Dunlop SP Winter Response 2 195/65 R15 91T 3PMSF, M+S

Rok produkcji 2021 - 2022 Darmowa wysyłka Dostawa 1-2 dni

Marka:
Dunlop
Model:
SP Winter Response 2
Kod produktu:
528970
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
osobowe
Klasa:
premium
C B 67dB
5 lat
Nośność:
91 = max 615 kg
Prędkość:
T = max 190 km/h

Rabat 31% Stara cena: 440 zł

302 zł / szt.
Ilość sztuk:
Jak kupić te opony na raty?

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Dostarczymy w 1-2 dni

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Dunlop Winter Response 2 195/65 R15 91T - Dane techniczne

Dunlop to wysokiej klasy marka opon samochodowych będąca obecnie częścią amerykańskiego koncernu Goodyear. Początki firmy określa się na rok 1888, gdzie dziełem przypadku John Dunlop stworzył pierwszą oponę pneumatyczną. Opony Dunlop oferują bardzo dobre osiągi oraz doskonałą jakość wykonania. Dunlop SP Winter Response 2 195/65 R15 są to opony zimowe polecane szczególnie dla kierowców uznających za priorytet bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Nowoczesne technologie, innowacyjne rozwiązania oraz staranne wykonanie gwarantują, iż model SP Winter Response 2 spełni oczekiwania kierowców wymagających najwyższych parametrów, które oferuje klasa premium. Doskonałe osiągi opon Dunlop pozwalają na bezpieczne i wygodne podróżowanie podczas zimy, nawet przy dynamicznej jeździe. Dla modelu195/65 R15 szerokość opony wynosi 195 mm. Wysokość profilu w tym przypadku to 65% szerokości. Wariant opony SP Winter Response 2 przeznaczony jest dla felg w rozmiarze 15 cali co oznacza, że jego średnica wynosi 38.1 cm.
Opony Dunlop, model SP Winter Response 2 w rozmiarze 195/65 R15 przypisywane są do produktów najwyższej klasy. Ogumienie to spełni oczekiwania kierowców wymagających wysokich parametrów, komfortu i trwałości. Specjalna mieszanka gumowa sprawiają, iż opona zachowuje optymalną elastyczność w rozległym zakresie temperatur. Produkt charakteryzuje się doskonałą przyczepnością na lodzie i śniegu, a to za sprawą licznych lameli, które wgryzają się w nawierzchnie. Budowa bieżnika (liczne rowki) gwarantuje stabilne prowadzenie w zakrętach oraz zmniejsza szanse wystąpienia aquaplaningu. Kierunkowa rzeźba efektywnie odprowadza śnieg, błoto i wodę spod kół. Wybierając producenta Dunlop otrzymujemy ogumienie, które jest częścią jednego z najbardziej cenionych koncernów - Goodyear. Zyskujemy także pewność, że po zamontowaniu opon na felgi 15 naszego samochodu, trafiają do nas produkty marki, która posiada ponad 100 letnie doświadczenie w branży. Co więcej ogumienie brytyjskiego producenta cieszy się tak dużym zaufaniem wśród producentów samochodów, że trafia na pierwszy montaż do nowych aut marek BMW, Audi, Honda czy też Opel. Dunlop 195/65 R15 to bardzo dobry wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie doskonałe właściwości jezdne oraz bezpieczeństwo.
Opona Dunlop 195/65 R15 oferuje osiągi typowe dla produktów klasy premium - najwyższa jakość i osiągi. Etykieta Unii Europejskiej dla modelu SP Winter Response 2 w rozmiarze 195/65 R15 informuje, iż opory toczenia zostały ocenione na klasę C (zużycie paliwa). Przyczepność na mokrej drodze, została oceniona na notę B. Poziom generowanego hałasu zewnętrznego przez oponę SP Winter Response 2 wynosi 67 dB. Dopuszczalne obciążenie dla jednej opony wynosi 615 kg i oznaczone jest indeksem 91. Literą T oznaczono indeks prędkości, pozwala to podróżować z prędkością do 190 km/h. Opona Dunlop SP Winter Response 2 spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące ogumienia zimowego. Produkt posiada symbol Three Peak Mountain SnowFlake (3PMSF).
Opony Dunlop SP Winter Response 2 195/65 R15 91 T to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 195 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Dunlop wysokość profilu wynosi 65, co oznacza, że wysokość boku stanowi 65 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Dunlop 195/65 R15 średnica pasujacej felgi wynosi 15 cali. Indeks prędkości dla opony Dunlop SP Winter Response 2 w rozmiarze 195/65 R15 został wyrażony literą T, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 190 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 91 na oponie Dunlop maksymalne obciążenie na oponę wynosi 615 kg.

