Firestone Winterhawk 3 215/55 R17 98V XL, 3PMSF

Produkt chwilowo niedostępny

Marka:
Firestone
Model:
Winterhawk 3
Kod produktu:
10076
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
osobowe
Klasa:
średnia
E C 72dB
5 lat
Nośność:
98 = max 750 kg
Prędkość:
V = max 240 km/h
Tak (XL)
Oznaczenia:
XL

Produkt niedostępny

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Produkt niedostępny

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Firestone Winterhawk 3 215/55 R17 98V XL - Dane techniczne

Firestone to amerykańska marka opon samochodowych klasy średniej. Firma powstała w 1900 roku w amerykańskim mieście Detroit, niegdyś uznawanym za serce amerykańskiej motoryzacji. Model oferuje dobre osiągi, przy umiarkowanym koszcie zakupu. Firestone Winterhawk 3 215/55 R17 są to opony zimowe polecane szczególnie dla kierowców oczekujących zrównoważonych osiągów, bezpieczeństwa przy korzystnej cenie. Dobre parametry opon Firestone pozwalają na komfortowe podróżowanie podczas zimy. Dla modelu215/55 R17 szerokość opony wynosi 215 mm. Wysokość profilu w tym przypadku to 55% szerokości. Wariant opony Winterhawk 3 przeznaczony jest dla felg w rozmiarze 17 cali co oznacza, że jego średnica wynosi 43.18 cm.
Opony Firestone, model Winterhawk 3 w rozmiarze 215/55 R17 przypisywane są do produktów średniej klasy. Ogumienie to spełni oczekiwania kierowców poruszających się zarówno po mieście jak i w trasie. Kierunkowy bieżnik w kształcie litery "V" sprawia, iż opona charakteryzuje się dobrą przyczepnością na lodzie i śniegu. Model wykazuje ponadto dużą odporność na aquaplaning. Kształt bieżnika gwarantuje stabilne prowadzenie w zakrętach oraz podczas nieoczekiwanej zmiany pasa ruchu. Kierunkowa rzeźba efektywnie odprowadza śnieg, błoto i wodę spod kół. Wybierając producenta Firestone otrzymujemy ogumienie, które powstało w oparciu o ponad 100 letnie doświadczenie i jest częścią japońskiego koncernu Bridgestone. Zyskujemy także pewność, że po zamontowaniu opon na felgi 17 naszego samochodu, trafiają do nas produkty marki znanej na całym świecie. Firestone 215/55 R17 to opony idealne dla wszystkich, którzy cenią sobie doskonałe właściwości jezdne oraz bezpieczeństwo jakie oferuje klasa średnia przy niewygórowanej cenie.
Opony Firestone 215/55 R17 oferują zrównoważone osiągi, charakterystyczne dla produktów klasy średniej. Etykieta Unii Europejskiej dla modelu Winterhawk 3 w rozmiarze 215/55 R17 informuje, iż opory toczenia zostały ocenione na klasę E (zużycie paliwa). Przyczepność na mokrej drodze, została oceniona na notę C. Poziom generowanego hałasu zewnętrznego przez oponę Winterhawk 3 wynosi 72 dB. Dopuszczalne obciążenie dla jednej opony wynosi 750 kg i oznaczone jest indeksem 98. Indeks prędkości dla opony Firestone to V, pozwala to jeździć z prędkością do 240 km/h. Opona Firestone Winterhawk 3 spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące ogumienia zimowego. Produkt został oznaczony symbolem płatka śniegu (Three Peak Mountain SnowFlake)
Opony Firestone Winterhawk 3 215/55 R17 98 V to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 215 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Firestone wysokość profilu wynosi 55, co oznacza, że wysokość boku stanowi 55 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Firestone 215/55 R17 średnica pasujacej felgi wynosi 17 cali. Indeks prędkości dla opony Firestone Winterhawk 3 w rozmiarze 215/55 R17 został wyrażony literą V, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 240 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 98 na oponie Firestone maksymalne obciążenie na oponę wynosi 750 kg.

