Vredestein Snowtrac 5 195/65 R15 91T 3PMSF, M+S

Produkt chwilowo niedostępny

Marka:
Vredestein
Model:
Snowtrac 5
Kod produktu:
8714692298387
Rozmiar:
Sezon:
zimowe
Typ:
osobowe
Klasa:
średnia
E C 69dB
3 lata
Nośność:
91 = max 615 kg
Prędkość:
T = max 190 km/h

Produkt niedostępny

Koszt wysyłki

Darmowa dostawa (0zł)

Czas dostawy

Produkt niedostępny

Formy płatności

  • Pobranie kurierskie
  • Przelew tradycyjny
  • Karta kredytowa
  • Płatność PayU
  • Raty

Vredestein Snowtrac 5 195/65 R15 91T - Dane techniczne

Vredestein jest to holenderska marka opon samochodowych klasy premium. Firma zadebiutowała w 1908 roku i obecnie jest częścią koncernu Apollo Tyres Ltd. W ofercie producenta znajdziemy m.in. opony letnie, zimowe oraz całoroczne dla samochodów osobowych, 4x4, dostawczych i ciężarowych. Co wyjątkowego może zaoferować model Snowtrac 5? Przede wszystkim doskonałe osiągi, cichą pracę oraz jakość wykonania charakterystyczną dla klasy premium. Vredestein Snowtrac 5 195/65 R15 są to opony zimowe polecane szczególnie dla kierowców oczekujących najlepszych parametrów zarówno w trasie jak i mieście. Dobre osiągi opon Vredestein pozwalają na komfortowe podróżowanie podczas zimy, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Dla modelu 195/65 R15 szerokość opony wynosi 195 mm. Wysokość profilu w tym przypadku to 65% szerokości. Wariant opony Vredestein Snowtrac 5 przeznaczony jest dla felg w rozmiarze 15 cali co oznacza, że jego średnica wynosi 381 mm.
Opony Vredestein, model Snowtrac 5 w rozmiarze 195/65 R15 przypisywane są do produktów klasy wyższej. Zapewniają one parametry umożliwiające komfortowe i bezpieczne podróżowanie. Warto zaznaczyć, iż model Snowtrac 5 charakteryzuje się niezwykle cichą pracą. Ogumienie to spełni oczekiwania większości kierowców, którzy cenią sobie wysoki poziom komfortu jazdy i osiągi na których można polegać w każdej sytuacji. Kierunkowa rzeźba bieżnika w kształcie litery "V" pozwala zachować dobrą przyczepność na lodzie i śniegu. Warto zaznaczyć, że model wykazuje także dużą odporność na aquaplaning oraz gwarantuje stabilne prowadzenie w zakrętach czy podczas nieoczekiwanych manewrów. Kierunkowy kształt bieżnika wyposażony został w liczne lamele, które zapewniają doskonałe właściwości jezdne oraz zachowanie trakcji w każdej sytuacji. Niezależnie od tego czy poruszamy się mokrej czy suchej nawierzchni, wybierając producenta Vredestein otrzymujemy ogumienie, które powstało w oparciu o doświadczenie gromadzone od 1908 roku. Zyskujemy także pewność, że po zamontowaniu opon na felgi 15 naszego samochodu, trafiają do nas produkty marki znanej i cenionej na całym świecie. Vredestein 195/65 R15 to opony idealne dla kierowców, uznających za priorytet bezpieczeństwo, najwyższe parametry i doskonałą jakość.
Opony Vredestein 195/65 R15 oferują osiągi typowe dla klasy premium - najwyższe. Etykieta Unii Europejskiej dla modelu Snowtrac 5 w rozmiarze 195/65 R15 informuje, iż opory toczenia zostały ocenione na klasę E (zużycie paliwa). Za przyczepność na mokrej nawierzchni opona otrzymała notę C. Poziom generowanego hałasu zewnętrznego przy 80 km/h przez model Snowtrac 5 wynosi 69 dB. Dopuszczalne obciążenie dla jednej opony wynosi 615 kg i oznaczone jest indeksem 91. Indeks prędkości dla opony Vredestein to litera T. Oznacza to, iż można podróżować z prędkością do 190 km/h. Opona Vredestein Snowtrac 5 spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące ogumienia zimowego. Produkt posiada oznaczenie z symbolem płatka śniegu (Three Peak Mountain SnowFlake) i pozwala poruszać na terenie wszystkich krajów Wspólnoty.
Opony Vredestein Snowtrac 5 195/65 R15 91 T to opony zimowe. Poza nazwą marki i modelu na oponie znaleźć można wiele cennych informacji na temat ich rozmiaru i dokładnej charakterystyki. Pierwsze trzy cyfry rozmiaru opony czyli w tym przypadku 195 odnoszą się do szerokości opony. Jest to wartość podana w milimetrach. Kolejne dwie cyfry, które widać po ukośniku charakteryzują profil opony, czyli stosunek wysokości opony do jej szerokości. W przypadku opisywanej opony Vredestein wysokość profilu wynosi 65, co oznacza, że wysokość boku stanowi 65 % szerokości opony. Ostatnią wartością jest wewnętrzna średnica opony odpowiadająca wysokości felgi, która jest wyrażona w calach. W przypadku opon Vredestein 195/65 R15 średnica pasujacej felgi wynosi 15 cali. Indeks prędkości dla opony Vredestein Snowtrac 5 w rozmiarze 195/65 R15 został wyrażony literą T, co pozwala na poruszanie się z maksymalną dpouszczalną prędkością na poziomie 190 km/h. Zgodnie z oznaczeniem indeksu nośności 91 na oponie Vredestein maksymalne obciążenie na oponę wynosi 615 kg.

