Dunlop Sport Bluresponse 185/60 R14 82H

Rok produkcji 2021 - 2023 Darmowa wysyłka Dostawa 5-7 dni

Marka:
Dunlop
Model:
Sport Bluresponse
Kod produktu:
528442
Rozmiar:
Sezon:
letnie
Typ:
osobowe
Klasa:
premium
C B 67dB
5 lat
Nośność:
82 = max 475 kg
Prędkość:
H = max 210 km/h
382 zł / szt.
Ilość sztuk:
Jak kupić te opony na raty?

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Dostarczymy w 5-7 dni

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Dunlop Sport Bluresponse 185/60 R14 82H - Dane techniczne

Dunlop Sport BluResponse 185/60 R14 - Przyczepność bez kompromisów

Dunlop Sport BluResponse w rozmiarze 185/60 R14 82 H to letnia opona, zaprojektowana do użytku w samochodach osobowych. Asymetryczna konstrukcja bieżnika ze zróżnicowaną proporcją obszarów płaskich i wypukłych sprawia, że opona Sport BluResponse bardzo skutecznie radzi sobie z aquaplaningiem. Sport BluResponse 185/60 R14 charakteryzuje się aerodynamicznym kształtem i specjalną mieszanką redukującą ilość wytwarzanego ciepła, co wpływa na obniżenie oporów toczenia nawet o 30% w porównaniu z poprzednim modelem. Dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki polimerowej opony Dunlop charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością i prowadzeniem w warunkach wysokiej wilgotności. Poprzez zastosowanie szerokich rowków centralnych, których zadaniem jest szybkie usuwanie wody spod czoła opony 185/60 R14, udało się zredukować zjawisko aquaplaningu.

Przy projektowaniu opon Sport BluResponse 185/60 R14 producent wykorzystał swoje doświadczenie wyścigowe dzięki czemu zaprojektowane opony letnie Dunlop charakteryzują się nie tylko doskonałą przyczepnością na suchej i mokrej nawierzchni ale również wysoką odpornością na zużycie.

Opony Dunlop Sport BluResponse w rozmiarze 14 cali notują krótszą drogę hamowania na drogach mokrych i suchych odpowiednio o 2,8 i 3 metry oraz oszczędność paliwa sięgającą 5%. Zamknięte rowki w barku opony odpowiadają za tłumienie emisji hałasu i redukcję odbieranego poziomu hałasu zewnętrznego. Zaprojektowane do szybkiej, dynamicznej jazdy, dodatkowo usztywnione bloki bieżnika zwiększają kontakt opony z nawierzchnią podczas hamowania.

Technologie zastosowane w oponach Dunlop Sport BluResponse 185/60 R14

Specjalny system osadzania obręczy

Wzmacnia połączenie opony z felgą, zwiększając precyzję prowadzenia, co poprawia kontrolę nad pojazdem i zapewnia lepsze czucie drogi.

Bezszwowa opaska nylonowa

Technologia hybrydowej osnowy ograniczająca zniekształcenia na obwodzie opony przy dużych prędkościach to doskonała stabilność podczas szybkiej jazdy oraz płynne i równomierne zużycie.

System ochrony felgi.

Gumowy profil biegnie po obwodzie opony i jest umiejscowiony na bocznej ścianie, powyżej felgi. Tworzy on ochronną strefę buforową przed uszkodzeniami spowodowanymi otarciami o krawężnik.

Bieżnik wielokątowy

Bieżnik wielokątowy w oponach Dunlop 185/60 R14 wykorzystuje dziesięć różnych promieni, co zapewnia zdecydowanie większą precyzję prowadzenia. Taka konstrukcja powoduje bardzo równomierne rozkładanie się ciśnienia na całej powierzchni styku opony z nawierzchnią. Efektem czego jest większa kontrola przy pokonywaniu zakrętów oraz lepsze wyczucie drogi.

Płaski profil bieżnika

Opony Dunlop nowej generacji mają bardziej płaski profil bieżnika oraz o 4-8% większy obszar styku opony z nawierzchnią. Większa powierzchnia styku zapewnia większą stabilność, dzięki czemu opony reagują szybciej i bardziej precyzyjnie.

Opony Dunlop Sport Bluresponse 185/60 R14 82 H to opony letnie. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 185 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Dunlop wysokość profilu wynosi 60, co oznacza, że wysokość boku stanowi 60 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Dunlop 185/60 R14 średnica pasujacej felgi wynosi 14 cali. Indeks prędkości dla opony Dunlop Sport Bluresponse w rozmiarze 185/60 R14 został wyrażony literą H, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 210 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 82 na oponie Dunlop maksymalne obciążenie na oponę wynosi 475 kg.