Test opon Dunlop Winter Response 2 195/65 R15 91T

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Dunlop SP Winter Response 2. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model SP Winter Response 2 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2018 ACE 4 miejsce
2018 ADAC 2 miejsce
2017 ADAC 4 miejsce
2016 ADAC Polecane
2015 Auto Bild 1 miejsce
2015 ADAC 3 miejsce
2015 ADAC Szczególnie polecane
2014 ADAC 2 miejsce
2013 ACE 2 miejsce

Opinie

Opinie o oponie: Dunlop Winter Response 2 195/65 R15 91T są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Firma Goodyear gwarantuje, że opony marek Goodyear, Dunlop, Dębica, Fulda oraz Sava wyprodukowano z najwyższą precyzją przy zastosowaniu najnowszych technologii. Gwarancją objęte są wady fizyczne towaru powstałe z przyczyn tkwiących w towarze, a stanowiące wady wykonawstwa, wady materiałowe lub wady konstrukcyjne. Udzielona gwarancja na opony Dunlop SP Winter Response 2 obowiązuje przez okres 5 lat od daty produkcji, oznaczonej na boku opony.

Kiedy stosować opony zimowe 195/65 R15 firmy Dunlop?

Opony zimowe należy zakładać wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi mniej niż 7°C. Choć w Polsce nie ma nakazu wymiany opon na zimowe, to większość kierowców słusznie dokonuje wymiany dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mieszanka użyta do produkcji opony SP Winter Response 2 195/65 R15 jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Oprócz tego, opony zimowe charakteryzują się większą liczbą nacięć bieżnika (lameli), a także tym, że lamele są głębsze. Wszystko to sprzyja utrzymaniu większej przyczepności i skuteczności hamowania na drodze ośnieżonej, oblodzonej lub wilgotnej przy niskich temperaturach. Opony zimowe nie nadają się do używania latem – według badań ADAC droga hamowania latem na oponach zimowych jest aż o 16 m dłuższa niż w przypadku opon letnich! Najlepszym momentem na wymianę opon na zimowe są dni, w których średnia dobowa temperatura nie przekracza już 7°C, bez względu na to, czy wystąpiły już pierwsze opady śniegu lub przymrozki. Dzięki temu uda się zabezpieczyć przed nagłym atakiem zimy.

Bieżnik kierunkowy SP Winter Response 2 w rozmiarze 195/65R15

Opona Dunlop Winter Response 2 195/65 R15 91T posiada kierunkową konstrukcję bieżnika. Opony kierunkowe wyposażone są w charakterystyczny wzór bieżnika w kształcie litery V. Wzór tak zwanej jodełki budują skośne rowki, które prowadzą od barków opony do jej środka zarówno po prawej jak i lewej stronie. Cechy konstrukcji wzoru pozwalają na stworzenie nie tylko prostego i efektownego systemu kanałów odwadniających, ale także licznych krawędzi przylegania. Wyraźny kierunek rowków ma na celu poprawę skuteczności odprowadzania wody, śniegu i błota w miejscu styku opony z nawierzchnią drogi. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa trakcji podczas jazdy zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Podczas montażu opon Dunlop SP Winter Response 2 o bieżniku kierunkowym należy przestrzegać zasady: górna część jodełki podczas obracania powinna dotykać jezdni w pierwszej kolejności. Dla uproszczenia montażu większość producentów umieszcza na boku opony strzałkę wskazującą kierunek obrotu oraz napis ROTATION. W przypadku rotacji czyli przekładania opon pomiędzy osiami przeprowadzanej w celu zrównoważenia zużycia bieżnika pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami istnieją pewne ograniczenia związane z oponami kierunkowymi. Rotacja możliwa jest tylko w obrębie jednej strony z uwagi na specyficzne ułożenie bieżnika względem kierunku toczenia. Jeżeli opony z bieżnikiem kierunkowym zostaną zamontowane nieprawidłowo, może to znacznie wpłynąć na prowadzenie pojazdu i z całą pewnością zwiększy odczuwany poziom hałasu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę także na stan zawieszenia i układu kierowniczego - ma to ogromne znaczenie dla dobrego kontaktu z drogą przy stosowaniu dowolnego typu opon, ale w przypadku opon z kierunkowym wzorem bieżnika jest to szczególnie ważne.

Etykieta unijna modelu SP Winter Response 2

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Dunlop Winter Response 2 195/65 R15 91T spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena C, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena B oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 67 decybeli.