Test opon Vredestein Snowtrac 5 195/65 R15 91T

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów, w których brały udział opony zimowe Vredestein Snowtrac 5. Badania przeprowadzane są przez takie organizacje oraz automobil kluby jak ADAC, AutoBild czy GTU. Ranking tworzony jest w oparciu wyniki testów opon w różnych rozmiarach. Przedstawiamy przyznane noty oraz pozycje jakie zajął model Snowtrac 5 w ostatnio przeprowadzanych testach opon.

Rok Organizator Ocena
2019 ADAC 8 miejsce
2018 Auto Motor 7 miejsce
2018 ADAC 8 miejsce
2018 Auto Bild 17 miejsce
2018 ADAC 9 miejsce
2017 ADAC 7 miejsce
2016 ADAC Szczególnie polecane
2016 Auto Bild 18 miejsce
2015 ADAC Polecane
2015 ADAC Szczególnie polecane
2014 Auto Zeitung Szczególnie polecane
2014 ACE Polecane
2012 Auto Zeitung Szczególnie polecane

Opinie

Opinie o oponie: Vredestein Snowtrac 5 195/65 R15 91T są obecnie zbierane od naszych klientów. Jeżeli jesteś jednym z nich, zapraszamy do wyrażenia swojej oceny poniżej.

Gwarancja

Prezentowany model opon zimowych 195/65 R15 o indeksach 91T objęty jest 3 letnią gwarancją od daty produkcji. W okresie do 2 lat od daty zakupu, Klientowi przysługuje nowa opona Vredestein Snowtrac 5 195/65 R15 o indeksach prędkości T oraz nośności 91. Po upływie 24 miesięcy a więc 2 lat do końca okresu gwarancji, Klientowi przysługuje częściowy zwrot kosztów uzależniony od pozostałej części bieżnika.

Kiedy stosować opony zimowe 195/65 R15 firmy Vredestein?

Opony zimowe należy zakładać wówczas, gdy średnia dobowa temperatura powietrza wynosi mniej niż 7°C. Choć w Polsce nie ma nakazu wymiany opon na zimowe, to większość kierowców słusznie dokonuje wymiany dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Mieszanka użyta do produkcji opony Snowtrac 5 195/65 R15 jest odporna na twardnienie w niskich temperaturach. Oprócz tego, opony zimowe charakteryzują się większą liczbą nacięć bieżnika (lameli), a także tym, że lamele są głębsze. Wszystko to sprzyja utrzymaniu większej przyczepności i skuteczności hamowania na drodze ośnieżonej, oblodzonej lub wilgotnej przy niskich temperaturach. Opony zimowe nie nadają się do używania latem – według badań ADAC droga hamowania latem na oponach zimowych jest aż o 16 m dłuższa niż w przypadku opon letnich! Najlepszym momentem na wymianę opon na zimowe są dni, w których średnia dobowa temperatura nie przekracza już 7°C, bez względu na to, czy wystąpiły już pierwsze opady śniegu lub przymrozki. Dzięki temu uda się zabezpieczyć przed nagłym atakiem zimy.