Test opon Dunlop Sport Bluresponse 185/60 R14 82H

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony letnie Dunlop Sport Bluresponse. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Sport Bluresponse w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2021 Auto Bild 19 miejsce
2019 ACE 2 miejsce
2018 AutoBild 11 miejsce
2017 ADAC 6 miejsce
2016 ADAC 3 miejsce
2016 Autoklub CR 2 miejsce
2016 Auto Bild Szczególnie polecane
2015 Auto Bild Polecane
2015 ADAC Szczególnie polecane
2015 GTU 2 miejsce
2015 ARBO 2 miejsce
2015 Stiftung Warentest 2 miejsce
2015 ÖAMTC Szczególnie godna polecenia
2015 TCS Szczególnie godna polecenia
2015 Stiftung Warentest Dobra
2015 ÖAMTC Dobra
2015 Auto Bild 3 miejsce
2015 TCS Dobra
2015 Auto Motor Godna polecenia
2015 Auto Straßenverkehr Godna polecenia
2015 Auto Bild Dobra
2015 Auto Zeitung Świetne prowadzenie
2015 ADAC Szczególnie polecane
2015 ACE 3 miejsce
2014 ADAC 2 miejsce
2014 Auto Motor Szczególnie polecane
2014 Testworld Polecane
2013 ADAC 3 miejsce
2013 Auto Motor 1 miejsce
2013 Auto Zeitung 1 miejsce
2013 ACE/GTU 1 miejsce
2013 ACE 1 miejsce
2013 Auto Bild 1 miejsce

Opinie

Opinie o oponie: Dunlop Sport Bluresponse 185/60 R14 82H są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Firma Goodyear gwarantuje, że opony marek Goodyear, Dunlop, Dębica, Fulda oraz Sava wyprodukowano z najwyższą precyzją przy zastosowaniu najnowszych technologii. Gwarancją objęte są wady fizyczne towaru powstałe z przyczyn tkwiących w towarze, a stanowiące wady wykonawstwa, wady materiałowe lub wady konstrukcyjne. Udzielona gwarancja na opony Dunlop Sport Bluresponse obowiązuje przez okres 5 lat od daty produkcji, oznaczonej na boku opony.

Kiedy stosować opony letnie 185/60 R14 firmy Dunlop?

Opony letnie przeznaczone są do jazdy wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi minimum 7°C. W oponach letnich mieszanka, z której wykonano ogumienie, w wyższych temperaturach osiąga pożądane cechy zapewniające jej zwiększoną przyczepność, odpowiednio niskie opory toczenia oraz poziom hałasu, czyli takie, jak zadeklarował producent. Letnie ogumienie cechuje mniejsza niż w przypadku opon zimowych liczba lameli, czyli nacięć bieżnika, a także mniejsza ich głębokość. Jazda samochodem na oponach letnich w temperaturze poniżej 7°C może powodować twardnienie mieszanki i tym samym utratę deklarowanych właściwości jezdnych. Zaleca się wstrzymać z wymianą opon na letnie wiosną, aż do czasu ustabilizowania się pogody i średnich temperatur dobowych z uwagi na to, iż temperatury nocą i za dnia mogą o tej porze roku drastycznie się różnić.

Bieżnik asymetryczny Sport Bluresponse w rozmiarze 185/60R14

Opona Dunlop Sport Bluresponse 185/60 R14 82H wyposażona jest w bieżnik asymetryczny. Idea opon asymetrycznych polega na tym, że każda ze stron bieżnika odpowiada za określone właściwości. Łącząc dwa różne wzory opony asymetryczne są w stanie zaspokoić specyficzne wymagania jazdy zarówno na suchej i jak mokrej nawierzchni. Innymi słowy, jedna część bieżnika jest zoptymalizowana pod kątem poprawy osiągów i sterowności pojazdu, podczas gdy druga koncentruje się na przyczepności. Z tego względu opony asymetryczne oferują lepsze i bardziej wszechstronne możliwości w porównaniu z bieżnikami symetrycznymi.

Asymetryczność bieżnika jaką obserwujemy w oponach Dunlop Sport Bluresponse 185/60 R14 82 H to rozwiązanie stosowane jeszcze do niedawna wyłącznie w motor sporcie, jednak niezaprzeczalne zalety takiego podziału skłoniły wielu producentów do jego stosowania również w ogumieniu dla aut osobowych. Zewnętrzna strefa opony zapewnia dodatkową stabilność i przyczepność na prostej drodze i zakrętach. Warstwa zewnętrzna zapewnia także większą sztywność boczną. Dzięki czemu opony lepiej trzymają się drogi podczas pokonywania zakrętów. Wzór strefy zewnętrznej bieżnika wpływa również na zmniejszenie hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Kiedy pojazd przyspiesza największy nacisk wywierany jest na barki opon. Powoduje to gromadzenie się ciepła i przyspieszone zużycie bieżnika wzdłuż barków. Grubsze bloki bieżnika opon asymetrycznych w strefie barkowej zwalczają przedwczesne zużycie, zapobiegając skróceniu użyteczności opony.

W strefie wewnętrznej bloki bieżnika są mniejsze, guma bardziej miękka, a kanały i rowki bardzo szerokie. Część wewnętrzna odpowiada za usuwanie nadmiaru wody z powierzchni opony, dzięki czemu znacznie zmniejsza się ryzyko aquaplaningu. Ponadto element ten poprawia przyczepność pojazdu podczas poruszania się na wprost. Taki podział pracy pomiędzy poszczególne elementy bieżnika pozwala na optymalizację wydajności pracy opon w każdych warunkach. Dla zapewnienia prawidłowego montażu opony asymetryczne Dunlop Dunlop Sport Bluresponse 185/60 R14 82H posiadają specjalne oznaczenia wybite na ścianach bocznych. Aby bieżnik asymetryczny działał efektywnie opony montujemy większymi blokami bieżnika na zewnątrz zgodnie z oznaczeniem OUTSIDE.

