Bridgestone Blizzak LM001 205/55 R16 91H

Produkt chwilowo niedostępny

Marka:
Bridgestone
Model:
Blizzak LM001
Kod produktu:
7049
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
osobowe
Klasa:
premium
E C 72dB
5 lat
Nośność:
91 = max 615 kg
Prędkość:
H = max 210 km/h

Produkt niedostępny

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Produkt niedostępny

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Bridgestone Blizzak LM001 205/55 R16 91H - Dane techniczne

Bridgestone jest największym producentem opon samochodowych na świecie. Firma dostarcza opony klasy premium do samochodów osobowych, 4x4, dostawczych czy ciężarowych. W ofercie producenta znajdziemy m.in. opony letnie, zimowe oraz całoroczne. Jest ponadto właścicielem marki Dayton oraz Firestone. Jakie są najważniejsze atuty modelu Blizzak LM001? Przede wszystkim doskonała przyczepność (dla wielu rozmiarów klasa "B") niezależnie od typu nawierzchni i panujących warunków oraz wysoka jakość. Bridgestone Blizzak LM001 205/55 R16 są to opony zimowe polecane szczególnie dla kierowców oczekujących najlepszych parametrów zarówno w trasie jak i mieście. Osiągi opon Bridgestone pozwalają na komfortowe i bezpieczne podróżowanie w sezonie zimowym, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Dla modelu 205/55 R16 szerokość opony wynosi 205 mm. Wysokość profilu w tym przypadku to 55% szerokości. Wariant opony Bridgestone Blizzak LM001 przeznaczony jest dla felg w rozmiarze 16 cali co oznacza, że jego średnica wynosi 406.4 mm.
Opony Bridgestone, model Blizzak LM001 w rozmiarze 205/55 R16 są to produkty klasy premium. Parametry umożliwiają komfortowe i bezpieczne podróżowanie nawet podczas dynamicznej jazdy. Skład mieszanki gumowej gwarantuje optymalną elastyczność w niskich temperaturach, co pozwala na zachowanie przyczepności na każdym typie nawierzchni. Ogumienie to spełni oczekiwania kierowców, którzy cenią sobie wysoki poziom bezpieczeństwa jazdy ale i osiągi, na których można polegać w każdej sytuacji. Warto zaznaczyć, że model charakteryzuje się także dużą odpornością na aquaplaning. Kierunkowy kształt bieżnika oferuje doskonałe właściwości jezdne oraz utrzymanie trakcji w każdej sytuacji. Szerokie kanały obwodowe dodatkowo poprawiają zachowanie na śniegu i lodzie. Wybierając producenta Bridgestone otrzymujemy ogumienie, które powstaje w oparciu o wieloletnie doświadczenie firmy. Co więcej, po zamontowaniu opon na felgi 16 naszego samochodu, trafiają do nas produkty marki będącej liderem w sprzedaży ogumienia. Koncern Bridgestone nierzadko wyznaczał nowe trendy i kierunki w przemyśle oponiarskim. Bridgestone 205/55 R16 to opony idealne dla kierowców, uznających najwyższe parametry i bezpieczeństwo za priorytet.
Opony Bridgestone 205/55 R16 oferują osiągi na najwyższym poziomie. Etykieta Unii Europejskiej dla modelu Blizzak LM001 w rozmiarze 205/55 R16 informuje, iż opory toczenia zostały ocenione na klasę E (zużycie paliwa). Za przyczepność na mokrej nawierzchni opona otrzymała notę C. Poziom generowanego hałasu zewnętrznego przy 80 km/h przez model Blizzak LM001 wynosi 72 dB. Dopuszczalne obciążenie dla jednej opony wynosi 615 kg i oznaczone jest indeksem 91. Indeks prędkości dla opony Bridgestone to litera H. Oznacza to, iż można podróżować z prędkością do 210 km/h. Opona Bridgestone Blizzak LM001 spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące ogumienia zimowego. Produkt posiada oznaczenie z symbolem płatka śniegu (Three Peak Mountain SnowFlake) i pozwala poruszać na terenie wszystkich krajów UE.
Opony Bridgestone Blizzak LM001 205/55 R16 91 H to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 205 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Bridgestone wysokość profilu wynosi 55, co oznacza, że wysokość boku stanowi 55 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Bridgestone 205/55 R16 średnica pasujacej felgi wynosi 16 cali. Indeks prędkości dla opony Bridgestone Blizzak LM001 w rozmiarze 205/55 R16 został wyrażony literą H, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 210 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 91 na oponie Bridgestone maksymalne obciążenie na oponę wynosi 615 kg.

