Bridgestone Blizzak LM001

Marka Bridgestone to światowy lider w produkcji opon i wyrobów gumowych. Koncern posiada bogatą historię sięgającą 1930 roku kiedy to protoplasta dzisiaj znanej wszystkim firmy wyprodukował swoją pierwszą oponę. Rok po tym wydarzeniu powstał Bridgestone Tire Co. Ltd. Była to pierwsza japońska firma będąca producentem opon samochodowych. Dziś Bridgestone posiada ponad 170 fabryk na całym świecie i jest właścicielem marek takich jak Dayton, First Stop czy Road King.

 

Bridgestone Blizzak LM001 – klasa premium z Kraju Kwitnącej Wiśni

 

Bridgestone Blizzak LM001Jeżeli szukasz opon zimowych, które oferują doskonałą przyczepność, bez względu na nawierzchnie, po której się poruszasz to Bridgestone Blizzak LM001 jest doskonałym wyborem. Ogumienie powstało z myślą o samochodach osobowych wyposażonych w felgi w rozmiarze od 14 do 20 cali.

Niezależnie od tego czy poruszamy się głównie w mieście czy pokonujemy trasy, model opon zimowych Bridgestone gwarantuje świetne osiągi w każdych warunkach pogodowych. Tak doskonałe parametry wynikają z szeregu innowacji wdrożonych w fazie projektowej ogumienia. Model został wyposażony w kierunkowy bieżnik, który wykazuje dużą odporność na aquaplaning i efektywnie odprowadza śnieg. Rzeźba dodatkowo ułatwia prowadzenie auta w śniegu i zapewnia doskonałą przyczepność podczas pokonywania zakrętów. Na tak efektywne usuwanie błota pośniegowego i wody spod opony, wpłynęły także specjalnie zaprojektowane szerokie kanały obwodowe.

Doskonałe parametry opon Bridgestone potwierdzono na torze w szwedzkiej miejscowości Vidsel. Ogumienie zajęło ponadto wysokie pozycje w testach organizowanych przez m.in. ADAC

  • 2 miejsce, test opon zimowych 195/65 R15, 2014 ADAC
  • 5 miejsce, test opon zimowych 205/55 R16, 2015 ADAC
  • 5 miejsce, test opon zimowych 165/70 R14, 2015 ADAC

Co więcej, model Blizzak LM001 jest produktem spełniającym wymagania Unii Europejskiej dotyczące ogumienia zimowego. Opony zostały oznaczone symbolem płatka śniegu (3PMFS).

 

Podsumowanie

Producent Bridgestone
Bieżnik Blizzak LM001
Sezon Opony zimowe
Przeznaczenie Samochody osobowe
Klasa Premium
Dostępne dla felg Od 14 do 20 cali
Ilość rozmiarów (wariantów) 29

 

Bridgestone Blizzak LM001Etykieta UE

Opony Bridgestone Blizzak LM001 w rozmiarze 205/55 R16 91H zgodnie z informacjami zawartymi na Etykiecie Unii Europejskiej spełniają następujące parametry:
Opory toczenia (zużycie paliwa): Klasa E
Przyczepność na mokrej nawierzchni: Klasa B
Hałas zewnętrzny: 72 dB (dwie fale)

 

Oferta

Prezentujemy wszystkie dostępne w naszym sklepie rozmiary i warianty opon zimowych Bridgestone Blizzak LM001

Zostaw Komentarz