Bieżnik kierunkowy Snowtrac 5 w rozmiarze 195/65R15

Opona Vredestein Snowtrac 5 195/65 R15 91T posiada kierunkową konstrukcję bieżnika. Opony kierunkowe wyposażone są w charakterystyczny wzór bieżnika w kształcie litery V. Wzór tak zwanej jodełki budują skośne rowki, które prowadzą od barków opony do jej środka zarówno po prawej jak i lewej stronie. Cechy konstrukcji wzoru pozwalają na stworzenie nie tylko prostego i efektownego systemu kanałów odwadniających, ale także licznych krawędzi przylegania. Wyraźny kierunek rowków ma na celu poprawę skuteczności odprowadzania wody, śniegu i błota w miejscu styku opony z nawierzchnią drogi. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa trakcji podczas jazdy zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Podczas montażu opon Vredestein Snowtrac 5 o bieżniku kierunkowym należy przestrzegać zasady: górna część jodełki podczas obracania powinna dotykać jezdni w pierwszej kolejności. Dla uproszczenia montażu większość producentów umieszcza na boku opony strzałkę wskazującą kierunek obrotu oraz napis ROTATION. W przypadku rotacji czyli przekładania opon pomiędzy osiami przeprowadzanej w celu zrównoważenia zużycia bieżnika pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami istnieją pewne ograniczenia związane z oponami kierunkowymi. Rotacja możliwa jest tylko w obrębie jednej strony z uwagi na specyficzne ułożenie bieżnika względem kierunku toczenia. Jeżeli opony z bieżnikiem kierunkowym zostaną zamontowane nieprawidłowo, może to znacznie wpłynąć na prowadzenie pojazdu i z całą pewnością zwiększy odczuwany poziom hałasu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę także na stan zawieszenia i układu kierowniczego - ma to ogromne znaczenie dla dobrego kontaktu z drogą przy stosowaniu dowolnego typu opon, ale w przypadku opon z kierunkowym wzorem bieżnika jest to szczególnie ważne.

Etykieta unijna modelu Snowtrac 5

Zgodnie z informacjami zawartymi przez producenta, opony Vredestein Snowtrac 5 195/65 R15 91T spełniają następujące parametry: opory toczenia, przekładające się na spalanie paliwa - ocena E, zachowanie opony na mokrej nawierzchni - ocena C oraz poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta, przy prędkości 80km/h - 69 decybeli.

E
C
69dB

Opory toczenia "E" w Vredestein Snowtrac 5

Ocena energetyczna opon - jak wpływa na oszczędności finansowe? Częsta eksploatacja auta generuje duże koszty, czemu zapobiec może nie tylko nowoczesna technologia prezentowana między innymi w produkcji ogumienia, ale również przepisy unijne, które skłaniają do zastanowienia się nad własnym działaniem na szkodę środowisku.

Jakie opony wybrać, by nie przepłacać?

Od 2012 roku na terenie Unii Europejskiej obowiązują przepisy mówiące o tym, że opony powinny posiadać etykietę z oznaczeniem m.in. oceny efektywności energetycznej. To parametry podobne do tych na pralkach czy lodówkach – od A do G, przy czym A oznacza najwyższą klasę. Producenci poddają swoje wyroby testom i mają obowiązek rzetelnego ich oznaczenia, dzięki czemu konsument wie, jaki produkt wybrał. Klasa A to opona o najniższym oporze toczenia. Sprawia ona, że auto poruszając się pokonuje mniej sił fizycznych działających na nie, i przez to zużywa mniej paliwa. W zależności od konkretnej sytuacji i warunków jazdy, opory toczenia odpowiadają za przeszło 20% zużycia paliwa przez samochód. Zgodnie z informacją na etykiecie, opona Vredestein Snowtrac 5 195/65 R15 91T posiada klasę E w kategorii opór toczenia.Wybierając opony z oceną E, samochód zużyje o ok. 0,1 litra na 100 km paliwa mniej w porównaniu z oponami klasy F.

