Dunlop Winter Sport 5 195/45 R16 84V

Rok produkcji 2019 - 2020 Darmowa wysyłka Dostawa 1-2 dni

Marka:
Dunlop
Model:
Winter Sport 5
Kod produktu:
574554
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
osobowe
Klasa:
ekonomiczna
Etykieta:
E C 72dB
Gwarancja:
5 lat
Nośność:
84 = max 500 kg
Prędkość:
V = max 240 km/h
Inne:

Rabat 37% Stara cena: 672 zł

417 zł / szt.
Ilość sztuk:
Jak kupić te opony na raty?

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Dostarczymy w 1-2 dni

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Winter Sport 5

Wyjątkowa przyczepność na zróżnicowanych zimowych drogach!

Opony zimowe Dunlop Winter Sport 5 dzięki ustawionym kątowo lamelom centralnym, które wydłużają się, łatwiej się otwierają i mocno trzymają się nawierzchni, charakteryzują się znakomitą przyczepnością boczną na śliskich nawierzchniach. Ponadto zwiększona liczba klocków w oponie oraz dodatkowe krawędzie przylegające do nawierzchni drogi pozwalają uzyskać znakomitą trakcję i świetne prowadzenie na śniegu. Z kolei głębsze rowki w bieżniku opony pozwalają oponie Winter Sport 5 odprowadzać większe ilości wody i błota pośniegowego, zmniejszając ryzyko aquaplaningu oraz pomagając zachować kontrolę na mokrych drogach. Unikatowa konstrukcja przekłada się na optymalny rozkład masy na całej powierzchni opony, zmniejszając opory toczenia i zużycie paliwa.

Technologie zastosowane w oponach Dunlop Winter Sport 5

Dunlop Winter Sport 5 to model zaprojektowany do pracy w warunkach zimy środkowoeuropejskiej. Ten sportowy model zapewnia niezawodną przyczepność, lekkie i stabilne prowadzenie na śliskich nawierzchniach oraz skuteczne hamowanie i oszczędność paliwa. Od 2017 roku część rozmiarów tego modelu dostepna jest z zaimplementowaną technologią redukcji hałasu - Noise Shield

Specjalny system osadzania obręczy. Wzmacnia połączenie opony z felgą, zwiększając precyzję prowadzenia. Analogicznie jak dłoń trzymająca kierownicę, połączenie to poprawia kontrolę nad pojazdem i zapewnia bardzo dużo informacji o drodze..Zalety Lepsze czucie drogi, większa stabilność i precyzja jazdy.

Bezszwowa opaska nylonowa (JLB). Technologia hybrydowej osnowy ograniczająca zniekształcenia na obwodzie opony przy dużych prędkościach.Zalety Doskonała stabilność podczas szybkiej jazdy, płynne i równomierne zużycie.

Spłaszczony profil bieżnika. Opony Dunlop Winter Sport 5 mają bardziej płaski profil bieżnika oraz o 4-8% większy (zależnie od rozmiaru i typu) obszar styku opony z nawierzchnią. Większa powierzchnia styku dostarcza kierowcy więcej informacji z nawierzchni oraz zapewnia większą stabilność, dzięki czemu opony reagują szybciej i bardziej precyzyjnie.Zalety Poprawa stabilności i precyzji kierowania, mniejsze ścieranie krawędzi i stopy opony, znakomita stabilność i precyzja podczas pokonywania zakrętów, najlepsza przyczepność na suchej nawierzchni.

Bieżnik wielokątowy (Multi Radius Tread). Bieżnik wielokątowy wykorzystuje dziesięć różnych promieni, co zapewnia większą precyzję prowadzenia. Taka konstrukcja powoduje bardzo równomierne rozkładanie się ciśnienia na całej powierzchni styku opony z nawierzchnią. Efekt to łagodniejsze wchodzenie w zakręt z prostej, co pozwala na dokładniejsze i progresywne reagowanie.Zalety Znacznie lepsza kontrola nad zmianą powierzchni kontaktu opony z jezdnią we wszystkich warunkach, lepsze wyczucie drogi podczas jazdy na suchych i mokrych nawierzchniach oraz większa kontrola przy pokonywaniu zakrętów.

Pozostałe zastosowane technologie

System różnorodnych lamelek. Pogoda zimą może być bardzo zróżnicowana. Jednak każde warunki, od zimnej i suchej nawierzchni po mroźny śnieg czy śnieg z deszczem, stawiają oponom wysokie wymagania. Różne rodzaje lameli stosowane w oponach Dunlop, dopasowane do różnych rodzajów zimowej nawierzchni, pozwalają skutecznie zmierzyć się z tymi wyzwaniami.

Mieszanka krzemionkowa. Mieszanka bieżnika wywodząca się z bieżników opon sportowych, zapewnia bardzo dobrą przyczepność szczególnie na mokrych nawierzchniach i w niskich temperaturach.Zalety Doskonałe hamowanie i przyspieszanie; duża przyczepność na mokrych nawierzchniach i w niskich temperaturach; niski współczynnik zużycia.

Rowki bieżnika w kształcie litery V, w połączeniu z podstawowymi rowkami bieżnika, tworzą rozbudowaną sieć kanalików, służącą do chwytania śniegu leżącego na jezdni.