Test opon Bridgestone Blizzak LM001 205/55 R16 91H

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Bridgestone Blizzak LM001. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Blizzak LM001 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2018 Sportscars 6 miejsce
2018 ACE 6 miejsce
2017 Auto Bild 8 miejsce
2017 Auto Express 8 miejsce
2017 Auto Bild 5 miejsce
2016 ADAC Polecane
2016 ADAC Polecane
2016 Auto Express Polecane
2016 Autoklub CR Polecane
2016 GTU Polecane
2016 Auto Bild 9 miejsce
2015 Auto Bild Polecane
2015 ADAC Szczególnie polecane
2015 ADAC Szczególnie polecane
2014 ADAC 2 miejsce

Opinie

Opinie o oponie: Bridgestone Blizzak LM001 205/55 R16 91H są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Grupa Bridgestone gwarantuje, że opony Bridgestone, Firestone, Dayton, Seiberling i Saetta wyprodukowane zostały z największą starannością według najnowocześniejszych technologii produkcji. Ponadto producent zapewnia, że opony spełniają wszelkie wymogi najsurowszych europejskich norm. Na opony Bridgestone Blizzak LM001 producent udziela 5 letniej gwarancji liczonej od daty produkcji opon. Reklamacji podlegają wady fabryczne, które zostały spowodowane naruszeniem procesu produkcji opony lub odchyleniami w produkcji jej elementów konstrukcyjnych. W przypadku stwierdzenia wady należy niezwłocznie zgłosić reklamację w punkcie zakupu opon.

Kiedy stosować opony zimowe 205/55 R16 firmy Bridgestone?

Opony zimowe należy zakładać wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi mniej niż 7°C. Choć w Polsce nie ma nakazu wymiany opon na zimowe, to większość kierowców słusznie dokonuje wymiany dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mieszanka użyta do produkcji opony Blizzak LM001 205/55 R16 jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Oprócz tego, opony zimowe charakteryzują się większą liczbą nacięć bieżnika (lameli), a także tym, że lamele są głębsze. Wszystko to sprzyja utrzymaniu większej przyczepności i skuteczności hamowania na drodze ośnieżonej, oblodzonej lub wilgotnej przy niskich temperaturach. Opony zimowe nie nadają się do używania latem – według badań ADAC droga hamowania latem na oponach zimowych jest aż o 16 m dłuższa niż w przypadku opon letnich! Najlepszym momentem na wymianę opon na zimowe są dni, w których średnia dobowa temperatura nie przekracza już 7°C, bez względu na to, czy wystąpiły już pierwsze opady śniegu lub przymrozki. Dzięki temu uda się zabezpieczyć przed nagłym atakiem zimy.

Bieżnik kierunkowy Blizzak LM001 w rozmiarze 205/55R16

Opona Bridgestone Blizzak LM001 205/55 R16 91H posiada kierunkową konstrukcję bieżnika. Opony kierunkowe wyposażone są w charakterystyczny wzór bieżnika w kształcie litery V. Wzór tak zwanej jodełki budują skośne rowki, które prowadzą od barków opony do jej środka zarówno po prawej jak i lewej stronie. Cechy konstrukcji wzoru pozwalają na stworzenie nie tylko prostego i efektownego systemu kanałów odwadniających, ale także licznych krawędzi przylegania. Wyraźny kierunek rowków ma na celu poprawę skuteczności odprowadzania wody, śniegu i błota w miejscu styku opony z nawierzchnią drogi. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa trakcji podczas jazdy zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Podczas montażu opon Bridgestone Blizzak LM001 o bieżniku kierunkowym należy przestrzegać zasady: górna część jodełki podczas obracania powinna dotykać jezdni w pierwszej kolejności. Dla uproszczenia montażu większość producentów umieszcza na boku opony strzałkę wskazującą kierunek obrotu oraz napis ROTATION. W przypadku rotacji czyli przekładania opon pomiędzy osiami przeprowadzanej w celu zrównoważenia zużycia bieżnika pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami istnieją pewne ograniczenia związane z oponami kierunkowymi. Rotacja możliwa jest tylko w obrębie jednej strony z uwagi na specyficzne ułożenie bieżnika względem kierunku toczenia. Jeżeli opony z bieżnikiem kierunkowym zostaną zamontowane nieprawidłowo, może to znacznie wpłynąć na prowadzenie pojazdu i z całą pewnością zwiększy odczuwany poziom hałasu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę także na stan zawieszenia i układu kierowniczego - ma to ogromne znaczenie dla dobrego kontaktu z drogą przy stosowaniu dowolnego typu opon, ale w przypadku opon z kierunkowym wzorem bieżnika jest to szczególnie ważne.