Test opon Firestone Winterhawk 3 215/55 R17 98V XL

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Firestone Winterhawk 3. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Winterhawk 3 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2018 Auto Bild 19 miejsce
2018 ADAC 3 miejsce
2017 Auto Bild 19 miejsce
2017 ADAC 10 miejsce
2016 ADAC 3 miejsce
2015 ADAC Szczególnie polecane
2015 Auto Bild Polecane
2015 ADAC Polecane
2014 ADAC Szczególnie polecane
2013 ACE Szczególnie polecane
2013 ADAC 3 miejsce

Opinie

Opinie o oponie: Firestone Winterhawk 3 215/55 R17 98V XL są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Grupa Bridgestone gwarantuje, że opony Bridgestone, Firestone, Dayton, Seiberling i Saetta wyprodukowane zostały z największą starannością według najnowocześniejszych technologii produkcji. Ponadto producent zapewnia, że opony spełniają wszelkie wymogi najsurowszych europejskich norm. Na opony Firestone Winterhawk 3 producent udziela 5 letniej gwarancji liczonej od daty produkcji opon. Reklamacji podlegają wady fabryczne, które zostały spowodowane naruszeniem procesu produkcji opony lub odchyleniami w produkcji jej elementów konstrukcyjnych. W przypadku stwierdzenia wady należy niezwłocznie zgłosić reklamację w punkcie zakupu opon.

Kiedy stosować opony zimowe 215/55 R17 firmy Firestone?

Opony zimowe należy zakładać wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi mniej niż 7°C. Choć w Polsce nie ma nakazu wymiany opon na zimowe, to większość kierowców słusznie dokonuje wymiany dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mieszanka użyta do produkcji opony Winterhawk 3 215/55 R17 jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Oprócz tego, opony zimowe charakteryzują się większą liczbą nacięć bieżnika (lameli), a także tym, że lamele są głębsze. Wszystko to sprzyja utrzymaniu większej przyczepności i skuteczności hamowania na drodze ośnieżonej, oblodzonej lub wilgotnej przy niskich temperaturach. Opony zimowe nie nadają się do używania latem – według badań ADAC droga hamowania latem na oponach zimowych jest aż o 16 m dłuższa niż w przypadku opon letnich! Najlepszym momentem na wymianę opon na zimowe są dni, w których średnia dobowa temperatura nie przekracza już 7°C, bez względu na to, czy wystąpiły już pierwsze opady śniegu lub przymrozki. Dzięki temu uda się zabezpieczyć przed nagłym atakiem zimy.

Wzmocnienie XL (Extra Load)

Opona zimowe Firestone Winterhawk 3 215/55 R17 posiada oznaczenie XL. Indeks nośności ustalany jest indywidualnie dla każdego rozmiaru opony. Wartość tego parametru jest ściśle określona przez producenta opon. Opony wzmocnione to opony przystosowane do obciążenia i ciśnienia wyższego niż przewidziane dla standardowej wersji danego rozmiaru. Opony z oznaczeniem XL posiadają wzmocniony karkas i ścianę boczną, a nie rzadko również specjalną mieszankę gumową dzięki czemu opona staje się sztywniejsza i mocniejsza.

Bieżnik kierunkowy Winterhawk 3 w rozmiarze 215/55R17

Opona Firestone Winterhawk 3 215/55 R17 98V XL posiada kierunkową konstrukcję bieżnika. Opony kierunkowe wyposażone są w charakterystyczny wzór bieżnika w kształcie litery V. Wzór tak zwanej jodełki budują skośne rowki, które prowadzą od barków opony do jej środka zarówno po prawej jak i lewej stronie. Cechy konstrukcji wzoru pozwalają na stworzenie nie tylko prostego i efektownego systemu kanałów odwadniających, ale także licznych krawędzi przylegania. Wyraźny kierunek rowków ma na celu poprawę skuteczności odprowadzania wody, śniegu i błota w miejscu styku opony z nawierzchnią drogi. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa trakcji podczas jazdy zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Podczas montażu opon Firestone Winterhawk 3 o bieżniku kierunkowym należy przestrzegać zasady: górna część jodełki podczas obracania powinna dotykać jezdni w pierwszej kolejności. Dla uproszczenia montażu większość producentów umieszcza na boku opony strzałkę wskazującą kierunek obrotu oraz napis ROTATION. W przypadku rotacji czyli przekładania opon pomiędzy osiami przeprowadzanej w celu zrównoważenia zużycia bieżnika pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami istnieją pewne ograniczenia związane z oponami kierunkowymi. Rotacja możliwa jest tylko w obrębie jednej strony z uwagi na specyficzne ułożenie bieżnika względem kierunku toczenia. Jeżeli opony z bieżnikiem kierunkowym zostaną zamontowane nieprawidłowo, może to znacznie wpłynąć na prowadzenie pojazdu i z całą pewnością zwiększy odczuwany poziom hałasu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę także na stan zawieszenia i układu kierowniczego - ma to ogromne znaczenie dla dobrego kontaktu z drogą przy stosowaniu dowolnego typu opon, ale w przypadku opon z kierunkowym wzorem bieżnika jest to szczególnie ważne.