C
B
67dB

Opory toczenia "C" w Dunlop SP Winter Response 2

Dlaczego warto wybierać opony o wysokiej klasie energetycznej? Podczas zakupu opon warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną oznaczoną na etykiecie produktu literami od A (najwyższa) do G (najniższa). Od 2012 roku producenci mają obowiązek oznaczać ją tak, aby konsument wiedział, jakiego zużycia paliwa spodziewać się przy wyborze konkretnego modelu.

Jakie opony warto wybrać?

Klasa A oznacza współczynnik oporu toczenia mniejszy lub równy 6,5 kg/t. Im wyższy opór toczenia, tym więcej paliwa spala auto na jego pokonywanie, a tym samym – do atmosfery uwalnia się więcej dwutlenku węgla. Warto uwzględnić klasę energetyczną swoich opon, aby eksploatacja auta była możliwie jak najtańsza – do pokonania tego oporu samochód może spalić nawet 1/5 paliwa więcej! Co ważne – w innowacyjnych oponach niski opór toczenia nie jest równoznaczny z gorszą przyczepnością. Dostępne są modele opon wykonane z mieszanki zapewniającej doskonałą przyczepność i najmniejsze możliwe opory – gwarantują one komfort jazdy i tańszą eksploatację. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Dunlop SP Winter Response 2 w rozmiarze 195/65 R15 91T posiada klasę C w kategorii opór toczenia . Wybierając opony z oceną C, samochód zużyje o ok. 0,2 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy E.

Opony zimowe Dunlop oceniona na "B" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Która opona ma najlepszą przyczepność? W 2012 roku Unia Europejska wprowadziła nakaz etykietowania opon, w którym między innymi producent ma obowiązek określić efektywność hamowania na mokrej nawierzchni, gdzie A oznacza najkrótszą drogę hamowania, a G – najdłuższą.

Efektywność hamowania a bezpieczeństwo.

Jeżdżąc przez cały rok można natknąć się na rozmaite warunki pogodowe, w tym ulewne deszcze, które w kilka minut zupełnie zmieniają przyczepność opon do nawierzchni. Dobra mieszanka, z której wykonano opony i właściwie wyprofilowany bieżnik powodują, że opona cechuje się dobrą przyczepnością nawet na mokrym podłożu – woda nie powoduje, że traci ona kontakt z podłożem, przez co siły fizyki działają w zgodzie z zamierzeniami kierowcy. Choć bezpieczeństwo pasażerów i uczestników ruchu drogowego zależy głównie od prędkości, z jaką prowadzony jest pojazd, to wybór wysokiej klasy opony pozwala wierzyć, że w przypadku konieczności gwałtownego hamowania nawet przy dużej prędkości droga hamowania będzie stosunkowo krótka i uda się uniknąć zdarzenia drogowego. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, opona Dunlop posiada klasę B w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą B zapewniają o 3,6 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy C.

Hałas "67 decybeli" w oponach SP Winter Response 2 195/65 R15

Dlaczego poziom hałasu w oznaczeniach na oponach ma takie znaczenie? Hałas generowany przez jadące samochody dotyczy w dużej mierze dźwięku, jaki wydaje bieżnik opony odrywający się od nawierzchni podczas jazdy. Więcej samochodów na ruchliwej trasie – równa się większy hałas, który jest szczególnie przykry dla otoczenia, ale i dla samych kierowców i ich pasażerów.

Jak kupić najcichszą oponę?

Odkąd wszedł w 2012 roku przepis unijny mówiący o obowiązku odpowiedniego etykietowania opon, konsument sam może wybrać model generujący najniższy poziom hałasu. Najcichsze opony oznakowane są mniejszą liczbą ciemnych łuków (fal) na grafice oraz liczbowym wskazaniu decybeli, jakie generuje dany model przy prędkości 80 km/h. Im cichszą oponę zamontuje się w swoich kołach, tym przyjemniejsza, ale również mniej szkodliwa dla środowiska będzie jazda samochodem. Trzy fale na grafice to wciąż dopuszczalny poziom, jednak najlepszym wyborem będzie produkt z jedną falą – najcichszy. Opisywany parametr informuje nas o poziomie hałasu emitowanego przez oponę i wyrażony jest w decybelach. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu SP Winter Response 2, wynosi 67 decybeli przy prędkości 80km/h .

Jak kupić opony Dunlop Winter Response 2 195/65 R15 91T na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 302 zł Oblicz wysokość raty
2 szt. 604 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 906 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 1208 zł Oblicz wysokość raty