Nexen Winguard Sport 2

Marka Nexen znana jest z produkcji opon klasy ekonomicznej do aut osobowych. Wyroby koreańskiego producenta wybierane są na pierwszy montaż do nowych samochodów Porsche, Fiat, Volkswagen czy Renault. Zakłady produkcyjne firmy Nexen znajdują się w Korei, USA, Chinach oraz Europie. Przedsiębiorstwo stawia na nowoczosność i technologie przyjazną środowisku.

 

Nexen Winguard Sport 2Następca Nexen Winguard Sport

Winguard Sport 2 to nowa odsłona popularnej opony zimowej koreańskiego producenta. Produkt zalicza się do wyrobów klasy ekonomicznej co gwarantuje zrównoważone osiągi przy niewielkim koszcie zakupu. Nowością w stosunku do poprzednika jest wzmocniona konstrukcja, która wykazuje większą odporność na zużycie czy uszkodzenia mechaniczne.

Dobre osiągi model Winguard Sport 2 zawdzięcza kierunkowej rzeźbie bieżnika. Jego kształt przypomina literę “V”, co pozwala na efektywne i szybkie usuwanie, śniegu błota czy wody spod czoła opony. Warto wspomnieć, iż w stosunku do poprzednika opony Nexen, model Winguard Sport 2 posiadają więcej rowków i nacieć na całej powierzchni bieżnika. Ogumienie zachowuje przyczepność w trudnych warunkach zimowych oraz zapewnia trakcję przy dynaczminym przyspieszaniu.

Procent zdecydował się zwiększyć ilość krzemionki w składzie mieszanki gumowej, co pozwoliło zwiększyć zakres temperatur, w których ogumienie zachowuje optymalną elastyczność.

Precyzja z jaką wykonano opony zimowe Nexen, gwarantuje długą i bezproblemową eksploatację. Co więcej, dzięki innowacyjnej technologii model zużywa się równomiernie, gwarantując pełnię osiągów do końca okresu eksploatacji.

Produkt stanowi ciekawą alternatywę dla osób chcących zakupić ogumienie klasy ekonomicznej, produkcji innej niż chińska czy europejska, zachowując jednocześnie umiarkowaną cenę.

 

Podsumowanie

Producent Nexen
Bieżnik Winguard Sport 2
Sezon Opony zimowe
Przeznaczenie Samochody osobowe
Klasa Ekonomiczna
Dostępne dla felg Od 17 do 19 cali
Ilość rozmiarów (wariantów) 26

 

Nexen Winguard Sport 2Etykieta UE

Opony Nexen Winguard Sport 2 w rozmiarze 205/40 R17 84V zgodnie z informacjami zawartymi na Etykiecie Unii Europejskiej spełniają następujące parametry:
Opory toczenia (zużycie paliwa): Klasa E
Przyczepność na mokrej nawierzchni: Klasa C
Hałas zewnętrzny: 71 dB (dwie fale)

 

Zostaw Komentarz