Etykieta unijna modelu Winterhawk 3

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Firestone Winterhawk 3 215/55 R17 98V XL spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena E, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena C oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 72 decybeli.

E
C
72dB

Opory toczenia "E" w Firestone Winterhawk 3

Ocena energetyczna opon - jak wpływa na oszczędności finansowe? Częsta eksploatacja auta generuje duże koszty, czemu zapobiec może nie tylko nowoczesna technologia prezentowana między innymi w produkcji ogumienia, ale również przepisy unijne, które skłaniają do zastanowienia się nad własnym działaniem na szkodę środowisku.

Jakie opony wybrać, by nie przepłacać?

Od 2012 roku na terenie Unii Europejskiej obowiązują przepisy mówiące o tym, że opony powinny posiadać etykietę z oznaczeniem m.in. oceny efektywności energetycznej. To parametry podobne do tych na pralkach czy lodówkach – od A do G, przy czym A oznacza najwyższą klasę. Producenci poddają swoje wyroby testom i mają obowiązek rzetelnego ich oznaczenia, dzięki czemu konsument wie, jaki produkt wybrał. Klasa A to opona o najniższym oporze toczenia. Sprawia ona, że auto poruszając się pokonuje mniej sił fizycznych działających na nie, i przez to zużywa mniej paliwa. W zależności od konkretnej sytuacji i warunków jazdy, opory toczenia odpowiadają za przeszło 20% zużycia paliwa przez samochód. Zgodnie z informacją na etykiecie, opona Firestone Winterhawk 3 215/55 R17 98V posiada klasę E w kategorii opór toczenia.Wybierając opony z oceną E, samochód zużyje o ok. 0,1 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy F.

Opony zimowe Firestone oceniona na "C" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Jak wybrać oponę mniej podatną na aquaplaning? Aquaplaning to niekorzystne zjawisko występujące podczas jazdy pojazdami mechanicznymi na mokrej nawierzchni, skutkujące ryzykiem wpadnięcia w poślizg. Producenci nowych do wielu pojazdów zobowiązani są brać je pod uwagę i oznaczyć klasę przyczepności opony na mokrym podłożu, literami od A do G, przy czym D i G nie są wykorzystywane.

Dlaczego warto wybrać oponę klasy C?

Opona w klasie C pod względem efektywności hamowania na mokrej nawierzchni będzie charakteryzowała się krótszym czasem hamowania, niż opona o klasie E czy F. Etykieta pod tym względem jest bardzo czytelna, więc konsumentowi łatwo jest dokonać wyboru wśród wielu modeli opon, biorąc pod uwagę to kryterium. Odpowiednio skrojony bieżnik i właściwa mieszanka do produkcji ogumienia to solidny fundament, na którym można oprzeć bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach. Takie opony zwykle są droższe, ale zdecydowanie warte swojej ceny, ponieważ pozwalają czuć się pewniej podczas hamowania w trakcie ulewnego deszczu. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, prezentowana opona Firestone posiada klasę C w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą C zapewniają o 7,2 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy E.

Hałas "72 decybeli" w oponach Winterhawk 3 215/55 R17

Jak wykorzystać przepisy w wyborze najcichszych opon? Przepisy prawa unijnego w zakresie etykietowania opon wprowadzone w 2012 roku ułatwiają procedurę wybrania najkorzystniejszego modelu w kontekście własnego komfortu jazdy i ochrony środowiska.

Jak czytać etykiety pod względem hałasu zewnętrznego?

Jeśli cenisz sobie możliwość płynnej, cichej jazdy niezakłócanej szumem opon, to skieruj się w stronę ogumienia, które na etykiecie ma oznaczenie graficzne z najmniejszą liczbą zamalowanych na czarno fal oznaczających natężenie dźwięku. Warianty z trzema ciemnymi falami również mieszczą się w normach obowiązujących obecnie przepisów, jednak nie gwarantują tak cichego przemieszczania się. Im cichsze opony wybierzesz, tym przyjemniej będzie się podróżowało, ale również natężenie hałasu w najbliższej okolicy będzie niższe, co korzystnie wpłynie przede wszystkim na komfort życia zamieszkujących ją ludzi. Opisywany parametr informuje nas o poziomie hałasu emitowanego przez oponę i wyrażony jest w decybelach. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu Winterhawk 3, wynosi 72 decybele przy prędkości 80km/h.

Jak kupić opony Firestone Winterhawk 3 215/55 R17 98V XL na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 1220 zł Oblicz wysokość raty
2 szt. 2440 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 3660 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 4880 zł Oblicz wysokość raty