić nawet 1/5 paliwa więcej! Co ważne – w innowacyjnych oponach niski opór toczenia nie jest równoznaczny z gorszą przyczepnością. Dostępne są modele opon wykonane z mieszanki zapewniającej doskonałą przyczepność i najmniejsze możliwe opory – gwarantują one komfort jazdy i tańszą eksploatację. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Fulda Kristall Control HP2 w rozmiarze 205/55 R16 91H posiada klasę C w kategorii opór toczenia . Wybierając opony z oceną C, samochód zużyje o ok. 0,2 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy E.

Opony zimowe Fulda oceniona na "B" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Która opona ma najlepszą przyczepność? W 2012 roku Unia Europejska wprowadziła nakaz etykietowania opon, w którym między innymi producent ma obowiązek określić efektywność hamowania na mokrej nawierzchni, gdzie A oznacza najkrótszą drogę hamowania, a G – najdłuższą.

Efektywność hamowania a bezpieczeństwo.

Jeżdżąc przez cały rok można natknąć się na rozmaite warunki pogodowe, w tym ulewne deszcze, które w kilka minut zupełnie zmieniają przyczepność opon do nawierzchni. Dobra mieszanka, z której wykonano opony i właściwie wyprofilowany bieżnik powodują, że opona cechuje się dobrą przyczepnością nawet na mokrym podłożu – woda nie powoduje, że traci ona kontakt z podłożem, przez co siły fizyki działają w zgodzie z zamierzeniami kierowcy. Choć bezpieczeństwo pasażerów i uczestników ruchu drogowego zależy głównie od prędkości, z jaką prowadzony jest pojazd, to wybór wysokiej klasy opony pozwala wierzyć, że w przypadku konieczności gwałtownego hamowania nawet przy dużej prędkości droga hamowania będzie stosunkowo krótka i uda się uniknąć zdarzenia drogowego. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Fulda posiada klasę B w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą B zapewniają o 3,6 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy C.

Hałas "71 decybeli" w oponach Kristall Control HP2 205/55 R16

Jakie opony hałasują najmocniej? Chcesz kupić nowe opony do swojego auta i jednym z istotnych kryteriów jest dla Ciebie niski poziom hałasu? Cenisz sobie komfort – to dobrze, bo dzięki temu dbasz również o słuch innych uczestników ruchu drogowego!

Jaki model opon wybrać?

Na etykiecie unijnej obowiązkowej dla opon od 2012 roku znajduje się między innymi informacja o hałasie zewnętrznym, jaki wytwarza opona odrywająca się od nawierzchni przy prędkości 80 km/h. Jedna ciemna fala na grafice to poziom 67-68 dB, dwie – około 71-72 dB, a trzy fale to 74-75 dB. Przy trzech falach opony generują hałas porównywalny do czterech jadących samochodów, choć wciąż jest to poziom dopuszczalny przez normy. Jeśli kierujesz się parametrem głośności przy zakupie opon, to najlepszym wyborem będą oczywiście te z mniejszą liczbą fal zaznaczonych na ciemno – pochodzą one od renomowanych producentów mających na uwadze dobro środowiska naturalnego, ale również komfort kierowcy i pasażerów podczas jazdy w długich trasach. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu Kristall Control HP2, wynosi 71 decybeli przy prędkości 80km/h.

Jak kupić opony Fulda Kristall Control HP2 205/55 R16 91H na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 341 zł Oblicz wysokość raty
2 szt. 682 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 1023 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 1364 zł Oblicz wysokość raty