Opony zimowe Vredestein oceniona na "C" w hamowaniu na mokrej nawierzchni

Jak wybrać oponę mniej podatną na aquaplaning? Aquaplaning to niekorzystne zjawisko występujące podczas jazdy pojazdami mechanicznymi na mokrej nawierzchni, skutkujące ryzykiem wpadnięcia w poślizg. Producenci nowych do wielu pojazdów zobowiązani są brać je pod uwagę i oznaczyć klasę przyczepności opony na mokrym podłożu, literami od A do G, przy czym D i G nie są wykorzystywane.

Dlaczego warto wybrać oponę klasy C?

Opona w klasie C pod względem efektywności hamowania na mokrej nawierzchni będzie charakteryzowała się krótszym czasem hamowania, niż opona o klasie E czy F. Etykieta pod tym względem jest bardzo czytelna, więc konsumentowi łatwo jest dokonać wyboru wśród wielu modeli opon, biorąc pod uwagę to kryterium. Odpowiednio skrojony bieżnik i właściwa mieszanka do produkcji ogumienia to solidny fundament, na którym można oprzeć bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach. Takie opony zwykle są droższe, ale zdecydowanie warte swojej ceny, ponieważ pozwalają czuć się pewniej podczas hamowania w trakcie ulewnego deszczu. Zgodnie z opisem zawartym na etykiecie, prezentowana opona Vredestein posiada klasę C w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Opony oznaczone klasą C zapewniają o 7,2 m krótszą drogę hamowania w porównaniu z oponami klasy E.

Hałas "69 decybeli" w oponach Snowtrac 5 195/65 R15

Hałas zewnętrzny opon – dlaczego warto zwrócić na niego uwagę? Lubimy, gdy podczas jazdy samochodem nieznośną ciszę zakłóca nam tylko lecące w tle radio lub gdy możemy delektować się rozmową ze współpasażerami bez konieczności podnoszenia głosu. Dobrze dobrane opony mogą temu sprzyjać!

Decybele mają znaczenie!

Hałas zewnętrzny generowany przez opony przy prędkości standardowej 80 km/h to zjawisko przykre i uciążliwe, szczególnie przy długiej trasie. Jeszcze bardziej narzekają na nie osoby zamieszkałe przy najbardziej ruchliwych trasach – im więcej samochodów, tym wyższe natężenie nieprzyjemnego szumu opon. Na etykietach opon sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej można znaleźć oznaczenie poziomu hałasu zewnętrznego. Jedna czarna fala oznacza niski poziom, przyjazny dla środowiska i zdecydowanie warty kupienia. Dwie fale to poziom zgodny z przepisami, które mają zostać wprowadzone, a trzy – oznaczają wciąż dopuszczalną liczbę decybeli według unijnych norm, jednak generujące największy hałas. Wybierz rozsądnie! Opisywany parametr informuje nas o poziomie hałasu emitowanego przez oponę i wyrażony jest w decybelach. Im wyższa wartość decybeli na etykiecie, tym opona jest głośniejsza. Według deklaracji producenta, poziom generowanego hałasu na zewnątrz auta w przypadku modelu Snowtrac 5, wynosi 69 decybeli przy prędkości 80km/h.

Jak kupić opony Vredestein Snowtrac 5 195/65 R15 91T na raty?

Jak kupić na raty?

  • Wybierz towar klikając przycisk "KUP"
  • Wybierz formę płatności "Raty Credit Agricole"
  • Czekaj na kontakt od pracownika banku
  • Podpisz umowę online lub kurierem
  • Odbierz zamówione produkty

Oblicz wysokość raty

Pamiętaj, że kupno na raty możliwe jest przy wartości zamówienia od kwoty równej 300 zł.

Zamawiana ilość Wartość zamówienia Wysokość raty
1 szt. 251 zł Raty niedostępne
2 szt. 502 zł Oblicz wysokość raty
3 szt. 753 zł Oblicz wysokość raty
4 szt. 1004 zł Oblicz wysokość raty