Etykieta unijna modelu Blizzak LM001

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Bridgestone Blizzak LM001 205/55 R16 91H spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena E, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena C oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 72 decybeli.

E
C
72dB

Opory toczenia "E" w Bridgestone Blizzak LM001

Ocena energetyczna opon - jak wpływa na oszczędności finansowe? Częsta eksploatacja auta generuje duże koszty, czemu zapobiec może nie tylko nowoczesna technologia prezentowana między innymi w produkcji ogumienia, ale również przepisy unijne, które skłaniają do zastanowienia się nad własnym działaniem na szkodę środowisku.

Jakie opony wybrać, by nie przepłacać?

Od 2012 roku na terenie Unii Europejskiej obowiązują przepisy mówiące o tym, że opony powinny posiadać etykietę z oznaczeniem m.in. oceny efektywności energetycznej. To parametry podobne do tych na pralkach czy lodówkach – od A do G, przy czym A oznacza najwyższą klasę. Producenci poddają swoje wyroby testom i mają obowiązek rzetelnego ich oznaczenia, dzięki czemu konsument wie, jaki produkt wybrał. Klasa A to opona o najniższym oporze toczenia. Sprawia ona, że auto poruszając się pokonuje mniej sił fizycznych działających na nie, i przez to zużywa mniej paliwa. W zależności od konkretnej sytuacji i warunków jazdy, opory toczenia odpowiadają za przeszło 20% zużycia paliwa przez samochód. Zgodnie z informacją na etykiecie, opona Bridgestone Blizzak LM001 205/55 R16 91H posiada klasę E w kategorii opór toczenia.Wybierając opony z oceną E, samochód zużyje o ok. 0,1 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy F.

Opony zimowe Bridgestone oceniona na "C" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Jak wybrać oponę mniej podatną na aquaplaning? Aquaplaning to niekorzystne zjawisko występujące podczas jazdy pojazdami mechanicznymi na mokrej nawierzchni, skutkujące ryzykiem wpadnięcia w poślizg. Producenci nowych do wielu pojazdów zobowiązani są brać je pod uwagę i oznaczyć klasę przyczepności opony na mokrym podłożu, literami od A do G, przy czym D i G nie są wykorzystywane.

Dlaczego warto wybrać oponę klasy C?

Opona w klasie C pod względem efektywności hamowania na mokrej nawierzchni będzie charakteryzowała się krótszym czasem hamowania, niż opona o klasie E czy F. Etykieta pod tym względem jest bardzo czytelna, więc konsumentowi łatwo jest dokonać wyboru wśród wielu modeli opon, biorąc pod uwagę to kryterium. Odpowiednio skrojony bieżnik i właściwa mieszanka do produkcji ogumienia to solidny fundament, na którym można oprzeć bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach. Takie opony zwykle są droższe, ale zdecydowanie warte swojej ceny, ponieważ pozwalają czuć się pewniej podczas hamowania w trakcie ulewnego deszczu. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, prezentowana opona Bridgestone posiada klasę C w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą C zapewniają o 7,2 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy E.

Hałas "72 decybeli" w oponach Blizzak LM001 205/55 R16

Jak wykorzystać przepisy w wyborze najcichszych opon? Przepisy prawa unijnego w zakresie etykietowania opon wprowadzone w 2012 roku ułatwiają procedurę wybrania najkorzystniejszego modelu w kontekście własnego komfortu jazdy i ochrony środowiska.

Jak czytać etykiety pod względem hałasu zewnętrznego?

Jeśli cenisz sobie możliwość płynnej, cichej jazdy niezakłócanej szumem opon, to skieruj się w stronę ogumienia, które na etykiecie ma oznaczenie graficzne z najmniejszą liczbą zamalowanych na czarno fal oznaczających natężenie dźwięku. Warianty z trzema ciemnymi falami również mieszczą się w normach obowiązujących obecnie przepisów, jednak nie gwarantują tak cichego przemieszczania się. Im cichsze opony wybierzesz, tym przyjemniej będzie się podróżowało, ale również natężenie hałasu w najbliższej okolicy będzie niższe, co korzystnie wpłynie przede wszystkim na komfort życia zamieszkujących ją ludzi. Opisywany parametr informuje nas o poziomie hałasu emitowanego przez oponę i wyrażony jest w decybelach. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu Blizzak LM001, wynosi 72 decybele przy prędkości 80km/h.

Jak kupić opony Bridgestone Blizzak LM001 205/55 R16 91H na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 769 zł Oblicz wysokość raty
2 szt. 1538 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 2307 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 3076 zł Oblicz wysokość raty