Kierunkowy wzór bieżnika. Kiedy opona styka się z wodą znajdującą się na drodze, cała przestrzeń rowków jest wypełniona. Następnie pod naciskiem masy samochodu jest szybko odprowadzana spod powierzchni opony, zmniejszając ryzyko aquaplaningu.Dunlop Winter Sport 5 195/45 R16 to opona zimowa zaliczająca się do produktów segmentu premium. Ogumienie tej klasy oferuje doskonałe osiągi oraz najwyższą jakość wykonania. Dla prezentowanego modelu w rozmiarze 195/45 R16 szerokość opony wynosi 195 mm. Wysokość profilu jest równa w tym wypadku 45% szerokości. Opona Winter Sport 5 przeznaczona jest dla felg w rozmiarze 16 cali, czyli ich średnica wynosi 40.64 cm.
Opony zimowe Dunlop Winter Sport 5 w rozmiarze 195/45 R16 zaliczane są do klasy premium, oznacza to, że przeznaczona jest ona dla grupy najbardziej wybrednych użytkowników. Opona Dunlop 195/45 R16 to doskonały wybór dla wymagających kierowców, ceniących sobie komfort i bezpieczeństwo podróżowania nawet w niezwykle niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Nowoczesna konstrukcja bieżnika, pozwala znacząco skrócić drogę hamowania jednocześnie zapewniając optymalne przyspieszenie nawet na oblodzonej nawierzchni. Kierunkowy bieżnik zbliżony kształtem do litery "V", tworzywa najnowszej generacji oraz doświadczenie zdobyte przez lata, gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfort podróżowania nawet w czasie dynamicznej jazdy. Wybierając produkty firmy Dunlop możemy być pewni, iż po ich zamontowaniu na felgi 16 naszego auta, trafia opona producenta z doświadczeniem przekraczającym 125 lat! Współpraca przedsiębiorstwa Dunlop z amerykańskim koncernem Goodyear pozwoliła firmie uplasować się w światowej czołówce producentów ogumienia. Wysoki standard i jakość wykonania, to cechy charakterystyczne dla wyrobów brytyjskiego producenta.
Opona Dunlop 195/45 R16 charakteryzuje się doskonałymi osiągami. Etykieta UE dla modelu Winter Sport 5 w rozmiarze 195/45 R16 informuje nas o oporach toczenia ogumienia na poziomie oceny E (Ekonomiczność). Przyczepność opony na mokrej nawierzchni została ocenia na notę C. Poziom generowanego hałasu w czasie testu wykonywanego przy 80 km/h przez oponę Winter Sport 5 wynosi 72 dB. Maksymalne obciążenie dla jednej opony wynosi 500 kg. Indeks w tym przypadku to 84. Indeks prędkości dla opony Dunlop został oznaczy literą V, pozwala to podróżować z prędkością do 240 km/h.

Galeria zdjęć

Kliknij w wybrane zdjęcie aby je powiększyć.

Opony Dunlop Winter Sport 5 195/45 R16 84 V to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 195 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Dunlop wysokość profilu wynosi 45, co oznacza, że wysokość boku stanowi 45 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Dunlop 195/45 R16 średnica pasujacej felgi wynosi 16 cali. Indeks prędkości dla opony Dunlop Winter Sport 5 w rozmiarze 195/45 R16 został wyrażony literą V, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 240 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 84 na oponie Dunlop maksymalne obciążenie na oponę wynosi 500 kg.

Testy opon

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Dunlop Winter Sport 5. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Winter Sport 5 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2019 Auto Bild 16 miejsce
2019 Auto Express 4 miejsce
2018 Sportscars 4 miejsce
2018 ADAC 3 miejsce
2018 Auto Bild 1 miejsce
2017 Auto Bild 3 miejsce
2017 Auto Motor und Sport 2 miejsce
2017 Auto Express 3 miejsce
2017 Sportscars 4 miejsce
2017 ADAC 1 miejsce
2016 Auto Express Polecane
2016 Autoklub CR 3 miejsce
2016 GTU Polecane
2016 Sportscars 3 miejsce
2016 Auto Motor und Sport 3 miejsce
2016 Auto Express 2 miejsce
2016 Auto Bild 4 miejsce
2015 GTU 3 miejsce

Opinie

Opinie o oponie: Dunlop Winter Sport 5 195/45 R16 84V są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Prezentowany model opon zimowych 195/45 R16 o indeksach 84V objęty jest 5 letnią gwarancją od daty produkcji. W okresie do 2 lat od daty zakupu Klientowi przysługuje nowa opona Dunlop Winter Sport 5 195/45 R16 o indeksach prędkości V oraz nośności 84. Po upływie 24 miesięcy a więc 2 lat do końca okresu gwarancji, Klientowi przysługuje częściowy zwrot kosztów uzależniony od pozostałej części bieżnika.

Etykieta

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Dunlop Winter Sport 5 195/45 R16 84V spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena E, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena C oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 72 decybeli.

E
C
72dB

Jak kupić opony Dunlop Winter Sport 5 195/45 R16 84V na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 417 zł Oblicz wysokość raty
2 szt. 834 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 1251 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 1668 zł Oblicz wysokość raty