Etykieta unijna modelu Sport Bluresponse

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Dunlop Sport Bluresponse 185/60 R14 82H spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena C, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena B oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 67 decybeli.

C
B
67dB

Opory toczenia "C" w Dunlop Sport Bluresponse

Dlaczego warto wybierać opony o wysokiej klasie energetycznej? Podczas zakupu opon warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną oznaczoną na etykiecie produktu literami od A (najwyższa) do G (najniższa). Od 2012 roku producenci mają obowiązek oznaczać ją tak, aby konsument wiedział, jakiego zużycia paliwa spodziewać się przy wyborze konkretnego modelu.

Jakie opony warto wybrać?

Klasa A oznacza współczynnik oporu toczenia mniejszy lub równy 6,5 kg/t. Im wyższy opór toczenia, tym więcej paliwa spala auto na jego pokonywanie, a tym samym – do atmosfery uwalnia się więcej dwutlenku węgla. Warto uwzględnić klasę energetyczną swoich opon, aby eksploatacja auta była możliwie jak najtańsza – do pokonania tego oporu samochód może spalić nawet 1/5 paliwa więcej! Co ważne – w innowacyjnych oponach niski opór toczenia nie jest równoznaczny z gorszą przyczepnością. Dostępne są modele opon wykonane z mieszanki zapewniającej doskonałą przyczepność i najmniejsze możliwe opory – gwarantują one komfort jazdy i tańszą eksploatację. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Dunlop Sport Bluresponse w rozmiarze 185/60 R14 82H posiada klasę C w kategorii opór toczenia . Wybierając opony z oceną C, samochód zużyje o ok. 0,2 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy E.

Opony letnie Dunlop oceniona na "B" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Która opona ma najlepszą przyczepność? W 2012 roku Unia Europejska wprowadziła nakaz etykietowania opon, w którym między innymi producent ma obowiązek określić efektywność hamowania na mokrej nawierzchni, gdzie A oznacza najkrótszą drogę hamowania, a G – najdłuższą.

Efektywność hamowania a bezpieczeństwo.

Jeżdżąc przez cały rok można natknąć się na rozmaite warunki pogodowe, w tym ulewne deszcze, które w kilka minut zupełnie zmieniają przyczepność opon do nawierzchni. Dobra mieszanka, z której wykonano opony i właściwie wyprofilowany bieżnik powodują, że opona cechuje się dobrą przyczepnością nawet na mokrym podłożu – woda nie powoduje, że traci ona kontakt z podłożem, przez co siły fizyki działają w zgodzie z zamierzeniami kierowcy. Choć bezpieczeństwo pasażerów i uczestników ruchu drogowego zależy głównie od prędkości, z jaką prowadzony jest pojazd, to wybór wysokiej klasy opony pozwala wierzyć, że w przypadku konieczności gwałtownego hamowania nawet przy dużej prędkości droga hamowania będzie stosunkowo krótka i uda się uniknąć zdarzenia drogowego. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Dunlop posiada klasę B w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą B zapewniają o 3,6 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy C.

Hałas "67 decybeli" w oponach Sport Bluresponse 185/60 R14

Dlaczego poziom hałasu w oznaczeniach na oponach ma takie znaczenie? Hałas generowany przez jadące samochody dotyczy w dużej mierze dźwięku, jaki wydaje bieżnik opony odrywający się od nawierzchni podczas jazdy. Więcej samochodów na ruchliwej trasie – równa się większy hałas, który jest szczególnie przykry dla otoczenia, ale i dla samych kierowców i ich pasażerów.

Jak kupić najcichszą oponę?

Odkąd wszedł w 2012 roku przepis unijny mówiący o obowiązku odpowiedniego etykietowania opon, konsument sam może wybrać model generujący najniższy poziom hałasu. Najcichsze opony oznakowane są mniejszą liczbą ciemnych łuków (fal) na grafice oraz liczbowym wskazaniu decybeli, jakie generuje dany model przy prędkości 80 km/h. Im cichszą oponę zamontuje się w swoich kołach, tym przyjemniejsza, ale również mniej szkodliwa dla środowiska będzie jazda samochodem. Trzy fale na grafice to wciąż dopuszczalny poziom, jednak najlepszym wyborem będzie produkt z jedną falą – najcichszy. Opisywany parametr informuje nas o poziomie hałasu emitowanego przez oponę i wyrażony jest w decybelach. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu Sport Bluresponse, wynosi 67 decybeli przy prędkości 80km/h .

Jak kupić opony Dunlop Sport Bluresponse 185/60 R14 82H na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 382 zł Oblicz wysokość raty
2 szt. 764 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 1146 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 1528 zł Oblicz wysokość raty